|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   alergija na mlijeko i dohrana
23.4.2010 14:59:11   
ninolina
Znam da ovdje ima puno beba koje su alergične na mlijeko..evo danas se čujem s prijateljicom i njena malena je alergična na kravlje mlijeko..testirali su je s dva mjeseca i potvrđena je alergija...e sad ja vas molim ako može neka tablica dohrane za takve bebače...mislim kaj da joj prvo daje, na šta paziti... sad ima 6 mjeseci

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: alergija na mlijeko i dohrana
23.4.2010 18:30:20   
marija0
moj karlo nije testiran ali sam vidila po reakcijama da je bio alergičan na sve i svašta a između ostaloga i mlijeko čak i kad sam ga ja pila pa sam ga prestala dojit sa 7 mj... a dohrana: pa davala sam mu kašice i sokove od jabuke i kruške, a mlijeko sam mu uzimala hipoalergeno od hippa i u to mu mješala rižolino, ili keks pettit bez maslaca a može i heljda (ona čokolina imaju u sebi mliko)... to mu je trajalo od 3. do 7ipo miseci i nestalo tako da sad jede sve i pije bebimil.....a to hipoal. mliko je 67kn u dm-a, najjefinije je tu... 

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: alergija na mlijeko i dohrana
24.4.2010 9:47:02   
plavka
tablica dohrane koju smo mi dobili ide ovako:

dob:              mlijeko                      voće                             žitarice                       povrče                              meso

6 mj.     dojenje ili formula   / jabuka, kruška   /  riža, kukuruz             /mrkva,  tikvica
7 mj.             -/-                   /marelice, breskve/   -/-                            /krumpir, brokula,blitva, cvijetača
8 mj.             -/-                   /banana               /zobene,ražene pahuljice/   špinat, korabica    /    piletina,puretina
9 mj.           -/-                    / šljive              / sve gore navedeno       /  kelj, poriluk/          teletina, kunić
10mj.            -/-          /sve gore navedeno/ pšenica, ječam/   sve gore navedeno/ janjetina, riba bijela, divlja
11mj.                         /lubenica   /              sve gore navedeno/           kupus/       junetina, govedina

uspijela sam natipkat s ribicom u ruci, nadam se da sam joj pomogla!


_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

(Odgovor članu marija0)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: alergija na mlijeko i dohrana
24.4.2010 11:30:09   
ninolina
hvala ti plavka evo isprintat ću jojuser posted image user posted image

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 4
   [Obrisani korisnik]
24.4.2010 11:31:54   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ninolina)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: alergija na mlijeko i dohrana
24.4.2010 11:41:32   
ninolina
da, da to zna već je luda od straha...

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: alergija na mlijeko i dohrana
24.4.2010 15:26:17   
plavka
evo joj još par proizvoda ako ih već ne koristi:

MILUPA ŽITNE KAŠICE proizvedene su iz najkvalitetnijih žitarica BIO organskog uzgoja i dolaze u tri varijante te su u pakiranju od 250g:
·  Milupa rižine pahuljice: namjenjena dojenčadi od navršenog 4.og mjeseca života. Sadrži rižino brašno i obogaćena je vitaminom B1. Bez glutena i bez kristalnog šećera.
·  Milupa kašica 7 žitarica: namjenjena dojenčadi od navršenog 6.og mjeseca života. Sadrži mljevenu pšenicu, zobeno brašno, mljevenu raž, kukuruzno brašno, mljeveni ječam, mljeveni proso, rižino brašno i obogaćena je vitaminom B1. Sadrži gluten, ali je bez dodatka kristalnog šećera.
·  Milupa kašica griz: namjenjena dojenčadi od navršenog 6.og mjeseca života. Sadrži rižino i kukuruzno brašno, te škrob tapioke. Obogaćena je vitaminom B1. Bez glutena i bez kristalnog šećera.

MILUPA u svom programu nudi nešto sasvim NOVOMILUPA FRUTAPURA. Milupa frutapura je dijetetski proizvod koji se sastoji od 100% posebno izabranog voća. Može se upotrijebiti kao međuobrok, voćni dodatak za ukusniju kašicu ili desert. Bez konzervansa, umjetnih boja i aroma, samo sa prirodnim sokom iz voća. Bez glutena, bez mlijeka i laktoze, te bez soje.
VAŽNO: frutapura je spremna odmah za upotrebu. Može se držati na sobnoj temperaturi. Ne čuvajte ostatke. Sadržaj otvorene kutije najbolje je upotrijebiti unutar 12 sati (obavezno nakon otvaranja staviti u hladnjak).
SAVJET: pothlađene su još bolje.
MILUPA FRUTAPURA dolazi u 3 vrste ukusa ovisno o dobi djeteta te je u pakiranju od 400g (4x100g):
· Milupa frutapura – voćni koktel: sadrži 100% voće (jabuka 56%, kruška 18%, breskva 12%, banana 9%, vitamin C). Upotrebljava se od 5 – 36 mjeseca.
· Milupa frutapura – jabuka-banana: sadrži 100% voće (jabuka 76%, banana 20%, vitamin C). Upotrebljava se od 4 – 36 mjeseca.
· Milupa frutapura – jabuka-breskva-jagoda: sadrži 100% voće (jabuka 78%, breskva 9%, jagoda 9%, vitamin C). Upotrebljava se od 8 – 36 mjeseca.

< Poruku je uredio plavka -- 24.4.2010 15:31:02 >


_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!