|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   svi sveti
28.10.2009 21:55:41   
malizia
Obožavam blagdan Svi sveti, sve je puno cvijeća, možda će zvučati čudno ali taj dan mi je zbilja veseo, obično se taj dan svi lijepo sredimo ono baš upicanimo, kupi se najljepše cvijeće, svijeća. Na groblju bude toliko ljudi tako da uvjek naiđem na nekog poznatog, lijepo se pomolimo za naše mrtve znajući da smrt nije kraj. Na taj dan uvijek bude lijepo vrijeme bar kod nas pa obično prošetamo, odemo na kavu. A najvažnije je da naši pokojnici znaju da nisu zaboravljeni.
Vjerujem da će vas većina pohoditi vječna počivališta vaših milih i upaliti ćete svijeću, a ja vas pozivam da i virtualno upalite svijeću.http://http://www.gratefulness.org/candles/enter.cfm?l=eng
Ovo je moja user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: svi sveti
28.10.2009 21:57:50   
pincirotvajler
baš lijepo si to napisala user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 2
   [Obrisani korisnik]
28.10.2009 22:01:47   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu pincirotvajler)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: svi sveti
28.10.2009 22:13:21   
malizia
IZVORNA PORUKA: cvrčak

Zanimljivo je koliko imamo različite poglede na život..

ja npr jako ne volim Svisvete.Dapače idu mi na živce gužve po groblju,sumanuto trošenje novaca na cvijeće..

Nekako volim kada sam nad grobom biti sama i biti tamo jer to želim u tome trenutku.
Moja baka je govorila da se na groblje ide 31.10. na Dan mrtvih,a da se svijeće pale kod križa ili u crkvi za Svi svete jer naši mrtvi nisu sveti(ima mi to logike),ali da se to sve izokrenulo..



Da svi smo različiti, svijet ne bi imao smisla kada bi svi imali iste ukuse.
p.s dan mrtvih je 02.11 odnosno Dušni dan, ali ja ne volim uopće taj naziv mrtvi dan, draži mi je Dušni. Pozdrav!user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: svi sveti
28.10.2009 22:17:00   
Wukovarka
Istog sam mišljenja kao cvrči

Volim mir na groblju, svoj trenutak sa mojim voljenima....da popričam s njima, počistim okolo, odmorim dušu.

Pošto sam daleko od svog kraja, izbjeći ću sisvetsku gužvu i obilazak obaviti nešto kasnije,a svijeću zapalim uvijek na taj dan

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: svi sveti
28.10.2009 22:20:12   
BUMBIKA
Ja se isto slažem s Cvrčak i Wuki...ne volim takvu gužvu na groblju taj dan..

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: svi sveti
28.10.2009 22:23:18   
Viky
Moram priznati da taj dan idem na groblje iz neke navike...

Više volim otići na groblje kad sam sama,u miru i tišini...

Pogotovo kad idem svojoj mami...bol je još jako prisutna i uglavnom imam potrebu plakati...nikad nisam voljela to činiti u masi...


_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: svi sveti
28.10.2009 22:31:12   
natalijax
ni ja nevolim guzvu,vise mir kada na miru mogu se pomolit mojim najmillijima

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: svi sveti
28.10.2009 22:34:22   
lavica81
lijepo je da postoji ovaj "blagdan" ali iskreno ja ga baš ne volim, općenito mi nije jasno što taj dan svi hrle na groblja. nekad imam osjećaj da ljudi tio čine samo zato što svi drugi to rade pa eto, da ne bude sramota što taj dan jedino na njihovom grobu neće biti svijeća i cvijeća.
više volim mir i tišinu, svojih par minuta molitve za pokojne nego nekakve gužve i gledanja tko je kakav buket stavio na grob.
a da ne govorim da ostatak godine na velikoj većini grobova nema ni cvjetka.
meni je to žalosnouser posted image

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: svi sveti
28.10.2009 22:54:48   
Ninaa
Ja ga isto ne volim nikako jel već imam tri drage osobe koje moram tamo posjećivati i činim to tokom cijele godine i više volim mir i tišinu i zapaliti svijeću u mislima im reći kaj imam i tak. A meni svi sveti i groblje onda sliči na paradu, svi se ušminkaju i vuku pune vrećice lamapša i paradiraju po groblju, veći dio ljudi, ne velim da svi. Dobro i mi idemo na groblje ali ne volim toliki moving po groblju.Ove godine ću otići ujutro i zapaliti lampaše u miru, a za kasnije ću vidjeti kakvo će biti vrijeme i jel ću moći ići s Katarinom ili ćemo biti doma. 

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: svi sveti
29.10.2009 7:27:15   
m600
mama,brate,bako,djede...počivajte u miru....VOLIM VASuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
JAKO MI NEDOSTAJETEuser posted image


< Poruku je uredio m600 -- 29.10.2009 7:29:04 >


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: svi sveti
29.10.2009 7:32:39   
Zvonki
IZVORNA PORUKA: cvrčak

Zanimljivo je koliko imamo različite poglede na život..

ja npr jako ne volim Svisvete.Dapače idu mi na živce gužve po groblju,sumanuto trošenje novaca na cvijeće..



Slažem se.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: svi sveti
29.10.2009 8:05:08   
Nika 24052006
Moram priznati da i ja na taj dan idem na groblje iz neke tradicije,a ustvari u sebi ne osjećam potrebu ići.Volim taj dan,jer se okupi cijela moja obitelj na ručku,i nekako baš izgledamo idilično.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: svi sveti
29.10.2009 8:17:26   
Njofra
IZVORNA PORUKA: Zvonki

IZVORNA PORUKA: cvrčak

Zanimljivo je koliko imamo različite poglede na život..

ja npr jako ne volim Svisvete.Dapače idu mi na živce gužve po groblju,sumanuto trošenje novaca na cvijeće..



Slažem se.


Priznajem isto. Ali svejedno idem a ne ide mi se među gužvu niti želim koga vidit a pogotovo da me netko zaustavi da pričamo. Užas. Volim otiči onda kad mislim da treba. Ne volim natjecanja tko ljepše cvijeće i sl.


_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: svi sveti
29.10.2009 10:29:34   
cokolada
ne volim taj dan, idem na groblje tijekom cijele godine i uvijek sam u mislima sa svojim bratom, ne treba mi blagdan da me podsijeca.
Ali opet lijepo da i pokojnici imaju svoj dan, ali meni je presijetno i uvijek sam zalosna a ne sretna taj dan.

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: svi sveti
29.10.2009 18:33:11   
Kika83
Svojim najmilijima treba ić stalno na groblje a ne samo na taj dan, zato se stvaraju takve gužve. Ja isto nevolim gužvu i uvijek idem kad je vrijeme ručka i nema puno ljudi. Na groblje idem kad osjetim potrebu a ne samo zato jer je blagdan.

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: svi sveti
29.10.2009 19:14:33   
zaba
mi smo tradicionalno išli svi zajedno na groblje 1.11.Tata mi je umro 2.11.,pa je meni taj dan "važan".Ove godine ostajem doma,zbog Lucijinih kozica.Ne znam,meni je isto lijepo taj dan,ne plačem,nego se prisjećam samo lijepog.Sve mi je nekako svečano.


_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: svi sveti
29.10.2009 21:57:58   
uspavana
IZVORNA PORUKA: m600

mama,brate,bako,djede...počivajte u miru....VOLIM VASuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
JAKO MI NEDOSTAJETEuser posted image



draga user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
puse!!


_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: svi sveti
30.10.2009 22:17:18   
uciteljica
IZVORNA PORUKA: malizia

Obožavam blagdan Svi sveti, sve je puno cvijeća, možda će zvučati čudno ali taj dan mi je zbilja veseo, obično se taj dan svi lijepo sredimo ono baš upicanimo, kupi se najljepše cvijeće, svijeća.


Potpisujem.
Ja i kroz godinu često idem na groblje i koliko god to morbidno zvučalo ja se tamo zaista dobro osjećam.


_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: svi sveti
30.10.2009 22:44:15   
mali_macic
IZVORNA PORUKA: lavica81

lijepo je da postoji ovaj "blagdan" ali iskreno ja ga baš ne volim, općenito mi nije jasno što taj dan svi hrle na groblja. nekad imam osjećaj da ljudi tio čine samo zato što svi drugi to rade pa eto, da ne bude sramota što taj dan jedino na njihovom grobu neće biti svijeća i cvijeća.
više volim mir i tišinu, svojih par minuta molitve za pokojne nego nekakve gužve i gledanja tko je kakav buket stavio na grob.
a da ne govorim da ostatak godine na velikoj većini grobova nema ni cvjetka.
meni je to žalosnouser posted image


to je zalosno isto kao i Valentinovo, neki se samo onda sjetu da volu nekoga. treba se svojih voljenih bez obzira zivih ili mrtvih sjetit kroz cijelu godinu bez obzira na dan i datum.




_____________________________

nasa "mrvica" Ella - 04.10.2009
E very day and night
L ooking at you makes me smile
L oving you is what I do
A ll my heart belongs to you...


(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: svi sveti
31.10.2009 12:50:19   
lueman
ovaj blagdan mi je drag samo iz razloga da rodbina koju kroz godinu ne vidim taj dan dođu do nas prije odlaska na groblje. obzirom da na žalost imam puno mrtvih odlazim na groblje svaku nedjelju ili svaku drugu. i grobove uvijek držim uredne i primjereno uređene tak da ću sutra tek oko podneva napraviti svoju uobičajenu rutu po grobljuuser posted image nisam time opterećena, a i klincima više nije gušt palit svijeće tak da.....


_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu mali_macic)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: svi sveti
31.10.2009 13:07:06   
malizia
IZVORNA PORUKA: uciteljica


Potpisujem.
Ja i kroz godinu često idem na groblje i koliko god to morbidno zvučalo ja se tamo zaista dobro osjećam.



Na žalost ne idem toliko često ocu na grob, teško se mirim da ga nema , nedostaje mi fizički, svakako, ali jedino za svisvete nije mi bed ići na groblje ...... ne mogu objasnitiuser posted image

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 22
   [Obrisani korisnik]
31.10.2009 15:11:56   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu malizia)
  Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Ime za djevojčicu...
Arbonna

Koje vam se ime više sviđa?

Nora (32%)

Sara (49%)

Mihaela (19%)


Broj svih glasova: 207

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!