|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   ductus botalis
22.7.2011 14:10:29   
uspavana
Naša Marta ima "rupicu na srcu" ductus botalis... i sad doktori još kontroliraju, jer još postoji neka manja šansa da se zatvori samo...iako doktorica veli vrlo rijetko jer je već prešla tu "dob"...

zanima me - ako će zatvarati kirurški koliko je opasna ta operacija?
Da li je netko imao sličnu situaciju kirurškog zatvaranja?

hvala vam!!!

_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ductus botalis
22.7.2011 14:14:32   
ivanicapeca
Nama se ductus zatvorio sam dosta brzo, a davali su mu ibuprofane za to.
Nemam direktna iskustva, al na kabelskoj sam gledala taj zahvat na bebama i čini se da je to prilično rutinski kod njih, radil su bez reza kroz žilu. Kao i svaka operacija nosi svoje rizike, posebno zbog anestezije, a nedonoščad s krvarenjem na mozgu su neurorizična. No kad se izvažu rizici, ta operacija je neizbježna i mora se učiniti.
Biti će onda dobro, draga, vjeruj, puno bolje nego što se ti uopće usudiš sanjatiuser posted image

Edit: našla sam na youtube jedan zahvat, ovaj je doduše s otvorenim rezon: http://www.youtube.com/watch?v=SOj6K_BoIAc

< Poruku je uredio ivanicapeca -- 22.7.2011 14:18:31 >

(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ductus botalis
22.7.2011 14:20:43   
Bebys
mislim da IMA JAKO DOSTA VREMENA DA ZARASTE...nevjerujem bas u ovaj lijecniki odgovor da nece jos zarasti...moja curica ima malu malu rupicu na srcu tj. mi to zovemo SUM NA SRCU...jer se tako cuje kada se slusa srce...to je BEZOPASNO i nama je lijecnik rekao da to treba zarasti DO DJETETOVE TRI GODINE..mi bas idemo nagodinu 2012. na kontrolu za to

moja curica je zivahna jako i jako zdrava...nikada bolesna...samo dva puta nesto sitno...sve proslo brzo i dobro...

nama je takodjer receno ako NE ZARASTE DO TRI GODINE...to je RUTINSKA OPERACIJA PREKO VENE nista se ne reze na grudima i to rade jako jako cesto jer vele da se danas uzasno puno djece radja s tom rupicom na srcu....:((

no moj je odgovor bio JA VIDIM DA NJOJ TO NESMETA U ZIVOTU I DA ONA ZIVI SUPER I JAKO JE DOBRO...stoga cu i potpisati da ne zelim nikakvu operaciju tj. ni kroz venu iako je rutinska ...

kada ona bude imala 18 godina i to zeljela to se uvijek moze zatvoriti...i to JAKO JEDNOSTAVNO..

posto je kod tebe situacija drugacija...NEZNAM

(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: ductus botalis
22.7.2011 14:27:04   
Bebys
ps
ima jako jako puno zivih i odraslih pa i jako starih ljudi koji zive s time CIJELI ZIVOT i nemaju nikakvih problema...ali ako je rupica veca

ta rupa ima svoje MJERE kolika je
onda moze doci kod osoba DO BRZOG UMORA ..NE MOGU DUGO BITI BUDNI...NITI SE NAPREZATI NITI RADITI BILO KAKAV SPORT...ali to znaci da je rupica veca i da je opasnija...

kod moje curice nije velika i ja je smatram bezopasnom...nadam se da ce i kod tebe tako biti

(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ductus botalis
22.7.2011 14:27:06   
ivanicapeca
Ja se s tim ne bi zezala. To je ipak srce i može svakako izreagirati, čak na promjenu temperature kod kupanja. Da bih tražila da se s tim pričeka koliko god je moguće, sigurno bih, da se rizici svedu na minimun, ali ne bih baš odmahnula rukom na to. Treba se dobro informirati i tražiti i nekoliko mišljenja.  Šimun tako ima ogroman hemangiom na nozi npr. i u Klaićevoj su nas dočekali na nož da di smo do sad...duga priča...no oni bi to sad odmah u zahvat što uključuje više uzastopnih općih anestezija i rizika da se nešto u glavi zbrčka. Išli smo po još 2 mišljenja i odlučili raditi bandaže, jer mu to trenutno ne škodi zdravlju, te pričekati da vidimo hoće li se samo povući. Ako se ne povuće do 6 god. jasno mi je da će morati na zahvat, baš kao ako se i u međuvremenu nešto ne zakomplicira...no to je samo noga i fleka...srce je druga priča.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ductus botalis
22.7.2011 21:34:24   
Mašaaa
Ne znam draga,tesko bi se odlucila za operaciju. A opet da znam da mora a mora radi zdravlja, ucinila bih to bez razmisljanja. Teske su to odluke.

(Odgovor članu ivanicapeca)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ductus botalis
22.7.2011 21:45:41   
natalijax
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image neznam ništa o tome,ja se nadam da če ipak biti sve u redu i da sve ovo brzo prođe i bude u redu,da se malena nepati više,želim joj brzi povratak kući

(Odgovor članu Mašaaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ductus botalis
22.7.2011 22:28:17   
lavica81
IZVORNA PORUKA: natalijax

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image neznam ništa o tome,ja se nadam da če ipak biti sve u redu i da sve ovo brzo prođe i bude u redu,da se malena nepati više,želim joj brzi povratak kući


_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ductus botalis
22.7.2011 22:52:33   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: Bebys

...moja curica ima malu malu rupicu na srcu tj. mi to zovemo SUM NA SRCU...

bebys nije ti to isto šum je jedno a ''rupica''drugo.
mi tj.tea ima i jedno i drugo a rupica ti je razmak između lijeve i desne kljetke srca.to se s vremena može samo zatvoriti kako djete raste a i ne mora.
mi imamo kontrolu za nepuna 3mjeseca da didimo koliko se ''rupica smanjila''
bila nam razmak 5mm

uspavana to inače nije strašno kod 'normalno' rođenih beba,a kod nedonošćadi da li smeta neznam,ali budete bveć pratili stanje

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ductus botalis
23.7.2011 9:59:26   
Bebys
znam zvrk to ja kazem sum na srcu jer kada se srce slusa ono sumi jer ZRAK PROLAZI KROZ TU RUPICU UMIJESTO KRVI I ONO SE CUJE KAO SUM...to sam htijela reci..

da ja isto neznam kako je to kod nedonoscadi ali isto mislim da se moze samo zatvoriti kako beba raste..jer nama je lijecnik rekao da se AKO SE ZATVORI MORA ZATVORITI DO TRI GODINE starosti djeteta ako ne onda rade rutisku preko vene operaciju kojom se zatvara rupica...sto ja ne zelim jer mojoj curici to nista vidno ne smeta...jako je zivahna i ne umara se uopce...tako da necu dati da joj to rade...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ductus botalis
23.7.2011 10:04:25   
ZVRK
za zvrkicu su nam rekli samo redovite kontrole user posted image
jedino je bolje za''takvu''djecu sa rušicom da se srce što manje opterećuje dok su mali(mislim na prehlade) jer im je onda teže
moja je i zbog toga malo čudnije disala nego druga ''normalna''djeca.ali sve se normaliziralo


_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: ductus botalis
23.7.2011 10:21:08   
Bebys
fala bogu bila je dva puta prehladjena od toga jedno je bilo bronhitis...ali samo dva puta u dvije god. i dva mjeseca..to je super zar ne... i primijetila sam da malo teze dise nekada moguce kada se naladi...ili joj malo curka nosic

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!