|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Alergija na penicilin
15.3.2010 22:16:46   
mirna
Nasa mala susjeda je jucer zavrsila u bolnici...user posted image navodno zbog alergije na penicilin...user posted image   Nedavno je nakon druge doze antibiotika dobila osip po cijelom tijelu i poceli su je boljeti zglobovi. Jedan dan ruka, drugi dan noge... Bilo joj je bolje nakon injekcije kortikosteroida, ali sada ju je opet pocela boljeti noga tako jako da nije mogla hodati..

Da li ima netko od vas iskustvo s tim? Ja nisam prije ni znala da dijete od alergije mogu boljeti zglobovi i udovi...user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Alergija na penicilin
15.3.2010 22:19:00   
ninolina
znam da je penicilin jako opasan čak u većoj dozi i smrtonosan...
nadam se da bude sve dobro i da su na vrijeme shvatili od čega je


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Alergija na penicilin
15.3.2010 22:20:45   
Nika 24052006
A jadnica mala....Ja sam se kao dijete i u pubertetskoj dobi naprimala penicilina da ni sama ne znam koliko..Svako malo sam imala anginu,a nije pomagalo ništa osim penicilina u guzu...Ne znam,sjećam se da me jesu boljeli zglobovi,ali kao posljedica te angine,nije bila alergija.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Alergija na penicilin
15.3.2010 22:21:36   
mala pcelica
i ja saae nadam da ce malena biti ok
moj tata je skoro cjeli zivot primao penciline i nikad nije bilo reakcije,do jednom kad se poceo gusiti i gubiti svijest,sva sreca pa jos nije bio otišao od dr,inace bi umro...tako da sad nesmije ni prismrditi pencilinu...

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Alergija na penicilin
15.3.2010 23:02:43   
mirna
Sada vidim da taj topic vec imamo... ali nigdje ne pise da je simptom bol u zglobovimauser posted image user posted image user posted image

Mislim da je mala na zadnje pila zinat, ali alergija se je pojavila tek nekoliko dana poslije kada je vec prestala piti...

Nadam se da ce mi se javiti netko s iskustvom... Brinem se za nasu malu prijateljicu...user posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Alergija na penicilin
15.3.2010 23:37:28   
ninolina
a reakcija od penicilina ide za čas... ako je prošlo par dana nebi trebalo biti od toga... zato uvjek kažu kad dobiš inekciju da bar pola sata presjediš u ambulanti... neznam nadam se da nije nešto drugo ....user posted image

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Alergija na penicilin
16.3.2010 9:51:57   
cokolada
Znam da alergija na penicilin nastupa nakon nekoliko minuta od primljene doze. Iskustvo mog brata koji je primao nekoliko kura penicilina u guzu i nakon inekcije (7 dan), tata je odsjedio onih 15 min s njime u cekaoni, krenuli su autom i primjetio je da je brat poceo tesko pricati, poceo mu je vrat naticati, vratili su se brzo u ambulantu i jedva su ga spasili kojom brzinom reakcija na alergiju bude, dobio je nekoliko injekcija protiv alergije.
Zato obavezno odsjediti barem 15 min, jer sto bi bilo da nisu sjedili, koliko bi se vec udaljili od ambulante.
Nakon toga nije imao niakavih komplikacija tipa bolova u zglobovima i sl.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Alergija na penicilin
16.3.2010 10:28:57   
Bebys
vjerovali ili ne svedjani ga daju SAMO STROGO kontrolirano...je kazu nije dobar..bas...nisu za njega...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Alergija na penicilin
16.3.2010 10:34:11   
Bebys
Znakovi i simptomi [uredi]
Alergija je karakterizirana burnim reakcijama na alergene. Reakcije mogu biti lokalne (na jednom mjestu) ili se očitovati na kompletnom tijelu (anafilaksija).
Lokalni simptomi [uredi]

Anafilaksija [uredi]
Može uzrokovati razne kožne reakcije s obzirom na jačinu reakcije. Klinička slika započinje odmah nakon unošenja alergena parenteralno (preko kože, mišića ili vena) ili peroralno (kroz usta). Većina reakcija događa se unutar jednog sata. Može započeti uvodnim simptomima u vidu svrbeža kože, trnjenja sluznice usne šupljine, angioedema (otoka rahlog potkožnog tkiva). Dolazi do stezanja bronhija, edema larinksa (grkljana), epiglotisa (poklopca grkljana) i okolnog tkiva. Dalje se može razviti kardiovaskularni kolaps koji je praćen hipotenzijom (niskim tlakom), tahikardijom (ubrzanim radom srca), koja u pravilu dovodi do teške aritmije, a zbog smanjenog protoka krvi u mozgu može se javiti vrtoglavica, gubitak svijesti, koma, čak i smrt.
Simptomi anafilaksije
  • svrbež kože, crvenilo, angioedem
  • dispneja, kašalj
  • rinoreja (sekrecija iz nosne šupljine, iscjedak)
  • otežano gutanje
  • mučnina
  • tahikardija, hipotenzija
  • vrtoglavica, slabost, poremećaj svijesti
  • midrijaza (proširenje zjenica)
  • anksioznost (napetost, strah, nemir)
  • koma (potpuni gubitak svijesti)

Veliki postotak ljudi danas pati od peludne groznice, kao odgovor na pelud iz zraka. Astmatičari su vrlo često alergični na grinje. No, osim na prirodne tvari, alergije se mogu pojaviti i kao reakcija na lijekove (poput penicilina cefalosporina, karbapenema, nitrofurantoina, sulfonamida, antikonvulziva, anestetika, antituberulotika, acetilsalicilne kiseline i njoj srodnih lijekova (tzv. nesteroidnih antireumatika).

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Alergija na penicilin
17.3.2010 18:40:44   
koka
Meni kao maloj su rekli da sam alergična na Ospen, jer nakon tog antibiotika imala sam neku reakciju( sad se ne mogu sjetit koju) a to je penicilin. Svaki put kad me dr pita dali sam alergićna kažen Ospen i odmah mi napišu crvenim slovima penicilin: Sad, ja bi voljela ponovo nApravit test jer znam koliko je penicilin od velike važnosti. A i čula sam da ako se daje oralno ne može naštetiti koliko kad se daje preko vene. Neke antibiotike koje sam pila pisalo je da sadrže penicilin. user posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Alergija na penicilin
17.3.2010 20:03:33   
MaTana
ja sam alergična na penicilin, imala sam osip kao alergijsku reakciju, a i buba se osula od penicilina (klavocin) tako da je očito i nasljedno

_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Alergija na penicilin
17.3.2010 20:05:53   
mirna
navodno ima curica djecji artritis... no jos cekaju sve nalaze...ne znam koliko je to povezano s cestim uzimanjem antibiotika..user posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Alergija na penicilin
17.3.2010 22:10:32   
ninolina
navodno ima curica djecji artritis... no jos cekaju sve nalaze...ne znam koliko je to povezano s cestim uzimanjem antibiotika..user posted image

a micek mali, znači nije ipak na penicilin
jel u bolnici ili doma


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Alergija na penicilin
17.3.2010 22:26:39   
mirna
U bolnici je jos-na Rebru... Ali mama kaze da je super odjel tamo i da imaju prekrasnu igraonicu...

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Alergija na penicilin
17.3.2010 22:29:03   
ninolina
jel mama s njom tamo ili.. ma neka im je bar taj boravak tamo ljepši

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Alergija na penicilin
17.3.2010 22:31:52   
pepeljuga
ajme nek malecka brzo ozdravi....user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Alergija na penicilin
17.3.2010 22:39:56   
mirna
IZVORNA PORUKA: ninolina

jel mama s njom tamo ili.. ma neka im je bar taj boravak tamo ljepši


od 11 do 19.00 moze biti kod nje... jedino je bedasto sto ne moze dobiti bolovanje jer je mala u bolnici, pa mora koristiti godisnji...user posted image

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Alergija na penicilin
17.3.2010 22:41:39   
ninolina
ma da seronje nedaju bolovanje ako ej djete u bolnici, ma strašno nije ova tema za komentiranje toga ali grozim se na naš zakon, fuj...
ma najvažnije da malena bude dobro, jel plače za njom


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!