|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prvo dizanje nakon poroda
29.4.2009 8:42:50   
anne
Kako je izgledalo vaše prvo dizanje nakon poroda?
Je li sestra bila prisutna?
Je li vam se vrtilo?

Ja sam išla na WC 3h nakon dolaska u sobu.
Sestru sam zvala. Čekala me pred vratima.
Bila sam slaba na nogama i malo mi se vrtilo.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
29.4.2009 8:53:39   
dominik
prvi puta mi se mantalo i med sestra je bila prisutna....drugi puta sam bila pametnija pa sam prvo malo sjedila na krevetu pa onda isla u akciju i nije mi se vrtilo

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
29.4.2009 8:55:54   
ivanaa
vrtilo mi se jos 3 dana poslije poroda.3 sata nakon poroda sam isla sa sestrom na tusiranje

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
29.4.2009 8:57:54   
inna
išla sam brzo nakon poroda na wc, naravno sestra me pratila, nije mi se mantalo, ali mi nije dala da se istuširam još par sati. Najveća slabost i mantanje su me čopili tek treći dan. Baš mi je bilo loše, ali odmah sljedeći sam bila ok

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
29.4.2009 9:00:36   
Florijan Jakov
prva dva dana nakon poroda sam se jako teško dizala i vrtilo mi se; a baš prvo dizanje bilo je cca 15 sati nakon poroda (no imala sam operaciju, pa sam bila ošamućena od anestezije) i skoro sam opala na pod.

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
29.4.2009 9:01:57   
ZVRK
kada sam bila u sobi i htijela ići na wc MORALA SAM ZVATI sestru za prvi odlazak na wc.(ri rodilište)
meni nije ništa smetalo u dizanju ali je sestra primjetila ''da lijepo ''NE izgledam kada sam se dizala sa školjke,ali meni nije bio nikakav osječaj vrtenja ili slično.
sljedeći odlazak je bio ok išla sama

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
29.4.2009 9:05:24   
zaba
uuu,to je moje loše iskustvo.Rodila sam popodne u 18.15,zadnje sam piškila oko 14.30.Sutradan ujutro nemrem više zdržat,a sestra meni-sad će bebe,pa vizita za vas,pa doručak,pa baby vizita,onda sam popi..i oko podneva počela urlati da ću tužiti bolnicu i nek me netko odvede kad mi ne daju da idem sama.Onda sam tražila kolica i bila sam užasno ljuta.

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
29.4.2009 9:44:23   
sanjarica
uh,to je nesto najgore iskreno.u bolnici gdje sam rodila te bukvalno natjeraju da ustanes isti dan nakon poroda na noge,makar na kratko.sestra te drzi ispod ruke i pomaze ti ma uzas,a rana boli,uzas.sve mi se crnilo pred ocima.ovaj put sam odmah ustala oko 2 minute sam bila na nogama a 1 put nakon poroda nisam mogla ni disat kako treba pa je ustajanje bilo tek negdje 5 dan,s tim sto su mi onda poceli grcevi u nogama i kuku,pa su mi povecali dozu onih inekcija protiv tromba.ma joj,sta sve zena prodje ...to je uzas.

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 8
   [Obrisani korisnik]
29.4.2009 9:58:52   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu anne)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
29.4.2009 10:04:03   
ninolina
Ja sam se nakon sva tri poroda digla nakon 2 sata i nije me sestra vodila na wc nego pod tuš jer kako mi je i sama rekla lakše ću se popiškiti pod vodom nego na wc.

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
29.4.2009 10:15:18   
gljiva
3 sata nakon poroda na wc ,sestra je morala bit uz mene,
al sam se osjećala ok. i onda me u kolicima odvela da me
muž vidi.user posted image

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
2.5.2009 21:04:50   
jadran
ajme to mi je grozno iskustvo..
nisam mogla stajati na nogam pa su me kateterizirali... onda sam tražila da me vode ipak pod tuš.. pomogla mi je jedna pripravnica.. došle smo do tuša nekako, ja se uspjela popiškiti pa otuširati a onda brisanje.. samo sam u jednom trenu rekla sestri "a sad bi se trebale požuriti".. osjećala sam kako gubim svijest..
ona se jadna prepala više nego ja.. obrisala me u tri pokreta i jedva smo stigla do kreveta i tamo sam izgubila svijest... ajeme meni fakat užasno iskustvo...


_____________________________

stiglo naše zlato
18.02.2009.

(Odgovor članu gljiva)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
2.5.2009 21:36:59   
BUMBIKA
Negdje 3,4 sata nakon poroda.Sestra došla po mene da idem na tuširanje.Joj,jako mi se vrtilo,a imala sam osjećaj da mogu sama,dok se nisma počela dizati

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu jadran)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
2.5.2009 21:40:58   
Zvonki
Nakon prvog poroda koji je trajao 15 h sam bila najslabija. Sjećam se da sam nakon sat vremena nakon dolaska u sobu trebala ići na wc, da mi je pomagala sestra i da mi se činilo kao da je wc udaljen kilometar. Ne zbog boli nego iscrpljenosti. Nakon drugog poroda koji je bio upola kraći išla sam sama na wc pa su me špotali a nakon trećeg sam sa kreveta s koji su me dovezli u sobu potpuno sama ustala i praktički otrčala u sobu leći. Još se sestra šalila da ja ko' balerina.user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
12.10.2009 18:40:55   
Sagem
tek me sad strah kad sam ovu temu pročitala user posted image

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
12.10.2009 18:45:57   
boba125
mene nisu pustili da se sama dignem,kao slaba sam u nogama zbog epiduralne,pa je sestra bila blizu mene.ali ja sam mogla sama do wc-a par sati iza poroda.

_____________________________




(Odgovor članu Sagem)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
12.10.2009 18:50:48   
mišica 666
ja sam nakon 2 sata otisla na wc sestra me pratila jesam bila malo slaba ali sam uspila pomokrila sam se i presvukla i vratila u krevet. međutim sutra kad mi se vraćala maternica nisam mogla po dana nista svekrva mi je poslje rekla da je mislila da cu umrit kako sam izgledala.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu boba125)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
12.10.2009 22:03:03   
nancy
citajuci sve ovo doslovno mi se zamantalo jer sam se sjetila sebe kakva sam bila.
rodila sam u tri popodne i prvi put u wc isla oko 7,8 ja mislim.nisam se mogla dignit s kreveta a ne jos dosetat do wc.a.sestra me doslovno drzala da ne padnem dok sam bila na skoljci.uzas!!ona mi je stavila i ulozak jer sam ja bila totalno nesposobna.mantalo mi se za poludit.i tokom noci kad bi morala ic u wc ove zenskice sta su bile sa mnom bi mi isle po sestru.probala sam ja i sama al bi se rusila pa sam morala sestru uvik zvat.grozno iskustvo


_____________________________

Karlo.03.2009 mamin vragolan
Renato nam stigao-26.01.2011

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
12.10.2009 22:11:55   
Nika 24052006
Meni je par sati nakon poroda došla sestra u sobu sa bokalom vode i jš nekim pomagalima,počela me otkrivati,ništa mi ne govoreći,kada sam ju pitala što to radi sa mnom,veli,idem te opratiuser posted image ...Međutim,ja sam ju zamolila da idem pod tuš,jer mi je bilo glupo da sad ona mene tamo pere na krvetu,pitala me mogu li,ja kažem mislim da mogu.Tako je i bilo,bez pol muke sam ustala,fino se otuširala i legla nazad u krevet.Naravno,ona je bila sa mnom u kupaoni.Ma hodala sam bez problema,čak sam i posjete primala na hodniku..

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu nancy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
12.10.2009 22:22:54   
MaTana
ja sam nakon operacije tek treci dan digla kateter... Bila sam dosta iskrvarila na operaciji (neznam sto se dogodilo nigdje u otpusnom nista ne pise, ali sam cula da se to dogodilo od jedne cure koja je rađala u isto vrijeme...) Zbog guzve u rodilistu nije bilo dovoljno post-op kreveta i mene su stavili na neki previsoki i mislila sam da cu umrijet dok sam silazila sa njega - drugi dan je dosla sestra pokusala i odustala jer sam se srusila, i jos je taj dan par puta dolazila ali je meni svaki put bilo loše, treci dan sam se konacno uspjela dignuti iz kreveta i napraviti 3 koraka da umivaonika da se umijem - kad sam se vidjela u zrcalu srusila sam seuser posted image user posted image user posted image user posted image . Taj dan su mi i digli kateter ali svako dizanje iz kreveta je bilo umiranje - vecinom bi to radila dok su sestre bile u blizini jer me bilo strah da se nesrusim...

_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
12.10.2009 22:25:21   
FIONA
koliko se sječam, rodila sam ujutro u 5.55...u sobu sam došla tek oko jedan...čim sam došla išla sam na wc i sjećam se da sam se iste večeri tuširala prije kak ti spavanja...mislim koje spavanje...nakon večere sam se oprala...
i da za WC je bila sestra ali kod kupanja nije bio nitko...


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
12.10.2009 23:55:14   
e_l_p_i
Rodila u 9:51 ujutro. Sekcija. Spinalna blokada. Ustala se tek drugi dan ujutro oko 10. Pomogla mi je sestra koja mi je i pomogla da idem sama do wc-a jer sam do tada mokrila u one srebrne lončiće. Na svu sreću kateter sam dobila samo jednom i nakon toga je mokrenje išlo kako treba. Istuširala sam se tek 8 dana od poroda kada mi je moj brat (inače je kirurg pa sam inzistirala da mi on vadi konce user posted image ) rekao da mogu slobodno pod tuš i da će mi konce izvadit tek 14. dan od operacije jer što je sigurno - sigurno je. Do tog 8. dana samo sam se prala lagano sa vodicom i osjećala sam se full prljavo user posted image Uglavnom, dosta brzo sam stala na noge i hodala kako treba. Teže mi je bilo okretanje na bok i ustajanje iz kreveta.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
13.10.2009 0:04:05   
Anoniman
Rodila sam u 15:45h. u 19h su me odveli u sobu, kad su me prebacivali na krevet onesvestila sam se, cimerke iz sobe su rekle da sam menjala boje od bele, zelene, do ljubicaste user posted image bila sam jako slaba..ustala sam tek oko 5 sledece jutro, znaci 12 sati od poroda, sestra mi je pomogla, sve mi se mantalo mantalo i mantalo....posle toga mi je bilo malo bolje, isla sam sama i na wc i tusiranje...kad sam primila krv, bila sam super dok me temperatura nije oborila, ali to je vec druga tema... user posted image

(Odgovor članu e_l_p_i)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
13.10.2009 6:02:37   
mala pcelica
ja sam se porodila u 3 po noći ,a u podne sam tek smjela ustati jer sam imala epiduralnu,sestra me malo pridržala dok sam ustajala ali sam sama otisla na wc,vratila se u sobu,pokupila stvari za tusiranje i pod tuš...nisam bila jako iscrpljena...

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prvo dizanje nakon poroda
13.10.2009 8:01:03   
troubled
oba puta nakon nekoliko sati, trebala sam na wc, pratila me sestra...
prvi put mi je trebala, više radi psihološkog momenta
drugi put mi nije trebala, ali nikako je uvjeriti i riješiti je se user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!