|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Normalan zivot
9.9.2008 10:56:35   
cokolada
Da li je netko jucer gledao emisiju na HRT-u Normalan zivot na temu svekrva?
Ja jesam pa me zanima vase misljenje o onome sto su pricali. Cijelo vrijeme razmisljam o tome i "nazalost" sam dobila potvrdu onoga sto sam mislila.
MM sam navecer rekla sto sam gledala na sto je on rekao i kaj su pricali, a ja sam rekla ako ti kazem opet cemo se posvadati na tu temu, a on meni pa reci ukratko, ja kazem ok. Pocnem mu pricati kako je stvar u sinovima koji moraju smjestiti zenu na svoje mjesto a majku na svoje, tj "prikloniti" se zeni a ne majku isticati a on meni dobro nemoj mi vise pricati jer cemo se stvarno posvadati. To me je toliko pogodilo...na tu temu je toliko zatucan (da moram tako reci) i uvijek tako burno reagira da stvarno ponekad pomislim da mu je mama na prvom mjestu pa tek onda ja i nase dijete.user posted image
Sto vi mislite? Kako vasi muzevi reagiraju na spomen svoje majke? MM svoju predstavlja kao nedodirljivu bozicu i nema sanse da nesto prokomeniras na njen racun tako staje u njenu obranu a mene onda to jos vise iznervira.
Neposredna veza do poruke: 1
   [Obrisani korisnik]
9.9.2008 11:03:45   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu cokolada)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Normalan zivot
9.9.2008 11:11:54   
svegra
gledala sam najavu te emisije i rekla e baš ću gledati i na kraju  sam zaboravila
strašno je to stvarno kad mu je mama na prvom mjestu
moj muž je sušta suprotnost. uvijek stane na moju stranu, osim kad se nas dvije pokačimo onda sam mu rekla da se ne miješa da ćemo mi to same riješiti i tako i je.
uglavnom smo jako dobre moja svekrva i ja svaki dan se vidimo.ne može bez svog unuka a ni dida nije bolji.user posted image user posted image user posted image user posted image
najgore je kad ti nemaš podršku od svog muža,vjerojatno onda ni ona nema poštovanja prema tebi. jako je to teško, a očito da s mužemo to ne možeš ni riješiti jer se svaki put posvađate kad počne ta tema.
moja svekrva još uvijek ima svoju svekrvu i uopće ne ide tamo. svekar stalno ide i ne može bez svoje mame,a svekrva ju ne može smisliti jer joj je mnogo zla nanijela u životu.ona otvoreno kaže svom mužu ne želim ju vidjeti,mrzim ju, nemoj mi ju spominjati. i stvarno je baba zla, i sad kad ima 80 god skroz neke mućke pravi tračeve širi.užas
dok je bila mlađa svekrva je bila tiha i šutila, ali sad bome nije takva.
jakov kad dođe tamo svaki put plače,dere se, urla baba pošizi (pa kako to? mene sva djeca vole) a svekrva kaže da on osjeti da baba ne valjauser posted image
nemoj se dati da te svekrva zajeb... ne znam kakva je situacija ali probaj se izolirati od nje



(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Normalan zivot
9.9.2008 11:26:28   
božica
nažalost nisam gledala..
MM nije zatucan glede svoje mame--vidi stvari kakve jesu.user posted image --istina nije odmah progledao trebalo mu je neko vrijeme ali kad je progledao nema više zezeuser posted image
Ja  svojoj mami nedam da se petlja nama u život..

Tako kad me rasp.... user posted image onda se njemu jadnem a trebala bi njoj rećiuser posted image
budem uskoro i to jer dosta je...

< Poruku je uredio božica -- 9.9.2008 11:29:47 >


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu svegra)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Normalan zivot
9.9.2008 11:44:40   
tikica_69
Nisam gledala...A sto da vam kazem osim da mene moja nikad u zivotu nije vidjela, ni pozeljela vidjeti (osim tri metra pod zemljom)....cak je hodala i nekim vjesticama da me ureknu i sto ja znam. Ma bolesna zena, a ni ne po zna me a sve sam joj na svijetu skrivila. I bolje da se nikad ne pojavi na mom kucnom pragu. Mi je doma uopce ne spominjemo.....Ne bi vjerovali kako zlih zena ima user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Obrisani korisnik]
9.9.2008 11:52:36   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Normalan zivot
9.9.2008 12:46:06   
FIONA
curke moram priznati da mi je žao slušati takve priče o svekrvama pa da ja malo popravim prosjek sa lijepom pričom!!!
Moja svekrva je jako realna i prizemna osoba... sa njom mogu razgovarati o svemu čak i više nego sa vlastitom mamom... jako joj je stalo do mog mišljenja i ne petlja se u ništa več mi da savjet da ne dozvolim da mi netko soli pamet jer si sama najbolje znam... kada imam neki problemčić sa mužem mi se urotimo i zajedno riješimo... stvarno mi je potpora i podrška i ona i njezin muž... čujemo se stalno, posječujemo se i mogla bi sa njima i živjeti da trebam... naravno njezina je bila ako nam nije sila bolje ne jer svako ima svoj ritam i navike u životu!!! Volim svoju svekrvu i neka takav ostane još puno puno godina!!!user posted image user posted image user posted image user posted image ...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Normalan zivot
9.9.2008 13:11:30   
lelo
Zao mi je što nisam gledala emisiju,ali mislim da je moja svekrva najgora.Došla je iz malog mjesta udala se za stranca koji je doktor(psihijatar) pa misli da je pobrala pamet svijeta.Sve što radim nije dobro,kuhanje pranje,peglanje ona to radi najbolje.Sin joj je loše izabrao zato što joj ne dam da me tlači,a on jadan malo brani nju malo mene.A ja mu rekla izaberi i izabrao je on mene.Sada je panika pa pristojnost i ulizivanje ali ja se i dalje ne dam.user posted image

_____________________________

Leon 19.04.2007

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Normalan zivot
9.9.2008 13:14:30   
FIONA
Mirna pemetno zboriš... moja mama se petlja u te poslove kod male od buraza... moja šogi ima u kući baku i mamu koje joj peru veš i kuhaju i još se moja stara bakča oko odgoja i nekih drugih obaveza tipa posjeta liječniku i slično... ona jedino kaj sa malom spava i čak ju cijele dane ne nanaša okolo jer ima čitav vod pomočnika!!! Več sam svojoj mami najavila da je bolje da kod mene ni ne dolazi ak to misli raditi... ja ne kužim takve kokoši ali ima ih i to im paše da se svi sjate oko njih a one kukaju!!!
Možda je moja svekrva realna ali stara nažaliost nije!!! Jebi ga nemreš ovce i novce!!!

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Normalan zivot
9.9.2008 13:16:58   
cokolada
Fiona to je tako lijepo cuti meni je najiskrenije zao sto ja nemam sa svojom takav odnos.
Zao mi je sto nitko nije gledao emisiju da mogu s vama prokomentirati.
Pokusavam je prihvatiti takvu kakva je, nju je tesko sada promjeniti i ne pokusavam. Zao mi je sto MM drugacije ne gleda na neke strane ali on je upravo takav jer ga je ona tako odgajala a o tome su jucer i pricali.
Pricali su strucni ljudi i prepoznala sam nasu obitelj u tome.
Zakljucak emisije je bio okrenite se partnerima i seksualnom zivotu a svekrve ostavite iza sebe, to i pokusavam i trudit cu se jos vise, ali zao mi je sto on ne moze shvatiti sto ja osijecam i sto ne zeli progledati i shvatiti kakva je ona zapravo i sto mene smeta.

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Normalan zivot
9.9.2008 13:29:35   
FIONA
ma ja te kužim, lako je pričati stručnjacima da se okreneš ovome ili onome ali kada ti se netko stalno bakča a ti ga sama nemreš izbaciti iz života to nije jednostavno!!!
Znaš kako se kaže sa neprijateljem moraš postati najbolji prijatelj kako bi znao sa njima!!!
Ja nisam tip koja šuti i vjerojatno bi imala puno problema da moja nije kakva je!!! Svima vam želim da zasjenite mamice svojih muževa i postanete domine u njihovom životu!!!user posted image user posted image user posted image ...

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Normalan zivot
9.9.2008 13:32:03   
cokolada
Ukratko: Najcesce su problem svekrve kojima zivot s partnerom nije stimao pa su partnera pronalazile u sinu i stvarale posesivan odnos (ne u seksualnom smislu vec psiholoskom), djetetu davale do znanja koliko se muce i odricu za njega, opterecivale ga svojim problemima i nestimanju u braku. Kada se sin odluci osamostaliti ona gubi partnera i kroz unuke to pokusava nadoknaditi ("gubitak" sina). Takav sin ne zna postaviti jasne granice odnosa zena/majka jer time misli da ce majci uskratiti ljubav i "boji" se reakcije majke i zapravo svekrva nesvjesno unistava obitelj sina. Sinovi bi trebali nauciti se odmaknuti od majke, zivjeti svoj zivot sa svojom obitelji i naravno posjecivati majke, druziti se ali ne im i SLUZITI da zadovoljavaju njihove prohtjeve koje bi im trebali ispuniti njihovi muzevi, prijatelji ili ko vec.
Tesko mi je ukratko to ispricati ali nadam se da sam vam uspijela prenjeti poantu.

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Normalan zivot
9.9.2008 13:37:02   
FIONA
joooj i ja ga znam nekada filozofirai ali kad mi počnu ovak srat poludim!!! Ako imaš tridese godina ili koliko več, ak imaš dijete, ženu , svoj posao svoj kruh na stolu, onda si zrela odgovorna osoba koja živi svoj život sa svojom obitelji... voljeti i poštivati roditelej DA ali biti im sluga i rob NEEEE!!!
Kaj ti to mora psiholog reči, da im ne paše kaj ih mamice tetoše nebi ni oni bili takvi zato za mene ta teorija pada u vodu!!!
Krivi su i muževi i krive u mamice!!!!
Moj muž je na mojoj strani bez obzira jer bila ja u pravu ili ne, to mi rješavamo u četiri oka... rekao je jednom ti so sada moja obitelj i za tebe i sada več i točkici živim i nitko drugi ne može stati između nas osim nas samih sa svojim glupostima!!!

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Normalan zivot
9.9.2008 13:44:33   
mirna
Najcesce su problem svekrve kojima zivot s partnerom nije stimao pa su partnera pronalazile u sinu i stvarale posesivan odnos (ne u seksualnom smislu vec psiholoskom), djetetu davale do znanja koliko se muce i odricu za njega, opterecivale ga svojim problemima i nestimanju u braku.


opisala si moju svekrvu, ali na sreću se je MM osamostalio prije nego što sam ja došla u njegov život (čak je u neko doba prekinuo sve odnose sa njom). zato ja sada nisam kriva za sve, čak sam i pridonijela tome (a još više unuk) da su poboljšali svoj odnos..user posted image

Da, i moja ponekad komentira kada treba dijete voditi liječniku, pa da bi ona tak ili onak, ali ja se ne dam..user posted image

< Poruku je uredio mirna -- 9.9.2008 13:45:29 >

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Normalan zivot
9.9.2008 13:48:11   
vjerae
ETO DA SE I JA JAVIM.MOJ PRVI BRAK JE MASAKRIRALA UPRAVOuser posted image SVEKRVA.SADA SAM U VEZI SA DIVIM ČOVJEKOM SA KOJIM ČEKAM user posted image .MOJA KĆI IZ PRVOG BRAKA JE SA NAMA.NJEGOVA MAJKA JE MENI user posted image .MOJU KĆER JE PRIHVATILA KAO DA JOJ JE ROĐENA UNUKA.A BIVŠI I BIVŠA,A TKO JE TO?

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Normalan zivot
9.9.2008 13:52:06   
FIONA
IZVORNA PORUKA: vjerae

ETO DA SE I JA JAVIM.MOJ PRVI BRAK JE MASAKRIRALA UPRAVOuser posted image SVEKRVA.SADA SAM U VEZI SA DIVIM ČOVJEKOM SA KOJIM ČEKAM user posted image .MOJA KĆI IZ PRVOG BRAKA JE SA NAMA.NJEGOVA MAJKA JE MENI user posted image .MOJU KĆER JE PRIHVATILA KAO DA JOJ JE ROĐENA UNUKA.A BIVŠI I BIVŠA,A TKO JE TO?




TAKO TREBA, SVAKA ČASTuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu vjerae)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Normalan zivot
9.9.2008 13:59:45   
vjerae
U ŽIVOTU TREBA GLEDAT NAPRIJED I NE SE OSVRTATI UNATRAG I PRISJEĆATI SE LOŠEG .MENI JE SAD SUPER A TAKVIM BABAROGAMA KAO ŠTO JE BILA "ONA" NE TREBA PRIDODAVATI PAŽNJE JEL NISU VRIJEDNE NI MAKOVA ZRNA

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Normalan zivot
9.9.2008 16:32:52   
Krky
Lijepa tema i baš mi je dobro došla jer sa svojom svekrvom ne viđam već danima (u istoj smo kući), iako nam je odnos relativno dobar, a i ja nisam baš osoba od svađanja osim ako se ne tiče stvari oko malaca, a tu se ne miješa ili samo kaže:"Ja mislim...", i to vrlo rijetko. Uglavnom je naš odnos bolji nego između sinka i nje ("On nas nepoštiva, uvijek je bio..."). Najveći problem je taj što je pomalo paranoičnog ponašanja, stalno je uvjerena da netko ima nešto protiv nje, da je ne voli...pa je tako i naša momentalna glupa situacija nastala zbog toga jer kad smo trebale u Kiku, vidjela je da je čudno gledam, pa nije htjela ići da ne smeta, pa sljedeći dan opet, a ja se sad ne usuđujem gledat ni komunicirat, jer ne znam kaj će drugi put vidjet. Joj gluposti, takve su mi stvari stvarno stupidne. Inače, vrlo je privržena svojim unucima, tu se nema što za reći, daleko dublje teme mogu razgovarat s njom nego sa svojom mamom, i iako je teške naravi, nekako se ipak slažemo, a MM je uz mene od početka braka, pa s tim nemam problema (biblijski: "Ostavit će čovjek svoga oca i svoju majku i prionut uz ženu svoju, i bit će jedno)

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Normalan zivot
9.9.2008 17:06:32   
mariola
Već sam se jednom pohvalila i opet ću da Fiona ne bude jedina koja je super sa svojom svekrivom pa da ne ispadne da je neka čudakinja, hi,hi,hi.
Dakle, da se ponovim, meni je moja svekrva ne dobra nego savršena. odlično se slažemo, s njom mogu pričati o svemu. Nedavno se razbolila pa sam bila u komi i plakala kao da se radi o mojoj mami a ne njegovoj. Stvarno divna žena.

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 19
   [Brisano sporočilo]
9.9.2008 17:43:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu cokolada)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Normalan zivot
9.9.2008 18:14:04   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: tikica_69

A sto da vam kazem osim da mene moja nikad u zivotu nije vidjela, ni pozeljela vidjeti (osim tri metra pod zemljom)....cak je hodala i nekim vjesticama da me ureknu i sto ja znam. Ma bolesna zena, a ni ne po zna me a sve sam joj na svijetu skrivila. I bolje da se nikad ne pojavi na mom kucnom pragu. Mi je doma uopce ne spominjemo.....Ne bi vjerovali kako zlih zena ima user posted image
 
Ajme...kad citam vase storije, ja sam u stvari vrlo sretna...bolje da me ne zeli ni pogledati, nego da me tlaci

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Normalan zivot
10.9.2008 16:12:14   
Krky
Joj, sjetih se da ću ja jednog dana biti svekrva trima ili četrima curama koje će ko zna kako sa mnom i ja s njima!

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 22
   [Brisano sporočilo]
10.9.2008 19:52:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!