|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
2.11.2011 16:13:58   
lidac0605
Naravno da se ne da izliječiti,al kad žena sa pcos želi trudnoću onda se treba ozbiljnije time pozabavit jer prestanak pijenja kontracepcije i čekanje ovulacije koja ne dolazi nije rješenje.Koji dan si vadila hormone i koje?Jel si radila OGTT i vađenje inzulina u krvi,prije i nakon testa?Kortizol?Javi se na pp ak hoćeš.

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
27.1.2012 18:22:01   
cifrek
IZVORNA PORUKA: bubaMaja

))))))))) iako po meni svaki dan seks je najsigurnija metoda

a kak kome inače kad je ovulacija dan prije ne imati odnose i onda kaj je ovulacija jedanput u roku 24 h

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
11.3.2012 9:48:31   
optimista
cao cure...i ja imam policisticne jajnike s tim i neredovitu menstruaciju...sve je to od zene do zene...ja sam trenutno na diana 35,pijem ih po 5-6 mjeseci,pa pauza od par mejseci...pa mi malo bude redovna,al cim se malo nazivciram il nahladim odmah mi stane il ide,pa ne ide....ja pijem macinu travu u jutru i navecer po jednu solju...a gorka nije ni trun...ja ne znam koliko je tacno al nadji il na facebook-u il na google-u femisan a..kako sam citala u novinama i na forumu od femisan a...valjda uregulise menstruaciju...smiri hormone...ja imam namjeru da si narucim to isto...valjda kad su u pitanju pol.jajnici piju se 3 terapije od tih kapi s pauzama od po 2 sedmice...a nisu ni skupe...oko 10 do 12 km jedna boca...pa probaj i to...jer i ja sam u braku 2,5 god i radim na bebi s tim da ja jos ne znam upratiti kad imam ovulaciju...sa srecmo svima

_____________________________

ne gubi nadu

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
12.3.2012 10:08:19   
PinkyFunkyBirdy
Optimista, hvala na savjetu. Malo sam prosurfala taj Femisan A i žene ga dosta hvale, što me ne čudi jer sadrži ulja vrkute, stolisnika, nevenovog cvijeta, zdravca, peršina i troskota (sve što je jako dobro i zdravo za ženske reproduktivne organe).
Evo za što se sve koristi:
Biljne kapi
FEMISAN A se najčešće koristi za tretiranje sledećih tegoba:
• ciste na jajnicima
• miomi na materici
• poremećaji menstrualnog ciklusa
• bolne mentruacije
• endometrioza
• PCOS - sindrom policističnih jajnika
• fibrocistične promjene u dojkama
• ženska neplodnost- sterilitet
• PMS


Koliko vidim može se naručiti za dostavu u RH (35 kn je dostava), a kapi dođu oko 43 kn (30 ml). Ja bi možda i naručila, ali ako ima još zainteresiranih neka mi se jave pa možemo podijeliti troškove dostave. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu optimista)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
12.3.2012 21:55:56   
jess
Zanimljive su te kapi, ma ja bi pokušala sa svačim samo da mi se ciklus iznormalizirauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Što me ne ubije to me ojača. Pokazalo se točno već tisuću puta.."
Čekam potpis...

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
16.3.2012 9:44:36   
optimista
imam i ja pol.jajnike...na drugoj stranici,tj forumu doktori daju odgovore na sva moguca pitanja...i on je rekao da cim se prestane s kontracepcijo moze se raditi na bebi jer to nema nikakve veze...jer on kaze da ne postoji "vrijeme ciscenja" od kontracepcije...to je praznovjerje....pokusaj i s macina trava...svaki dan po 2 solje il vrkuta....na svaki 2-3 dan po solja...to valjda cisti jajnike i sve ostalo...jer i ja to radim pa cu da vidim sta ce mi ginekolog reci u aprilu....sretno ti
IZVORNA PORUKA: PinkyFunkyBirdy

Hvala Bebys na lijepim željama! user posted image
Na žalost, danas sve više žena ima policistične jajnike, ali nisu svima toliko neredoviti ciklusi pa uspijevaju ostati trudne.
Mene brine što moram tako dugo čekati da počnem raditi na bebici. A zamisli tek čekanje dok ne saznam da li je uspjelo ili ne.user posted image




_____________________________

ne gubi nadu

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
26.3.2012 11:25:05   
PinkyFunkyBirdy
Drage moje, evo da se nadovežem na svoju temu. Danas su mi stigle kapi koje mi je Optimista preporučila. Zadnja menga je bila 01.03.2012. i za sad još nije bila ovulacija tako da ćemo vidjeti kako ću reagirati na kapi. Uglavnom, javim dal su i kako pomogle (trebala bi ih piti 6 do 8 tjedana pa napraviti pauzu, pa ću nakon tog vremena vidjeti dal će biti kakvog poboljšanja). Ako će se situacija značajno popraviti otići ću i do ginića na UZV da vidimo kakvo je stanje sa cistama. Držite fige. user posted image
A najsretnija ću bit ako se usput i jedna mala mrvica primi. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu optimista)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
27.3.2012 11:41:02   
tascha
Pinky javi kakvo je stanje sa tim kapima..i ja bih ih naručila....jel to preko e-baya ?Moram se i ja pokrenuti...Ja nemam PCOS..bar nisam imala do sada ali nemam redovite cikluse jer su se pošemerili zbog štitnjače

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
3.4.2012 14:45:48   
ucitelj
hey pfb nisam citala sve postove ali cula sam da djeluje tj meni je potpomoglo pijenje caja od vrkute pa eto...sretno



_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
4.4.2012 8:59:25   
PinkyFunkyBirdy
Ucitelj(ica), hvala, znam to sve već odavno, ali imam osjećaj da moj organizam ne djeluje na vrkutu i marulju kao na ostale cure (ili to ja ne primjećujem). Pila sam prije čajeve i sad pijem kapi i u kapima ima vrkute, ali još nema nikakvih promjena (kapi pijem 9 dana). Možda je još prerano ... neću ih još otpisivati ... kad prođe prva tura vidjet ću kakvo će biti stanje. Sljedeći tjedan sam na godišnjem pa se nadam da kad stres malo popusti da će se stvari pokrenuti. user posted image

Tasha, poslala sam ti pp.

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
4.4.2012 11:06:47   
ucitelj
a i ja sam pila neke kapi iz njemacke i trave i isla travarima i silnom doktorima pa nista 8gd
ja inace ne dobivam nikako uzas mi je jer nezz nikad sta se dogadja sa ciklusom samo su me sopali kortikorsetoidima i dabrostonom pa sam postala jos deblja i tako i odjednom sam kad sam odustala od svega (ipak puno je 8god meni )ostanem trudna i evo sad opet nemam jes da doim ali nis se nije pojavilo nakon poroda a htjeli bi drugo sto prije user posted image user posted image user posted image


_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
17.4.2012 8:54:20   
PinkyFunkyBirdy
Evo prošla su 3 tjedan od kad pijem kapi i za sad primjećujem da mi je imunitet poboljšan user posted image te mi je metabolizam ubrzan user posted image , ali od ovulacije još ni o. user posted image Danas mi je 48 dan ciklusa i čekam ... user posted image
Javim ako bude kakvih promjena.

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
17.4.2012 12:20:10   
ucitelj
pinky zelim tiuser posted image sto prije i sretnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
17.4.2012 12:45:24   
PinkyFunkyBirdy
Hvala! user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
25.4.2012 15:01:35   
PinkyFunkyBirdy
Evo da javim novosti. Kapi mi za sad ne pomažu za ono što sam htjela - još nema ovulacije ni na vidiku (doktor potvrdio). user posted image Pijem ih 4 tjedna i metabolizam mi je super, ko i imunitet, ali ciste su i dalje na jajnicima i dalje mi ciklus traje predugo. Iako bi kapi trebala piti 6-8 tjedana ja ću prestati prije jer sam dobila od ginića tablete za dobivanje user posted image i kad ona prođe počinjem s Klomifenom! user posted image user posted image user posted image To sam i htjela i baš mi je drago da je i ginić isto tako razmišljao: da je s nama najvjerojatnije sve ok samo što nemam ovulacije (i s tim i cikluse) te da je dovoljno samo malo potaknuti ovulaciju kako bi dobili koju šansu za user posted image . user posted image Naravno, 12. dan ciklusa moram na folikulometriju i onda 'akcija'. user posted image user posted image user posted image
Ne mogu vam opisati koliko mi je drago da nisam morala (opet) vaditi sve moguće nalaze i čekati da uđem u proceduru (i iskreno se nadam da neću nikad niti trebati). user posted image Ne želim razmišljati o tome što ako ne uspije ... jer sigurno će uspjeti! Ma, sigurno! user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
25.4.2012 15:05:09   
ruwenzor
držim fige user posted image

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
25.4.2012 21:31:53   
BUMBI

IZVORNA PORUKA: ruwenzor

držim fige user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
25.4.2012 21:36:45   
cuba
Jako mi je drago da si zadovoljna i da situacija ide na boljeuser posted image
Držim fige da uskoro ugledaš plus velik kao kućauser posted image user posted image user posted image  Držim fige i šaljem bubamare za sreću user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
26.4.2012 8:42:22   
PinkyFunkyBirdy
Hvala drage moje! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
28.5.2012 9:43:00   
PinkyFunkyBirdy
Evo, da se nadovežem na moju temu. Ja sam stvarno poseban slučaj. user posted image user posted image user posted image
Pila sam čajeve i nisu pomogli. Pila sam kapi koje svi hvale i nisu pomogle. Napravila sve hormonalne pretrage i sve ok (krivi je omjer LH i FSH, ali ostalo je ok). Dobila sam Klomifen i nisam baš reagirala. Danas mi je već 21. dan ciklusa i još je ovulacija ne nadzire. Jajnik na kojem su 16. dan bila dva folikula (16 i 18mm) me bode već 3 dana, ali nemam iscjetka, ni bolnih sisa i temperatura je niska tako da mi se čini da su ostale ciste koje me sad bole. user posted image user posted image user posted image
Da nadodam, sljedeća 2 mjeseca će mi biti dosta stresna na poslu (puno posla, prekovremeni) tako da mi niti to nejde u korist. A socijalnog ginića više nemam jer se specijalizirao za nešto i ne prima više pacijentice. Moram se odlučiti za nekog drugog, a ja bi najrađe našla nekog tu u Zg da ne moram putovati doma, a da ne govorim da su svi dobri popunjeni. user posted image Nemam baš ništa lijepo za reći. Nikako me nejde.
Ne kužim kako može ovulacija biti toliki problem. Mogla bi promijeniti naziv teme u: Kako ovulirati? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
28.5.2012 9:45:23   
BUMBI
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
28.5.2012 10:13:15   
seraphyme
a duphaston? regulira cikluse, ako ostaneš trudna dodatno štiti trudnoću. pinky, kakva si sa kilažom? deblje žene često imaju PCOS

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
28.5.2012 10:36:43   
ucitelj
tocnoi je ovo s kilazom ja sam ta jedva nakon 8god ostala trudna ciklusa ni na vidiku i paf odjednom kad sam digla ruke
nisam vjerovala da deblina tako utjece al je istina je

_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
28.5.2012 11:05:26   
PinkyFunkyBirdy
Dabroston sam pila prije par godina kad nisam radila na trudnoći već sam samo htjela redovne cikluse i super mi je odgovarao sve dok ga nisam prestala piti - tad mi je otpala trećina kose. Sjećam se da dok sam ga pila nisam imala bolne sise što mi je glavni pokazatelj ovulacije tako da vjerujem da nisam niti ovulirala. Dabroston, Duphaston i sl. su umjetni progesteron koji tijelu govori da je prošla ovulacija tako da pitanje dal bi po njemu ikad ovulirala. A činjenica da je čuvar trudnoće - to definitivno stoji.
Debljina... hm... nebi rekla da sam debela: na 170 cm visine imam 68kg. Imam dosta celulita i šlaufe na trbuhu. Mogla bi smršaviti koju kilu, ali nisam nešto previše debela da bi to bio glavni uzrok. Mrzim vježbati, ali se natjeram s vremena na vrijeme - idem stepenicama umjesto liftom, ponekad vozim bicikl i sl.
Planiram smršaviti u sljedećem razdoblju, ali nekako više u ništa ne vjerujem da bi moglo pomoći. Mislim da mene moj stres i nervoza potkopavaju i dok ne pošaljem sve k vragu ništa od hormonalne ravnoteže. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
28.5.2012 11:10:54   
seraphyme
po kilama si tamanuser posted image  ja bih definitivno napravila OGTT i obradu interniste, eventualno uvela metformin. on služi za regulaciju inzuina zaključanog u masno tkivo kojeg ti nemaš puno, alijebga, možda smeta. metformin ima neke mehanizme kojima vraća u balans hormone s kojima tehnički gledano nema veze.    

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!