|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: grčevi
8.2.2009 16:47:13   
Lady3
user posted image obično svaki dan u isto vrijeme..manje-više..Ako imaš nekoga za pomoći ne ustručavaj se neg traži...sretno...

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: grčevi
8.2.2009 17:03:31   
dikac
i ja se gombam s tim grčevima. Do prije 2 tjedna imala sam situaciju sličnu tvojoj, cijeli dan je plakao, moj je na boci. Dajem mu homeopatske granule 15 minuta nakon obroka i bolje mu je. Kako je tvoj na cici, pazi što jedeš, možda mu nešto od toga što pojedeš smeta.
nekad ne mogu ocijeniti jesu li grčevi ili plaće jer se ne može umiriti. Tada uzmem pelenu, stavim mu ruke uz tijelo, zamotam ga i tako ga nosim, u roku 5-10 min se smiri. Navodno da im tako malenim paše da ne mogu mlatarati rukicama (toga se boje jer su nekontrolirani pokreti) i podsjeća ih na maternicu u kojoj nisu imali mjesta. Sve sam probala pa i ovo zadnje što sam napisala samo da mu nešto pomogne.

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: grčevi
8.2.2009 19:11:55   
Vjeverica ST
hm, zanimljivo...hvala vam na svjetima...što mislite smetaju li mu čokolada i čokoladni keksi????

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: grčevi
8.2.2009 19:16:45   
Puli
vjeverice negdje sam pročitala da bi čokolada mogla smetati dok su tako mali

probaj pojesti pa ćeš vidjeti

treba 4 do 6 sati da dospije u mlijeko

tako ćeš najbolje saznati što bebici smeta


_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: grčevi
9.2.2009 9:58:30   
Dominić
Meni je pedijatrica rekla da ne smijem jesti namirnice koje nisu karakteristične za područje na kojem živim.NE kokos,ananas i sl. i namirnice koje napuhavaju mahunarke,paprika,kupus,pečena jaja,pohano meso.

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: grčevi
16.2.2009 22:02:23   
Wukovarka
Danas sam luda.... user posted image

Lucija je u grcevima...a ne mogu se sjetiti sto sam sve pila i jela...
A bas imam problema sa jelom, jer mi nista ne odgovara
Plakala sam pola dana s njom, jer ju ne mogu gledati...

Spava po 20 minuta, pa trazi ponovo jesti..pa place..pa sve iznova...

Ne znam vise gdje mi je glava user posted image


(Odgovor članu Dominić)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: grčevi
16.2.2009 22:03:55   
BUMBIKA
A joj Wuki baš mi je žao..user posted image

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: grčevi
16.2.2009 22:36:32   
FIONA
draga sjeti se samo kako je bio mali problem tvoja besana noć prema ovome...hahhha sam te utješila, sigurno nisam...Ali možda bu ovo pomoglo...zagrli ju, utopli ju, daj joj kapi i pjevaj...nama je malo omoglo da se smiri a kad se smirila kao da se opustila...držim fige da ne potraje...sa mjesec dana možeš preč na sirup koji je nama spasio život! puuusauser posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: grčevi
16.2.2009 22:40:07   
Lady3
Pokušaj joj masirati trbuščić,obavezno nek podrigne nakon jela...i utopli joj trbuh(stavi toplu krpu-ugrijanu malo na centralki.ili termofor s ne jako toplom vodom i stavi joj na trbušćić)nama je znako ponekad pomoći..Ja sam davala neke kapi koje se kupe u apoteci od prvog dana..neznam jel još ima i kako se zove.Probaj pitati..Drž se..

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: grčevi
16.2.2009 22:44:51   
FIONA
sab simplex kapi, si na te mislila...nama su bile bolje od onih čije ime završava na "nos"..ne znam punii naziv!...

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: grčevi
16.2.2009 22:45:12   
mrkvač
Sabsimplex kapi protiv grčeva-
Probaj s tim, možda pomogne, ja mislim da nama nije pomagalo.
Proći će to plakanje, i ona se mora prilagoditi svijetu oko sebe!

Micica mala daj joj pusicu jednu1

_____________________________

sara, 20.04.2004
dora, 18.11.2008

(Odgovor članu Lady3)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: grčevi
17.2.2009 9:45:39   
Vjeverica ST
da, sab simplex, ja ih nekidan kupila, bebe ih vole jer su ukusne...Koliko kapi dajete ???

(Odgovor članu mrkvač)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: grčevi
18.2.2009 13:19:29   
Wukovarka
Thanks cure..

Iapk nisu grcevi, cura ima problema sa stolicom...
Dobili smo vjezbice od tete patronazne... i pomazu user posted image
Odradimo vjezbice i nakon 15-ak minuta probava proradi user posted image

A za grceve se pripremamo vec, kapi su kupljene

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: grčevi
18.2.2009 13:20:16   
ejmama
IZVORNA PORUKA: FIONA

sab simplex kapi, si na te mislila...nama su bile bolje od onih čije ime završava na "nos"..ne znam punii naziv!...


Babynos


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: grčevi
18.2.2009 13:24:50   
kitty
wuki koje su to vjezbice?

_____________________________

IVAN 20.06.2003.
DUJE 13.01.2009.

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: grčevi
18.2.2009 13:30:46   
Wukovarka
IZVORNA PORUKA: kitty

wuki koje su to vjezbice?


Ako ti uspijem objasniti...

1. Skinem ju da bude gola, uhvatim joj nozice u koljenima da su savijene i normalnog raspona i pritiscem ih prema trbuscicu.
Koljena su skroz pritisnuta uz trbuh, ne naslonjena, vec blago pritisnuta i tako drzim 30 sek i opustim noge...skroz ravno.
To ponavljam tri puta
2. Vrh srednjeg prsta na ruci je na pupku i prstima ispruzenim joj pritiscem podrucje od pupka do zdejlice, a drugom rukom pravim lagane kruzne pokrete po trbuhu u polukrug( prstima masiram u smjeru kazaljke na satu), znaci od lijeve do desne strane. Moras ocjeniti dovoljan stisak, znaci da ne place, ali da opet reagira na masazu
3. Punim dlanom ju mazis od prsa do zdjelice... Nauljis ruke i laganim pokretima punim dalnom prelazis po trbuhu, kao da nesto vuces prema dolje
Zavrsavamo sa prvom vjezbicom...

Pitaj detalje, jer ne znam kako da objasnim

< Poruku je uredio Wukovarka -- 18.2.2009 13:31:29 >

(Odgovor članu kitty)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: grčevi
18.2.2009 13:49:17   
kitty
IZVORNA PORUKA: Wukovarka

IZVORNA PORUKA: kitty

wuki koje su to vjezbice?


Ako ti uspijem objasniti...

1. Skinem ju da bude gola, uhvatim joj nozice u koljenima da su savijene i normalnog raspona i pritiscem ih prema trbuscicu.
Koljena su skroz pritisnuta uz trbuh, ne naslonjena, vec blago pritisnuta i tako drzim 30 sek i opustim noge...skroz ravno.
To ponavljam tri puta
2. Vrh srednjeg prsta na ruci je na pupku i prstima ispruzenim joj pritiscem podrucje od pupka do zdejlice, a drugom rukom pravim lagane kruzne pokrete po trbuhu u polukrug( prstima masiram u smjeru kazaljke na satu), znaci od lijeve do desne strane. Moras ocjeniti dovoljan stisak, znaci da ne place, ali da opet reagira na masazu
3. Punim dlanom ju mazis od prsa do zdjelice... Nauljis ruke i laganim pokretima punim dalnom prelazis po trbuhu, kao da nesto vuces prema dolje
Zavrsavamo sa prvom vjezbicom...

Pitaj detalje, jer ne znam kako da objasnim


mislim da sam shvatilauser posted image
probat cu pa ako zapne javim se
i duju ponekad muci stomacic kad treba imat stolicu i ima dosta vjetrova

_____________________________

IVAN 20.06.2003.
DUJE 13.01.2009.

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: grčevi
19.2.2009 13:07:04   
Wukovarka
Nadam se da bude djelovalo kao kod Lucije...
Nocu nema stolicu, pa se to oduzi do podneva i cim napravimo vjezbice, cura obavi svoje

(Odgovor članu kitty)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: grčevi
21.2.2009 12:54:54   
dominik
posto se borimo sa grcevima svaku vecer po dva sata uz bebine suze, narucila sam danas u onoj apoteci na dolcu iz njemacke neke cepice od kima, doci ce u utorak, kazu da od njih grcevi prestanu u roku 3 dana, daju se po potrebi, nadam se da ce i nama proci jer smo isprobali sve od sab simlexa do hn sirupa, masazica, nosenja i toplih gaza na trbuhu...ne pomaze nista, javim vam za cepice pa ako ce netko htjeti da znate...

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: grčevi
21.2.2009 13:06:29   
evanda
možda bebi ne odgovara formula ( ako je na njoj)...moj je Jan imao grčeve na Bebimilu...kad smo prešli na Hipp i Hippov čaj za probavu, grčevi nestali...( s mjesec dana)....

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: grčevi
21.2.2009 13:14:14   
dominik
grceve imala jos dok je samo na sisi bila, unatoc podrigivanjima, hip joj dajem tjedan dana i sada ima grceve "samo" navecer i to u jednom naletu, uzela baka novalac za bebe sa kolikama pa cemo probati, hvala na savjetu al kako mi je ovo prvi puta da dajem adaptirano bilo me strah mjenjati

(Odgovor članu evanda)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: grčevi
21.2.2009 13:40:58   
evanda
ljubi bebu....nek bude dobro čim prijeuser posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: grčevi
21.2.2009 13:54:07   
L.P.
Moja je prva tri mjeseca imala svaku noć u isto vrijeme prestrašne grčeve,koji su trajali po dva sata.U mlijeko smo joj stavljali Sab simplex kapi,podizali ju da podrigne nakon svakog obroka ali nikakve koristi od toga.Jadna je toliko vrištala svaku noć da sam mislila da ću izluditi jer joj ne mogu pomoći.Nakon tri mjeseca sve je prestalo,hvala dragom Bogu.

_____________________________

Nina rodjena 12.11.2006,
braco Marko 7.4.2009.
braco Ivan 2.5.2010.

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: grčevi
28.2.2009 13:01:32   
dominik
rekla teta u ljekarni da sab simplex vise nemaju i da su se za sada prestali proizvoditi, kao razlog mi nije nis navela tipa da ne valjaju ili nes slicno, tako da preporucam mamama koje ih koriste da si kupe zalihu, cepici tjeraju zrak na guzu sto moju doru jjos jace razljutiuser posted image

(Odgovor članu L.P.)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: grčevi
7.3.2009 18:15:31   
Wukovarka
Dali vam pomaze sab simplex kapi?

Ja sam primjetila da Lucija ima cesto vjetrove, ali nazalost situacija je jednaka sto se tice grceva

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!