|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nedonošče???
7.9.2008 20:03:35   
Krky
Ovako nešto još nisam imala prilike čuti, pa dijelim s vama. 01.09. mi braco dobio bebana, šogorica bila 2 tjedna prije u bolnici da joj usporavaju trudove ljekovima. Malac jedva izdržao i rodio se 3 tjedna prije termina sa 3500kg/52 cm. Moj brat mislio da su se zeznuli oko termina, ali na porodu su potvrdili da je malac nedonošće?! Šogi je sretna jer: što da je čekao termin?

< Poruku je uredio Ruža -- 5.10.2009 21:48:47 >


_____________________________

MAMA SA 6 ******
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Nedonošće???
7.9.2008 20:48:39   
mlada mama
moguce i moj je bio 4 i 200  kad se rodio,ne kuzim jel na to mislis koliko bi bio velik da se rodio na termin??a cuj,a mozda su se zeznili oko termina,a i doktori svasta bubnu i meni je to malo ne logicno da je beba od 3 i pol kg. nedonosceuser posted image user posted image a cuj moja susjeda je rodila sina od 6 kg. nista nije nemoguceuser posted image

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Nedonošće???
7.9.2008 20:55:36   
troubled
važno da je bebić dobro user posted image
a kako čujem rađa se sve više velike djece....da je dočekao termin bio bi blizu 5 kg... user posted image

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Nedonošće???
7.9.2008 21:52:46   
Krky
Kažu CH-dr-i da je nedonošće, rođen potpuno bijel od verniksa i po tome kažu da je. I ja rađam velike bebe, a vjerojatno da su rođeni prije bili bi "tu-negdje". Samo nisam čula tako nešto, možda kod nas po tolikoj težini više ni ne stavljaju u kategoriju nedonoščadi. Ah, Šviceri, oni valjda rađaju "normalne" bebe.



_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Nedonošće???
7.9.2008 22:44:29   
njanja
IZVORNA PORUKA: Krky

Ovako nešto još nisam imala prilike čuti, pa dijelim s vama. 01.09. mi braco dobio bebana, šogorica bila 2 tjedna prije u bolnici da joj usporavaju trudove ljekovima. Malac jedva izdržao i rodio se 3 tjedna prije termina sa 3500kg/52 cm. Moj brat mislio da su se zeznuli oko termina, ali na porodu su potvrdili da je malac nedonošće?! Šogi je sretna jer: što da je čekao termin?
 Baš sam jučer razgovarala sa susjedom koja radi u dječkoj sobici u rodilištu...kaže da kilaža nema veze, nego tjedni trudnoće jer se, kako znamo, u svakom od tjedana nastaje, razvija neki organ i dešavaju promijene, plod sazrijeva...Tako da, prema tome pretpostavljam da, iako je bio sa 37 tj kao moj jan sa 40, ako su dr procijenili da je nedonošće...onda je... baš cura zanimljivo priča-kaže da nekada znaju bebice od 1 kg koje se rode u 30 tj imati veće šanse od beba rošenih u 28 tj sa 2 kg.....  

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Nedonošće???
7.9.2008 22:48:17   
FIONA
ovo je zanimljivo znati... po tome trebam navijati da je moja beba što veča... pa ko bu to izgural...user posted image user posted image user posted image ... znam ženu koja je rodla bebača sa šest i pol mjesci trudnoće sa 1,5 kg i mali napreduje ko svaka regularno rođena beba, nadam se da će i tvoj nećak biti napredan, uostalom on več to i je!!!

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Nedonošće???
9.9.2008 11:06:42   
cokolada
moj zvrkic se rodio sa 37 tj, 3550 g i 53 cm, nije bio nedonosce ali prijevremeno roden je, imao je zute naslage po ledima jer se nije stigao ocistiti.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Nedonošće???
9.9.2008 16:49:12   
Krky
Pa da Čokolado, ti si imala baš takvog malca, i ovo moje netjaće je bilo bjelkasto kad se rodio...napredne bebe!

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Nedonošće???
9.9.2008 20:45:07   
tiha
moja je isto bila nedonosce sa 2380....bila je sva bijela--i 2 dana je nisu kupali! ali sva sreca nije morala u inkubator mada je pedijatrica na kontroli prije nego nas je pustila kuci pitala sestre zasto nije poslana na pedijatriju u inkubator a pedijatar koji je bio dezuran taj dan rekao je pluca i sve je ok dobila je ocjenu 10 .....al ona je rekla kao radi sigurnosti bi trebala na 2-3 dana u inkubator! ali sva sreca zdrava je bebica i sve je ok

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Nedonošće???
9.9.2008 20:54:55   
koka
IZVORNA PORUKA: cokolada

moj zvrkic se rodio sa 37 tj, 3550 g i 53 cm, nije bio nedonosce ali prijevremeno roden je, imao je zute naslage po ledima jer se nije stigao ocistiti.
Ajme cokolada ja sam rodila u 41 tjednu a Mila je imala isto toliko 3550 i 53 duga. user posted image

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Nedonošće???
9.9.2008 22:00:44   
Krky
Kad se ono po terminu računa da je beba - nedonošće - od 37. ili 38. tjedna. Moji su rođeni ulaskom u 37. s proporcijama 2750 g/49 cm i 2920/48, mislila sam da će u inkubator, i prvo kad sam ih vidjela komentirala sam kako su mali, a odgovorili su mi da spadaju u velike blizance. Nažalost, nisam ih mogla vidjeti kako su izgledali odmah nakon poroda.

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Nedonošće???
9.9.2008 22:50:16   
njanja
IZVORNA PORUKA: Krky

Kad se ono po terminu računa da je beba - nedonošće - od 37. ili 38. tjedna.
od 37.-42. tjedna su terminske bebe.....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Nedonošće???
9.9.2008 22:52:42   
koka
Njanja nisi dobro učila user posted image od 38-42 su kao terminske, prije je nedonošće a poslije je prenesena, tako barem kažu user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Nedonošće???
9.9.2008 22:56:09   
koka
IZVORNA PORUKA: Krky

Kad se ono po terminu računa da je beba - nedonošće - od 37. ili 38. tjedna. Moji su rođeni ulaskom u 37. s proporcijama 2750 g/49 cm i 2920/48, mislila sam da će u inkubator, i prvo kad sam ih vidjela komentirala sam kako su mali, a odgovorili su mi da spadaju u velike blizance. Nažalost, nisam ih mogla vidjeti kako su izgledali odmah nakon poroda.
U Ri rodilišta sam čula doktora kad je rekao ženi koja nosi blizance da će je porodit u 38 tjednu da se to smatra terminom, 7 dana prije isto može al nakon 38 tjedna da ne puštaju blizanačku trudnoću, a kod trojki sve se pomiće za 7 dana ranije.

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Nedonošće???
12.9.2009 16:29:59   
MaTana
IZVORNA PORUKA: Krky

Kad se ono po terminu računa da je beba - nedonošće - od 37. ili 38. tjedna. Moji su rođeni ulaskom u 37. s proporcijama 2750 g/49 cm i 2920/48, mislila sam da će u inkubator, i prvo kad sam ih vidjela komentirala sam kako su mali, a odgovorili su mi da spadaju u velike blizance. Nažalost, nisam ih mogla vidjeti kako su izgledali odmah nakon poroda.


Ja i sestra smo isto rođene u 37. om tjednu, obadvije 2300 i 49cm (babice su nas dva puta vagale jer nisu mogle vjerovati da smo iste) moja mama tek drugi dan pitala doktora trebamo li u inkubator i on joj je rekao da smo taman za blizance, tj, da za blizance nismo rođene prerano, da smo žilave i pluća razvijena i zato nema potrebe za inkubatorom.


_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Nedonošće???
12.9.2009 16:32:30   
ZVRK
moja informacija o nedonošcima(iz bilo kojeg tjedna) je da ako je sve ok i sa dišnim putevima i imaju barem 2kg ne moraju u inkubator

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Nedonošće???
12.9.2009 20:52:24   
lee
neznam što to znači nedonošče ali čudim se kako neke bebe mogu biti nedonošče a rodile su se prije termina sa skoro 4kg...meni to nije jasno...moj maleni se rodio 15 dana kasnije i krivo su izračunali termin...tako da to njihovo računanje je tako smješno....user posted image

_____________________________

Alex 2.5.2009
pravi sam decko veliki :) stize mi brat 11.12. 2013

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Nedonošće???
12.9.2009 22:09:24   
mala pcelica
ja sam rođena u terminu sa 2500 i 48 cm pa nisam morala u inkubator user posted image  maš sam bila mrvica user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu lee)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Nedonošće???
12.9.2009 22:21:55   
natalijax
eto i moj je nedonosce,sve se pitam da se nije zeznula,da sam dogurala do 30,09 pa kolikog bi rodila bebaca

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Nedonošće???
12.9.2009 22:57:02   
Anoniman
Moja Paulina je rođena sa 37+5, 3900/52, a Elena je rođena da 37 tjedana, 3310g/49cm... pa sad... da je išlo do kraja, lijepo bi se provele u porodu user posted image user posted image

(Odgovor članu natalijax)
  Neposredna veza do poruke: 20
   [Obrisani korisnik]
12.9.2009 23:03:51   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Nedonošče???
17.2.2010 21:31:22   
ponos
ja sam prvo rodila djevojčicu u 35.tjednu(nedonošće) 2550 teška i 46 duga,drugo sam rodila sina u 39+5 tjedana 3150težak i 49 dugačak,treće sam rodila opet djevojčicu u 38.tjednu 2780 tešku i 47 dugu.svo troje su rođeni na carski,a ja sam sitna i niska.za prvo su mi rekli da bi bila 4kg da sam izdržala do kraja i da bi opet išla na carski jer sam sitnauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

ponos...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Nedonošče???
4.3.2010 10:25:57   
MAmaR²
Moji blizanci su rođeni kao nedonoščad sa 37+1 planiranim carskim jer su oboje bili na zadak pa doktori nisu htjeli čekati trudove. On je bio 2500/48, ona 2250/47 i iako im je sve bilo ok razvijeno, dobila sam i injekcije za razvoj pluča, ipak su ih stavili 4 dana u inkubator radi sigurnosti i prilagodbe. 

(Odgovor članu ponos)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Nedonošče???
4.3.2010 21:47:54   
hugabuba
moja beba je nedonosce jer je rodjena skoro 4 tj. ranije....i imala je 3800 i 51 cm.....dosta velika beba....
sada neznam...a neka dijeca docekaju termin a rode sa dvje kg i budu slaba???nikada se nezna.....


_____________________________

:)) moj smisao za zivot moja cura Lory ... :)))
.... cekamo malog Davida :)))))))))))))))))))))))

(Odgovor članu MAmaR²)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Nedonošče???
4.3.2010 21:50:39   
ninolina
moja beba je nedonosce jer je rodjena skoro 4 tj. ranije....i imala je 3800 i 51 cm.....dosta velika beba....
sada neznam...a neka dijeca docekaju termin a rode sa dvje kg i budu slaba???nikada se nezna.....

po svemu kak su ti računali termin poroda ja ipak mislim da je tvoja bebica rođena po terminu...
moj je rođen sa 36 tjedana, nedonošče... nismo dobili pikicu za razvijanje pluća, nije bio u inkubatoru, išli treći dan doma...imao je 2980 i 49 dug


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu hugabuba)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!