|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
24.1.2011 10:09:10   
mariola
Bebys, šta i ti? user posted image
Ja sam jako malo krvarila nakon kiretaže. I evo neki dan nakon 5 tjedana dobila mengu i tri dana je bila jako obilna.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
24.1.2011 10:59:09   
berny
cure, čitam vaše tužne priče i suosjećam. želim vam puno sreće i bebicu u naručju.user posted image

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
25.1.2011 19:04:42   
heda
babys, ja bila kod ginekologa na kontroli, nakon 11 dana jos uvijek krvarim malo (prosli tjedan bilo jako). Rece da su neki dijelovi ostali , ali da se ne brinem puno ukoliko nije obilno. Da ce to stati s vremenom i otici van sa slijedecom user posted image .  Joj da mi je dan bez Always krila konacno user posted image  
Tako da ne brini, stati ce to.

(Odgovor članu berny)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
25.1.2011 19:17:08   
heda
E, da se vratimo na osnovno pitanje: kada nakon spontanog pokusati ponovo?
Nisam ni pitala. Da ne bih dobila odgovor koji sam vec cula: 6 mjeseci. user posted image
Racunam da je to ovako: ukoliko je moj organizam bio dovoljno mudar i fizicki jak da prekine ono što ne valja user posted image , biti ce isto tako mudar da ne dozvoli da se novo zacece desi prije nego je fizički spreman. Sto znaci, dok se u potpunosti fizicki ne oporavi, nece doci ni do ovulacije. Ovulacija znaci da je organizam spreman na stvaranje potomstva. Znaci: ako ovulira, fizicki je spreman, ne? user posted image
A sad, koliko je svaka od nas psihicki jaka da ponovo pokusa i preuzme rizik.... to je sasvim druga, svakako uvijek individualna prica
Cure, za user posted image user posted image !! user posted image user posted image

(Odgovor članu heda)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
26.1.2011 20:53:32   
šapica
heda,ovuliraš već nakon kiretaže jer to računaju kao M.Ja se nisam pouzdala u moj organizam već sam 2 mjeseca koristila zaštitu jer sam tek sad počela pretrage.Razlikuju se mišljenja o razmaku ali iz iskustva znam da treba proći makar 3 mjeseca jer sam prvi spontani imala u 6.mjesecu a ostala trudna u 10.Sa mojim dečkima je to išlo puno brže jer su razlike godinu manje 5 dana ali onda sam bila i puno mlađa nego sada.Bojim se malo malo nove ,moguće trudnoće jer ne znam bih li mogla proći još jednu loše završenu.

(Odgovor članu heda)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
27.1.2011 11:00:09   
martinai
ja sada cekam svoji prvu user posted image , nakon nje iden kod svoje ginekologice na kontrolu, a ovi u bolnici su mi rekli da kad ja osjetim da sam ok, kad se vrati sve na svoje mjesto da mogu pokusati, da ne moram cekati 6 mj, da je dovoljno da produ 2-3 mejsecnice da se normalizira.... sad, jos cu ja vidjeti sa svojom ginekologicom pa cu onda odluciti, kada i kako....


_____________________________

Lara, moje najveće blago 16. 05. 2008. =o)

(Odgovor članu šapica)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
27.1.2011 11:08:19   
mariola
Meni su isto rekli 2-3 mjeseca. Vidila sam neki dan mog ginekologa i pitam ga jel trebam doć sad na pregled i jel mu trebam donjet nalaze od bolnice? A on meni : samo ti stoj doma i vježbaj pa mi dođi kad budeš trudnauser posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu martinai)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
27.1.2011 16:12:49   
heda
šapice, strah je uvijek prisutan. Nasa reakcija na njega je ono sto nas cini jakima. Sigurno ces izdrzati user posted image user posted image user posted image
btw,kakve pretrage si pocela?
meni su dva ginekologa reklia da nema nikakve potrebe traziti dlaku u jajetu, jer ih tamo ionako nema user posted image
a moj osobni mi rece nek dodjem na pregled nakon prve M. Tek da vidi je li sve lose otislo (za sad jos nije) user posted image
bilo kako bilo, necu nikamo zuriti... ali necu ni cekati predugo. user posted image
nadam se da cemo sve ove godine ipak preci iz trudilica u onu drugu skupinu... ljepsu....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
27.1.2011 17:17:47   
martinai
ma ima svakakvih doktora..svakakvih misljenja..a mi neznamo kako i sto.. najbolje od svega je ipak prirodno.. ja se takoder nadam da cu do svog rodendana vidjetiuser posted image ili user posted image , a to je u 6 mj...user posted image

_____________________________

Lara, moje najveće blago 16. 05. 2008. =o)

(Odgovor članu heda)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
27.1.2011 17:24:36   
Tanjica Tanja
IZVORNA PORUKA: heda

E, da se vratimo na osnovno pitanje: kada nakon spontanog pokusati ponovo?
Nisam ni pitala. Da ne bih dobila odgovor koji sam vec cula: 6 mjeseci. user posted image
Racunam da je to ovako: ukoliko je moj organizam bio dovoljno mudar i fizicki jak da prekine ono što ne valja user posted image , biti ce isto tako mudar da ne dozvoli da se novo zacece desi prije nego je fizički spreman. Sto znaci, dok se u potpunosti fizicki ne oporavi, nece doci ni do ovulacije. Ovulacija znaci da je organizam spreman na stvaranje potomstva. Znaci: ako ovulira, fizicki je spreman, ne? user posted image
A sad, koliko je svaka od nas psihicki jaka da ponovo pokusa i preuzme rizik.... to je sasvim druga, svakako uvijek individualna prica
Cure, za user posted image user posted image !! user posted image user posted image


Vrlo mudro rečeno! Svaka čast!user posted image


_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu heda)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
27.1.2011 17:36:27   
andela1
...zao mi je svih zena koje to dozive..i ja sam imala spontani...dr. je rakao da cekam bar 6 mj. ali nisam ga poslusala..(bila sam nestrpljiva) i nakon 3 mj. ostala trudna,rodila zdravu i veselu curicu!! 

(Odgovor članu Tanjica Tanja)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
28.1.2011 11:12:22   
šapica
heda,moja primarna ginica je malo na svoj način pa me ona i ne bi slala na pretrage, ali mi je gin u bolnici na kontroli nakon ab rekao da s obzirom da želim trudnoću napravim OGTT,TORCH i briseve a muž spermiogram .Imam 40 godina i dvoje djece a gin mi preporučuje MPO ali ja ne bi jer ako ne ide prirodno ne bi se patila.Da nemam djece druga stvar ali ovako...Moje godine i jesu rizične za trudnoću a sve pretrage do sada ne upućuju na razlog 2 spontana u 6 mjeseci.

(Odgovor članu andela1)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
28.1.2011 22:34:48   
heda
hm...
sapice...
nezgodno je to...
stvarno, mozda je neka bakterija user posted image
pogotovo jer imate vec djece. 
mozda da TM ucini i pregled sjemene tekucine na bakterije ( ne znam da li to ima neke veze, ali znam da ih tamo moze biti)

(Odgovor članu šapica)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
9.2.2011 11:17:20   
Martea
Draga Heda, zao mi je user posted image
I ja sad prolazim isto missed ab. u 12 tjednu i kiretaza prije 2 danauser posted image .
Razmisljam da li imamo snage proci to ponovo. Zelimo jos jednog bebaca ili bebacicu, imamo 2 prekrasne curice.

Strah me, strasno me strah nove trudnoce i da cu biti paranoicna svih 9 mjeseci. Naon sto mi se dogodio missed stalno sam na forumima  i kad sam vidjela koliko je to cesto divim se svim zenama koje to prozivljavaju.


(Odgovor članu heda)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
9.2.2011 11:25:22   
mariola
Martea dobro nam došla i brzo nam ostala trudnauser posted image

A šta da ti kažem osim da se živ čovjek na sve navikne. Tvoje dvije curice i vrijeme će ti pomoć da prebrodiš i budeš dobro, ok?user posted image

I jasm prvih dana bila u komi. Odmah sam se i na posao vratila da što manje budem doma i mislim na to. I evo, drugi mjesec počinje akcijauser posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu Martea)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
9.2.2011 11:54:32   
Martea
Hvala ti Mariola.
Zelim ti user posted image user posted image  sto prije.user posted image
Meni su preporucili da nakon mjesec dana napravim sve cervikalne briseve (klamidija; HPV,...), bez obzira sto mi je vec godinama papa uredan.

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
9.2.2011 22:18:55   
heda
halo Martea, dobrodosla
nije lako user posted image
al prodje nekako, srecom pa imas curice vec
mislim da ce sve biti ok
za sve nas, i da cemo za par mjeseci opet biti u akciji user posted image user posted image user posted image
mi ionako imamo problema sa zatrudnjivanjem, pa ne znam koliko smisla ima cuvanje od trudnoce user posted image

(Odgovor članu Martea)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
22.3.2011 12:22:52   
Hubertica
Eto prosle godine u 7 mjesecu imala sam spontani pobačaj ( u 8 tjednu) ... sva sreća pa sam se sama očistila, organizam je napravio svoje... Odgovor mog ginekologa je bio da ako se organizam očisti sam od sebe ne treba čekati, te da je sad samo stvar dal će odmah po slijedećoj menstruaciji biti plodnih dana... Eto ja ih imala i odmah se uhvatilo ... ;) No s druge strane kazu da ako je bilo čišćenja, e onda bi ipak treba malo pričekati da se organizam stabilizira, a čekanje ovisi i visini trudnoce u kojem je doslo do spontanog i ciscenja... Sretno !!!

(Odgovor članu heda)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
23.3.2011 21:04:53   
FROGY
hej cure! nova sam na ovom forumu,ali me zainteresirala tema! moje iskustvo je slično! imam dečkića od pet godina!predivna i uredna trudnoča bez problema!2010  u 5 mj ostajem trudna iz prvog pokušaja! prorvarila u 7 tj! pauzirali smo tri mjeseca ostajem opet trudna u 9 mj. prokrvarila opet u 7  tjednu!oba dva puta blighted ovum! i naravno kiretaza u oba slucaja!dotor na poliklinici u Rijeci mi ja dao da napravim nalaze na trombofilijska faktore,briseve  hormone štitnjače i prolaktin! sve uredno osim TSH! povišen ! znači hipotireoza! već skoro  tri mjeseca pijem euthyrox!! nalaz od tsh od prije dva tjedna uredan i mi krenuli prije tjedan dana u akciju! od zadnjeg spontanog sam imala 5 menstruacija!vidjet ćemo dali mi se i ovaj put tako brzo uhvatilo i nadam se da ću imati više sreće i ponovno imati user posted image

(Odgovor članu Hubertica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
23.3.2011 21:09:28   
pepeljuga
Drzim fige svimauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu FROGY)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
23.3.2011 21:36:58   
uspavana
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Drzim fige svimauser posted image user posted image user posted image


pridružujem se

_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
29.3.2011 10:53:35   
mariwa
Pozdrav... Prošle godine u 6mj sam imala spontanih, bila sam trudna nekih 7tjedana. Nisam ni znala da sam trudna dok nisam počela krvarit... Nisam bila na kiretaži, sve je samo izašlo..bilo je užasno... Gin nam je rekla da pričekamo tri mjeseca pa da pokušamo ponovno. nakon tri mjeseca ostala sam trudna i odmah otišla na komplikacije i HVALA BOGU sve je u redu.. Sad sam u 6mj trudnoće i jedva čekamo da nam dođe naš mali anđeo... Cure znam kako vam je, pokušajte zaboraviti, niste jedine...

(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
1.4.2011 14:54:47   
semperdrito
drage, i ja sam se pitala isto pitanje prije 11 mjeseci kad sam imala missed... gin me savjetovala da pričekam da prođe prva user posted image . ne znam koliko je imalo utjecaja to što sam bila u 10. tjednu, možda da je bilo kasnije bi me drugačije savjetovala... user posted image
moje ovulacije su ludovale kroz 9 mjeseci (pratila lh trakicama), a ludovala smo i dragi moj i ja po krevetu već od prve user posted image user posted image
nešto smo izgleda uspjeli iskombinirati kad sam eto danas u 8+3...

žalosno je da nas je puno koje smo prošle kroz grozote AB, bilo kiretažom ili prirodno... i žalosno je da se u gro slučajeva ne može naći uzrok...

ali glavu gore drage! nema toga što žene ne mogu nadići i (ne)preboliti i tjerati dalje i naprijed! user posted image

sretno svima i pametno dalje... prvo se dobro ispregledati i (ako treba) zaliječiti, i fizički i psihički i brzo na posao!

i svima čim čim prije želim ponovo plusiće! user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu mariwa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
4.7.2011 19:02:07   
iva54
imala sam spontani nedavno i nikako da odlučim kada pokušati ponovo.vidim da su i ovdje mišljenja i iskustva podjeljena i različita pa pretpostavljam da je najbolje pokušati opet kada sama osjetim da sam spremna i psihički i fizički.svejedno curke hvala na savjetima.nastavljam vas čitati i daljeuser posted image

(Odgovor članu semperdrito)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Koliko nakon spontanog pokušati ponovo
20.7.2011 19:09:07   
mackica1
Drage moje,

Nije me dugo bilo, od Božića kada sam imala spontani. Nakon što sam napravila sve pretrage uspostavilo se da je vjerojatni uzrok bio streptokok u kombinaciji sa poremečajem rada štitnjaće. Sada mogu sa veseljem reći da sam u 14 tjednu user posted image i sve je super.
Cure držite mi se i slušajte svoje tijelo. Čim sam se riješila streptokoka ( 3 mjeseca mi je trebalo) od prve sam ponovno ostala trudna.

(Odgovor članu iva54)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!