|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upala dojke ( mastitis )
26.10.2010 11:35:58   
pincirotvajler
ak su male dovoljno će ti bit masiranje malo p aće on to izvuć kad sisa
al meni su jednom bile dvije veličine oraha..
mm me morao masirat sigurno pol sata, pa topli tuš, pa izdajanje, pa mali na sisu

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Upala dojke ( mastitis )
26.10.2010 11:39:00   
breskvica22
draga samo stavljaj listove svjezeg kupusa i da vidis! neces pozaliti.izvuce svu upalu

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Upala dojke ( mastitis )
26.10.2010 11:43:05   
Točkica28
da, cula sam to za kupus... bum danas bas pitala patronaznu kaj da radim...

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Upala dojke ( mastitis )
26.10.2010 11:46:40   
maja
I meni i je kupus pomogao, samo što sam ja baš imala upalu pa mi izvlačio

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Upala dojke ( mastitis )
30.10.2010 14:19:24   
irinabobi
izdajanje mleka i masaza celih dojki je najbolje resenje za mastitis ako je bolno topli tus ili dve tople flase ispod pazuha pa onda lagana masaza.

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Upala dojke ( mastitis )
16.11.2010 15:27:24   
anitabeyon

IZVORNA PORUKA: Wukovarka

Evo i mene s tim probemom, ali 2 mjeseca nakon sto je Lulu prestala sisati.

Medjutim, meni se to upalilo i previse, ali bey temperature, pa sam dobila antibiotik.
Popila ga, ali kvrga nije nestala i prestala je biti bolna.
Danas me ginica poslala na kirurgiu na kirurski zahvat, da se to oslobodi.
Medjutm tamo su mi rekli da sam kasno dosla, da je to vec sraslo s mesom, ali nije im jasno da nemam temp.
Dobila sam opet antibiotik, hrpu uputa za daljnje pretrage i da se javim plasticnom kirurgu.

Nemojte se zezati s tim...ja sam zanemarila prestanak dojenja i vidi vraga


Bok Wukovarka! Zanima me jesu li te na kirurgiji na kraju operirali ili ne?
I meni su rekli da sam prekasno dosla i da je to sraslo tako da nece dirati i samo da popijem antibiotik do kraja,ali mene i dalje muce te kvrge koje su bile na obje dojke i srasle s mesom...user posted image

Molim te odgovori sto prije... Tnx

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Upala dojke ( mastitis )
16.11.2010 17:27:59   
Wukovarka
Bok draga!

Nisu mi ništa dirali i žao mi je što nisam inzistirala na tome.
Kvrga se povukla, ali se pojavi s vremenom na par dana....te zbog iste nisam uspjela dojiti drugu kćer.

Ovih dana obavljam pretrage..na proljeće idem na uklanjanje tkiva koje je uraslo u mesu. Kažu da ne smeta nešto posebno, ali ja sam inzistirala na uklanjanju

(Odgovor članu anitabeyon)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Upala dojke ( mastitis )
16.11.2010 20:00:16   
anitabeyon
Ma nece ti nista ni dirati najvjerojatnije,ja sam bila toliko luda od toga da sam platila i magnetsku rezonanciju, ali ni ona nije nista pokazala. Moj doktor op mi je objasnio da je nastalo fibrozno ili oziljkasto tkivo.Jesi ti imala samo 1 kvrgu ili vise njih?

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Upala dojke ( mastitis )
17.11.2010 17:41:24   
anitabeyon
Wukovarka, jesi ti imala jednu kvrgu ili više njih? Kaj ti se i dalje tu i tamo javi ta kvrga?
Ja ih više ne mogu napipati, valjda su se same izdrenirale...

(Odgovor članu anitabeyon)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Upala dojke ( mastitis )
18.11.2010 0:14:47   
Wukovarka
Imala sam jednu i još je imam...mogu je napiapti dublje pod kožom.

Inače ne diraju kad tako uraste, ali kod mene je to prilično izraženo.
Kao što sam rekla, zbog nje nisam mogla dojiti drugu kćer, jer mi je zaštopala kanale.

Ne smijem tu dojku prati u toplijoj vodi...rekli su mi da se tako potiće njen rast, jer je upala bila velika. Imala sam temp 40,5 kroz dva dana.

(Odgovor članu anitabeyon)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Upala dojke ( mastitis )
18.11.2010 12:30:21   
anitabeyon
Wukovarka imas pp..... Pa se javi na ovaj ili drugi mail....
A ako hoces da se cujemo posaljem broj moba, nadam se da ce i tebi to pomoci
user posted image user posted image

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Upala dojke ( mastitis )
6.1.2011 17:16:47   
Mishek
Bejbi mi ima deset mjeseci i prošli tjedan smo se razboljele - temperatura jedan dan pa onda kašalj. I ona je počela odbijati krutu hranu te sam ju stoga i više dojila. Od onda počinju naše neprilike, odnosno moje - desna dojka me boli za poluditi - kad ona siše, ja plačem. Ne znam jel grize, nije mi takav osjećaj, imam više osjećaj kad povuče da mi iznutra se zabijaju tisuće igala. Izvana ništa ne vidim, ništa nije crveno, upaljeno, nemam tvrdih mjesta u njoj, nemam temperature, ali danima kad siše desnu dojku ja umirem od bolova. Jel bi mogao to biti mastitis? Zbunjena sam. Razmišljam o prestanku dojenja ili da joj samo dajem lijevu, a na desnoj da zaustavimo proizvodnju. Stvarno ne znam kaj bi moglo biti. user posted image

_____________________________

Moje dijete = moja sreća

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Upala dojke ( mastitis )
6.1.2011 18:11:07   
martina33
ja sam čula da je takav osjećaj kad mama dobije gljivice na grudima... soor?

(Odgovor članu Mishek)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Upala dojke ( mastitis )
6.1.2011 18:12:25   
DEA
IZVORNA PORUKA: Mishek

Bejbi mi ima deset mjeseci i prošli tjedan smo se razboljele - temperatura jedan dan pa onda kašalj. I ona je počela odbijati krutu hranu te sam ju stoga i više dojila. Od onda počinju naše neprilike, odnosno moje - desna dojka me boli za poluditi - kad ona siše, ja plačem. Ne znam jel grize, nije mi takav osjećaj, imam više osjećaj kad povuče da mi iznutra se zabijaju tisuće igala. Izvana ništa ne vidim, ništa nije crveno, upaljeno, nemam tvrdih mjesta u njoj, nemam temperature, ali danima kad siše desnu dojku ja umirem od bolova. Jel bi mogao to biti mastitis? Zbunjena sam. Razmišljam o prestanku dojenja ili da joj samo dajem lijevu, a na desnoj da zaustavimo proizvodnju. Stvarno ne znam kaj bi moglo biti. user posted image



ne znam šta je kod vas,nažalost..........user posted image

samo da kažem moje iskustvo.meni je bradavica na jednoj bila popucala-prvih dana su me obje jako boljele dok je sisao..a kad je ta pukla..davala sam mu samo drugu a puknutu izdajala pumpicom-nije bolilo...i mazala melemom....za dva dana sam mu i tu mogla opet dati....

da probaš jedno vrime tu bolnu izdajati...pa vidi kako će biti....


sretno svakako.................user posted image

_____________________________

Ne činim drugima ono što ne želim da se meni čini..........

(Odgovor članu Mishek)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Upala dojke ( mastitis )
29.4.2011 7:45:04   
Yoyo1
Za upalu dojke kod mama koje doje kažu da je najbolje staviti listove zelenog kupusa i da on izvlači upalu,za mame koje prestaju dojiti ili iz nekog razloga ne mogu ili ne žele dojiti drži se oko dva dana oblozi od domaće rakije - tropica, takav oblog spriječiti će upalu, ali i proizvodnju majčinoga mlijeka.Tako sam ja riješila problem upala bez tableta, a dojiti nisam mogla zbog postporođajne sepse,...

_____________________________

Magdalena,09.11.1998.
Mihael-Sivestar,11.09.2010.
Moje dvije najveće ljubavi

(Odgovor članu DEA)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Upala dojke ( mastitis )
19.9.2011 15:21:48   
Rebeka
Ja sam imala upalu dva puta. Temperatura 40-užas. Sve od vrućine, mlijeka ko u priči. Nisam ga smjela dojiti dok ne spustim temperaturu, dala mu nan i imao začepljenje tri dana koja je preplakao. Bilo mi ga je tako žao. Imala sam umrijeti. Prvi put sam popila panadol koji je spuštao temperaturu i izdajal se i mlijeko prosipala te masirala dojku hladnim (ne ledenim) oblogama. Masirala sam cijelu noć jer sam htjela što prije dojiti. Sutri dan prošlo kao da ništa nije bilo. Drugi put(nakon 9 dana, druga dojka), temperatura 39, mama mi donese kupus i na sve jade je poslušam i pokušam s time. To je bilo jutro. Poslijepodne sam bila ko nova-nisam mogla vjerovati, ali eto-upalilo je. Nakon toga nisam imala više problema jer se izdajam i po 6 puta u 24 sata. Nadam se da ću sada prestat kada je malo osvježilo jer me to iscrpljuje...

_____________________________

Naše malo zlato stiglo nam je 02.08.2011.
Koja sreća i blagoslov....

(Odgovor članu Yoyo1)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Upala dojke ( mastitis )
23.12.2011 16:31:36   
happyface
Ja vec treci dan imam upalu dojke a dojim vec 2 mjeseca.Meni su preporucili oblog od sapuna kabas i list kupusa.Izdajati naravnouser posted image boliiii...

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Upala dojke ( mastitis )
23.12.2011 19:07:48   
magdalenaa
ja ti svako malo imam upale i jedino što mi brzo i  pomogne je kupus ja stavim po 2 lista i stvarno mi sve izvuče,a probala sam svašta,,,,,,još mse ja ručno izdajem i na ručnu izdajalicu pa nekad preforsiram pa mi se cike upale ,,,,

_____________________________

dogodila se ljubav za koju nikad nistae čuli.............

(Odgovor članu happyface)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Upala dojke ( mastitis )
6.5.2012 11:15:45   
Leptir5
blago vama kad vam je tako brzo prošlo,meni upala 5 dana nikako da prođe,ni kupus ni oblozi nisu pomogli, i pošto je dugo trajalo došlo dotle da se kvrga nikako nije mogla razbit i zafibrala i išla na kirurško uklanjanje usirenog mlika.
Zato ozbiljno shvatite kvrge u sisama.

_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu magdalenaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Upala dojke ( mastitis )
6.5.2012 15:16:12   
Gardenija
ajme nisam znala da tako može do toga doći
ja sam se cijeli dan masirala uz MM pomoć, izdajala se svako malo i preležala bar 2 dana sva u treskavici. užas. neznam jel to bilo to

_____________________________

2. veljača

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Upala dojke ( mastitis )
6.5.2012 21:21:47   
Leptir5
gardenija i ja sam imala treskavicu,skočila mi fibra,eto ti si imala sreće pa si je razbila na vrime,a ja nikako nisam mogla i jako brzo se stvrdlo ko kameni i iskočila kvrga i bolilo nevjerojatno i otišla pod nož

(Odgovor članu Gardenija)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Upala dojke ( mastitis )
6.5.2012 21:59:36   
lilia
Ajme Leptir strašno, ne mogu vjerovati da si to prošla. Jel možeš dojiti poslije toga ili je gotovo?

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Upala dojke ( mastitis )
7.5.2012 14:24:31   
Leptir5
pa sad je ok,nežalim šta sam otišla na kirurgiju,jer ona kvrga i masiranje nje je bolno za poludit bilo,rađe bi išla rodit opet, tako da mi je sad ok,triba čekat da zaraste rez,izdajala sam se odmah poslije anestezije,to sam bacala pa nakon 24h možeš normalno izdajat i davat djetetu. Poslije ću moć dojit,ali sada ne mogu niti ovu zdravu sisu jer znaš kako ova druga se nasloni na djete pa bi me bolilo,bebica nema niti mj dana

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Upala dojke ( mastitis )
14.6.2012 7:27:32   
medium
Da li mastitis može proći bez lječenja antibioticima?

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Upala dojke ( mastitis )
31.12.2012 0:20:53   
maja0107
Drage mame, ja sam imala s tim problem odmah prvi tjedan. Kad smo došli kući dobila sam temperaturu i nisam skontala od čega dok patronažna nije vidjela kolike su mi sike. Ukratko, bolovi su bili neizdrživi, mrzila sam dojiti ali sam ih tuširala sa toplom vodom, masirala dok se tuširam, Mateja stavljala najprije na upaljenu siku da ju isprazni najviše što može i izdajala se. Nikakve kremice. A imala sam i ranicu na bradavici istovremeno tako da je sikenje bilo pakao ali sam 2 dana navečer mazala bradavice svojim mlijekom i sušila na zraku preko noći tako da nemojte trošiti kune na kremice itd. nego izdajanje, masiranje i proći će. Sada uživamo u dojenju he he

_____________________________

maja0107

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

.
пеперутка16

.

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!