|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada na računalo?
27.10.2011 15:33:12   
Ira_
Kod meme samo hrpa pitanja!
Kada ste dopustili svome djetetu korištenje računala. Naime Ema ga koristi skoro 5 mjeseci što u edukativne, što u svrhe igre. Sama je izrazila želju da uči slova, i tako je to krenulo. Abeceda u Wordu, zatim internet s dječjim igricama. Na kompu provede 1 sat dnevno i ako bi ona i više, ali ne dam joj. U Wordu se odlično snalazi, čak bi neke odrasle mogla posramti, isto tako i net joj leži. Da li je prerano počela ili ne?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kada na računalo?
27.10.2011 16:24:53   
modesty blaise
Ne znam ni sama jel prerano ili nije ali mislim da je normalno da se današnja djeca sve ranije i ranije koriste kompjuterom , internetom i inim medijima...jednostavno, to im je danas dostupno, svakodnevno nas gledaju kako se time koristimo, druga djeca se isto služe svime time ..pa zašto onda ne i naša

Mislim da je s naše strane potrebno kontrolirati što rade na kompu i da im mi doziramo vrijeme koje tu smiju provesti...
Nkada smo imali tekice i bojice za učit slova, brojke i crtanje a današnji klinci to sve uče u raznoraznim programima
Na kraju krajeva kako će i uspjeti jednoga dana ako neće biti internetski pismeni....Zamisli da ti mala krene u školu i da se tamo čudi kaj je to...pa ostala djeca bi je "pojela"


< Poruku je uredio modesty blaise -- 27.10.2011 16:26:03 >


_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kada na računalo?
27.10.2011 17:00:43   
pincirotvajler
nemrem pametovat još o tome,ali mislim da ništ nije prerano dok je dozirano user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kada na računalo?
27.10.2011 17:03:46   
Zvonki
Če ček ček. Jel '' to ona ima nešto više od tri godine po tvom tickeru? Gledala sam maloprije album, djeluje mi starije. Odgovor na kada? Hm, nemam pojma. Iako osobno mislim da je sat vremena malo previše? user posted image Toliko ja dajem svojim curama (10 i 8 god.).


< Poruku je uredio Zvonki -- 27.10.2011 17:06:31 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kada na računalo?
27.10.2011 17:21:50   
maja
Ja još nisam davala, on bi tak i tak gledao samo crtiće a to može i na tv-u!

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kada na računalo?
27.10.2011 18:05:55   
Ira_
Tri godine i tri mjeseca je Ema. Ona crtiće ne gleda na kompu, to gleda na tv-u. Procedura kada sjedne na komp je sljedeća: Prvo otvori Word, i onda kaže E kao ema, M kao mama, A kao ana. Vidi mama napisala sam EMA. Svako slovo zna koje je, za sada zna napisati svoje i sekino ime. Mijenja veličinu, boju i font slova. Kada joj to dosadi, onda kaže ja bi igrice. Mi kažemo može, onda ode u favorite-Ema-igrice i igra, mi joj ne pomažemo osim što pogledavam da vidim da nije otišla na neku stranicu na kojoj joj nije mjesto. Evo Vam link od te stranice gdje su igre, mislim da su te igre primjerene njenom uzrastu, ali ako mislite da nisu, slobodno recite. Bolje spriječiti nego liječiti.
http://www.nickjr.co.uk/games/dora
Ponekad ide na cre_ate, nekada na play.

< Poruku je uredio Ira_ -- 27.10.2011 18:06:47 >

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kada na računalo?
27.10.2011 18:39:31   
Nika 24052006
Moja Nika ima 5 i pol godina i jako puno zna na računalu.Kad je lijepo vrijeme,malo vremena provede tipkajući,jer je stalno vani.Dam joj tek navečer dok ja Ines spremam za spavanje,i onda je gašenje.Preko zime bude otprilike sat vremena dnevno na računalu,jer je više u kući,pa joj dam jer ne zna kud bi sa sobom...Iako,u zadnje vrijeme,više traži papir,olovku i bojice,pa piše,crta...

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!