|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Molim savjet
27.5.2011 12:12:26   
lavica81
evo ovako

u utorak nam je biuo drugi dan da papamo šinat. znam da se namirnice davaju minimum tri dana ali ja joj nisam dala u srijedu jer mi je imala jako tvrdu stolicu i mučila se za pokakit. kako je kod nas pakleno vruće, svukla sam je u kratki rukav u utorak popodne i primijetila da ima crvene točkice, kao osip na unutrašnjim stranama podlaktice, suprotno od lakta. nisam pridavala veliku pažnju tome, otuširala je i lagano napudrala, do srijede ujutro je to splaslo. u srijedu smo prvi put jele kašicu od čokolade i griza (hipp) i taj dan sam je namazala kremom vichy faktor 50+ jer smo iškle vani. navečer nakon tuširanja sam joj ponovo napudrala pregibe na rukama jer se ponovo pojavilo crvernilo.

u čet.ujutro se probudila i osip se pojavio po cijelim podlakticama. zvala sam pedicu (ne moju jer je na go) nego dežurnu i rekla mi je damožre biti od sunca, čokolade... da pratim i mažem stelatopijom pa ćemo vidjet do ponedjeljka.

ono što mene zanima jest:

1. da li se alergijska reakcija na čokoladu može javit skoro 24 sata nakon konzumacije i koliko traje- prošlo je dva dana ali još ima osip po podlakticama, doduše manje jer je mažem  mustelinom stelatopijom
kjoliko uopće traje reakcija na neku namirnicu, da nije od špinata
2. može li to biti reakcija na vichy kremu jer su joj samo podlaktice zahvaćene tj. onaj dio na kojem sam je namazala ali da je od toga zar ne bi već prošlo?

3. može li biti od sunca (iako mislim da nije jer bi se već trebalo povuć?)

hvala unaprijed i oprostite na podužem postu

jedva čekam da se moja pedica vrati s go u pon

< Poruku je uredio Zvonki -- 24.6.2014 7:56:52 >


_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: cure molim savjet
27.5.2011 12:23:32   
danery
joj lavice,ne znam ti baš...
ali kod e špinat omekša kakicu...
alergije i reakcije na sunce nismo imali,kao ni na čokoladne kašice...moguće da je od sunca ako je nestalo...
kakva ti je ta vichy krema,baš za bebe ili? je li mineralna? za bebaće je važno da nije ona "kemijska",bar meni tako rekoše...
prati stanje,pa ćeš valjda prokužiti što je uzrok....
dotada user posted image user posted image user posted image


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: cure molim savjet
27.5.2011 12:27:58   
lavica81
ma ljuta sam na sebe što sam joj dala ovu hipp kašicu jer mi je ova pedica rekla da je to jako rano za dat čokoladu (još malo pa će 8 mj.) , da se to ne dava... ma osjećam se ko najgora mama na svijetu, a na njoj piše da može od 6 mjuser posted image

kremu od vichija mi je preporučila teta na apoteci , zove se capital soleil, na bazi minerala i bez mirisa i parabena za bebe i malu djecu.
htjela sam uzet od mustele ali mi je rekla da nema potrebe da su u biti sve te kreme iste, sad mi je krivo jer sam je dosad mazala samo mustelom

_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: cure molim savjet
27.5.2011 12:33:28   
danery
čuj,ja sam e dala i prije 8 mjeseci čokoladnu kašicu pa joj niš nije bilo...
možda zbog glutena? jesi joj davala kakve kašice sa glutenom prije te?
a možda je i do kreme što si promijenila...


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: cure molim savjet
27.5.2011 12:38:07   
lavica81
jede onu kašicu  dječji keks od hippa i sve ok, dajem joj keksolino i isto ok, ma ne znam. kad prođe provat ću samo namazat mali dio kože s kremom pa ću vidjrt reakciju.

hvala draga na savjetimauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: cure molim savjet
27.5.2011 12:38:39   
danery
user posted image user posted image

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: cure molim savjet
27.5.2011 12:41:30   
pincirotvajler
ja mislim da je od sunca

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: cure molim savjet
27.5.2011 12:52:29   
lavica81
i da buni me to što je samo po rukicama. da je alergija na hranu što ne bi bilo osipa i po drugim djelovima tijela?

_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: cure molim savjet
27.5.2011 12:57:30   
pincirotvajler
pa da nama nikad po rukama nije bilo od hrane nego po ličeku i vratu

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: cure molim savjet
27.5.2011 13:20:47   
mišica 666
ja na mojoj Luni točno od vrućine vidim osip po rukicama i licu. sitne točkice i kad odemo u hladniju prostoriju bez izravnog sunca povuće se. 

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: cure molim savjet
27.5.2011 13:53:56   
anaxx
ja bi rekla od sunca ili od kreme... od hrane bi reagirala isti tren, bar je tako nama reagirao G

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 11
   [Obrisani korisnik]
27.5.2011 14:43:05   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu anaxx)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: cure molim savjet
27.5.2011 15:58:28   
Točkica28
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: cure molim savjet
27.5.2011 17:16:34   
ama
mozda su joj se rucice oznojile od vrucine pa zbog toga osip moguce ko sto su cure rekle od sunca i kreme....ma nebrini sigurno nije nista...i nevjerujem ni ja da je od hrane jer bi sigurno bilo pocitavom tjelu...bar je tako kod djeteta od moje prijateljice i vise bude ko fleke crvene a najvise po licu...kad je alergija u pitanju...Da sto prije prodjeuser posted image

_____________________________

...Osobe koje vas mrze su samo zbunjeni ljudi koji nemogu da razumiju zasto vas svi ostali vole ;)))).....

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: cure molim savjet
27.5.2011 17:21:44   
Indy
 mome Patriku se isti osip pojavljivao ali po vratu, tako bi i nestao i to samo kad krene ovo vruće vrijeme. tako da mislim da je od znoja.

_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"

(Odgovor članu ama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: cure molim savjet
27.5.2011 20:12:28   
natalijax
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: cure molim savjet
29.5.2011 14:22:41   
lavica81
hvala svima na savjetima. ima bit da je ipak od znoja i vrućine jer se skoro sve povuklo

_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!