|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 20:58:23   
Anoniman
U kuharici u Bebama sam citala da nakon 6. mj. moze se dati kravlje m. bez razrjedjivanja punomasno. Kako ste i kada vi svojim kikićima počeli davati? Mi smo krenule sa 6,5 mj. i nisam primjetila nikakve nuspojave. Pile smo Babylove prije i jako smrdi to adaptirano, ne mozes oprati dude. a nista mi se drugo nije svidjelo. bebimil se dize, hipp se nece razmutiti, nan je na kukuruzu...
Drugo, zanima me gdje mogu naci nesto o tome strucno, jer sto god otvorim s google-a, sve je vecinom forum i razna naklapanja. u svim pedijatrijskim knjigama pise kravlje sa 7.mj., a na forumima majke pisu tek iza 1 godine. da li majke preuvelicavaju?
sretna Nova svima!
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 21:05:47   
Domy
ja sam svojima dala sa 3 mj..keksolino..pa im fala bogu ništa nije bilo..dojila ih do 2 mj ..1 mj davala bebimil...plakali konstantno i pukao mi film i napravila keksolino ..nikad nisam čitala ni slušala nikakove savjete stručnjaka..i što im fali...evo ih kao bombončićiuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 21:19:14   
Anoniman
I ja mislim da ne treba slušati nikog osim svoje dijete. Jest cinjenica da je kravlje najlosije, ali u adaptirano ne mozes nista skuhati, ni gris, ni kekse, a moja nije htjela adaptirano vise. A Cokoloino je nekad bilo od 6mj, a sad su pomakli na 8. Kao da je svijet pametniji...a djeca su ista kao i nekad.

(Odgovor članu Domy)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 21:40:42   
BUMBIKA
Mi smo isto sa nekih 6 mjeseci počeli kravlje mlijeko,ali sam mu ja svaki put i prokuhaval i razrjeđivala s vodom.Razrjeđivala sam mu sigurno mjesec dana,a prokuhavala stalno dok je pio...
Mi smo prešli na kravlje jer je adaptirano stalno bljuckao


_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 22:12:39   
m600
i ja svojoj već dajem keks i kravlje mlijeko ali 0,9% mm...ona ima 3mj i 9 dana
super papa i nema grčeve od toga


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 22:14:22   
BUMBIKA
Kako to da joj već daješ?A milsim da je bolje što je masnije,meni je pedijatrica tako rekla(mi smo koristili 3,2)

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 22:22:21   
evanda
Nama su rekli da tek nakon godine dana ide punomasno mlijeko, 3.2, a najmanje 2.8, a do tad dvotrećinsko....a kad razmisliš, baš je bezveze, kao da trbuh zna koliko mjeseci ima....ili može piti kravlje mlijeko ili ne.....

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 22:24:19   
ninolina
i ja svojoj već dajem keks i kravlje mlijeko ali 0,9% mm...ona ima 3mj i 9 dana
super papa i nema grčeve od toga

daj ti njoj rađe onda ono 2,8 nego ovo light.


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu evanda)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 22:28:46   
ket
nama dr rekla da ne do god dana a ja bi davalauser posted image jer mi već neko vrijeme NIŠTA neće jestiuser posted image samo mlijeko pije...ne znam šta da radim više mlijeko mu malo..nema više trbušćićauser posted image user posted image

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 22:33:35   
ninolina
nama dr rekla da ne do god dana a ja bi davalauser posted image jer mi već neko vrijeme NIŠTA neće jestiuser posted image samo mlijeko pije...ne znam šta da radim više mlijeko mu malo..nema više trbušćićauser posted image user posted image

Gle draga svašta danas doktori kažu, jedan ovako, drugi onako... Ali ti si mama i znaš najbolje za svoje djete, probaj , daj mu... Moja papa kravlje mljeko s tim da joj dajem i bočicu hippa2 zbog stolice. Iako papa sve ima tvrdu stolicu pa joj hipp pomogne. Probaj, ja eksperimentiram ak joj paše dobro ako ne, ne i to je to


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ket)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 22:36:10   
ket
da probam žlicu dvije pa čekam reakciju ili da ako bude htio jesti dam koliko želi...npr keksolina na žlicu sa kupovnim mlijekomuser posted image

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 22:38:08   
ninolina
da probam žlicu dvije pa čekam reakciju ili da ako bude htio jesti dam koliko želi...npr keksolina na žlicu sa kupovnim mlijekomuser posted image

jel ti jede bočicu ili ga dojiš? Napravi mu kako voli papati žlica-boca i daj mu koliko hoće.


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ket)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 22:44:31   
ket
bočicu....i sad više ništa neće na žlicu i u boci ništa osim mlijeka...user posted image vidljivo mi je mršaviji...više se ništa ne preklapa preko pelenauser posted image ...dobro je što je natukao prije dosta pa sad nije alarmantno...ali razmišljam da zovem ped...

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 22:48:43   
dikac
kravlje mlijeko sam znala dodati u kašice kad je imao 7 mjeseci. kako je dobro prihvatio, nastavila sam.
kad bih mu kuhala voćnu ili povrtnu kašicu, dodala bih mu kravlje. počela sam sa 0,9, a kako je dobro prihvatio brzo sam u kašice dodavala 2,8 i na kraju 3,6 mliječne masnoće. po malo, vidi kako će ti prihvatiti. čim sam skužila da mu kravlje ne smeta u obroku, znala bih mu napraviti griz na kravljem mlijeku, a bocu je još uvijek pio adaptirano. primjetila sam da mu je stolica od kravljeg bila malo tvrđa.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 22:48:54   
ninolina
bočicu....i sad više ništa neće na žlicu i u boci ništa osim mlijeka...user posted image vidljivo mi je mršaviji...više se ništa ne preklapa preko pelenauser posted image ...dobro je što je natukao prije dosta pa sad nije alarmantno...ali razmišljam da zovem ped...

možda se samo izdužio, da te utješim i moja u zadnje vrijeme samo bocu papa user posted image
Napravi mu ujutro fino bocu s kravljim mlijekom stavi unutra kaj hoće keksolino, medolino, čokolino... i neka papa. Prati ga malo, moja je na početku dosta bljuckala ga onda sam joj davala samo jednu bocu a ostalo hipp i tako postepeno micala hipp a davalja kravlje mlijeko. Sada imamo samo jednu adaptiranog mlijeka ostalo je na kravici


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ket)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 22:51:41   
ket
probat ću sa kravljim jer u ad nije htio ništa linovo...čisto mlijeko i to je sve....user posted image
hvala


< Poruku je uredio ket -- 4.1.2010 22:52:00 >


_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 22:56:01   
FIONA
moje iskustvo s curicom je drugačije vjerujem od ostalih...svatko ima svoju teoriju i priču na temelju vlastitog...ja konkretno isprobavam....ako nema reakcije dajem, ako ima probam nakon nekog vremena opet da vidim...tako i sa mlijekom...pila je aptamil comfort...par puta dana kravlje odmah grčevi...kao mala beba mi je bebimil koji ima bazu kravljeg mlijeka povratila....ali sa cca 10 mjeseci je uspjela i prihvatila...sada mrkne flašu mlijeka bez problema...i to punomasno...

posavjetuj se s pedijatrom i prema reakcijama djeteta i uputama struke postupi...tako i ja radim...


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 22:56:45   
Ruža
Đurac je sisao, i nije htio ni jedno adaptirano. Kad se samo sjetim koliko sam love bacila na njih.user posted image
Mislim sa 8 mj. da smo krenuli sa kravljim, ali obavezno punomasno ( po preporuci pedića ) i to 2/3 mlijeka i 1/3 vode.
Probaj i frutolino ili medolino ekstra on se radi na vodi.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu ket)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 22:59:57   
Ninaa
Moja će za 10 dana 10 mj. za sad je sisala i navečer sam joj radila lino na bebimilu 2. Kutija je pri kraju i mislim da bi joj uvela kravlje. pedijatrica rekla nikako ne prije godinu. Danas sam u mulleru kupila neko od millupe dječje mlijeko pa ću joj to probati dati. Jel to tko kupovao? Da razrijedim ili?

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 23:01:00   
dominik
da ne otvaram novu temu...dora vec dugo dugo jede frutolino i sl stvari sa kravljim...jel ja mogu sad probat kravlje zamjenit sa ad mlijekom za ta dva a nekad i jedan obrok u flasici...i dal da prvo razrijedim pa postepeno ili? i dal treba stavljat nekaj nutra ili mogu sam ovak cisto dati...mislim bude li zdrzala noc na cistom mlijekuuser posted image ispadam pocetnik al jeb...domi nikad nije htio mlijeko piti ni ad ni ovo do prije godinu dana pa...

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 23:03:01   
pepeljuga
Zasto bi sad minjala kravlje za ad

Krivo skuzila,mozes zamjenit i bez razređivanja,ona je vec velika

< Poruku je uredio pepeljuga -- 4.1.2010 23:04:30 >


_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 23:04:54   
Ninaa
Pa neznam ni sama, neki ga piju već dugo pa im nije ništa a opet nije mi teško ni praviti joj bebimil navečer.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 23:06:51   
pepeljuga
Ja sam mojima uvela malo prije godine jer sam ih dojila a od kasica jeli one sto se prave sa vodom i kad sam pocela davati nisam razređivala....

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 23:11:09   
Ruža
IZVORNA PORUKA: dominik

da ne otvaram novu temu...dora vec dugo dugo jede frutolino i sl stvari sa kravljim...jel ja mogu sad probat kravlje zamjenit sa ad mlijekom za ta dva a nekad i jedan obrok u flasici...i dal da prvo razrijedim pa postepeno ili? i dal treba stavljat nekaj nutra ili mogu sam ovak cisto dati...mislim bude li zdrzala noc na cistom mlijekuuser posted image ispadam pocetnik al jeb...domi nikad nije htio mlijeko piti ni ad ni ovo do prije godinu dana pa...


Moj pije samo mlijeko, s mrvicom kraša jer neće veću rupicu na dudi, još je na aventovoj jedinici, a kroz nju ništa ne prolazi. Sad jel izdrži? Pa pojma nemam ja u ponoć ponesem još jednu, ali on se često budi od uvijek, sumnjam da je zbog gladi.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Recept za kravlje mlijeko
4.1.2010 23:12:46   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: Ruža

IZVORNA PORUKA: dominik

da ne otvaram novu temu...dora vec dugo dugo jede frutolino i sl stvari sa kravljim...jel ja mogu sad probat kravlje zamjenit sa ad mlijekom za ta dva a nekad i jedan obrok u flasici...i dal da prvo razrijedim pa postepeno ili? i dal treba stavljat nekaj nutra ili mogu sam ovak cisto dati...mislim bude li zdrzala noc na cistom mlijekuuser posted image ispadam pocetnik al jeb...domi nikad nije htio mlijeko piti ni ad ni ovo do prije godinu dana pa...


Moj pije samo mlijeko, s mrvicom kraša jer neće veću rupicu na dudi, još je na aventovoj jedinici, a kroz nju ništa ne prolazi. Sad jel izdrži? Pa pojma nemam ja u ponoć ponesem još jednu, ali on se često budi od uvijek, sumnjam da je zbog gladi.


I moj pije s krasom stim da nekad popije 50-60 a nekad 150 i spava cilu noc.tj 12 sati u komadu

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!