sameer u 07:38
na temi (っAustralia ★)⌒ヽ(๑❛+91-9988587883๑ ) Love and Relationship Problems Solution In Canberra Adelaide
Alergija je poremećaj imunološkog odgovora uslijed kojeg organizam prepoznaje neke tvari iz okoline kao neprijateljske i pokreće niz lančanih reakcija kako bi ih izbacio iz organizma. Može se manifestirati kao alergijski rinitis i konjunktivitis, astma, neurodermitis, urtikarija ili angioneurotski edem. Svi se ovi poremećaji mogu uspješno liječiti homeopatijom.
Ovdje će biti više riječi o alergijskom rinitisu odnosno rinokonjunktivitisu ili peludnoj hunjavici.
Uslijed izlaganja određenoj vrsti peludi stanice alergične osobe luče mnogo histamina, koji je odgovoran za niz simptoma poput oticanja i pojačane sekrecije sluznica, svrbež i kihanje. Zato se u službenoj medicini najčešće propisuju antihistaminici (Dimidril, Synopen, Claritine, Telfast, Aerius itd). To su lijekovi koji blokiraju učinke histamina i time mogu smanjiti simptome na 60 % od početnih, a kada to nije dovoljno dodaju se lokalni kortikosteroidi. Stariji antihistaminici izazivali su pospanost, koja je kod novijih manje izražena. U svakom slučaju i jedne i druge treba izbjegavati u trudnoći, dojenju i kod vrlo male djece.
Budući da službena medicina liječi suprotno suprotnim zovemo je alopatskom. Za razliku od toga, homeopatija je sustav liječenja koji se zasniva na principu „slično se liječi sličnim“. To znači da odabiremo onaj pripravak koji kod zdrave osobe izaziva simptome slične onima koje trebamo liječiti. Taj se pripravak ne primjenjuje u izvornom, nego tzv. potenciranom obliku tj. nakon višestrukog pravilnog razrjeđevanja uz istodobno žestoko potresanje svake razrjeđene otopine. Što je više razrjeđivanja i potresanja pripravak je snažniji. Istodobno se tim postupkom gubi toksičnost, pa su homeopatski pripravci prikladni i za trudnice, dojilje i malu djecu.
Iako je dijagnoza kod svih oboljelih ista, neće svakome pomoći isti pripravak. Homeopatskog će liječnika zanimati niz detalja i individualnih razlika kako bi odredio sliku bolesti i prema njoj odabrao sličan lijek ili similimum.
Na primjer, simptomi alergijskog rinitisa često podsjećaju na ono što se događa prilikom rezanja crvenog luka: oči suze ali te suze ne peku, iz nosa se cijedi vodenasta tekućina koja peče i iritira kožu oko nosa, a sve postaje lakše na svježem zraku.Odgovarajući homeopatski pripravak bit će Allium cepa, koji se dobiva iz crvenog luka.
Druga osoba, naprotiv, može imati pekuće, iritirajuće suze i iscjedak iz nosa koji ne peče, pa će odgovarajući pripravak biti Euphrasia ili vidac.
Ako netko kiše u napadima i po 20-30 puta, vjerojatno će trebati Sabadillu.
Kod alergijskog rinitisa s jakim svrbežom nepca i grla propisat ćemo Wyethiu, a ako svrbi još i zvukovod, nos i oči odlučit ćemo se za Arundo.
Svi navedeni pripravci i niz drugih primjenjuju se u akutnoj fazi, dok su izraženi simptomi odnosno za vrijeme polinacije.
Za trajno rješenje problema dobro je posjetiti homeopata i u mirnoj fazi. On će na temelju iscrpnog razgovora odrediti vaš kronični ili konstitucijski pripravak, kojim nastojimo ublažiti sklonost poremećenom imunološkom odgovoru. U težim slučajevima, s jakom nasljednom komponentom, može biti potreban i treći pripravak, tzv. nozoda. Kad poslije toga dođe sezona alergije, simptomi će u pravilu biti blaži. Takvim pristupom obično će se alergijski rinitis izliječiti u roku od 2-4 godine.
sameer u 07:35
na temi (:-sɪɢᴍᴀ-:) +91-9988587883 Famous Astrologer For Love Dispute In England
sameer u 07:34
na temi (:-sɪɢᴍᴀ-:) +91-9988587883 Solve Your Love Problem By Spell Caster In Austria
sameer u 07:33
na temi (:-sɪɢᴍᴀ-:) +91-9988587883 Husband Wife Dispute Problem Solution In Kuwait
Pozitivan test
Autor: sana12
Nalaz spermiogram
Autor: Lidija242
Nalaz
Bebać No3
Autor: ninamurkovi
31 tjedan
Nasa srecica broj 2
Autor: dad@
40+3
Autor: mali andeo
Evo nas na samom kraju... Ali mojoj pri
Rad od kuće za mame
Autor: JelenaRel
Voće, povrće ili riža s mlijekom?
пеперутка16
Kako ste krenuli s uvođenjem krute hrane i jeste li zadovoljni tim režimom i reakcijom djeteta? Prvo smo predstavili: