|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 16:47:02   
bebica1986
anne sta si ti doktorica da možeš davat savjete.. oprostite al na forumu nisam procitala niti jedan dobar savjet jer se problem od problema razlikuje i nikad nije isto.. tako da se zdrastveni problemi ne rješavaju na forumu nego kod doktora.. mislim da oni mogu pruzit najbolje rješenje problema.. bilo mi je zadovoljstvo sa vama izmjenjivati "SAVJETE"
Lijepi pozdrav i puno srece
VELIKO HVALA     JIL-u KBC KANTRIDA

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 16:48:12   
Nika 24052006
Bebice,ja bi rekla da si ti isfrustrirana zbog svega što ti se izdogađalo.Iskreno,tko ne bi bio? Ako će ti biti lakše,otvori temu,pa ćemo ti pomoći,ako nikako,bar riječima podrške.Jako mi je žao što ste sve to morali proći,a istovremeno mi je dargo da je tvoje djetešce sada dobro i da je sve ok...Nemoj osuđivati ljude na osnovu jednog posta...

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 16:49:14   
Thea
Evo ga opet lijepo te želimo primiti a ti vrijeđaš..


_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu bebica1986)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 16:55:39   
Ninaa
Pa kad se ovdje malo iskukamo jedna drugoj onda nam je lakše. Vidjet ćeš ak ćeš se s nama družiti  da smo mi svi velika obitelj i da jedni druge bodrimo i bude nam lakše.  Ja to smatram više nekim jadanjem illi komentiranjem. Kome da se pojadam nego hrpi mama koje su u istoj situaciji ko i sama. Kaj ću se jadati frendicama kad većina njih nije ni udana,a o djeci nemaju pojma, jedva da znaju kaj moja smije jesti da joj to donesu. Ima teških situacija i ljudi s bolesnom djecom nažalost puno i uvijek mi bude teško kad se toga sjetim. Evo moja šogorica o kojoj se moram brinuti je isto pogreškom liječnika osoba s invalidnošću, lošim sluhom i vidom, a rodila se potpuno zdrava. DA mi je lako nije jel imam 25 god. malo dijete,a ona ima 47 i ja ću provesti svoje najbolje godine brinući se za nekog.Ali tak to očito mora biti i ne kukam trudim se ne razmišljati o tome i živjeti s tim znajući da možda dogodine moje dijete nebude išlo na more jel se neće o njoj tko imati brinuti i to će tak biti još tko zna koliko godina, a kaj je najgore može biti i još puno gore nek je sad. Ima još dvije sestre od kojih se jedna ne potrudi ni jednom u tjedan dana nazvati i pitati kak je. Kaj mogu našla sam se u takvoj situaciji i pokušavam se s njom nositi kak znam i umijem. Budi sretna da je s djetetom sve u redu!

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 16:58:37   
Ninaa
Dobro a zakaj stalno napadaš i vrijeđaš, ak se savjeti dijele kod doktora onda zašto si došla ovdje i napadaš ljude bezveze? DA poznaš Anne i njezinu obitelj isto kao i Tikicu za koju si rekla da je glupsi mislim da bi te bilo jako sram. Što uopće želiš postići svojim vrijeđanjem? Mi primamo svakog ttko dođe s dobrom namjerom i pokušamo mu pomoći, ali ti očito nemaš dobre namjere ili te mi samo ne razumijemo?

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 17:00:37   
Zvonki

IZVORNA PORUKA: bebica1986

tako da se zdrastveni problemi ne rješavaju na forumu nego kod doktora.. mislim da oni mogu pruzit najbolje rješenje problema..


Naravno da se problemi ne riješavaju na forumima. Ovdje smo da potražimo ima li netko iskustva s problemom koji nas muči. Dvije glave su uvijek pametnije od jedne. Ovdje ima divnih žena koje su spremne pomoći, ako nikako drugačije, barem razumijevanjem Vaše situacije. Žao mi je ste nam se priključili u rasprave na ovako grub način. Vjerujem da u stvari niste mislili što ste napisali i da ste na forum došli s nekim drugim razlogom a ne da nekoga uvrijedite. Drago mi je da je s Vašom bebom na kraju bilo sve u redu. Ja sam imala isto neki problem nakon rođenja druge kćeri. Nisam znala što, kako i gdje. Forum je dobro mjesto da te netko uputi, možda ukaže na nešto što nismo do tada znali. Ja sam našla čak i neke odgovore na moje brige koje me tište još i danas. Vas srdano pozdravljam kao novog korisnika i pozivam na druženje s nama (nismo ni liječnici, nismo ni prepametne možda, možda smo "glupsoni", ali sve smo ovdje s jednim ciljem - pomoći, podijeliti iskustva i možda pronaći nove prijatelje. Nikad se ne zna user posted image )

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu bebica1986)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 17:01:03   
Florijan Jakov
bebice1986, svaki novi sudionik ovog potrala i foruma ga obogaćuje, pa tako i ti. Vaša priča i iskustvo, ako ga podjeliš s nama, sigurno će nam približiti neke stvari i otvoriti oči po pitanju problema i situacija kroz koje ste prošli. Stoga te molim, ako imaš drugačije mišljenje i iskustvo podjeli ga s nama, a ne osuđuj odmah.

IZVORNA PORUKA: bebica1986
VELIKO HVALA JIL-u KBC KANTRIDA


Ako je ovo bila poruka koju si htjela reći, mogla si to odmah napisati.

Dobro nam došli, ti i tvoja obitelj. Nadam se da ćeš ponešto naučiti od nas, kao i mi od tebe, jer dvije glave uvijek su pametnije od jedne.

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu bebica1986)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 17:06:40   
anne
Nisu ni doktori nepogriješivi.
Bar je u mom iskustvu dobro skupiti punio glava pa da se riješi problem. Puno sam dobrih savjeta ovdje dobila, nadam se koji i dala.
Nisam doktorica nego odgojiteljica, ali bitnije od toga je da sam mama. Mama koja dobro poznaje svoju djecu i znam što im je kad pomoglo.
Ako si ovdje skoro godinu i pol i nisi vidjela ni jedan dobar savjet, možda si na krivom mjestu.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 17:25:45   
maja
IZVORNA PORUKA: bebica1986

anne sta si ti doktorica da možeš davat savjete.. oprostite al na forumu nisam procitala niti jedan dobar savjet jer se problem od problema razlikuje i nikad nije isto.. tako da se zdrastveni problemi ne rješavaju na forumu nego kod doktora.. mislim da oni mogu pruzit najbolje rješenje problema.. bilo mi je zadovoljstvo sa vama izmjenjivati "SAVJETE"
Lijepi pozdrav i puno srece
VELIKO HVALA     JIL-u KBC KANTRIDA



Draga moja lijep pozdrav i tebi i puno sreće! Apsolutno ti nitko od nas nije kriv za ono što se događalo sa tvojom bebom! Ovdje smo da ti damo malo smijeha u život, ali očito ti to ne želiš. Svoju negativnu energiju odi ispucati na nekome drugome.

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu bebica1986)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 18:01:21   
Duve
E moja bebice, neznam koji si klinac uopće dolazila ovdje, tvoj stav da žene koje nisu imale tako lošu situaciju da ne kukaju neću komentirat...

_____________________________

Karlo 8.06.2005.
Ema 8.10.2009.-imamo 16 zubića

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 18:05:58   
Bebys
moja curica se rodila ranije i nema nikakvih problema cak je i naprednija od ostalih svoje generacij..
p.s
pustite bebicu neka zivi svoj zivot ak je zena pretrpila krizeve sigurno joj je tesko a mi ovdje sebi smo dobre ako nas nevoli neka nas negleda i svima dobro...

(Odgovor članu Duve)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 23:22:55   
zaba
rodila sam Luciju 3 tjedna ranije,termin je bio 25.5.,obzirom na moju maternicu i da sam sitna,rečeno mi je da "pravi" termin očekujem oko 10.5. Kad je rođena znate,upozorena sam na moguća kašnjenja prvih par mjeseci.Sve je bilo ok,osim što je onako pošteno,prohodala sa 16mj.Sve ostalo ok. 


_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 23:36:53   
dominik
IZVORNA PORUKA: bebica1986

kažete da se vaša djeca uklapaju u skupinu nedonošćadi slažem se.. a di se moje dijete uklapa...
-krvarenje u mozak
-konvulzije
-disanje uz pomoć respiratora 4 mjeseca
-operacija srca
-retinopatija 4. stupnja
-operacija ociju
-hipotonija
-kronična plucna bolest

Bogu hvala sad je sve uredu



dora je rodjena dan prije termina...imala i konvulzije i upalu pluca sa 9.mj koja je dosla niotkuda tj iz nosa koji je curkao tjedan dana i to vodeno prozirno...neke stvari mogu imati i djeca normalno rodjena...to kaj ste vi prosli zao mi je, al kaj sad zelis da ti se digne spomenik? kaj sad svi mi nasu brigu moramo staviti pod tepih jer ima i gorih slucajeva?

nego da se vratim na temu...domi rodjen 7 dana nakon termina i u hodanju i trcanju je bio brzi ali mu je jezik malo spor bio pa je progovorio sa dve i pol...dora isto sa pricajem kasni ali sama vec radi tri koraka a uz namjestaj hoda ko velikauser posted image

(Odgovor članu bebica1986)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Zakašnjeli razvoj
7.11.2009 23:49:37   
Zvonki

IZVORNA PORUKA: anne

Čitala sam da je bebin pravi rođendan na termin. Znači ako su rođeni mjesec dana ranije toliko i kasne u razvoju u odnosu na prosijek.


Moje su rođene 10-ak dana poslije termina (zaključujem da je termin bio krivo izračunat u sve tri trudnoće) i rođene su dosta velike pa su stoga i bile u prednosti što se kilaže i visine tiče, ali i motoričkih radnji.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Zakašnjeli razvoj
8.11.2009 0:23:31   
tikica_69
bebice 1986, dobrodosla i svako dobro tebi i tvojoj bebici
Sto se tice tvog komentara o meni, zao mi je sto nisam na tvom razvojnom nivou pa se nadam ces mi oprostiti user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Zakašnjeli razvoj
8.11.2009 8:16:35   
Bebys
kako tikica ima puno pameti i mozga kada ti je ovako pozeljela dobrodoslicu...hehe...definitivno nije glupa...a ni njeno djete...decki u pubertetu su malo i uvijek sasavi...to prolazi sad kad sutra cujemo on neki ravnatelj..hehe....ajme sto nas ima svakakvih....a i teskih vidim....hm

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Zakašnjeli razvoj
8.11.2009 15:55:25   
maja
user posted image user posted image user posted image
čemu sad ovo

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 42
   [Obrisani korisnik]
8.11.2009 15:56:25   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu maja)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Zakašnjeli razvoj
8.11.2009 15:59:14   
maja
pa dosta zbrčkanauser posted image user posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Zakašnjeli razvoj
8.11.2009 16:02:34   
Bebys
ma da misla sam sve dobro

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Zakašnjeli razvoj
8.11.2009 16:05:27   
maja
haha sorry bebys user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Zakašnjeli razvoj
8.11.2009 17:24:48   
anne
user posted image  Pušemo na hladno!

Ajmo cure držite se teme.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Zakašnjeli razvoj
8.11.2009 17:36:39   
Bebys
o.k. anne tema je bila prijerodjene bebe da kasne u razvoju nije tocno..to nema nikakve veze..znam i vidim to. eto tako je teme bila...pa kad moramo ovdje komentirati kad svasta pisu i tak....sory

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Zakašnjeli razvoj
24.8.2011 23:52:55   
anchyzu
Sara je rođena u 34 tjednu,sa 6 mjeseci je imala reflekse djeteta od 7 mjeseci,sad kad ima skoro 8 ne posjeda se samostalnouser posted image osim na lagano povišenoj podlozi(u kolicima)user posted image ,ali se rotira obostrano,prati i fiksira predmete, na trbuhu se podiže u četveronožni stav,i puza unatrag,tako da koliko sam bila u strahu od eventualnog kašnjenja motoričkog razvoja,cura sasvim solidno napreduje,još uvijek vježbamo po vojti i stvarno smo zadovoljni napretkom

_____________________________

Sara mamina princeza 05.01.2011

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 49
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!