|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Prednosti i nedostatci dude


Za dudu
  77% (153)
Protiv dude
  22% (44)


Ukupno glasova: 197


(Posljednji glas : 9.3.2017 13:53:07)
(Glasovanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prednosti i nedostatci dude
13.4.2010 9:48:30   
Gianna
Mi smo dudu imali već u rodilištu i bila je od velike pomoći... Da nismo Dino ne bi cicu puštao na miru user posted image ... Odviknuli smo ga dosta brzo ( na moje veliko iznenađenje).. Imali smo macu koja je dobila mačiće i jednostavno mu rekli da smo njegove dude posudili maci user posted image , a on je to prihvatia kao veliki i više uopće nije pita za dudu.. user posted image

_____________________________

Nebo strpljive voli....
Dino 06.07.2004.
Kiara 25.11.2010.

(Odgovor članu Gogule)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Prednosti i nedostatci dude
13.10.2010 23:29:45   
mkuki
Ih, ja sam ZAAA! Ali moja Sara nije ,već se 4 mjeseca borimo s tom dudom ja ju pokušavam naviknuti ali mi ne ide, dobro bi mi došla kad treba na spavanje ali umjesto dude koristimo čaj i luda sam zbog toga a možda ju jednog dana i prihvatiuser posted image

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Prednosti i nedostatci dude
23.10.2010 22:03:40   
GreenSheep
Moj mali je isto visio prva  tjedna na cici i od onda koristili i dudu, sad se jos uvijek uspavljuje s njom al kad zaspi ne treba mu.
Moja mala koja sad ima 2 mj i 11 dana je bila u rodilistu Merkur pod lampom zbog zutice i sestra joj uvalila dudicu da suti dijete ( a kao tamo nema dudica ni hranjenja na dudu-baby su frendly my ass) kad smo dosle doma, nema mirnijeg djeteta od nje, place kad je gladna najede se  zaspi i NEĆE dudu, povraća kad sam joj probala stavit jer ju buškica mučila pa da se smiri. Prije par dana otkrila da palac stane u usta i to joj pase, neznam kak ju odvikinut al valjda je i to ok. Dakle, s dudom il bez?, najvazije da je njima i nama dobro.

_____________________________

..portret života mog..
Patrik 7.6.2009.
Katarina 12.8.1010.
stize i Marta iza Uskrsa 2012.....stigla 22.4.2012 napokon!

(Odgovor članu mkuki)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Prednosti i nedostatci dude
23.10.2010 22:17:29   
uciteljica
Mi bez dude nikamo, imamo ih u svim bojama i veličinama, hahaha. Ne znam kako ćemo se odviknuti, uh, uh.

_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu Gianna)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Prednosti i nedostatci dude
23.10.2010 23:27:22   
m600
IZVORNA PORUKA: uciteljica

Mi bez dude nikamo, imamo ih u svim bojama i veličinama, hahaha. Ne znam kako ćemo se odviknuti, uh, uh.

slažem seuser posted image user posted image user posted image
što je veća sve je privrženija dudi
zna gdje dude stoje i dođe do njih i pokazuje rukom i viče duuser posted image


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Prednosti i nedostatci dude
24.10.2010 7:39:50   
tina0310
čim se rodija dali su mu dudu(u rodilištu) a vuka je cicu ka lud,ali radi teškog poroda sam odmarala par sati i onda je osjetija bocu i od tada 2ipo mj kombinirali smo,malo cice,malo boceuser posted image  

_____________________________

-mamin miš-
Alen 19.05.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Prednosti i nedostatci dude
5.11.2010 22:11:28   
tita
Moj mali nije nikako prihvatio dudu a od prvog dana sam mu davala,i imamo kolekciju svih vrsta i ništa od toga!!!kako bi mu davali dudu tako bi mu došlo kao da će povračatii samo bi ju ispljuvao vani!!!SAd kad je malo veči kad vidi bebu u kolica sa dudom odmah čupa iz usta dijetetu dudu......

_____________________________

Ne idi ispred mene,mogu te ne slijediti,Ne idi iza mene,mogu te ne voditi,Jednostavno-idi pored mene i budi moj prijatelj....

(Odgovor članu tina0310)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Prednosti i nedostatci dude
5.11.2010 22:25:23   
tinka25
Ja sam za dudu, odnosno Nikola ju stalno ima u ustima i ne možemo bez nje, imao ju je već u rodilištu.Ne slažem se sa tvrdnjom da zbog dude može na krivi način prihvatiti dojku, jer mi sa time nemamo problema, a stvarno se od dude ne odvaja, i cijelu noć ju zna dudati. Sa bočicama je druga priča, uopće ne želi iz nje piti. 

_____________________________

Nikola, 28.5.2010., 3950, 52 cm

Petar, 12.10.2011., 3600, 49cm

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Prednosti i nedostatci dude
5.11.2010 22:37:26   
AntonijaV
niti mi nemamo problema sa dojenjem zbog dude..uspješno dojimo već punih 6 mjeseci, i gotovo toliko imamo dudu..uveo je tata kad je ostao sam sa njom prvi put na dva satauser posted image
a isto tako kao i tinka smo imali par dana problema naviknuti je na bočicu, i to sa mojim mlijekom, da ima obrok dok sam na predavanjima..nikako nije htjela..mislili smo da je zbog oblika dude na boci i promijenili ih nekoliko..sve dok nije prigladnila jadnica user posted image user posted image ... sada uspješno kombiniramo dojenje i moje mlijeko na bočicu, uz obvezatnu dudu, al i dalje je dojka zakon!!

_____________________________

MARIJA - 08. 05. 2010.

(Odgovor članu tinka25)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Prednosti i nedostatci dude
7.1.2011 9:55:32   
kikirikica
dude su zakon... user posted image

(Odgovor članu AntonijaV)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Prednosti i nedostatci dude
7.1.2011 9:58:21   
kikirikica
Dude su super user posted image Pogotovo za uspavljivanje

(Odgovor članu AntonijaV)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Prednosti i nedostatci dude
7.1.2011 10:10:00   
Indy
IZVORNA PORUKA: kikirikica

Dude su super user posted image Pogotovo za uspavljivanje
user posted image   moj ne ide ni dan danas bez dude spavati, ali treba mu samo za uspavljivanje, izbaci on nju poslije.

_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"

(Odgovor članu kikirikica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Prednosti i nedostatci dude
7.1.2011 10:14:50   
danery
nije ovisna o dudi,al joj ni ne smeta....kako kada....

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Prednosti i nedostatci dude
7.1.2011 12:19:28   
bubamara787
Definitivno sam za ... mada su moje obje cure vrlo brzo odbacile dudu ... i sada ima sluzi samo kao igracka

_____________________________

Marta 05.04.2008.
Katarina 12.10.2009.

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 64
   [Brisano sporočilo]
7.1.2011 12:30:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu bubamara787)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Prednosti i nedostatci dude
7.1.2011 14:28:02   
natalijax
meni je simpatično vidjet bebača sa dudom,mi je več duže vrijeme nekoristimo preko dana,samo na spavanju,pošto neče baš grickalice za zube,on sebi sa dudicom masira čeljust

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Prednosti i nedostatci dude
7.1.2011 14:47:25   
drugasrecica
mi smo sve živo probali i kombinirali i mislim da je sve dobro ako je bebi dobro user posted image
prva malena je dojila i kratko vrime je htjela dudu za cuclanje između obroka, a onda ju je sama odbacila iz nepoznatih razloga user posted image  a koristili smo i bocu iz koje je pila moje mliko ako bih se ja malo makla iz kuće

_____________________________

Moje dvi srećice
Lea 10.12.2008.
Rina 17.12.2010.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Prednosti i nedostatci dude
7.1.2011 22:31:27   
cuba
Ja sam za dudu. Koristili smo je od samog početka ali nikad je nije dudao preko dana već je bila samo za uspaljivanje i kad bi zaspao ispljunuo bi je van.

Prije dva tjedna je bio prehlađen, nosić začepljen i jednostavno se doslovno preko noći ostavio dudiceuser posted image user posted image user posted image
Sad su spremljene u kutijicu sa uspomenamauser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu drugasrecica)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Prednosti i nedostatci dude
7.1.2011 22:48:42   
modesty blaise
I nama duda koristi za smirenje i uspavljivanje....
slatko...
nemam niš protiv toga da duda....dapače!

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Prednosti i nedostatci dude
26.4.2011 8:27:43   
Yoyo1
Ja sam ZA dudu,nisam vidjela nikakve deformacije čeljusti ili zubića zbog dudlanja duda. Evo ja sam imala dudu i imam pravilne zube,moja sestra također imala je dudu i ima pravilne zube,moja kćer imala je dudu i ima pravilne zube, kakvi će zubi biti ovisi o samoj genetici,ne možeš imati super pravilne zube ako u obitelji nemaju takve zube. Kada sam pitala našu stomatologicu u vezi duda niti ona nije protiv nje,samo je skrenula pažnju da duda mora pratiti razvoj čeljusti djeteta, što znači da nije dobro dati niti premalu niti preveliku dudu i da izbjegavamo dude okruglog oblika, jer tu bi moglo doći do lagane deformacije jer nije prirodni položaj takve dude u ustima.Ona preferira dude koje su oblika poput nukovih ili aventove ili babylove koje su poput aventovih.user posted image

_____________________________

Magdalena,09.11.1998.
Mihael-Sivestar,11.09.2010.
Moje dvije najveće ljubavi

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Prednosti i nedostatci dude
26.4.2011 8:40:01   
katy mama
po meni apaurin za bebu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

moj mali sin,moja velika ljubav je stigo 19.09.2009.u 10.25

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Prednosti i nedostatci dude
14.6.2011 0:12:54   
anchyzu
moja beba je još u inkubatoru prihvatila dudu 2. dan poporodu,nisam ju mogla dojiti, duda ju jako smiruje, dudu jako voli i jako plače kad joj ispadne iz usta, bude mi ponekad teško kad odbija hranu a svoju dudicu vuče iz sve snage, dok joj se ne ureže oko usta,sad ima bočicu na koju jede istog anatomskog oblika kao duda, i želi jesti jedino u snu, a budna jede jedino prvi jutarnji obrok, sad imamo 5 mjeseci, i duda joj već ispada iz usta, ali i dalje jako plače kad joj nije u ustima, i sve me to frustrira, ponekad mi dođe da joj uzmem dudu i bacim je u smeće,moj favorit su Nukove dudice, aventove razvaljuju usta i jedva čekam da se rješim dude

_____________________________

Sara mamina princeza 05.01.2011

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Prednosti i nedostatci dude
11.7.2011 13:38:08   
Juanita
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

ja sam za dudu defiitivno


i ja user posted image

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE:
21.7.2011 18:43:49   
Frka
Svakako za dudu ako pomaže da beba bude mirnija.Mihaela moja prva curka nije htjela dudu.A zubići su joj se poceli kvarit prije prvog rođ.Bili su lijepi i ravni al iz nepoznatog razloga (bez dude)a i slatkiše smo izbjegavali jer je imala problema sa stolicom.A zubići ipak stradali.A sad moja druga curka Petra Iva uživa u dudi!Cak si po dvije odjednom pokušava stavit.A i meni je puno lakse.A zubici za sad su OK. a poslije cemo vidituser posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: RE:
29.11.2011 14:32:42   
iwaa
mi smo za dudu i ona nam je sve , bar tako misli moj stariji sin koji još uvijek ima dudu, al samo kada ide spavati. Preko dana je nema.Mlađi sin nije uopće htio dudu, no s vremenom se je i on navukao na dudu jer je tata bio uporan u trpanju dude u usta  user posted image
Zubići su nam zdravi, a uskoro ćemo se morati riješiti dude.

(Odgovor članu Frka)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!