|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
30.8.2014 22:02:56   
Romela
pokusavamo od 8.2013.
ja sam 84.,on 81.
ciklus je 26 do 30 dana,M traje 5 dana.
nemamo dijagnoza.
papa test,stitnjaca uredna.
pratim sluz,pocela i s pracenjem temp.
pijem imunosal,aroniju,vrkutu.
imam jednu uspjesnu trudnocu,rodila 8.2012.
od kad se trudimo imala sam 2 spontana,9.2013. u 9tt,i u 3.2014 u 11tt.


Ostvarila trudnoću u rujnu 2014. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:38:16 >

(Odgovor članu tealitas)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
3.9.2014 0:22:43   
ruzmarin222
Prva trudnoca odmah uspjela drugu trudnoci nakon 5 g pokusavali i proslo 8 g rodila. trece odmah ostala nakon dva ciklusa rodeno u 32 tj trudnoce i cetvrto spontani u 6 tj.mm 80 ja 86 ciklusi su svaki 28 dana i traje 5 dana nalazi su u redu sto kod muza sto kod mene.plodne dane pratim po sluzi i po violetinim kalendaru:)


Ostvarila trudnoću u listopadu 2014. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:38:39 >

(Odgovor članu Romela)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
18.9.2014 20:15:55   
leona_
Pozdrav cure,evo da se i ja predstavim user posted image
u braku sam godinu dana i pokušavam zatrudniti još od prije svadbe ali bezuspješno.Pisala sam u dnevniku s čime sam se sve susretala ali evo i ovdje ću ukratko..Počeli smo s nalazima u prvom mjesecu,prvo su mi rekli da imam zavaljenu maternicu te ću teško ostati trudna,zatim su mi otkrili intramuralni miom i rekli da moram na operaciju ako želim zatrudniti pa su mi zatim rekli da imam PCOS i da ću teško ostati trudna(to su sve nalazi kod privatnika).Odem ja u dom zdravlja kod socijalnog i prenesem mu sve dosadašnje događaje nakon čega me pregleda i lijepo sjedne samnom i sve mi objasni...Da imam zavaljenu maternicu i da to nije prepreka trudnoći,da imam miom koji nije opasan za trudnoću jer se nalazi na vanjskoj stjenci maternice,da mi nemogu dijagnosticirati PCOS samo na osnovu ultrazvuka i da je potrebno da uradim hormone i još neke pretrage,muž spermiogram pa ćemo onda vidjeti na čemu smo.Da napomenem samo da sam prije imala neredovne mjesečnice ali mi zadnjih deset_ mjeseci dolaze u prosijeku svakih 30 dana,znači uredovile su se.Odradim Hormone i oni su ok,ali mužev spermiogram loš nalaz: oligoasthenozoospermia. Otišao je kod specijaliste i nakon pogleda na nalaz mu je rekao da ima jaku upalu i propisao mu Profertil tablete 3 mjeseca da koristi.Terapija je kraju još nekih 20-ak dana,ali smo se mi preselili u Njemačku i stalo je na tome.Kad dođemo za godišnji muž ide ponovno na spermiogram a ja kod svog dobrog i strpljivog ginića user posted image Nadam se da nisam nešto izostavila user posted image


Nepoznat ishod... user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:40:25 >

(Odgovor članu tajcy26)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
23.9.2014 13:58:16   
noemaa
Evo i mene tu da riješim ova pitanja.
Od kada pokušavate zanijeti? od 6.mj.o.g.
Koje ste godine rođeni vaš muž i vi? 1980. ja, 1977. on
Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija? 27-30 dana; 5-6 dana
Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana? nijednu do sad
Jeste li radili pratrage,kada i koje? ne.
Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su? -
Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto? -
Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)? -
Koliko trudnoća ste imali do sada? 1 Koliko uspješnih? 1
Koliko pobačaja i u kojem tjednu? -
Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća? -
Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno? -

(Odgovor članu leona_)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
27.9.2014 12:27:46   
belst
Konačno i ja da se predstavim: user posted image

1) Trudimo se od 6-og mj.o.g.
2) za razliku od večine ovdje, mi smo već presretni roditelji troje djece, do nedavno nismo ni pomišljali na četvrto djete ali nam se dogodila jedna neplanirana trudnoca koja je zavrsila rano zavrsila (biokemijska) prije skoro godinu dana, i nekoliko mjeseci nakon toga želja za jos jednom bebom je počela rasti sve vise i vise...
3) ja 35, MM 38
4) ciklusi 26-28, M oko 5 dana
5) O pratimo bazalnom temp. uglavnom, ponekad LH trakicama, sluz pokusavam uhvatiti ali ja je imam prilicno cijeli ciklus (oduvijek je tako) pa ne znam da li uvijek tocno primjetim primjene, cervix mi tesko može nesto reci nakon tri poroda
6) nemamo nikakve dijagnoze ni MM ni ja
7) dakle, kako sam i napisala, imala sam veeeliku srecu da sam ostvarila tri uspjesne trudnoce, zečeće svaki put skoro iz prve, bez i najmanjeg problema... ma divota! Sada sam u zadnjih par mjeseci imala dvije biokemijske, vidim da stvari ne idu više kao prije (sto je normalno), medutim svi nalazi su mi još uvijek u normali (osim TSH malo visi - 2,47, znam da je u granici normale ali prema nekim jos drugim klinickim pokazeteljima i moja G je zaključila da mi stitnjača vjerovatno malo sporije radi i za sada mi dala da pijem samo JODIS 5 mlj dnevno, moram priznati da se vec osijecam bolje, do sada sam bila prilično umorna stalno, čak i kada bi se naspavala)
8) nadamo se da ce nam se jos jednom posreciti...


Zaboravila sam dodati da sada već 2-3 mjeseca pijem vitamine i folnu naravno, malo sam povečala D vitamin i dodala Omegu, vidim da je i vitamin B6 jako važan, ne uzimam ga posebno jer ga imam već u vit. kompleksu, cajeve sam pila tu i tamo (Vrkutu), a negdje sam čitala da je kod slučajeva ponovljenih biokemijskih Aspirin 100 dobar kao preventiva (bolje prokrvljavanje maternice), ali malo me strah da počnem na svoju ruku (mada svi tvrde da nema nikave stete, ali opet...).


I opet ja - prije prethodnih trudnoca nisam pila nista i nisam se nikako pripremala, i hvatalo se odmah i sve teklo savrseno (naravno, samo sam pila vitamine i folnu tijekom cijele trudnoce ali sam počela kada sam vec saznala da sam trudna), ali to su bile neke mlade godine...user posted image Mada, tada nisam bila ni psihicki opterecena i sigurna sam da je i to pomoglo...


Ostvarila trudnoću u listopadu 2014. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:41:13 >

(Odgovor članu noemaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
9.10.2014 17:33:24   
hipo
Dopunjeni podaci s obzirom na nove okolnosti:

Od kada pokušavate zanijeti? Prvi ciljani pokušaji jesen 2012. onda prekid radi rastućeg mioma koji deformira cavum i prijeti pobačajem, nakon oporavka od te operacije trudimo se ponovno od 8. mjeseca 2013.user posted image
Koje ste godine rođeni vaš muž i vi? MM 1976., ja 1977.
Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija? 26-29, 5-7, prije operacije mioma izuzetno obilne, bolne do vrištanja, sada je jedan dan malo jača, ostalo je bezveze, prije M imam spotting: zadnje cikluse se jako smanjio, ne znam kojim cudom
Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana? LH trakice, BT, plodna sluz, mikroskop
Jeste li radili pratrage,kada i koje? UZV bezbroj puta, laparoskopija radi uklanjanja subserozne miomčine (9 cm) i „razgledavanja“, Papa uvijek uredan, jajnici ok, svi spolni hormoni 2009. – ok,progesteron u veljači 2014-ok, TSH, TPO, t3 i t4 često jer imam Hashimota ; muž radio spermiogram-nalaz uredan, brisevi uredni, HSG -jajovodi prohodni, hormoni ponovo vadjeni u svibnju 2014.-sve ok
Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su? uklonjeni miom od 9 cm je navodno smetao trudnoći jer je deformirao cavum i mogao izazvati pobačaj, uklonjen je u svibnju 2013.; imam još jednog od 1 cm i drugog od 2 cm, navodno ne smetaju; zatim Hashimoto-hipotireoza, pod terapijom sam pa je TSH 2,6, povecali terapiju da ga spustimo ispod 1,7, septum maternice kojeg su makli u listopadu 2014.
Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto? Euthyrox; Duphastone pred nekoliko godina radi spottinga – bez ikakvog učinka i rezultata;
Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)? Prije marulja od M do O, vrkuta od M do M, kapsule noćurka od M do O; stolisnik od O do M; prije Folic Acid od Twinlaba, sada: B kompleks s folnom iz DM-a i magnezij
Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća? ništa od navedenog
Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno? ništa od navedenog
Ostale napomene i problemi: Trenutni plan: prekjucer ( listopad 2014. ) odradjena histeroskopija radi uklanjanja septuma maternice.
Slijedi opet malo pokusavanja prirodnim putem, ako ne uspijemo idemo na MPO.


Ostvarila trudnoću u ožujku 2015. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:13:36 >


_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
10.10.2014 10:36:12   
mkmkmk
pokusavamo vec dvije god
m je 1982,ja1984.g
ciklusi su mi uredni 28/30 dana,trajanje m 4,5 dana
pracenje ovulacije: iscjedak i uzv
ustanovljeno da vise puta nema ovulacije,tj folikuli ne narastu dovoljno
sad:terapija klomifenom zavrsila pa cekamo,pila sam i caj od vrkute ali ne istovremeno s klomifenom
imamo curicu od 2,5god,a za nju smo se mucili pune tri godine i uspjeli prirodno


Nepoznat ishod... user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:43:56 >

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
26.10.2014 16:56:58   
madeline
Ja imam sina od skoro dvi godine,i sad bi tila ipo,drugi put ostati mama.prije nego san zatrudnila.prvi put ,tribalo je vrimena priko 2 god,sve je bilo ok,ali nikako ostati trudna ,i napokon kad sam ostala trudna , u drugom misecu trudnoce.kaze mi gin.plod se ne razvija,propusteni pobacaj,i moras na kiretazu,.nakon toga,pazili smo se 6 mis,i i kad je napokon proslo.tih 6 mis.taj misec sam ostala trudna,i Bogu hvala trudnoca je prosla super i porod,
Moja godina rodjenja je 1984,a od muza 1983
Menstruacija mi je dosta neredovita 35-40 dana
Za otkrivanje ovulacije pratim,iscjedak
Pretrage su ono osnovno jedanput god.uzv ,papa test ,a bas cu sutra ici na kontrolu
Dugo je to sve trajalo dok san prvi put zatrudnila ,uvik je bilo sve uredu ,ali nikako pa nikako,,to je najvjerojatnije do psihe bila sam dosta opterecena s tim ,ali napokon kad sam se opustila. I rekla Boze u tvoje ruke, I Bog mi je dao najlipsi poklon.
Mislim i nadam se da cu biti opustenija u pravljenju drugog bebaca.
Cujemo se kad bude odbrojavanje za studeni,.user posted image

Nepoznat ishod... user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:45:34 >

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
5.11.2014 14:46:59   
Minnieme
Lijep pozdrav,
evo da i ja odgovorim na pitanja:
1. pokušavamo od listopada 2013.
2. ja sam 1984. a muž 1975.
3. 30-32 dana, menstruacija traje 5-6 dana
4. trenutno koristim ovulacijske trakice, ali mislim od slijedećeg ciklusa početi i s mjerenjem temperature
5. imala sam izvanmateričnu trudnoću, odstranjen desni jajovod, prošle godine sam se borila is cin1, ove godine papa i brisevi uredni
6. -
7. trenutno pijem pregnital i nastojim se što zdravije hraniti
8. jedna izvanmaterična trudnoća, prije toga jedna biokemijska
9. još nisam bila ni na kojem obliku MPO


Ostvarila trudnoću u studenom 2015. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:46:16 >

(Odgovor članu madeline)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
5.11.2014 15:05:17   
mutilica
IZVORNA PORUKA: daxy

Trudilice,molim odgovorite na pitanja kako bi se bolje upoznali i lakše dopisivali na drugim temama.
Molim samo odgovore na postavljena pitanja (ako želite,dodajte i vi svoje pitanje),a za dopisivanje i komentiranje koristite odbrojavanja.
Hvala svima koji će dati svoj doprinos kvalitetnijem druženju na forumu.

Od kada pokušavate zanijeti?
Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?
Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
Jeste li radili pratrage,kada i koje?
Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su?
Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto?
Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)?
Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća?
Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno?
Ostale napomene i problemi vezani uz ostvarivanje trudnoće (sve što vi smatrate bitnim).



Ja sam 87 godiste a muz 84
Ciklus prije prvog spontanog bio 30 sad 32 dana,menstruacija 4 dana.
Plodni dani po iscjetku/sluzi
Pretrage jedino stitnjaca i u redu je,terapije nikakve niti cajeve.
Tri trudnoce
Jedan porod i dva spontana,drugi je biokemijska:6+3 i 5 tjedan.
Sad mi se savjetuje kompletna obrada ali zelim jos jednom probati prije toga.


Nepoznat ishod... user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:47:29 >

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
6.11.2014 12:18:22   
lili88
1. počeli smo 27. 10.2014
2. muž je rođen 1985, a ja 1988godine
3. ciklusi se kreći od 28 do 32 dan, a mens traje 3 dana krvarenja 2 dana smeđi iscjedak
4. sluz mi je pokazatelj ovulacije i jak bol na 14 dan od početka poslijednje user posted image
5. nisam radila nikakve pretrage, osim redovnih ginekoloških pregleda
6. imam dijagnozu male maternice
7. ne, nekoristim nikakvu terapiju
8. pijem prenatal vitamine i minerale
9. nisam imala niti jednu trudnoću
10. nisam bila ni na kakvom obliku potpomognite trudnoće


Ostvarila trudnoću u studenom 2014. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:48:00 >

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
7.11.2014 9:57:26   
Minnieme
Vidim tek sad da sam nekako preskočila napisati koje smo pretrage obavili.
Dakle u 5.mj sam obavila ultrazvučno ispitivanje jajovoda koji mi je ostao, prohodan je.
Spolni hormoni isto ok. i hormoni štitnjače. Suprug napravio spermiogram: normozoospermia.


Ostvarila trudnoću u studenom 2014. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:48:23 >

(Odgovor članu mutilica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
7.11.2014 14:55:05   
miasplit
IZVORNA PORUKA: daxy

Od kada pokušavate zanijeti?
Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?
Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
Jeste li radili pratrage,kada i koje?
Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su?
Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto?
Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)?
Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća?
Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno?
Ostale napomene i problemi vezani uz ostvarivanje trudnoće (sve što vi smatrate bitnim).




1. Evo vec 3 mjeseca :)
2. 1991. Oboje
3. onako 30/ dana, a user posted image traje 6-7/ dana uvijek
4. Pa iskreno nista specijalno .. user posted image
5. Nisam
6. Nemam nikakve user posted image
7. Ne koristim
8. Ne koristim
9. Nijednu nazalost
10. Nisam nikad , pokusavamo samo prirodno user posted image user posted image


Nepoznat ishod... user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:48:50 >

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
15.11.2014 15:02:23   
Tajci66
Pozdrav user posted image

1. Ovo je prvi ciklus u kojem pokusavamo zatrudniti.
2. Muz je 85., ja sam 88. godiste
3. Menstruacija je malo zbrckana jer sam nedavno prestala piti pilule. 3 su bile 28. dan, zadnja 40.. Traju oko 6 dana i nisu obilne
4. Za sada samo pratim sluz i pocet cu sa LH trakicama.
5. Radila sam Papa test i briseve ( Klamidija i sve sto ide uz to, ne znam tocno sta sve).
6. Nadam se da nemam nikakvih poteskoca.
7. Nisam uzimala nikakvu terapiju.
8. Ne koristim nista od vitamina ni pripravaka (jos, ali bi probala sa vrkutom).
9. Nismo imali ni jednu trudnocu do sada.
10. Mpo -

(Odgovor članu miasplit)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
17.11.2014 22:14:17   
andy1
Evo da i ja popunim trazene podatke :)
1.Ovo je 2.ciklus da pokusavamo, cekamo 26. ili najkasnije 30.11. za potvrdu uspjesnosti :)
2. On 1983., ja 1984.
3. Ciklus do prije 2.mjeseca bi trajao 28 - 30 dana, sad nekim cudom spala na 24 dana, M traje 5-6 dana.
4. Ravnam se prema sluzi, plus sta na dan O osjetim probadajucu bol obicno u desnom jajniku koja nekad zna trajati i po 5-6 sati.
5. Za sada nista od pretraga.
6. Nikakve dijagnoze.
7. Terapije isto nikakve.
8. Pila nekih 10-ak dana caj od vrkute, mislim da se kolicina sluzi povecala, cekamo da vidimo jeli pomoglo.
9. Trudnoća 0, pobačaja 0, uglavnom, nista. I isti odgovor na sve ostalo navedeno.


Nepoznat ishod... user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:51:55 >

(Odgovor članu Tajci66)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
30.11.2014 12:27:13   
buba m
Od kada pokušavate zanijeti? Radimo na bebi 4 mjeseca
Koje ste godine rođeni vaš muž i vi? Ja sam 83. a on 71.
Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija? Ciklus se nakon prvog poroda dugo uštimavao, neko vrijeme bio na 30 dana ali već više od 6 mj. je na 28 dana, vrkuta mi skratila na 24 dana a prestanak ispijanja vrkute na 31 dan... M traje 5 dana, prva dva dana normalno curi a zadnja 3 ni da ni ne...;)
Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana? Iscjedak, lh trakice
Jeste li radili pratrage,kada i koje? Nikada nikakve
Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su? Nemam još
Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto? Nisam
Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)? Vrkuta i stolisnik, folna
Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća? Jedna uspješna trudnoća
Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno? Nisam
Ostale napomene i problemi vezani uz ostvarivanje trudnoće (sve što vi smatrate bitnim).
All you need is love :)

_____________________________

http://FertilityFriend.com/home/579751/

30.08.2012. MikiMakiMoo

6.01.2016. spontani u 6.tj + 2


(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
14.12.2014 13:00:00   
tina24
Od kada pokušavate zanijeti?
2 mjeseca :D

Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?
Ja 1989 i 1989 MM

Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
31-32 dana i 5 dana menstruacija

Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
Nikakve, od ovog mjeseca odnosno od 11 mjeseca trakice za ovulaciju

Jeste li radili pratrage,kada i koje?
Nisam nikakve pretrage radila niti ja niti MM.

Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su?
Nemam i nadam se da neću imati

Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto?
Vaginalete prije par godina bez veze neka upalica bila, antibaby pilule cca 4god ali prestala 2012.

Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)?
Ništa za sada

Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća?
0 trudnoća, 0 uspješnih, 0 pobačaja, 0 biokemijskih trudnoća

Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno?
Nisam


Ostvarila trudnoću u ožujku 2015. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:15:40 >

(Odgovor članu buba m)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
14.12.2014 21:58:08   
tik tak
Od kada pokušavate zanijeti
od 6 mjeseca ,2014
Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?
ja 1987 , moj decko 1981
Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
od 28-30 dana
Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
pratim sluz
Jeste li radili pratrage,kada i koje?
PaPa testa koji je bia uredan prije 6 mjeseci ,krv i mokraca uredni prije dva tjedna
Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su? Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto?

ne
Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)?
vitamini , folna kiselina i kalcij
Koliko trudnoća ste imali do sada?
jednu
Koliko uspješnih?
upravu tu jednu


Ostvarila trudnoću u veljači 2015. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:11:59 >

(Odgovor članu monjikica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
13.1.2015 22:12:01   
Vilić zuba
Evo i mene

1. Pokusavamo cca 2 godine

2. Oboje 1984

3. Ciklusi su mi od 28-30 dana. Desilo se koji put da se razvuklo i na 33 dana, jako rijetko, ali je pa nek bude zabiljezeno.
Traje 6-7 dana

4. Dugo sam koristila lh trakice koje su uvijek uredno pokazivale O sredinom ciklusa. Jedan jedini put mi je bila pozitivna na 22 DC. Trakice sam odbacila nekad kad sam i prestala pisat testove, u fazi tuge/nemoci/umora od razocarenja/kojikukicemisvetovise.....
Inace O sam se naucila i prepoznat, nije bilo tesko samo sto nikad prije nisam isla za tim, neugodan osjecaj s jedne strane, sluz, grudi neposredno nakon O...
Bazalnu nisam mjerila jer sam tada i katastrofalno spavala pa nisam imala normalno prvo budenje, a pogotovo u priblizno isto vrijeme..

5. MM je prije kojih godinu dana prosao sve, spermiogram (1.asthenozoospermija, 2.normozoospermija- jedva jedvice), spermokultura, urinokultura, urolog, uzv testisa, prostate, testosteron..-sve ok. Ne znam jesam sta preskocila.
Ja- prije godinu dana uredni cv brisevi. Papa ok. Uvijek pojacan iscjedak koji za sada nema otkrivenu nikakvu patolosku pozadinu.
Hormoni stitnjace - uredni.
Prosli tjedan opet napravljeni cv brisevi i papa. Cekam rezultate. Slijede spolni hormoni i HSG.

6. Za sada nikakva dijagnoza s obzirom da smo navukli spermiogram na normo.

7. Od terapije trenutno- nista.

8. Pomazemo se s vrkutom i Biastinom. Ja trenutno uzimam i folnu.

9. 0 trudnoca, 0 pobacaja, 0 biokemijskih.

10. Nismo bili na MPO. Planiramo konzultacije.







< Poruku je uredio Vilić zuba -- 13.1.2015 22:16:47 >

(Odgovor članu tik tak)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
20.1.2015 23:07:47   
papučica
Evo i ja da se upišem:

1.Trudimo se od jula 2005 godine
2. Muž 77 a ja 72 godište
3.Moj ciklus traje od 28-32 dana
4.Ovulacij<a : praćenje cervikalne sluzi, bazalna temperatura,beybi beybi, fulikometrija
5. Propuhivanje jajovoda, terapija klomifenom, pregyil, dabroston-primarni sterilitet
6.Koristila: Tešićevu terapiju, macinu travu i sad koristim,matična mliječ, razni vitamini , muž- Proxid, čajevi, vitamini...
7. Trudnoća jedna i hvala Bogu uredna
8. Tri puta sam bila na inseminaciji

Eto valjda sam sve napisalauser posted image


Nepoznat ishod... user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:53:23 >

(Odgovor članu Vilić zuba)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
28.1.2015 21:32:12   
Barbika86
Od kada pokušavate zanijeti?
Od 01.10.2014.

Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?
ja 1986., MM 1986.

Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
ciklus 24 dana, traje 5 dana

Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
Za sada ništa osim praćenja na kalendaru

Jeste li radili pratrage,kada i koje?
Papa test zadnji 5/2014., uzv jajnika pršli mjesec. Test na horomne štitnjače i pregled štitnjače.

Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su?
Za sada ne, Jedino diagnositicirani hormonalni poremećaj u 9/2014. Čekamo daljnje pretrage.

Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto?
Folna kiselina radi vraćanja hormona u normalnu razinu

Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)?
Vrkutu, magnezij i čaj od nevena.

Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća?
Niti jedan pobaćaj ali ni trudnoća

Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno?
Ništa od navedenog




< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:54:43 >

(Odgovor članu monjikica)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
29.1.2015 10:36:53   
Sunshine28
Mi radimo na bebi no.2, imamo curicu od skoro 2,5 godine na kojoj smo "radili" ravno dvije godine, s time da sam nakon sedam mjeseci ostala prvi put trudna i imala spontani, uz to dok smo dosli do cilja bile su i dvije biokemijske....trudnoca bila rizicna i zavrsila planiranim carskim rezom....
ja sam ''''83, a muz ''''77 godiste
ciklusi mi po novom (zadnja 4 mjeseca) traju 28 dana s time da sam malo zabrinuta jer mi od uvijek trajali 30-31, cak i nakon prvog poroda, a sada od jednom - 28 user posted image [
ovulaciju pratimo uz pomoc ovulacijskog mikroskopa u kombinaciji sa sluzi i boli u jajnicima...u mikroskop polazem velike nade jer nam je on pomogao za prvu bebu....
osim uzv-a par puta nikada nismo radili nikakve pretrage....
pijem redovno vitamine Natural Wealth ABC plus sa maticnom mlijeci i propolisom, u tome ima svega pa i folne kiseline...
narucila sam se kod gin. 3.3. na pregled da provjerim da li je sve nacelno uredu, iako mi je gin. jos u svibnju prosle godine dala zeleno svjetlo za drugu trudnocu....

obzirom da nismo bas lako dobili bebu no.1, ne ocekujemo cuda...plan je godinu dana pokusavati prirodno, a onda vidjeti sta cemo ili da li cemo dalje....prvi smo put pokusali krajem prosinca 2014., i evo, drugi put sada, krajem siječnja 2015., nadamo se, sta cemo...user posted image

i za kraj...i svoju sam prvu bebu cekala tu sa curama na odbrojavanjima....Andydea, Pinky, Riza, cuba.....ma bilo nas je ''''ko u prici.... i to mi je puno znacilo, tesko mi je povjerovati da sam tu opet, kao da je bilo prije dva zivota user posted image
ali u svakom slucaju drago mi je da na RR jos uvijek ima ova grupauser posted image


Ostvarila trudnoću u veljači 2015. user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:11:41 >


_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu Barbika86)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
8.2.2015 17:38:27   
štrumfeta1
Evo me opet s potpunim informacijama.znaci,pokusavamo oko 3 god.ja87,on 85,ciklus 26-27,trajanje 6 dana.obavila sve pretrage .amh nizak i tsh visok.pijem letrox za snizavanje.iduci misec idem privatno

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
9.2.2015 11:50:40   
chrna
Evo i mene....napokon 😆
1. Od kada pokusavate zanijeti?
-od 5 mjeseca 2014. god
2. Koje ste godine rođeni vas muz i vi ?
- dečko (jos uvjek 😂) 1979. a ja 1986
3. Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
- ne traju, užas da, ali bez diana35 koje sam pila prije planiranja trudnoće nebi niti imala menstruaciju, a tako je i sad samo što sada za to pijem duphastone 2x1 od 14-23 dc.
tako da su sada 28-29 dana. Traje nekih 4 dana makismalno 5 i to slabo jako, bez bolova, bez grčeva, cak mislim da bi cijeli dan izdrzala bez pet, devet sa jednim uloskom.
4. Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
- baš nikakvu, jer niti nemam ovulacije 😢
5. Jeste li radili pretrage , kada i koje ?
- od pretraga nema valjda kaj nismo radili. 11.2014. Spolne hormone one sve silne od 3-5 dc( testosteron i slobodni testosteron poviseni, dosta, ostalo oke), cervikalne briseve - uredni, papa test - uredan. 12.2014. kg, rh faktor, hiv testovi, dečkovi i moji - uredni, 31.12.2014 sg- normoozospermia, bakterioloska analiza ejakulata - uredna., ogtt -uredno sve. Bila u 12.mjesecu kod endokrinologa zbog "poremecaja metabolizma" dobila metformine siofor 850 mg svaki dan 2x1 poslje dorucka i poslje vecere. 19.01.2015 god HSG rendgenski u ob zabok (jer ga u zg u bolnicama NE RADE, a privatno je oko 1500 kn) nalaz uredan tj oba jajovoda prohodna, maternica normalnog oblika i velicine.
20.01.2015 vadila AMH koji je dosta povišen sto je jos jedna plus mojim policisticnim jajnicima :(
6. Imate li dijagnoze vezane uu probleme sa ostvarivanjem trudnoce i koje su?
- dečko sve 5, ja PCOS + jajnici nalik na sače
7. Koristite ili ste koristili kakvu terapiju i zasto?
- prije planiranja trudnoće diane35 zbog pcos
- sada siofor 850 mg 2x1 poslije dorucka i vecere SVAKI DAN (ubi me to) prvih dva tjedna uzas kako mi je bilo zlo od njih, al vele da to MORAM pit, tako da nemam kaj rec...i duphastone 2x1 od 14-23 dc za izazivanje vještice jer inace je nema, jednostavno ne dode...
- dr.iz mpo mi je uveo klomifen od3-7 dc 2x1 i to bi trebala počet pit kada mi dođe vjestica tj.02.2015
8. Koristite li stonza lakše ostvarivanje trudnoce (vitamini, cajevi)?
- ništa za sada osim vitamina B jednom u dva tjedna (pifo,dva,tri) 😃
9. Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspjesnih? Koliko pobacaja i i kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoca?
- ništa od navedenog
10. Jeste li bili na nekom od oblika medicinski potpomognute oplodnje ? U privatnoj ili drzavnoj klinici? Koji oblik i koliko uspjesno?
- drzavna bolnica , Vinogradska, za sad jos nisam ali AIH / ITI mi se bliži pa cemo vidjet kako ce i sta biti od toga....

uf, eto i to sam riješila ☺

(Odgovor članu štrumfeta1)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Osnovne informacije o našim trudilicama.
11.2.2015 19:55:48   
Nija
Od kada pokušavate zanijeti?
Koje ste godine rođeni vaš muž i vi?
Koliko traju vaši ciklusi i menstruacija?
Koje metode koristite u otkrivanju ovulacije i plodnih dana?
Jeste li radili pratrage,kada i koje?
Imate li dijagnoze vezane uz probleme sa ostvarivanjem trudnoće i koje su?
Koristite li ili ste koristili kakvu terapiju i zašto?
Koristite li što za lakše ostvarivanje trudnoće (vitamini,čajevi)?
Koliko trudnoća ste imali do sada? Koliko uspješnih? Koliko pobačaja i u kojem tjednu? Koliko otkrivenih biokemijskih trudnoća?
Jeste li bili na nekom od oblika Medicinski Potpomognute Oplodnje? U privatnoj ili državnoj klinici? Koji oblik i koliko uspješno?
Ostale napomene i problemi vezani uz ostvarivanje trudnoće (sve što vi smatrate bitnim).

Krećemo..user posted image

1. Pokušavamo od 10. mjeseca prošl godine
2. Ja sam rođena 1986.,a dragi 1984.( nije muž)
3. Ciklusi su mi dugo bili na 28 dana, prošli je bio 29, a ovaj zadnji 33. Kasnila user posted image ,a traje oko 5 dana,maksimalno 6.
4. Ovulaciju prepoznam uvijek po laganoj boli u donjem dijelu trbuhai po pojačanom iscjedku, osim toga upisujem cikluse u my calandar iako počinjem sumnjati u njegovu točnost.user posted image
5. Od pretraga sam radila prošlu zimu samo hormon -progesteron,čija je vrijednost bila visoka, dakle normalna, a ponavljam ga ovaj mjesec na 21dc ( ipak je prošla godina, možda se što promijenilo )user posted image
6. Nemam postavljene nikakve dijagnoze niti bih trebala imati ikakvih zapreka pri ostvarivanju trudnoće pa ipak..user posted image
7. Ne koristim nikakvu terapiju niti sam koristila
8.Ne koristim ništa za lakše ostvarivanje trudnoće iako razmišljam o nekim čajevima za koje sam čula da mogu pomoći, tipa vrkute i sl.
9. Do sada sam imala jednu trudnoćus komplikacijma( urinoinfekt), ranim kontrakcijamai prijevremenim porodom u 8. mj. trudnoće.
Biokemijskih-0.
medicinski potpomognuta oplodnja- ne.

Toliko ukratko od osnovnog


Nepoznat ishod... user posted image

< Poruku je uredio daxy -- 28.5.2015 20:56:13 >

(Odgovor članu monjikica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!