|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoje ćemo osobno računalo namjestiti cookie, koji će nam omogućiti, da te tijekom natjecanja (14. - 18. 04. 2014.) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korištenje portala, bez prikazivanja Ringerajinih ikona i ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzeti ćemo ti sve prikupljene bodove, a bodove će izgubiti i Ringeraja. Na žalost, odustajanjem gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Dali još želiš odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kalendar prehrane dojenčadi
5.10.2008 22:03:06   
njanja
Evo Božica orvorila temu pa da vam napišem ono što sam ja dobila u rodilištu...Letak je tiskao klinika za pedijatriju kantrida i Pedijatrijska služba uz ppotporu grada Ri. Kalendar je "PREMA PREPORUKAMA EUROPSKOG UDRUŽENJA ZA PEDIJATRIJSKU, GASTROENTEROLIGIJU, HEPATOLOGIJU I PREHRANU"...

Evo kalendara:
  1. mjesec: mlijeko (7 obroka
  2. mjesec: mlijeko (6 obroka)
  3. mjesec: mlijeko (6 obroka)
  4. mjesec: mlijeko (5 oboka)
  5. mjesec: 5 obroka: mlijeko, mlijeko, mlijeko, mlijeko, kao 5. obrok (navečer) mlijeko + EVENTUALNO žitarice bez glutena (riža, kukuruz)
  6. mjesec: 5 obroka: mlijeko,  kao 2. obrok, nakon mliječnog obroka, uvodi se voćni sok (jabuka, mrkva); mlijeko, mlijeko, mlijeko + žitarice bez glutena (riža/rižolino, kukuruz, palenta)
  7. mjesec: 5 obroka: mlijeko, voćne kašice (mrkva, jabuka, kruška), kao 3. obrok UVOĐENJE RUČKA-povrće (mrkva, blitva, špinat), mlijeko, mlijeko + žitarice (pšenica, gris, ječam)
  8. mjesec: 5 obroka: mlijeko; voćne kašice (marelica, breskva); povrće + meso (piletina, puretina, janjetina, kunić); kao 4. obrok uvodi se MLIJEKO + VOĆE ILI SVJEŽI KRAVLJI SIR ILI JOGURT, 5. obrok mlijeko + žitarice (isto kao 7 mj)
  9. mjesec: mlijeko; voćne kašice; povrće (mahune, grašak, svježi kupus) + MESO (teletina, janjetina) ili BIJELA RIBA; 4.obrok isto kao i u 8. mjesecu, s time da se može uvesti i VRHNJE, 5. obrok isti kao prije
  10. pa do 12. mjesec života: MLIJEKO + KRUH ILI MLIJEČNA ŽITNA KAŠICA; voćne kašice, povrće (poriluk, rajčica) + MESO ili RIBA (bijela) ili TVRDO KUHANI ŽUMANJAK; 4. obrok: jogurt/svježi sir/ vrhnje/topljeni sir/sirni namaz; 5. obrok isti kao dosada

iza 12. mjeseca života: mlijeko+kruh+maslac ili kuhana šunka; citrusno voće se može uvoditi (naranča, mandarina, limun, kivi); povrće + meso ili riba (može se uvoditi plava riba) ILI CIJELO TVRDO KUHANO JAJE; 4 i 5. obrok isti.

Eto, nadam se da sam pomogla...svaki pedijatar preporučuje svoje....i mame imaju svoje sisteme, ali ovo je preporuka......Javim se sa svojim dojmovima i naravno 100 pitanja za vas kada mi za 2 mj počnemo sa dohranom user posted image  

< Poruku je uredio Renata RR -- 6.10.2008 10:50:44 >

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!

"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kalendar prehrane dojenčadi
5.10.2008 22:10:56   
koka
3 mj, 5 obroka?? Ajme ova moja ide sve više i više. Ima dana kad mi svaka 2 sata jedeuser posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 2
5.10.2008 22:19:54   
njanja
mi smo od rođenja na minimalno 8 obroka dnevno user posted image user posted image koji žderonje user posted image user posted image user posted image

-Tagore-

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 3
5.10.2008 22:20:06   
tiha
to su kao njihova nek apravila ali nemozemo se suvijek igrati po pravilimauser posted image

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 4
5.10.2008 22:21:59   
tiha
IZVORNA PORUKA: njanja

mi smo od rođenja na minimalno 8 obroka dnevno user posted image user posted image koji žderonje user posted image user posted image user posted image

i moja je zderonja jede kad god netko nesto jedeuser posted image usta su joj uvijek punauser posted image a ima 11 mj za par dana i 8 kguser posted image i to je na mamuuser posted image

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 5
6.10.2008 8:11:20   
troubled
njanja, hvala na trudu....trebalo je to pretipkati user posted image user posted image user posted image
ja sam paulu točno ovako dohranjivala...jednakim redoslijedom i rasporedom obroka... user posted image

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 6
6.10.2008 10:09:19   
maja
IZVORNA PORUKA: njanja

Tak mi je i samoj, mislila sam da će se to smanjit kad uvedem povrće i voće, ali nijeuser posted image mali bi samo papaouser posted image

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 7
6.10.2008 13:58:06   
svegra
kod nas je slično kao na popisu
sada jede tri glavna obroka i dva međuobroka
ujutro jede voće s mljevenom plazmom, jogurt sa sredinom kruha,voćni jogurt s keksom ili neki lino (sve redom stalno ih mijenjamo)
ručak jede skoro kao i mi zavisi šta je na meniu, ako je nešto što on ne smije onda jede neko povrće
večera je slična kao i doručak
međuobrok monte, danonino ili  žvaće kruh,kiflu zavisi šta mu se jede
i navečer prije spavanja bebimil i u toku noći
ima dosta kilograma ali je i dugačak. na zadnjoj kontroli sa 9mj 77cm i 10400gr.nije predebel, taman je kak treba jer je mnogo živahanuser posted image user posted image

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 8
5.12.2008 7:20:00   
Iva Piva
morat ću si isprintati ovaj šalabahter. Hvala Njanja. Danas ćemo najvjerojatnije i od pedijatrice dobiti upute, pa nadobišem na onom forumu njezine savjete. 

Sad znam što je sreća

(Odgovor članu svegra)
Neposredna veza do poruke: 9
7.12.2008 11:47:21   
Iva Piva
Evo sada naše pedijatrice
Krenuti sa ručkom i to meso (puretina, piletina, jaretina i kunić) i povrče (krumpir, mrkva, korabica, brokula, cvjetača, tikvica), spasirano i začinjeno maslinovim uljem.
A onda nakon nekog vremena uvesti i dva vočna obroka - vočne kašice kupovne i doma napravljene.
Raspored bi trebao do 9 mjeseca biti slijedeći:
1. mlj.obrok
2. voče
3. ručak
4. voče
5. mlj.obrok

Što da radim? Ovo je skroz obrnuto od vaših uvođenja, a meni se čini malo preagresivno za početak.
_Znam sigurno da joj neću davati zečetinu, a ostalo mi je ne dilema nego trilema user posted image

Sad znam što je sreća

(Odgovor članu Iva Piva)
Neposredna veza do poruke: 10
7.12.2008 22:06:59   
njanja
IZVORNA PORUKA: Iva Piva

Evo sada naše pedijatrice
Krenuti sa ručkom i to meso (puretina, piletina, jaretina i kunić) i povrče (krumpir, mrkva, korabica, brokula, cvjetača, tikvica), spasirano i začinjeno maslinovim uljem.
Što da radim? Ovo je skroz obrnuto od vaših uvođenja, a meni se čini malo preagresivno za početak.

I meni se Ivka čini preagresivno....i na kraju krajeva čemu žuriti? ja sam počela sa rižolinom navečer, isključvo zato da mi bolje spava...i zaista je tako...budi se svaka 3 h umjesto svaka 2 h, ahahaha-da nije to veliki predah za mene, smijala bi se sama sebi ovom uspijehu user posted image  a zadnjih 10 tak dana smo i na voću..pomalo....  

-Tagore-

(Odgovor članu Iva Piva)
Neposredna veza do poruke: 11
25.12.2008 23:03:48   
Iva Piva
Krenuli smo sa povrčem. Ipak mi je nekako savjest nalagala, ako je pedijatrica tako savjetovala, a nju sam si sama izabrala, napraviti ću kako je ona rekla.
Sada već svaki dan papamo krumpir, mrkvicu, karfiol i danas dodali mrvicu brokule. Curka pomazala sve, jako, jako fino joj je bilo user posted image .
Kroz 5, 7 dana ubaciti ćemo neko novo povrče. Ali ne radim ono 5 dana samo jedno, pa 5 dana drugo, pa 5 dana miks. Dodajem ovako malo po malo i pratim promjene. Na svu sreču ih nema. Jedino imamo još malo crvenila na trbuščiću od one nesretne jabuke sa kojom sam je našopala prva dva dana. Pustila sam sada voče, jedemo povrče, pa ćemo lagano ubaciti meso, pa voče i onda dva puta voče. (Ići ću u pon. to iskontrolirati zašto se ne povlaći).

Sad znam što je sreća

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kalendar prehrane dojenčadi
2.3.2009 13:56:31   
ama
user posted image hej bas ti hvala bas mi treba pomoc sta bi mogla da pocnem da uvodim moj bebi ima nepunih 8mj ima 10kg samo doji i ponekad mu dam neku vocnu kasicu (banana jabuka kruska) sama mu frisko napravim,i ponekad pire kad mi jedemo i on je obavezno tu da ponesto proba........a kako spremate spinat? user posted image  AKO NEKO MOZE DA MI ODG:

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 13
2.3.2009 14:00:06   
ama
AH OVO STE VI DAVNO PISALE ETO AKO NEKO ZNA NEK MI JAVI:::::::::::::::A NOVA SAM OVDJE MADA SAM CITAVU TRUDNOCU I KAD MI NESTO TREBA BILA OVDJE  PUNO POMAZU VASI SAVJETI I ISKUSTVA POZDRAV SVIMA...................

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 14
2.3.2009 14:09:00   
ejmama
Ako je već jeo krompir, onda mu skuhaš malo blitve s krumpirićem i možeš dodati malo mrkvice. To nakraju sve smiksaš, i malo posloiš.

H 07 E 09

(Odgovor članu ama)
Neposredna veza do poruke: 15
2.3.2009 14:59:11   
ama
hm mrkvu sam probala ali je nece nevoli.....ako imas neki savjet jos da ubacim ponesto u ishranu javi......a trazim ovdje da pregledam sve to ste pisale pa cemo vidjet.... pozz i hvala!!!

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 16
8.3.2009 23:20:58   
rioss
mislim da se previse plasimo sto dati djeci.
moja ima 7 i pol mjeseci i dajem joj sve da jede
neki dan sam pravila mahune, kao corbu, sa svim zacinima, jer joj nisam mislila to davati ali sam poslje izvadila mahune, krompirice i mrkvu iz te corbe, ISPRALA VODOM smiksala i dala joj jesti.
mala sve smazala, sa gustom

samo paziti da nema previse zacina

(Odgovor članu ama)
Neposredna veza do poruke: 17
27.3.2009 10:35:16   
Indy
Ja taman kad sam mislila da smo smanjili na 5 obroka dnevno, dečko se počeo ponovo buditi po noći tako da smo ponovo vratili na 6-7 obroka.

(Odgovor članu rioss)
Neposredna veza do poruke: 18
6.7.2009 9:14:09   
Krky
Moj malac se polakomio za bananom koju sam jela pa je dobio na probu s 5 mj i 10-ak dana i to je jeo iz ruke, postrugao bi 1/3 manje mekane banane, sad je već pojede cijelu, a poslije je zalije mojim mlijekom. pred neki dan je pojeo frutekovu kašicu od mrkve i jabuke i mladu mrkvicu. Jučer je sisao sok iz lubenice. Mi smo tradicionalno počeli s malo sokića od mrkve, a sve uvodimo postepeno. Možda sam trebala malo produžit sa sokićima. problem je što mu je stolica malo tvrđa i vidim da se malo muči, tako da ćemo se vratit na samo moje mlijeko neko vrijeme. Dajte malo iskustva kojim ste sve sokićima krenuli? Na bočicu ili žličicu?

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 19
21.7.2009 17:13:30   
sansar
ej, imam lijek za tvrdi kakač!!!!user posted image
tvrdi kakač mi uvijek liječimo juhom, i to: u šalicu vode stavi povrće:  mrkva, luk, ili bilo koje drugo povrće, izrezano na veće komade (2-3 cm) jer je slatkastijeg okusa, pa kad zavri, smanji vatru i  poklopi. kuhaj 10 min i daj mu piti samo vodicu-juhicu ili kuhaj 20 min, propasiraj povrće i daj mu s juhicom. uvijek ponudi bebi prije bilo koje hrane, pa čak i ujutro prije doručka. provjereno i stvarno je super! takve juhe ja svojoj curi dajem od 6 mjeseca i nikad nije bilo problema. kakač je baš lijep i kompaktan a mekan! 

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 20
27.10.2009 15:09:14   
poganasko
Bok SVIMA!

Ja imam curicu od 4ipo mjeseca i mama sam po prvi put user posted image .
Predivan osjećaj!!!
Od samog početka najviše sam voljela konsultovati se sa drugim mamama :) ; to mi je puno pomagalo.
Pa pošto ne bih voljela da ih stalno zivkam i dosađujem pitanjima odlučila sam da se bacim na forum :))

Ja sam mojoj djevojčici počela davati po dvije žličice sokića od cijeđene mrkvice, malo rijetke kašice od kuhane jabuke;
tek toliko da se pomalo navikava na nove ukuse i prezadovoljna sam kako lijepo otvori svoje male usnice da lepo ručki ili
kad pokušava svojim ručicama da mi otme žličicu user posted image .

Čitajući pravila uvođenja ishrane navedene na ovom forumu mogu konstatovati da se uveliko razlikuje od onog što sam pročitala
u kjizi koju je koristila moja majka kad je mene podizala user posted image . Uz konsultaciju drugih mama, sada već baka, shvatila sam da
su one već u 4 mjesecu uvodile sokiće dok su u 6mj bebe već uveliko ručkile voće i povrće.

Zaista mislim da svaka mama treba da posmatra svoju bebu i ponaša se u skladu sa njenim potrebama.
Moj bebac ima 4ipo mjeseca i 8. 700kg. Prilično je jaka beba i nislim da je spremna da proba nešto drugo osim mlijeka
a to i pokazuje user posted image .

A kad bih slušala ono što mi moja pedrijatrica kaže, ja bih uveliko spremala juhice.

U medicini kao i u drugim oblastima života, sve se mjenja u skladu sa novim trendovima i najnovijim istraživanjima... kako beba da spava,
kako da se kupa i kako da joj se uvede hrana...

Kao nova mama uvjek se nađem pred nekom dilemom....hm user posted image

(Odgovor članu sansar)
Neposredna veza do poruke: 21
7.11.2009 22:41:58   
Veky
user posted image

(Odgovor članu poganasko)
Neposredna veza do poruke: 22
7.11.2009 22:43:27   
Veky
user posted image user posted image

Veky

(Odgovor članu Veky)
Neposredna veza do poruke: 23
   [Obrisani korisnik]
7.11.2009 22:47:18   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Veky)
  Neposredna veza do poruke: 24
7.11.2009 22:48:14   
Florijan Jakov
Veky, ti se ne slažeš s nažim komentarima ili si oduševljen/a?

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Veky)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:

Anketa

Cijela priča sa Sanaderom je "patka" kako bi HDZ-u narasla popularnost?
zlato_tatino

Kao što vidite HDZ nakon dugo vremena ima sličnu popularnost kao nekada. Da li je sve to bilo unaprijed iscenirano od strane HDZ-a?

da (30%)

ne (9%)

možda (28%)

ne vjerujem (32%)

Broj svih glasova: 102

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!