|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nedonošče???
4.3.2010 22:39:28   
hugabuba
a neznam ti ni ja,vjeruj.......
po zadnjoj mengi kako su mi racunali termin mi je sada.... 8.3....a po UZV-ku je bio je 15.2?????
ma neznam ni ja....


_____________________________

:)) moj smisao za zivot moja cura Lory ... :)))
.... cekamo malog Davida :)))))))))))))))))))))))

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Nedonošče???
4.3.2010 22:41:59   
ninolina
a neznam ti ni ja,vjeruj.......
po zadnjoj mengi kako su mi racunali termin mi je sada.... 8.3....a po UZV-ku je bio je 15.2?????
ma neznam ni ja....

ma nije ni važno glavno da je Lorenica s tobom i da je sve sada iza vas


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu hugabuba)
Neposredna veza do poruke: 27
   Nedonošće
5.4.2011 23:40:40   
ZoyaM
Pomalo me živcira da svoje bebe rođene u 37. tjednu stavljate u kategoriju nedonošćadi, pogotovo s tolikom kilažom i bez problema.
Nedavno sam izašla iz Petrove bolnice i mogu vam reći da su tamo nedonošćad bebice rođene od 26. (pa čak i prije) 29., 30. i 32. i 33.tjedna, bebe koje nisu još dovoljno sazrele, posebno pluća, a od rođenih u 34., 35. tj ni jedna nije bila u inkubatoru, bar je ja nisam vidjela, a provela sam dugo u bolnici.
U inkubatorima su stvarno male bebe, pravi mali borci od 850g pa do 2200g,

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Nedonošće
6.4.2011 8:22:31   
lidac0605
Ne soli pamet kad ne znaš sve!
SVAKA beba rođena prije punih 37 tjedana trudnoće bilo kog ginekologa da pitaš je nedonošče,pa da baš bila teška 5 kg!Također postoje 3 kategorije nedonešenosti-izrazito rana nedonešenost(od 24-27 tj),rana nedonešenost(28-32 tj) i kasna nedonešenost(33-37 tj)u kojoj za bebu više skoro i nema puno opasnosti da se rodi...Sve su to nedonoščad bez obzira na proporcije!

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu ZoyaM)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Nedonošće
6.4.2011 8:31:45   
zara13
samnom je u sobi bila cura rodila u 37 tjednu puko joj vodenjak beba ima 3560kg i 51 cm i metnuli su ga u inkubator da mu se pluća do kraja razviju ,ja sam peti dan išla doma a mali je još bio u inkubatoru.

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Nedonošće
9.4.2011 14:30:29   
sig
Moja druga ljepotica je nedonošće, rođena u 36 tj kao 2 tj manja beba... i bili smo u inkubatoru... i prošli smo sve i svašta... rođeni sa 1,740 i 41 cm... i nemam ništa protiv ako netko svoje dijete smatra ili doživljava kao malo ili ako napiše da je nedonošće stoga što nije dočekalo termin!!! Jednostavno svi mi svoju djecu doživljavamo na jedan osoban način jer su oni naši!!!

_____________________________

imam dvije ljepotice jedna ljepša od druge

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Nedonošče???
26.4.2011 19:44:27   
archie
Moja cura je rođena u 32. sedmici, 2050 g, 44 cm i nedonošče je :) Nije imala nikakvih naslaga na sebi kada je rođena, Apgar test 8/8, bila je u inkubatoru dva dana iz predostrožnosti, ali bez dodatnog kisika, jedan dan na sunčanju u inkubatoru zbog fiziološke žutice, još sedam na intenzivnoj njezi jer je izgubila 200 g kao i svaka beba, pa je trebala da nagura na 2 kg. Sad je teža i viša od prosječnih devetomjesečnih beba. user posted image

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 32
   Nedonošće
27.4.2011 22:47:15   
ZoyaM
Ti soliš pamet, onako, udžbenički,
ja govorim iz iskustva.

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Nedonošće
28.4.2011 12:34:05   
Pisulja
Moja mrva je rodjena u 34 tj i imala je 2300, i bome je bila u inkubatoru 10 dana, a onda 3 u toplom kreveticu! Ali sad je veeelika i ima 7 kg user posted image

(Odgovor članu ZoyaM)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Nedonošće
22.9.2011 11:15:49   
varda00
samo da kažem da je svaka beba drugačija,kao i šta je kod svake žene drugačiji kapacitet koji nosi,npr,ja sam rodila oba puta do 36.tjedna,dakle moj kapacitet nije mogao izdržat do kraja,i oboje su bili u inkubatoru,i hvala bogu živi i zdravi!

(Odgovor članu Pisulja)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Nedonošće
25.9.2011 13:09:21   
ivanicapeca
IZVORNA PORUKA: lidac0605

Ne soli pamet kad ne znaš sve!
SVAKA beba rođena prije punih 37 tjedana trudnoće bilo kog ginekologa da pitaš je nedonošče,pa da baš bila teška 5 kg!Također postoje 3 kategorije nedonešenosti-izrazito rana nedonešenost(od 24-27 tj),rana nedonešenost(28-32 tj) i kasna nedonešenost(33-37 tj)u kojoj za bebu više skoro i nema puno opasnosti da se rodi...Sve su to nedonoščad bez obzira na proporcije!

Ovo je točno.
Nije bitna gramaža nego zrelost. Može beba imati i 3 kg biti ranije rođena, ali je neće otpustiti kući ukoliko joj sve funkcije nisu stabilne i razvijenje. Ukoliko pluća nisu zrela, dijete nemože samostalno disati, bez obzira koliko ono teško bilo.
S druge strane postoje djeca koja se rode u terminu ali su male gramaže i ne razvijena shodno svojoj gestacijskoj starosti, i za njih kažemo da su nedostašća.


< Poruku je uredio ivanicapeca -- 25.9.2011 13:11:02 >

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Nedonošče???
12.3.2013 12:58:25   
kisica
Možda su se i zeznuli, jer ova kilaža je ipak malo čudna za nedonošće. Ma nek je sve u redu, a sad jel ranije rođen ili nije, nije ni bitno.

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Nedonošče???
21.3.2013 15:06:50   
ivanicapeca
Pa zapravo je i tvoje dijete granično, mogli bi čak reći s obzirom na razvoj i činjenicu da nije bilo problema da je posve normalna terminska beba. Zapravo sve mi koje smo imale iskustvo zaista prijevremenog poroda (npr. ja u 28 tj.) molimo Boga da dođemo do 35 tj. jer se onda puno lakše diše.

< Poruku je uredio ivanicapeca -- 21.3.2013 15:07:27 >

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Nedonošče???
21.3.2013 15:29:20   
seraphyme
37-42 tj je terminska trudnoća..... čak i ako je dijete rođeno u terminu sa normalnom kilažom može završiti u inkubatoru.... bitna je zrelost.... fakat ima IUGR-ova iliti zastoja u rastu koji se rode sa 2100, 2200 g pa nisu u inkubatoru, ako su terminski i zreli

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu ivanicapeca)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Nedonošče???
21.3.2013 22:54:42   
ivanicapeca
Osim tjedna poroda, posebice kad se radi o ovima nakon 35 tj, uzimaju se i drugi parametri u individualnu procjenu kao što su prenstveno zrelost pluća i gramaža.

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 40
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!