|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
19.3.2010 12:39:02   
camppy
Pozdrav svima.

U 16-om sam tjednu trudnoće. Ginekolog mi je na jučerašnjem pregledu preporučio uzimanje vitamina (Elevit-pronatal). Zanima me da li je netko od vas dobio preporuku a da ih nije uzimao. Hvala.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
19.3.2010 12:43:53   
adryosijek
ja nisam dobila preporuku za nista dok sama nisam pitala za magnezij jel sam imala grceve..cujem da se prenatal dosta koristi u trudnica ja nisam .. meni doktor nista negovori .. mozda bebi nista nefali ko ce ga znatuser posted image a 35 tjedan sam niti nemam nekih tegoba osim malo onako ko od menge kaze on od prehlade

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu camppy)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
20.3.2010 11:06:53   
Ellenora
Meni je doktorica na jucerasnjem pregledu ukinula folacin i ukljucila prenatal.

_____________________________

"...I bice da zivot pise price
da mi je ko reka
ja mu ne bi virova
da bices sve sto tribam

Cuvan te jubavi mala
cujem dok dises i kad nisi tu..."

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
27.3.2010 21:44:16   
anja979
ja pijem elevit, kad sam pitala za njih rekli su mi da bayer ima najbolje multivitamine(supradyn je navodno njihov) ali mislim da je sve to isto...

_____________________________

Jana 17.01.2006
Petar 15.04.2010

(Odgovor članu Ellenora)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
15.4.2010 22:37:43   
mammi
helllouser posted image ja sam u 29.-tjednu i dosada sam popila samo 1 kutiju elevita (da, bayer!user posted image ) i 1 paketic hippovog soka...Njemcima vjerujem!

..krv, urin, trudnoca uredni, pa se nisam htjela kljukat.

a jaako sam skepticna jer je logicno da su sve te americke (NW, Twin Lab, Kal) tablete namijenjene njihovoj prehrani i nacinu zivota..tak da to nikad, pa  ni u trudnoci nisam pila. takodjer, mislim da utjecu na debljanje, a i ne postoji relevantno znanstveno istrazivanje koje je DOKAZALO korisnost istih..user posted image
eto, to je moje misljenje..zdrava prehrana (citaj: maslinovo i cesnjakuser posted image ) i mir u svakom su slucaju najbolji prijatelji trudnice:)))

< Poruku je uredio mammi -- 15.4.2010 22:40:36 >

(Odgovor članu anja979)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
18.6.2010 11:05:03   
Nikolina22
ej, ja sam jučer počela koristiti Centravit Prenatal od Dietpharma, ima vitamine i omega 3 ( 2 tablete su) pa ćemo vidjeti...makar mislim da je sve to tu negdje što se tiče vitamina itd....user posted image

(Odgovor članu mammi)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
18.6.2010 11:15:57   
Točkica28
i ja pijem iste te i meni su super, i nisam se zdebljala od njih. omega je super za bebin mozgić...
imat ćemo male genijalce user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu Nikolina22)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
19.6.2010 9:36:53   
Nikolina22
user posted image user posted image  slažem se...ma glavno da su zdravi user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
19.6.2010 9:42:34   
tita
Ja sam se napila tih vitamina,koristila Prenatal od natural welta(neznam kako se piše)!!!!!!Pila sam od prvog dana kad sam saznala da sam trudna.....

(Odgovor članu Nikolina22)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
19.6.2010 9:52:49   
nemammaste
Ja sam isto pila Centravit Prenatal od Dietpharma već par mjeseci prije trudnoće i nastavila.Na njima čak piše da je i za dojilje pa moram pitati nekoga da li smeta bebici,ako ne smeta možda nastavim i nakon poroda.Ja stvarno osjetim razliku od njih,organizam mi je bio totalno u banani i imunitet jako loš,baš su me digle.Košta oko 100 kn pakiranje sa 30 tableta i 30 kapsula omege 3 (znači za mjesec dana)

(Odgovor članu tita)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
19.6.2010 9:58:02   
tita

IZVORNA PORUKA: nemammaste

Ja sam isto pila Centravit Prenatal od Dietpharma već par mjeseci prije trudnoće i nastavila.Na njima čak piše da je i za dojilje pa moram pitati nekoga da li smeta bebici,ako ne smeta možda nastavim i nakon poroda.Ja stvarno osjetim razliku od njih,organizam mi je bio totalno u banani i imunitet jako loš,baš su me digle.Košta oko 100 kn pakiranje sa 30 tableta i 30 kapsula omege 3 (znači za mjesec dana)

Ja sam pila vitamine i poslije poroda i bebici nije ništa smetalo ,i to je i za nju dobro!

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
19.6.2010 10:02:28   
nemammaste
Onda ću sigurno i nastaviti

(Odgovor članu tita)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
1.7.2010 20:29:13   
sina
meni je doktorica preporučila elevit,ali sam pitala u apoteci koja je razlika između njega i ostalih. kaže da je najveća razlika u proizvođaću,a bome je i u cijeni. elevit je nešto skuplji od pregnitala koji sam kupila,s tim da pregnitala ima 60,a elevita 30.

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
1.7.2010 20:31:38   
Točkica28
razlika je da ima više željeza

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu sina)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
2.7.2010 10:34:11   
Nana15
hey buduće mamike, ja ne pijem ništ! Doktorček je rekao da ako kod prvog vađenja krvne slike sve štima, nema potrebe ništa uzimat! al ispunila sam neku pristupnicu koju sam dobila kod svog ginića, i stigao na adresu prenatal od dietpharma. budem popila tu jednu turu kad se porodimuser posted image .

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
2.7.2010 10:36:37   
ninolina
nana15 dobrodošla.... akad ti je termin..ni ja nisam ništa uzimala u prvoj ali u drugoj sam probala i bilo mi je puno bolje...nisam se umorno osječala...tako da i sad pijem

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Nana15)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
2.7.2010 11:50:30   
nemammaste
IZVORNA PORUKA: Nana15

hey buduće mamike, ja ne pijem ništ! Doktorček je rekao da ako kod prvog vađenja krvne slike sve štima, nema potrebe ništa uzimat! al ispunila sam neku pristupnicu koju sam dobila kod svog ginića, i stigao na adresu prenatal od dietpharma. budem popila tu jednu turu kad se porodimuser posted image .


Šta ti nije bolje popiti sad u trudnoći? To ti sigurno neće štetiti,baš naprotiv

(Odgovor članu Nana15)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
3.11.2010 9:58:08   
nina2108
Curke molim pomoć privatna ginekologica mi je dala da trošim pregnital i mg 300 mg šumeće tablete . a socij. ginek. m je dala da još trošim i heferol  caps. 30X 350 mg. .Heferol ja nisam koristila user posted image   i sad neznam da uzmem to ili neuser posted image Da li je netko to koristio?

(Odgovor članu scarlet)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
3.11.2010 10:07:39   
breskvica22
IZVORNA PORUKA: nina2108

Curke molim pomoć privatna ginekologica mi je dala da trošim pregnital i mg 300 mg šumeće tablete . a socij. ginek. m je dala da još trošim i heferol  caps. 30X 350 mg. .Heferol ja nisam koristila user posted image   i sad neznam da uzmem to ili neuser posted image Da li je netko to koristio?

mozda da se posavijetujes sa oboje ljecnika sta su ti dali .jer mislim da ce ti to sve biti previse. ja osobno vise vjerujem privatniku.
meni je moj dao samo folic plus zasada. pitala sam ga za pregnital i reko mi je da ih neuzimam.kad budemo napravili krvnu sliku da cemo viditi jeli sta fali.

(Odgovor članu nina2108)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
3.11.2010 17:18:07   
nina2108
IZVORNA PORUKA: breskvica22

IZVORNA PORUKA: nina2108

Curke molim pomoć privatna ginekologica mi je dala da trošim pregnital i mg 300 mg šumeće tablete . a socij. ginek. m je dala da još trošim i heferol  caps. 30X 350 mg. .Heferol ja nisam koristila user posted image   i sad neznam da uzmem to ili neuser posted image Da li je netko to koristio?

mozda da se posavijetujes sa oboje ljecnika sta su ti dali .jer mislim da ce ti to sve biti previse. ja osobno vise vjerujem privatniku.
meni je moj dao samo folic plus zasada. pitala sam ga za pregnital i reko mi je da ih neuzimam.kad budemo napravili krvnu sliku da cemo viditi jeli sta fali.

Meni to isto nije jasno jer  krv sam vadila na početku trudnoće  a sad sam u 37 tj. i na preporuku privatne ginek. da vadim krv socij. mi nije dala uputnicu već mi je sam rekla da pijem heferoluser posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu breskvica22)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
3.11.2010 17:43:35   
mayathebee
Meni je moja gin. dala uputnicu za krvnu sliku samo  na početku trudnoće i sad kad sam ju u 29. tj. tražila opet, rekla mi je da nije potrebno!!! Hallo???!!! Pa zar ne treba kontrolirati željezo i to? Otišla sam do svoje divne dr. opće prakse i ona mi je bez problema dala napraviti kompletnu sliku krvi i urina! Tako da ti preporućam da odeš do dr. opće prakse. Ili još brže i bezbolnije možeš sama otići u privat lab. recimo ja sam išla u Breyer u Ilici. Kompletna krvna slika oko 100 kn! Bez narudžbe i nalazi gotovi isti dan. Jasno mi je za Pregnital i Mg. a taj Heferol je pretpostavljam za željezo pa neznam kako ti to daju napamet, bez krvne slike!

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu nina2108)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
29.11.2010 14:38:06   
ruwenzor
Ja sam bila na supradynu prije začeća, do saznanja, a od 5 tjedna trudnoće sam na pregnitalu, sad sam u 16 tjednu i super mi je user posted image ,

Imala sam blage mučnine prva 2 mj, i uglavnom sam jela tjestaste stvari, pa vjerujem da je bilo potrebno nadopuniti prehranu "kemijom". Sad jedem normalno al bebalinka ima veće potrebe + ne bih htjela zaraditi gripu il tak nešt, a i dosta sam u pokretu, pa vjerujem da je nekakva nadopuna potrebna. Osim toga folna koselina ima jaaako veliki utjecaj na razvoj mozga bebe.

Mislim da nije toliko bitno jel pijete prenatal il pregnital il nešt treće, nego da prilagodite prehranu i stil života ovom prekrasnom razdoblju. I uzmite u početku barem folnu kiselinu, omega 3 i 6 masne kiseline, a predkraj obavezno željezo, imale ga dovoljno il ne.

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
9.12.2010 14:10:49   
Tanjica Tanja
Pozdrav, ja sam pri planiranju bebe pila folic plus i nastavila sam ga piti do 12 tjedna. Sad sam u 18 tjednu i pijem Pregnital od Yves Ponroya i zadovoljna sam. Nema popodnevnog umora, dobro se osjećam poletno. Svako ima svoja iskustva sa dodacima u prehrani, ali treba se raznoliko i pametno hraniti jer to je organizmu i najprirodnije. Nije u redu i jesti pizzu svaki dan pa kukati kako je željezo nisko i krvna slika loša, neka se nitko ne uvrijedi.  

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
23.7.2012 14:34:58   
moj anđeo
bok curke,evo imam i ja par pitanja...ja sam tek u 7 tjednu trudnoće i doktor mi je prepisao folacin tablete i rekao neka si uzmem u apoteci još neke vitamine,ljekarnica mi je dala prenatal od natural welsa..sad mi nije jasno dal je to ok ako uzimam obje tablete istodobno???

(Odgovor članu evanda)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Prenatal, Pregnital , Centrum ili...?
11.3.2013 21:17:28   
snowwhite
ja sam pila prenatal od twinlaba

(Odgovor članu scarlet)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!