|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   drage mamice molim vas za savjet...
14.12.2010 23:29:23   
cerise
drage mame...rodila sam dva krasna sina prije mjesec dana u 36om tjednu trudnoce...jedna bebica je bila 1530g a
druga 2750,kao sto vidite razlika u kilaži je velikauser posted image a što je najzanimljivije je da sam lezala u bolnici neko
duže vrijeme do poroda i na svim Uzv nije bilo rijeci o razlici na kilaži!nego si zamislite šok koji sam
doživjela kod poroda!...
ajd to nije ni bitno nego najvažnije je da su mi obje bebe dobro i zdrave mali
dobro napreduje i dobiva na kilaži
(sad ima 2260user posted image ) nego mene zanima nešto drugo...
veca bebica voli jesti i u obroku pojede(majcino mlijeko i
dohrana Aptimil mjesamo pola pola) 100ml i nakon toga on bi jos kad se podrigne i bljucne ako mu je
previse no on bi opet i nema neku granicu kad mu
je dosta bojimo mu se dati vise da ga nebi boljela busa neznamo
kako naci tu granicu koliko mu smijemo dati?user posted image user posted image kako ste ako ste imale takvu situaciju vi to rijesile? i ima poteskoca sa spavanjem jako tesko zaspi,nosimo ga,nunamo ga,pjevam mu...i ponekad prode ohoho vramena dok zaspi
ali ponekad taj san traje kratko vrijeme i opet plač...tu se izgubim i neznam sto uciniti i kako?user posted image bila bih vam zahvalna na svakom savjetuuser posted image

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: drage mamice molim vas za savjet...
15.12.2010 0:07:13   
modesty blaise
draga cerise nisam bila u baš takvoj situaciji ali moj Sebastian koji danas puni 3,5mjeseci je isto beba koja nikad nije sita odnosno nema mjeru za dosta. Ja sam mu jednostavno odlučila sama odrediti koliko će dobiti po obroku (sa mjesec dana je pio 120ml  x 6 do sedam obroka) . I on bi svaki put bljucnuo nakon jela al svejedno bi tražio još al mu nisam dala. Dao mu je moj muž jedan dan pa ga je dobro prejeo a moj sinek zbog toga nije mogao zaspati jer ga je mučio taj prenajedeni trbuščić. Dobio je i grčeve koje smo riješili tako da smo nakon 3 dana mučenja  napokon pronašli kapi koje su nas spasile: BIOGAIA. S tim kapima sam nastavila svako jutro sve dok nije napunio 3 mjeseca i grčeve nikada više nismo imali. U svakom slučaju mislim da mu ne bi smjela dati da ti se prenajede (neka djeca jednostavno nemaju mjeru za dosta) jer će mu to samo škoditi a pogotovo ako ti lijepo napreduje i dobiva na težini.
Eto, nadam se da će ti nešto od ovoga možda pomoći

lijepi pozdrav

(Odgovor članu cerise)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: drage mamice molim vas za savjet...
15.12.2010 7:53:33   
Zvonki
Moje curke su uvijek papale nešto više od "preporučenog". Moj savjet je da se  opustiš, neka spava koliko želi, sve će se to s vremenom ustabiliti kada malo porastu user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 3
   [Obrisani korisnik]
15.12.2010 8:06:38   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Zvonki)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: drage mamice molim vas za savjet...
15.12.2010 9:46:42   
jasna_
Pozdrav. Ja sam isto rodila u 36-tom tjednu, blizance, prvi 2200 g, drugi 2600g, bili smo u bolnici 2 tjedna i tamo su ih sestre istrenirale da jedu svaka 3 sata i to nam je bilo super kad smo došli doma jer nismo imali nikakvih problema sa hranjenjem i spavamanjem. Jeli su PreNan a nakon mjesec dana Nan 1 i to po uputi na kutiji. Nekad nisu sve pojeli, nekad su bljucnuli ali smo se uvijek okvirno držali tih 3 sata, osim po noći kad smo ih pustili da spavaju. I sad s 9 i pol mjeseci još uvijek imamo obroke svaka 3-4 sata jer ne jedu puno, ali zato spavaju cijelu noć user posted image

_____________________________

Niki i Lino - vragolani koje volim najviše na svijetu

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: drage mamice molim vas za savjet...
15.12.2010 10:22:54   
cerise
manji bebac J.papa od 70ml do 80ml i taman mu je te se budi svaka 2-2,5sata ako se probudi izmedu damo mu caj a veci bebac E. papa od 100ml do 110ml i jedva prespava 3sata,nezasitan je i zato malo spava razmisljali smo da mu je mozda to umj.mlijeko preslabo da mu promjenimo da mu dajemo prenan al u bolnici su ga skinuli sa toga i dali mu nan1 jer mu je navodno prenan bio slab,zato smo kupili aptimil al mozda mu je i to slabouser posted image ...jednostavno neznamo vise sto je pametno da napravimo i kako znati da mu neko mlijeko odgovara ili ne user posted image  

(Odgovor članu jasna_)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: drage mamice molim vas za savjet...
15.12.2010 11:37:57   
Točkica28
koliko su stari?
stavi neki ticerić
welcome


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu cerise)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: drage mamice molim vas za savjet...
15.12.2010 11:46:03   
Bebys
cestitam na djecici..
pokusaj drugu jacu hranu za tu jacu bebu
i NE DAVAJ PREKO MJERE OD TOGA NI NEMOZE SPAVATI...sto posto sam sigurna...pokusaj odrediti sama dozu...normalnu

(Odgovor članu jasna_)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: drage mamice molim vas za savjet...
15.12.2010 12:44:15   
cerise
sad 19og budu mjesec dana...neznam koju hranu?a  prvi sistematski imamo 24.12 to mi je malo daleko za cekati

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: drage mamice molim vas za savjet...
15.12.2010 12:46:06   
Bebys
cuj znam da SVI PEDIJATRI PREPORUCUJU NOVALAC HRANU..mislim da se ona moze kupiti samo u ljekarnama...pokusaj s njom za pocetak...

(Odgovor članu cerise)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: drage mamice molim vas za savjet...
15.12.2010 12:46:33   
BUMBI
Dobrodošla i čestitke na bebačimauser posted image user posted image user posted image
Ja bi mu isto probala dati jaču hranu..ali na tebi je da odlučiš koju ili da nazoveš pedijatricu pa pitaš?


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu cerise)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: drage mamice molim vas za savjet...
15.12.2010 12:46:56   
Bebys
http://www.novalac.net/other/hrabout_us.htm

ovdje si malo procitaj

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: drage mamice molim vas za savjet...
15.12.2010 12:48:44   
Bebys
user posted image česta glad dojenčeta Na osjećaj sitosti utječu različiti kemijsko-fizikalni podražaji u ustima i ždrijelu, povezani s žvakanjem i rastezanjem želuca. Kad probavljena hrana dospije u krv, stvore se veće količine glukoze koja stvara osjećaj sitosti. Hrana bogata sporo apsorbirajućim ugljikohidratima, probavlja se kasnije i tako usporava apsorpciju glukoze u krv što stvara osjećaj dugotrajne sitosti. Da li je vaše dojenče često nemirno kada je gladno? Novalac NF: Jedina mliječna formula sa sporo apsorbirajućim ugljikohidratima za dugotrajnu sitost dojenčeta, bez povećanog unosa kalorija.
Namijenjena je dojenčadi koja:
- je često gladna ( Novalac NF kao nadomjestak univerzalne mliječne formule )
- se često budi tijekom noći ( Novalac NF kao nadomjestak za večernji obrok )

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: drage mamice molim vas za savjet...
15.12.2010 12:51:09   
Bebys
http://www.novalac.net/other/hrproducts_us.htm

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: drage mamice molim vas za savjet...
15.12.2010 12:57:18   
Krky
Samo da ti čestitam na malim muškićima. Moji blizanci su navršili 5 godina. Nismo baš imali takvih problema jer su podjednake težine. Ali eto....tu sam...ako ti u nečem drugom budem mogla pomoći

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: drage mamice molim vas za savjet...
15.12.2010 13:01:11   
cerise
hvala Vam divne steuser posted image ...cula sam za tu novalak hranu...nema nam druge nego probati promjeniti jer ovo je mucenje za bebaca i nas.... bolno mi je gledati kako mu nije bas bajno a ne znati kako mu pomoci user posted image

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: drage mamice molim vas za savjet...
15.12.2010 23:28:42   
novamama
cerise, prvo, čestitam ti na blizancimauser posted image

drugo, ja sam se držala mjerica koje su pisale na kutiji i nisam davala više nego što piše...znam da bi moja r polokala tog mlijeka sve dok ne dođe do dna, pa joj zato uvijek radim mjeru koja je za nju...
nego, ako bljucne višak, možda mu to pofali, pa bi trebalo dodati?
ako puno bljuca, ima baš od novalaca mlijeko protiv bljuckanja...
a mišić mali, kako je samo sladak tako malen user posted image
e, i još nešto, svi govore da je novalac skuplji, ali nije ustvari, tu je negdje sa hippom, samo što je pakiranje od 400 grama, a hipp od tristouser posted image
sretno i ljubi ih obojeuser posted image user posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu cerise)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!