|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pluca - disanje
2.9.2011 15:47:12   
Maja1985
Pozdrav svima,
Prije 11 dana sam rodila na carski rez 2 mala pisulinca, 2 mjeseca ranije tj. u 31 tjednu trudnoce.
Smjestili su ih u inkubatore, spojili na respiratore, infuziju te dali im lijekove i antibiotike.
Nakon prvog dana mladjeg (mladji je 1 minutu) su skinuli sa respiratora dok su starijeg skinuli sutradan.
Infuziju su im skinuli nakon 4-5 dana te se sad hrane sa mojim mlijekom kojeg izdajam i nosim svaki dan u rodiliste.
Jucer nam je doktorica rekla da mladji ima malo otezano disanje, mozda mjehurice u desnom predjelu pluca (bio je na rengenu) ali da ce oni to "prozraciti".
Danas nam kaze, da mladji mozda ima neku klicu pa ce mu davati 3 dana antibiotike i u ponedjeljak obaviti test.
Nisu nam pojasnili koju to ima klicu i koje antibiotike prima, ali smo na papiru na kojem pise koliko mililitara mlijeka dobivaju po obruku pise i:
mezonem 3x25ml, vancomycin 2x25ml.
Zna li netko mozda sta o ovim antibioticima ili o ovakvoj situaciji?

Inace, bebe napreduju u tezini, boja im je dobra, mokre i imaju kakicu svaki dan.
Mladji ima 1700 grama dok stariji 1570 grama.
Kad su se rodili bio je omjer 1630 - 1530 grama.
Mladji ima obrok od 30-35 ml mlijeka dok stariji 30ml mlijeka.
Od moga ginekologa smo saznali da imaju ocjenu 9/10 iako nam to nisu rekli u rodilistu.
Malo nas muci ovo glede klice jer nam nista nisu rekli, pa eto, ako ima tko kakvi savjet, nek podjeli s nama user posted image

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pluca - disanje
2.9.2011 16:26:12   
pincirotvajler
dobrodošla user posted image
čestitam na bebicama user posted image user posted image
neznam ništa o tome,ali ima curki koje znaju,javit će se user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Maja1985)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pluca - disanje
2.9.2011 17:12:05   
Maja1985
IZVORNA PORUKA: pincirotvajler

dobrodošla user posted image
čestitam na bebicama user posted image user posted image
neznam ništa o tome,ali ima curki koje znaju,javit će se user posted image


Hvala na cestitkama user posted image
Nadam se da cu dobit koju rijec utjehe user posted image

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pluca - disanje
2.9.2011 20:21:39   
ivanicapeca
Čestitam user posted image

Nedonoščad je zbog nezrelosti vrlo podložna infekcijama, posebice kada su intubirani tj. na respiratoru. Najčešće pokupe neke bolničke bakterije tipa klabsijela, pa onda e.coli i sl. Često puta za vrijeme boravka na neonatologiji znaju i više puta pokupiti nešto i to treba očekivati. Rijetko koje nedonošće ode kući a da nije nešto preboljelo. Zna to često puta biti borba živaca.
Ukoliko si rodila ranije zbog neke infekcije, moguće je da se radi o istoj bakteriji. Bebama se najčešće daje više raznih antibiotika da ih se posve zaštiti.

(Odgovor članu Maja1985)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pluca - disanje
2.9.2011 21:07:18   
drugasrecica
Čestitam na mališanima user posted image user posted image user posted image

Nažalost ne znam ništa o tome, ali sigurno će se javiti cure koje znaju više. Držim fige da sve bude u redu i da što prije svi skupa budete kući. Doktori znaju često biti nedostupni i sebični u davanju informacija, a mi bi htjeli što više znati.
Vjerujem da će sve biti dobro user posted image user posted image

_____________________________

Moje dvi srećice
Lea 10.12.2008.
Rina 17.12.2010.

(Odgovor članu ivanicapeca)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pluca - disanje
2.9.2011 22:43:21   
Mašaaa
A bebači slatki! Nek ozdrave sto prije!

(Odgovor članu drugasrecica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pluca - disanje
2.9.2011 22:51:09   
Maja1985
Zaboravih reci ako je to bitno, da je mladja beba koja ima taj problem, dobila prije 3 dana i zuticu koju je i prebolila.
10-ak dana prije poroda sam imala bakteriju u mokracnom mjehuru, te mi je ginekolog propisao antibiotik.
Nalazi sa mikrobioloske pretrage su rekli da je test na Chlamydia trachomatis negativan.
Sta se tice rodilista, doktorica je samo rekla da klica nije prenesena od mene (mame) i odjurila od nas.
Nismo stigli nista ni pitati, svim roditeljima govori da je sve opasno, ozbiljno... jadni roditelji, nikome niti rijeci utjehe dok su sa svojim bebama :(
Malo me uplasilo to sta sam guglajuci procitala da je antibiotik vancomycin dosta jak i zadnja stepenica u borbi protiv nekih bakterija te da ima dosta nuspojava.
A kako malenom davaju taj antibiotik, malo me strah user posted image

(Odgovor članu drugasrecica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pluca - disanje
3.9.2011 23:12:49   
ruwenzor
čestitam na bebicama i držim vam fige da lijepo napreduju
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu Maja1985)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pluca - disanje
4.9.2011 18:02:10   
ivanicapeca
Maja na žalost kod tako malih bebica je zaista svaka infekcija vrlo opasna zbog nezrelosti imunološkog sustava. Liječnici su dužni reći kako stvari stoje. Nemoj se opterećivati nuspojavama, jer se istraživanja rade na uzorku od jako puno pacijenata i ako samo jedan ima konkretnu nus pojavu, ona se bilježi kao moguća. Prepusti neonatolozima da rade svoj posao i vjeruj, odraditi će ga jako dobro. Ono što je najvažnije sada jest da bebice primaju tvoje mlijeko i da imaš kontakt s njima. Na žalost kod nas samo jedno rodilište, ono na Sv. Duhu, dozvoljava kontakt kože na kožu s bebom, tzv. kožiranje, za koje je dokazano da ubrzava oporavak i napredak nedonoščadi. Sjećaš se onog klinički mrtvog djeteta kojeg je mama držala na grudima i ono je oživjelo?
Na Duhu sam sa Šimunom provela 74 dana i uvjerila sam se kako su bebice savršeno oporavljale, pa tako i moj Šimun, u kratkom roku jer smo se kožirali i ja i suprug, svaki dan nakon što je skinut s respiratora. Tamo gdje to nije moguće, i dodir ruke, majčin glas, tepanje, sve to jako jako pomaže.

(Odgovor članu Maja1985)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!