|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upala dojke ( mastitis )
24.10.2008 8:26:13   
ZVRK
to me je bunilo toplo-hladno

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Upala dojke ( mastitis )
24.10.2008 8:33:08   
troubled
koliko se ja razumijem....
topli oblozi su kod zastojne dojke da omekšaju i da mlijeko lakše krene....
ako je riječ o pravoj upali, s temperaturom, tada se stavljaju hladni, da primire upalu  i pije se antibiotik...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Upala dojke ( mastitis )
24.10.2008 9:16:17   
ninolina
Tako je tople stavljaš da omekšaju ne vidim svrhu hladnih obloga eventualno da ublaže bol. Topli opuštaju i mlijeko lakše curi. Barem je meni bilo tako

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Upala dojke ( mastitis )
24.10.2008 12:37:02   
mirna
IZVORNA PORUKA: ninolina

Tako je tople stavljaš da omekšaju ne vidim svrhu hladnih obloga eventualno da ublaže bol. Topli opuštaju i mlijeko lakše curi. Barem je meni bilo tako


tako je..

koka nema veze da ti mala vec ima 3,5 mjeseca... meni se je to pojavljivalo nakon onih faza kad je mali jeo svaki 1-2 sata.. sljedece dane sam imala ogromno mlijeka, ali on je papao ponovo na 3-4 sata i spavao oko 6.. neke žene s tim nemaju problema, jer im mlijeko jako curi i ne skuplja se u dojkama..

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Upala dojke ( mastitis )
24.10.2008 12:37:50   
lelo
Evo još jedan stari lijek naših baka i stvarno je dobar.
Skuha se peršin (nakosan ili cijeli nije važno),te se stavi da se ohladi.Gaza se namoči u kuhani peršin i takva mokra se stavlja na grudi.Mokru gazu prekriti sa suhom gazom da se sve dobro ugrije.

_____________________________

Leon 19.04.2007

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Upala dojke ( mastitis )
24.10.2008 13:20:17   
ninolina
to je ok sa pešinom ali dogodi se to da beba više neće papati jer je sisa dobila drugi miris, a miris peršina je poprilično jak za razliku od kamilice koja ima ugodan miris. Tako da mislim ipak da je obična topla voda i često masiranje najbolji ljek

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu lelo)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Upala dojke ( mastitis )
26.10.2008 11:14:04   
koka
evo da ipak javim šta je bilo...u petak mi je došla patronažna i rekla da je to još dosta crveno i da odem kod dr-a da vidi jer je  vikend pa da se ne bi šta pogoršalo preko vikenda. Odem ja kod dr-a i propisao mi je antibiotike i rekao da na tu dojku ne stavljam malu user posted image user posted image ...kako se meni činilo da ide prema boljem, temperature nije bilo, crvenilo skoro pa i nestalo, odlučila sam da neću piti antibiotike ako mi se ne pogorša. Sve je bilo uredu petak i jučer ujutro al jučer popodne opet su me počele boliti kosti, crvenilo se vratilo a prsa su me jako boljela, temp.38.5 user posted image user posted image user posted image .Tako da sam počela piti jučer antibiotike, Mila sva sreća pa sisa dobro tako da mi sprazni dojku kako treba. Samo se nadam da radi te upale, Mili ne bude nešto user posted image . Jer nebi voljela da zeznem stvar.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Upala dojke ( mastitis )
26.10.2008 11:21:47   
mirna
sretno koka! ništa neće biti mili... i nabavi si onaj lijek kad budeš imala priliku..

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Upala dojke ( mastitis )
26.10.2008 11:22:46   
koka
Nabavila sam preko njih jedne granule i koristim ih .

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Upala dojke ( mastitis )
28.10.2008 22:49:19   
koka
evo ( da pokucam) danas je več bolje..temperatura se snizila, crvenila više nema a i napetost je manja. Jedino me sad bradavice bole još uvijek, pa pitam čime da ih mažem jer lanolinska krema mi nije pomogla user posted image

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Upala dojke ( mastitis )
28.10.2008 22:52:24   
mirna
prosetaj preko granice u ljekarnu i nabavi multi-mum obloge. user posted image skupe su, mozes ih razrezati na dva dijela, pa ih imas duplo. boljeg lijeka ne znam...

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Upala dojke ( mastitis )
28.10.2008 22:54:19   
koka
IZVORNA PORUKA: mirna

prosetaj preko granice u ljekarnu i nabavi multi-mum obloge. user posted image skupe su, mozes ih razrezati na dva dijela, pa ih imas duplo. boljeg lijeka ne znam...
morat ču do Kopra user posted image ...a šta stavljam ih na bradavice?


(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Upala dojke ( mastitis )
28.10.2008 22:57:31   
njanja
probaj onu PURELAN kremu....svi ju jako hvale....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Upala dojke ( mastitis )
28.10.2008 22:58:41   
mirna
da.. stavljaju se na bradavice.. ima nesto unutra sto smanjuje bol, ugodno hladi i izlijeci bradavicu.. sve je na prirodnoj bazi.. zar nema blize ljekarne?

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Upala dojke ( mastitis )
22.11.2008 0:34:05   
Snješka
Pozdrav curke ja sam 2 puta imala upalu dojki sa temperaturom 39. Bolovi u kostima tresavica i jedino što sam pila je lupocet i stavljala hladne ali ne prehladne obloge. Isto tako sam se manje izdajala a malu češče stavljala na prsa. Izdajalica nadraži a  dijete razbija čvoriče sisanjem. BItno je da se dojke kružno masiraju da ne nastaju novi mada je bolno treba biti uporan. Dobro je stavljati kupus on izvlači temperaturu. Ali najbolj je da dijete što više sisa!user posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Upala dojke ( mastitis )
5.12.2008 18:41:55   
Laila
IZVORNA PORUKA: ZVRK

par od vas je napisala da si koka stavi toplie obloge na cice,a zašto su meni govorili HLADNE user posted image obloge kada su mi cice odbile poslušnost davanja mlijeka nakon 13 danauser posted image .

Topli oblozi pomazu u izdajanju, a hladni sprecavaju nasatjanje mlijeka.

Kod prve bebe sam skoro dobila mastitis, tj bio je pocetak pa su probali sa "krvnickim" izdajanjem prije negoli zavrsim na kirurgiji. Pila sam antibiotike, koristila sintacinon sprej i injekcije i tople obloge uz konstantno izdajanj. Uzas koliko boli.
Kod kuce sam stavljala obloge od kupusa i pomoglo mi je.
Treba vodit racuna kod izdajanja da se ne naprave podljevi, sto mi se takodjer dogodilo.

Iskreno moslim da ovo kod Vas Koka nije mastitis vec upala.
Izdajat, obloge i kupus i bit ce dobrouser posted image
Za ostatak ce se i tako bebica pobrinit


_____________________________

Rafaela- Mihael- Gabrijel* mamini mali andjeli

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Upala dojke ( mastitis )
5.12.2008 18:45:21   
Laila
P.S. meni su rekli u bolnici da forsiram bebu da sisa upravo tu dojku koja je vise otecena i pod upalom.
To izgleda svako drugacije kaze.


_____________________________

Rafaela- Mihael- Gabrijel* mamini mali andjeli

(Odgovor članu Laila)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Upala dojke ( mastitis )
5.12.2008 18:53:48   
FIONA
prije izdajanja treba staviti tople obloge i dobro izmasirati (grubo i da se razbiju kvrge)....nakon toga se treba izdojiti ako djete ne sisa....ako sisa pustiti što dulje pa se onda izdojiti nakon toga do kraja...poslije toga se stavljaju hladni oblozi!!!

Ako ni to ne uspije onda buš na Bromergonu kao i ja!!!user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Laila)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Upala dojke ( mastitis )
8.3.2009 10:37:41   
inna
Evo i mene da se nadovežem na temu. Baš prije dva dana izašla iz bolnice zbog mastitisa. Pojavio se iznenada, preko noći, dojke mi uopće nisu bile tvrde ni prepune niti sam imala kvrge. Jedino me jako bolilo ispod pazuha i imala sam temperaturu. Bili smo u bolnici 3 dana na antibioticima. Rekli da se nakon svakog podoja izdajam. Vjerojatno je do toga došlo zbog groznih ragada. Mali mi u prva dva dana nakon rođenja uništio bradavice. Sad se trudimo i dalje s dojenjem iako sam već nabavila bromergon za razbijanje mlijeka. Podoji su mi nočna mora, ali kad vidim kako maleni papa nekako si u glavi kažem ajd još danas da izdržimo...

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Upala dojke ( mastitis )
13.3.2009 8:48:39   
tomi
Draga Koka, imam isti problem kao i ti. I to već drugi put, doduše nisam imala temperaturu ali isti simptomi kao i tvoji, već sam luda, ne znam više što da radim, izdajam se , masiram , stavljam malog na siku koliko eto mogu , pa opet ispočetka, Matej ima 3 mjeseca . Pretumbala sam internet za riješenjem. Sada mi je bolje, ali me pati da li da se izdajam da mi se to ne dogodi jer očito imam previše mlijeka a mali to ne posisa. A opet ako se izdajam pravit će mi se puno mlijeka i u krug.  

_____________________________

samo je jedna......................mama

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Upala dojke ( mastitis )
18.3.2009 16:23:58   
Tsmee
Tomi, svakako se izdajaj jer prepunjenost dojki i nepražnjenje dovodi do mastitisa. Iskušala na svojoj koži. Bilo je gadno, završila sam na antibioticima. No, dok izdajaš, nemoj "cijediti" dojku već je jednostavno isprazni da postane mlohava, ne moraš sve izvući. Nećeš riskirati mastitis, a neće biti ni efekta stvaranja viška.

Nadam se da će pomoć user posted image

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu tomi)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Upala dojke ( mastitis )
16.7.2009 11:53:38   
ROZI
I ja sam završila sa prvim djetetom na hitnoj sa temp 39,upala prsa,tako da sam drugi i treći put u bolnicu nosila izdajalicu!

_____________________________

Dragi moji anđeli!

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Upala dojke ( mastitis )
11.8.2009 22:37:28   
bebn2
evo rrecept za mastitis-radi 100o/o.
natrljajte na pamucnu krpicu sapuna za ves- onog zutog, u narodu poznatog kao "smrde", i stavite na upaljeni dio- tamo gdje je tvrdo i crveno. kad se osusi , opet skvasite krpicu i natrljajte dobro sapunom i stavite . nakon 2 dana meni su se svi kanali ocepili, temperatura spala, cika radi samo tako.
to je recept od bake koja se bavila melemima, travama, narodnom ljekarijom.
s oboje djece sam imala problema s dojkama, mlijeka ko u prici- sapun spasava glavu.


(Odgovor članu ROZI)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Upala dojke ( mastitis )
11.8.2009 22:41:23   
Ruža
Korisno! Hvala!user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu bebn2)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Upala dojke ( mastitis )
11.8.2009 22:43:47   
Ninaa
Dobro je i lišće od kupusa i peršin, tak sam čula. Ja sam stalno masirala i pod toplim tušem natrljala sapunom i istiskala kvrge tak da mi je to puno pomoglo. Već sam nabavila i kupus ali ga nije trebalo.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

.
пеперутка16

.

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!