|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   zavod
5.1.2010 14:40:51   
elle1
zna li itko koliko dugo trebam biti prijavljena na birou da mogu dobivati porodiljnu naknadu  kao nezaposlena majka,u 13-om sam tjednu trudnoce,vec imam jedno dijete,i prijaviti cu se iduci tjedan,s tim da sam prije bila prijavljena ali se nisam mogla javljati na biro nekoliko mjeseci jer sam bila van RH
puno vam hvalauser posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: zavod
5.1.2010 14:52:25   
leilany
..hm...ja nisam prijavljena na burzi,,a primam naknadu...
..neznam kak to ide...
user posted image

(Odgovor članu elle1)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: zavod
5.1.2010 14:53:00   
FIONA
ne znam ali moj ti bi savjet bio da pitaš tamo di pripadaš....sretno s bebicom!

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu elle1)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: zavod
5.1.2010 14:55:32   
pincirotvajler
ja sam na burzi svake god po malo, evo zadnje sam od listopada, a trebam roditi u veljači i rečeno mi je da imam pravo na rodiljnu, ali da tih godinu dana neću bit na burziuser posted image  to je neki novi zakon kao, ali ti pitaj za svaki slučaj

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: zavod
5.1.2010 14:57:49   
lueman
http://www.hzzo-net.hr/03_01_08.php
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=4075

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu elle1)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: zavod
5.1.2010 14:58:19   
osobno
meni je rekla teta na zavodu najmanje tri miseca, i onda onaj misec kad rodiš, sa svim papirima odeš na zdravstveno i od tada imaš pravo na naknadu godinu dana.

_____________________________

Biti manjina nekad nije najpametnije, al'' je to mnogo bolje nego biti većina, ako je većina ovakva kakva je. Ne dajte se primitivcima. Ova bajka će se završiti. Pretvorićemo se u bundeve, u miševe, u konje...
A miševi smo već i ovako.

(Odgovor članu elle1)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: zavod
5.1.2010 15:00:33   
lueman
(2) Nezaposleni roditelj iz stavka 1. ovoga članka može ostvariti pravo na rodiljnu i roditeljsku poštedu od
rada pod uvjetom da na dan rođenja djeteta ispunjava sljedeće uvjete:
1. da je hrvatski državljanin ili stranac s odobrenim stalnim boravkom u Republici Hrvatskoj,
2. da ima neprekidno prebivalište ili stalni boravak u Republici Hrvatskoj u trajanju od najmanje 3 godine,
3. da je zdravstveno osiguran prema propisima o obveznom zdravstvenom osiguranju,
4. da se vodi u evidenciji nezaposlenih osoba Hrvatskog zavoda za zapošljavanje najmanje 9 mjeseci
neprekidno ili 12 mjeseci s prekidima u posljednje dvije godine prije rođenja djeteta ili da se u evidenciju
nezaposlenih osoba prijavio:
– u roku od 90 dana od dana završetka redovitog školovanja ili studija ili 30 dana od dana završnog ispita,
– u roku od 30 dana od dana prekida redovitog školovanja ili studija ili
– u roku od 30 dana od dana prestanka radnog odnosa, službe ili obavljanja samostalne djelatnosti ili
primanja novčane naknade zbog bolovanja, ako u trenutku prestanka tih okolnosti ima najmanje 6 mjeseci
neprekidnoga radnog staža.
(3) Smatra se da nezaposleni roditelj ispunjava uvjet iz stavka 3. točke 4. ovoga članka ako je do prestanka
njegova vođenja u evidenciji nezaposlenih osoba Hrvatskog zavoda za zapošljavanje došlo:
– radi ostvarenog primitka prema propisima o porezu na dohodak, na koji se obračunavaju doprinosi za
obvezna osiguranja prema posebnim propisima,
– radi korištenja prava iz ovoga Zakona

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu lueman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: zavod
5.1.2010 15:04:59   
elle1
hvala cure puno ste mi pomogleuser posted image

(Odgovor članu lueman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: zavod
5.1.2010 15:42:41   
natalijax
ja sam bila prijavljena svega 5 mjeseci i primam naknadu,

(Odgovor članu elle1)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: zavod
6.1.2010 11:59:26   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: elle1

i prijaviti cu se iduci tjedan,s tim da sam prije bila prijavljena ali se nisam mogla javljati na biro nekoliko mjeseci jer sam bila van RH


neželim te obeshrabriti ali ako se ne javiš svaki mjesec na biro da ti pečatiraju da si bila onda GUBIŠ PRAVA kao nezaposleni
čak ti socijalno onda ne vrijedi tako da provjeri si

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu elle1)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: zavod
6.1.2010 12:01:55   
elle1
znam,znam,i mislila sam se javljati svaki mjesec kad se prijavim...zato sam i bila izgubila pravo jer se nisam 2-3mj.javljala

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: zavod
6.1.2010 12:07:02   
ZVRK
ovisi kakav ti je ''lik''što te vodi na zavodu pa možda možeš sa njime da porazgoivaraš o mogućnostima

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu elle1)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: zavod
15.1.2010 21:05:31   
joszde
ja sam zvala burzu prije jedno mjesec dana i rekla kako dvije godine nisam u radnom odnosu i da nisam bila prijavljena na burzu ali sam zdravstveno osigurana preko supruga da li ja moram biti prijavljena da bi primala porodiljni i rekla da nemoram pošto sam osigurana preko supruga da spadam u tu neku drugu skupinu ali idući tjedan ću ponovo zvati

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: zavod
15.1.2010 21:10:25   
mariola
IZVORNA PORUKA: ZVRK




neželim te obeshrabriti ali ako se ne javiš svaki mjesec na biro da ti pečatiraju da si bila onda GUBIŠ PRAVA kao nezaposleni
čak ti socijalno onda ne vrijedi tako da provjeri si



Kad dobiješ zdravstvenu preko zavoda imaš ju do promjene statusa tj do novog zaposlenja ilido mirovine. Znači radi zdravstvene se ne treba javljati svaki mjesec.


_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!