|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
30.6.2011 16:08:14   
njanja
lijepo je to vidjeti...

samnom je u sobi bila Mađarica koja je rodila u 30. tjednu curicu Lili....
I sada nakon 3. godine se mailamo i šaljemo jedna drugoj slike, mala joj je krasna curica....

Od kolege curica je rođena u 34. tjednu, sada ima skoro 5 godina i mala je bistrica samo takva, legenda je!!!!!!




_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu ivanicapeca)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
30.6.2011 16:16:10   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: lavica81

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: Zvonki

user posted image user posted image user posted image Za sve male borce i njihove roditelje
Jedva čekam da naša uspavana ovo pročita user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
5.7.2011 22:34:15   
ivana30
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
5.7.2011 22:39:36   
stars777
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Matija 28.09.1994.
Ivona 12.06.1999.
Lana 22.08.2010.

(Odgovor članu ivana30)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
5.7.2011 22:52:49   
maryann01
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

moj quatro
Josip 20.04.2002. 3350gr 50cm
Viktorija 24.07.2003. 3330gr 50cm
Andrej 27.01.2011.3500gr 52cm
Fran 17.02.2015.3200gr 50cm

(Odgovor članu stars777)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
5.7.2011 23:01:23   
Mašaaa
Za mame i Palčiće:-*

(Odgovor članu maryann01)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
6.7.2011 22:32:11   
anchyzu
IZVORNA PORUKA: ivana30

Drage moje mame kako i sama imam nedonošče,zanima me kako napreduju vaši mališani.
U kojem tjednu su rođeni,porođajna težina,sadašnja dob,težina,šta papate i sl...

evo kako otvaram novu teme pa da se i predstavimouser posted image
Iva je rođena u 30-om tjednu,teška 1300g i 40cm duga.
U inkubatoru je bila 33 dana. Dobila sam injekciju za sazrijevanje pluća
pa moje mače nije bilo na respiratoru. Nakon 2 mj. imala je 2320g te smo tada i otpuštene kući.
Imala je krvarenje II stupnja,na vježbama punih godinu dana (radile smo po vojti).
Redovite kontrole oftamologa,neonatologa,kirurga(zbog bruha),fizijatra,neuropedijatra,uzv mozga,
sada već eeg-a,psihologa.....user posted image
Sada je ona djevojčica od 1.5god i 10kguser posted image
Prohodala je sa 14mj.Dosta je osjetljiva na promjenu vremena,često bolešljiva a ostalo je hvala Bogu ok.
Nadam se da ćemo se ugodno družiti!!!user posted image


Moja curica je rođena u 34 tjednu,teška 2520grama,dugačka 45cm,,sada ima 6 mjeseci,7150grama, i dugačka je 66cm,još uvijek je na adaptiranom(5obroka dnevno bebimila 1, uskoro prelazimo na 2), pije hipp sokiće, a na žlicu mučimo muke,ne prihvaća ju za sada, bila je u inkubatoru par dana..Još uvijek vježbamo po vojti, obilazimo redovno fizijatre,neuropedijatre,bili smo i na magnetu glave(operirala je mozak sa mjesec dana starosti, i danas smo saznali da nema traga bolesti,nalaz je savršen,jedino nam EEG nevalja, pa je na phenobarbitonu,i tak..svaki dan nas iznenadi nekom novom vještinom,malo kaskamo sa refleksima,ne ide baš po redu,al nadoknadit će se sve to kad tad


_____________________________

Sara mamina princeza 05.01.2011

(Odgovor članu ivana30)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
4.8.2011 3:32:08   
sig
Evo da Vam pohvalim svoju mrvicu... kao što sam već prije navela rođeni smo u 36 tj kao 2 tjedna manja beba, odnosno imali smo zastoj u rastu od dva tjedna, sada imamo 10,5 mj i imamo 9.650 kg. Lijepo pužemo, dižemo se na noge... plješćemo i imamo 8 zubića!!
Vičemo ta-ta, da-da... nikako ma-ma (ali bude i to)!
Doktorica je jako zadovoljna samo što imamo malenu rupicu na mozgu, veličine 0,5mm i onda nas šalju na UZV i kod neurologa, a on nas je sada poslao na snimanje glave... ali kako on kaže on na njoj ne vidi nikakvih smetnji ali prevencije radi... moramo snimiti glavu!!

_____________________________

imam dvije ljepotice jedna ljepša od druge

(Odgovor članu anchyzu)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
7.8.2011 23:18:48   
ivanicapeca
Umočili smo prvi puta noge u more i jaaakooo plakali, ali do godine ćemo to obaviti "kak se šika":D Za sada uživamo u šetnjama uz more i gledanju u krošnje palmi :)

(Odgovor članu sig)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
8.8.2011 9:23:14   
lilia
Cure, jupi za vašu dječicu. Samo neka tako nastave.user posted image user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu ivanicapeca)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
8.8.2011 9:24:32   
pincirotvajler
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
1.9.2011 13:53:32   
ivanicapeca
Prije 2 dana smo bili na pregledu kod neonatologa na Duhu gdje je Šimun rođen prije skoro 7 mj. i doktorice koje su ga čuvale i liječile su bile presretne kad su vidjele kako je dobro. Kažu da je za tu dob on posve normalno i zdravo dijete user posted image . Pozvale su nas da dođemo na odjel opet pred Božić da ga svi vide i da ga vidi dr. Stanojević koji se najviše bavio Šimunom kad je bilo najgušće.
Šimun je prešao na kašice i užitak ga je gledati kako uživa u hrani ko pravi mali gurman. Mumlja od gušta kako mu je fino dok jede, a jede sve, i voće i povrće i rižolino i sve mu se sviđa user posted image

Jedini problemčić koji se intezivirao je što dosta bljucka, pa ćemo morati kod gastroenterologa da provjeri ima li kakav problem koji zahtjeva intervenciju. Ovako nam je dosta teško s njim vježbati s hrpom tetra pelena i blazinica.user posted image


(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
1.9.2011 21:41:53   
uspavana
bravo za velikog dečka!! user posted image user posted image
Marta mu šalje pusu user posted image

_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

(Odgovor članu ivanicapeca)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
12.9.2011 0:37:53   
sig
Evo pa da Vam se i mi pohvalimo... za par dana imamo godinu dana i bili smo na sistematskom... pedijatrica je JAKO, JAKO zadovoljna... sada imamo 10,100 kg ... rekla pedijatrica da nije vidjela bebu koja je u 12 mj dobila gotovo pa 9 kg.

A uz to puže, lagano se pušta dok hoda... maše, šalje poljubce, zove; ta-ta, ma-ma, seeee (seku tako zove), i viče paaaa (kada nam nešto padne),
ugl... prema riječima naše pedijatrice, nebi se reklo da smo rođeni u 36 tj. prije bi se reklo u 46 ;)

_____________________________

imam dvije ljepotice jedna ljepša od druge

(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
12.9.2011 12:21:15   
ivanicapeca
user posted image user posted image user posted image
Hoćemo slike user posted image

(Odgovor članu sig)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
19.9.2011 11:06:40   
ruwenzor
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu ivanicapeca)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
22.9.2011 15:35:14   
nata6969
evo da i ja napišem frišku ispovjed.Melani rođena u 27,tjednu  07.08.11 teška 910gramauser posted image i 36 cm duga..razlog HELLP prošla dvije infekcije još uvik je na respiratiru,,i cekam operaciju srca................................user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
22.9.2011 15:45:34   
Tanjica Tanja
Srži se Nato, nadam se da će sve biti ok...user posted image user posted image user posted image Podijeli s nama svoje brige, bit će ti barem malo lakše...

_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu nata6969)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
25.9.2011 13:03:56   
ivanicapeca
Polako draga, vidjet ćeš koliko je tvoja malena tako jaka, nevjerojatno jaka. Samo budi hrabra i pozitivna. I Šimun je imao svega 950g kad se rodio isto je imao 2 teške infekcije. Pretpostavljam da Melani ima ductus botali pa da zato predlažu operaciju? To je imao i Šimun, no njemu se to samo zatvorilo.
Samo hrabro, biti će sve ok, vidjeti ćeš!Cure su žilave.

(Odgovor članu nata6969)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
25.9.2011 15:14:02   
pincirotvajler
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu ivanicapeca)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
26.9.2011 20:11:35   
uspavana
draga nata, nemoj dozvoliti da te nešto pokoleba...budi jaka zbog svoje djevojčice!!!
ivanicapeca ti je dobro rekla, žilava su naša djeca.
Moja Marta je rođena u 25 tjedana i 5 dana, sa samo 740 grama... imala je hrpu dijagnoza i loših prognoza.... prošla su 3 i pol mjeseca, još uvijek borbe nisu gotove, ali Marta ima 2550 grama i napreduje. Prava je velika ljepotica!!
I pravi borac.
Molit ću se da i tvoja Melani bude isto!!!

_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
30.9.2011 19:42:06   
nata6969
Hvala vam curke na potpori,,samo dani mi traju ko stoljeca,,neki dan su mi dali da je poljubim u stopalo e kako sam letila od srić.........Pokušali su je skinuti sa respiratora ali neidi,jer ima 3 rupe......user posted image user posted image user posted image tubus je počela sama čupati jer joj smeta,,a ja svaki put kad je vidim srce mi pukne od tugeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
30.9.2011 20:27:07   
nata6969
Ivanicapeca hvala za slike

(Odgovor članu nata6969)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
30.9.2011 21:26:15   
ivanicapeca
IZVORNA PORUKA: nata6969

Hvala vam curke na potpori,,samo dani mi traju ko stoljeca,,neki dan su mi dali da je poljubim u stopalo e kako sam letila od srić.........Pokušali su je skinuti sa respiratora ali neidi,jer ima 3 rupe......user posted image user posted image user posted image tubus je počela sama čupati jer joj smeta,,a ja svaki put kad je vidim srce mi pukne od tugeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Znam kako se dani oduže. Mi smo bili skupa u bolnici 74 dana i pucala sam po svim šavovima. Evo nas danas, prošlo je već 6 mj. da smo kući i ne mogu vjerovati da je već sve tako brzo prošlo. Moj mališa je pravi momak već :)
Ma biti će ona ok, vidjeti ćeš. To što skida sama sondu je velika stvar, jer se vidi koliko je aktivna i borbena. Proći će i te infekcije, samo mora malo stasati i proraditi joj imunitet, a za to je jako važno da prima tvoje mlijeko i tako i antitijela. Ja sam pila Nativni propolis i radi sebe (bila sam užasno iscrpljena, da mi je izbio i ogroman heres), ali i radi njega, jer je ipak nešto kroz milijeko dolazilo i do malog, i strašno brzo se oporavljao.
I to što si tako ukomirana trenutno su krivi i hormoni koji ti sada divljaju ko ludi. I žene koje rode djecu bez problema šize bez ikakvih razloga, a kamoli kad ti se dogodi ovako nešto. Sve što se događa prihvaćaš više emocionalno nego racionalno. Imaj to stalno na umu, ja sam tako samu sebe uspijevala smiriti.

< Poruku je uredio ivanicapeca -- 30.9.2011 21:30:28 >

(Odgovor članu nata6969)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako napreduje vaše nedonošče?
30.9.2011 22:49:58   
nata6969
ma sve ja to kužim,i znam da ce biti na kraju svre ok.a sto se tiče mlika njega sam izgubila jer su mi se  napasaji vratili 3 dana nakon carskog,,,tako da je ćvrčak na njihovom mliku,

(Odgovor članu ivanicapeca)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!