|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upala dojke ( mastitis )
14.7.2010 15:51:11   
Wukovarka
IZVORNA PORUKA: FIONA

Wuki samo pazi to bukne u roku keks...može biti mir sat dva i onda koma...a beba ti papa tako dugo jel ti kanali nisu prohodni...zato se muči i nemre se najest pa daješ dohranu...daj Luciji nek ti potegne ako želi...ja sam čak bila muža poterala...u očaju radiš sve....user posted image ...joj, kupus je za male upale tako da ti ne bu pomoglo čim ti imaš temperaturu!



Da bar hoče, ali viče bljak user posted image

Evo malo sam odmorila i opet temperatura user posted image ...idemo iz početka.
Hvala na savjetima

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Upala dojke ( mastitis )
14.7.2010 15:51:30   
Ninaa
Draga žao mi je da se mučiš, točno znam kak ti je. Rekla sam da bi 10 puta rodila samo da to ne moram trpiti. Meni je krv curila iz obje bradavice, 3 tjedna je to trajalao kvrge se radile non stop jel je katarina bila mala i nije to sve mogla posisati. Izdojiti nisam mogla ništa s izdajalicom već sam stiskala rukama na ručnik, kvrge mi je stiskala sestra jel mm nije mogaio. Sise su mi sve plave bile od pritiskanja ali stisni zube i to staln treba masirati dok kvrge ne rastisneš. Meni je bilo lakše pod tušem s toplom vodom i kad sam nasapunala lakše je išlo. Drži se draga!

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Upala dojke ( mastitis )
14.7.2010 16:05:42   
FIONA
IZVORNA PORUKA: Wukovarka

IZVORNA PORUKA: FIONA

Wuki samo pazi to bukne u roku keks...može biti mir sat dva i onda koma...a beba ti papa tako dugo jel ti kanali nisu prohodni...zato se muči i nemre se najest pa daješ dohranu...daj Luciji nek ti potegne ako želi...ja sam čak bila muža poterala...u očaju radiš sve....user posted image ...joj, kupus je za male upale tako da ti ne bu pomoglo čim ti imaš temperaturu!



Da bar hoče, ali viče bljak user posted image

Evo malo sam odmorila i opet temperatura user posted image ...idemo iz početka.
Hvala na savjetima



ne zafrkavaj se ak imaš temperaturu...zovi u bolnicu ne svog giniča jel ginič s cicama nema niš...zovi u bolnicu di si rodila i reci da imaš temperaturu i taj problem i neka ti kaže kamo dalje...draga dobila buš upalu da buš a kraju u bolnici...nije se s tim zezati...to nije prehlada...


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Upala dojke ( mastitis )
14.7.2010 16:39:19   
Wukovarka
Evo krenulo je napokon, sve grudice

A kad joj smijem dati sisati tu dojku?
ili da pričekam sutra doktora...

MM mi je otišao u ljekarnu po tablete za temperaturu, dežurni doktor je rekao da mogu do sutra tako izdržati.

Nije ona toliko napeta koliko me boli...vjerojatno se radi o malo mlijeka.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Upala dojke ( mastitis )
14.7.2010 16:45:40   
Zvonki
Wuki, samo ti masiraj bit će sve u redu. Cilj je da razbiješ kvrge da mlijeko može nesmetano poteći. Mlijeka imaš dovoljno ali ti Tena zasada još nije uskladila ritam. Ne moramo pričati ponovno da svaka mama ima dovoljno mlijeka za bebu, zar ne? Kako je jedna od cura napisala, ovo razdoblje zna biti teže i i bolnije nego porod. Ali kad uspijemo, sretne smo

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Upala dojke ( mastitis )
14.7.2010 20:34:50   
Wukovarka
Evo mene...
Bila sam kod dežurne doktorice, dobila klavocin i pijem lupocet.

Dojka je pocrvenila, ali kaže da nije strašno. Da pijem antibiotik  tri dana, ako bude bolje da stanem.
Hladni oblozi i izdajanje. Sisanja nema do daljeng

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Upala dojke ( mastitis )
14.7.2010 20:45:06   
m600
Ajoj draga žao mi je...suosjećam s tobom jer sam i sama imala užasnu upalu...najradije bih troe rodila odjednom koliko me to boljelouser posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Upala dojke ( mastitis )
14.7.2010 20:48:31   
inna
joj znam kak ti je. Ja sam zbog toga završila 5 dana u bolnici. još mi nije jasno kako sam dobila mastitis kad mi uopće nije bila prepuna.  doktorica sumnja da je to možda bilo i zbog ragada. Domi mi je bio uništio bradaviceuser posted image

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Upala dojke ( mastitis )
18.7.2010 16:58:56   
Wukovarka
Cure, zna li koja nakon koliko od prestanka uzimanja antibiotika djete smije sisati?

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Upala dojke ( mastitis )
19.7.2010 11:28:38   
alisha
ne znam šta da ti kažem al daj pitaj patronažnu dal smiješ dojit,jer i ja sam tako 10 dan dobila upalu,temp 39,dr mi dao sumamed i rekao da ne dojim 5-6 dana već da joj dajem umjetnu hranu,ja ga poslušala i više nikad mi mala nije nastavila samo sisat već je moram nadohranjivat,mlijeko nije nadošlo koliko bi trebalo user posted image a ja sam joj već sutra dan dala to moje izdojeno mlijeko da papa jer su mi sve žene rekle da baš mora djete isisati,čak mi je i patronažna rekla da je to glupost što mi je moj dr rekao,ugl ja sam joj dala i nije joj ništa bilo,a ti se raspitaj da li smije pošto piješ taj antibiotik,još jednom kažem pitaj poatronažnu ili pedijatricu pa vidi šta ti one savjetuju,jer izdojit nije isto kao kad djete isisa.nemoj dozvolit kao što sam ja da ti malena zbog toga manje sisa,jer ja sem neizmjerno tužna što je ne mogu samo dojit

_____________________________

13.06.2010.

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Upala dojke ( mastitis )
19.7.2010 16:24:32   
maja
evo wuki i ja se prijavljujem u klub...jučer me počela boljeti sika, dobila sam temperaturu koja je varirala od 37-39, naspavala se nisam nikako od bolova, a tek danas ujutro mi se pokazalo crvenilo s tim da uopće nemam kvrga. Išla kod dr. danas, dala mi Klavocin i rekla da mala smije dojiti, a to mi je bilo najvažnije i još neka se izdojim poslije dojenja. Nadam se da će brzo proći jer me bole sve kosti.

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu alisha)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Upala dojke ( mastitis )
19.7.2010 16:48:20   
mare i gogo
i meni su htjeli u bolnici zvati muža da dođe posisati ali meni su dali koktel inekcija da bi mi bilo lakše sintocinon,normabel i ne znam što još i onda sam se izdajala bez problema

_____________________________

31.10.2008
02.05.2010god.

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Upala dojke ( mastitis )
19.7.2010 17:17:35   
maja
ma što je najbolje meni curi mlijeko iz te dojke ko blesavo, ne znam kako sam se onda zaštopalauser posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu mare i gogo)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Upala dojke ( mastitis )
19.7.2010 17:23:52   
mare i gogo
možda su ti se zaštopale gornje žlijezde ili sa strane masiraj se i daj bebi što više sisati tako sam ja u bolnici i sa jednim i sa drugim a ja i kod kuće ponekad kad mi se skamene ušpricam sintocinon sprej u nos (kupiš ga na slobodno 45kn )i uspijem izdojiti i zadnju kap a on ti smije dugo stajati otvoren

_____________________________

31.10.2008
02.05.2010god.

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Upala dojke ( mastitis )
19.7.2010 17:28:47   
mare i gogo
koliko sam ja čula smiješ dojiti dijete i kad piješ antibiotikum al možda kod nekog antibiotika ne smiješ ja ti nisam od velike pomoći jer meni je pomago sintocinon,a on nje antibiotik već hormon oksitocin

_____________________________

31.10.2008
02.05.2010god.

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Upala dojke ( mastitis )
28.8.2010 12:51:58   
maja
Opet se ja prijavljujem u klub mastitičarkiuser posted image Ja ću više poludjeti, noćas se probudila, čak mi ni nije bila puna a boli, dala P. sisat i bol se nastavila, do jutra sam jedva spavala. Na svu sreću ovaj put nemam temp. (još) a i popila sam Klavocin pa se nadam da će ovaj puta brže proći...a stvarno sam za k....ajd da barem imam mlijeka, nego stalno natežem, ali i dalje se palimuser posted image


_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu mare i gogo)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Upala dojke ( mastitis )
28.8.2010 12:57:44   
pakić
Jesi li možda nešto teže dizala s tom rukom, gdje te boli? Meni se nakon tri mjeseca javila bol, mlijeko je bilo žučkasto i slano (probala), neka mala temp. Stalno sam masirala, izdajala se i dala P stalno cicu, ali mu nije bilo fino, pa baš nije htio. A onda se sjetila,da sam dan prije ko glupača bacala štapove psu, pa se zato upalilo.. Prošlo nakon nekoliko dana, bez tableta

_____________________________

Patrik i Kiki, moja dva sunca

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Upala dojke ( mastitis )
28.8.2010 13:02:10   
maja
Ne dižem ništa osim Noe ponekad...a bol kreće ispod ruke prema bradavici i nemam ništa crveno, samo boli kao i prošli puta

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu pakić)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Upala dojke ( mastitis )
17.9.2010 15:43:32   
x ray
draga koka, ja sam zbog takvog mastitisa zaglavila na glandularnoj hirurgiji, imala sam temperaturu 41, ceste groznice, i to me je drzalo 3-4 dana kad sam odlucila otici u hitnu na ginekologiji, gdje su mi ljekari istiskali gnoj, bolilo je uzaaaasno, i nakon toga se javljala groznica...poslali me kuci da istiskam taj gnoj svakodnevno, i da pijem xicklav, medjutim kako mi danima nije bilo bolje, odem na glanularnu hirurgiju, svaki dan sam primala 120mg garamicina ujutru i isto toliko navece, i pila sam aksef 500mg.proslo je nakon 10-tak dana, ali sam nazalost morala prestati da dojim malenu, dojila sam je mjesec dana, sad ima 4,5 mjeseci, uh kad se samo sjetim, horor film je taj mastitis

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Upala dojke ( mastitis )
17.9.2010 16:10:07   
Krky
Moji su milkiveji jako suženi tako da su mi takvi problemi bili prvih 6 mjeseci način života. Bar jednom u 2 tjedna bi se nešto začepilo, skočila bi mi T, dobila bi groznicu i glavobolju...ja nikom nisam dala blizu, izdajalica mi nije mogla pomoć...Noića bi dojila uz lupocete i istovremeno stiskala grudice ili masirala pod tušem...neko vrijeme sam Nou čak morala i dohranjivat BBM-om jer jedva da je nešto uspio izvući.

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu x ray)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Upala dojke ( mastitis )
26.10.2010 11:12:34   
Točkica28
cure, mene boli desna cicA, jel neka imala tih problema? mali mi sisa normalno(boli kad sisa tu desnu ali istrpim nekako) kaj moze biti uzrok te boli? druga me uopće ne boli



_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Upala dojke ( mastitis )
26.10.2010 11:30:28   
pincirotvajler
te boli bradavica ili unutra negdje?
mene bradavica boli ak puno cica taj dan,,tj.navlači bez veze
a unutra ak par puta ne pojede do kraja onak koda ostane mlijeka pa se naprave kvrgice,,zato se i izdajam..

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Upala dojke ( mastitis )
26.10.2010 11:31:27   
danery
meni se bilo malo upaliolo pa me bolilo....stavljala sam tople obloge,masirala i izdajala da ne bude gore...možda tti se neki čvorić napravio pa ti teže mlijeko ide iz te...
probaj malo izmasirati prije dojenja pa će ti možda biti lakše user posted image


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Upala dojke ( mastitis )
26.10.2010 11:31:33   
maja
Pokušaj se masirati! Ja sam dobila upalu, a nisam imala ni crveno niti sam napipala kvržice samo me je boljela i dobila sam temp. i onda tek nakon dva dana crvenilo.
I uglavnom boli samo jedna

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Upala dojke ( mastitis )
26.10.2010 11:34:48   
Točkica28
bradavice su sad koliko tliko ok vise nije otvorena rana, a boli me onak unutra nekak, bum probala te kvrzice izmasirati. jel one nestanu odmah od masiranaj ili?

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

.
пеперутка16

.

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!