|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Običaji za babinje
6.1.2009 16:12:11   
Ruža
Evo i danas smo imali goste za babinje pa me to inspiriralo na temu. Kakvi su običaji kod vas?
Kod nas se u babinje ide u roku 40 dana, nosi se kolač, kava, piće, poklončić za bebu i stavljaju se novci pod glavu djeteta. Rodbina i oni stariji čak znaju i hranu nositi u početku da se mlada mama ne umara previše.

_____________________________

Samo luda mama...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Običaji za babinje
6.1.2009 16:24:09   
FIONA
isto je i kod nas...e daj zamisli...moja malecka ima več bajsikl sa pomočnim kotačima i garancijom od dve godine!!! Alooooo kad bu mogla na njega ta mi garancija ne bu značila niš!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

keksa, kave, vina...osamsto košara...imam punu špajzu i ne moram kupovati do kraja godine!!!user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Običaji za babinje
6.1.2009 17:21:20   
mrkvač
I kod nas je tako, svaki vikend se redaju gosti, puno poklona-
A malo dijete dobro, spava ko mali anđeo a kad gosti odu tulum!!!!!!!user posted image

_____________________________

sara, 20.04.2004
dora, 18.11.2008

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Običaji za babinje
6.1.2009 18:11:58   
Florijan Jakov
mi idemo tek kad djetetu prođe mjesec dana, neka sitnica za dijete, koja kunica i to je to.

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu mrkvač)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Običaji za babinje
6.1.2009 19:11:34   
božica
idemo tek kad djetetu prođe mjesec dana

iako moram priznati da smo zadnji puta bili prije 3godineuser posted image
kad nitko ne rađa od mojih cura/frendica
tj jedna će sadad za koji danuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
znaći mogli bi u proljećeuser posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Običaji za babinje
6.1.2009 20:59:17   
tonkica
Čekamo da beba malo poraste, prvih mjesec dana ne idemo u posjetu. Onda ponesemo kunice za bebu, cvijeće za mamu, nešto od oblekice za bebu...
A tako su većinom i nama kad su dolazili vidjet princezu.


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Običaji za babinje
6.1.2009 21:20:04   
njanja
kod nas nema nekih posebnih pravila...najčešće što sam doživjela, čekaš da te pozovu ili odeš nakon 2-3 mjeseca.....nije ni pravilo nositi nove, neki poklončić i to je to..... p.s. kod moje family iz duga rese je to drugačije, oni su se nama ispričavali jer su došli "tek" nakon 3 mj..ne znam što bi s njima da su došli ranije user posted image user posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 7
   [Brisano sporočilo]
7.1.2009 0:00:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu njanja)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Običaji za babinje
7.1.2009 16:27:04   
kitty
meni se prvi put sva rodbina i s moje i s njegove strane nacrtala prvih tjedan dana,ma puno sam rekla,meni je to bez veze,mi idemo tek kad prodje nekih mjesec dana,kad se ljudi malo organiziraju,naviknu na bebicu i mama malo dodje sebi.
posebno mmi se nije svidjalo sta su ocekivali da cu budit bebu za svakog od njihuser posted image


_____________________________

IVAN 20.06.2003.
DUJE 13.01.2009.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Običaji za babinje
7.1.2009 16:30:31   
Kika83
mi idemo tek kad prođe mjesec dana osim kod rođaka smo bili odmah u početku ali na kratko.nosimo mami cvijeće,tati neku bocu vina ili žestice i bebici nešto od robiceuser posted image

(Odgovor članu kitty)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Običaji za babinje
8.1.2009 8:40:04   
Florijan Jakov
mi bili prošli vikend kod jednih frendova i sljedeći idemo kod drugih. prvom malcu odnijeli tenisice (one za nehodače) i igračku za kolica/ krevetić; drugi će dobiti tregrice (uf, baš su mi medene - onako takva vunica, bijele, svijetlo plave i smeđe nijanse - dugih rukava sa malim džepićima) + zvečku.

kod nas (mlađih u našem društvu) nema baš običaja da se nose nek posebni darovi za roditelje.

ovim drugim frendovima još nismo išli otkako su se uselili, pa ćemo uzeti neku butelju i bombonjeru, kavu i sl. 

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Običaji za babinje
8.1.2009 9:44:56   
ninolina
Kod nas se uvijek nosi košara svega i svačega. Zadnje smo išli kod šogorice nosili košaru, dali djetetu novac, kupila sve potrebno za bebu od dude, flašice do ručnika za kupanje, robicu, pelene... Kod frendice nosili košaru, novac, igračku za djete, i robicu. 

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Običaji za babinje
8.1.2009 9:51:05   
Krky
MSvekar je Imoćan, pa kad sam rodila prvog sinka doputovao mi pršut i butelja crvenog vinauser posted image . MBaka je Ličanka, oni nose pogačice (fritule). A ja sam iz ZG i primam sve!!!

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Običaji za babinje
8.1.2009 9:52:05   
Florijan Jakov
IZVORNA PORUKA: Krky
A ja sam iz ZG i primam sve!!!


prejaka si user posted image user posted image user posted image


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Običaji za babinje
8.1.2009 9:57:53   
mariola
Ja kupujem robicu uglavnom. Sad će mi šogi roditi pa planiram nešto skuplje. Stol za previjenje plus onaj ormarić na kojem to stoji. Inače, ne idem nikome prvih par tjedana. Baš su mami i bebi potrebne te puste dosadne koje su došle ubiti dan.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Običaji za babinje
8.1.2009 9:58:08   
Puli
mi idemo tek kad djetetu prođe mjesec dana, neka sitnica za dijete, koja kunica i to je to.


i mi isto tako


_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Običaji za babinje
8.1.2009 14:30:22   
Marta j
Kod nas je neki ludi obicaj al se u zadnje tog drze ovi stariji-nosi se kosara svega i svacega,mami cvijece i jos neka sitnica,tati neko pice,i jos kava,keks,sok, bebi nesto od stvari i pare a ako je to blizi rod onda se nade jos stogod  i dolaze svi prvi tjedan sto je meni bez veze ja cu svima zabranitiuser posted image user posted image a onaj dan kada mama i beba dolaze doma imaju docek doma sto bi ja izbacila user posted image jer mislim da je tada mami da se odmori a ne da je doceka 20 ljudi.

Mi obicno idemo nakon par tjedana.I kupimo mami cvijece,tati pice i za bebu neku sitnicu.Sada kada mi rodice pocmu radati imati cemo ici na dosta mjesta.

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Običaji za babinje
26.1.2009 18:02:16   
Wukovarka
IZVORNA PORUKA: Iva Piva

Ovo za ispričavanje NJanja, ja stalno doživljavam, valjda su kod nas običaji drugačiji user posted image (kaj bi mi trebali svi biti u roku od mjesec dana oko kinde??!!).



E bas to me zivcira! Ovdje su obicaju da se ide sto prije, kao na natjecanju...
Ja sam vec naglasila da nikoga ne zelim vidjeti mjesec dana, zelim se oporaviti i uzivati sa svojim djetetom...
A ne da jedva gledam, lezim u krevetu..a oni svi se nasade oko mene

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Običaji za babinje
28.3.2009 8:31:37   
ZVRK
meni dobra frendica treba da rodi kroz manje od 1 mjesec i odlučila sam da joj poklonim za bebana vreću za spavanje ali onu bez''rukava''samo za do ispod pazduha,i prekrivač u istom dezenu.
sve to mislim sama da sašim i nadam se da će cijeniti moj uradak

inače već je dobila-kupila dosta robice pa sam se odlučila na taj poklon

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Običaji za babinje
28.3.2009 8:35:47   
m600
IZVORNA PORUKA: Florijan Jakov

mi idemo tek kad djetetu prođe mjesec dana, neka sitnica za dijete, koja kunica i to je to.


isto tako

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 20
   [Obrisani korisnik]
28.3.2009 8:43:19   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Florijan Jakov)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Običaji za babinje
6.4.2009 23:49:35   
Wukovarka
IZVORNA PORUKA: Wukovarka

Ja sam vec naglasila da nikoga ne zelim vidjeti mjesec dana, zelim se oporaviti i uzivati sa svojim djetetom...
A ne da jedva gledam, lezim u krevetu..a oni svi se nasade oko mene



Nista od mog upozorenja nije bilo, svi se izredali vec do mjesec dana, ali hvala Bogu, pa je sveki sve to organizirala, jer ja sam jedva hodala.
A obicaji?

Dobila sam tone voca koje ne smijem ni pomirisati, alkohola koji ce pocekati da ga probam i milijun drugih stvari koje ja naravno ne smijem jesti...
Uglavnom dosta robice za pisuru i novceka koje smo joj spremili na racun.



(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Običaji za babinje
11.4.2009 23:13:24   
Ninaa
Kod nas se nosi u košari, kekese, sokovi, kava,voće i sl. Za bebu robica i igračka (s frendovima ili nekim s kim smo si fakat dobri se uvijek dogovorimo kaj im treba) i novci pod jastuk. Evo kod nas kao i kod Wuki, već se izredalo više od pola rodbine, imam punu špajzu keksi, kompota,soka alkohola i kave za godinu dana, voće dijelimo okolo da ne bacamo, dobili hrpu robice, većinom roze, novaca i sl. Uglavnom prvih tjedana je bilo ok, sad su navalili,jedino me živcira kad se ne najave već samo banu,uf. Mi uglavnom nikad nejdemo dok beba nema bar mjesec dana.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!