|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.8.2011 10:22:22   
PinkyFunkyBirdy
Drage žene i cure, trebam neki savjet oko regulacije ciklusa. Naime, htjela bi ostati trudna (po prvi put), ali pošto imam policistične jajnike imam jaaako neredovite cikluse (od kojih 1,5 do 6 mj.) i ne znam kako ih čim prirodnije izregulirati. Pretpostavljam da ćete me odmah poslati ginekologu i preporučiti Dabroston ili sl., ali zanima me da li postoji koja prirodnija metoda. Pila sam Dabroston ranije zbog regulacije, ali kad sam prestala otplao mi je skoro pola kose i nekako mi baš nije najprivlačniji zbog toga ponovno ih uzimati.
Ovulaciju mogu otprilike osjetiti - po prsima (jer me bole ko lude ako nisam na kontracepciji), ali problem je dočekati ovulaciju user posted image . Evo, sad je već prošlo mjesec i pol od zadnje user posted image i još nemam nikakvih naznaka ni ovulacije, ni nove user posted image , a poprilično sam sigurna da nisam trudna jer nemam niti jedan, jedini simptom trudnoće.
Tu zadnju user posted image sam dobila po kontracepciji (Yaz) i ginić mi je rekao da će sljedeća 2, 3 mjeseca biti ciklus redovan, .... da, baš! user posted image
Imate li kakav savjet za moj problem?
Hvala unaprijed! user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.8.2011 10:26:09   
Bebys
nebi ti znala pomoci..

znam samo da lijecnici daju KONTRACEPCIJSKE TABLETE BILO KOJE DA SE REGULIRA MENZA...a onda kada se ustali ide se mjesec dana bez tableta pa onda na bebu...


u tvome slucaju zene sa policisticnim jajnicima...godinama ne mogu ostati trudne...

ali isto tako desi se DA OSTAJU TRUDNE...konkretno moja teta je cekala godinama i dobila curicu..kada je vec sve nade izgubila...sretno draga

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.8.2011 10:42:23   
PinkyFunkyBirdy
Hvala Bebys na lijepim željama! user posted image
Na žalost, danas sve više žena ima policistične jajnike, ali nisu svima toliko neredoviti ciklusi pa uspijevaju ostati trudne.
Mene brine što moram tako dugo čekati da počnem raditi na bebici. A zamisli tek čekanje dok ne saznam da li je uspjelo ili ne.user posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.8.2011 10:55:50   
bubaMaja
prirodna metoda je seks svaki dan ))), a pogotovo kad ti se čini da ovuliraš.. i ne moj slušati one što kažu da se treba suzdržavati pa onda u određeno vrijeme... - što više seksa veća je mogućnost začeća - jedina prirodna metoda!

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.8.2011 11:09:03   
PinkyFunkyBirdy
user posted image  user posted image  user posted image ta metoda je definitivno najbolja user posted image

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.8.2011 11:34:59   
Ira_
Ja sam imala policistične jajnike i neredovite cikluse. 6 godina pokušavanja, i na kraju uz pomoć inseminacije sam ostala trudna s prvom. Druga je došla totalno nenadano i neplanirano!

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.8.2011 11:35:53   
pincirotvajler
dobrodošla user posted image
potpisujem bubu majuuser posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.8.2011 12:40:21   
drugasrecica
Nakon što sam prestala piti kontracepcijske pilule, ciklusi su mi bili totalno neregulirani. Jedno vrijeme sam imala policistične jajnike, al je to nekako samo prošlo. Uvijek sam mislila kako ću imat problema sa zatrudnjivanjem, al eto ipak nisam. Ja bih pokušala na tvom mjestu za sada izbjeć kemiju, kupi one trakice za otkrivanje ovulacije u apoteci, al opet se seksajte kad god želite. Nadam se da ćete uspjet tako user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje dvi srećice
Lea 10.12.2008.
Rina 17.12.2010.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.8.2011 13:03:21   
PinkyFunkyBirdy
Hvala vam puno! user posted image
Nadam se da neću morati dugo čekati na user posted image .

Što se tiče izlječenja policističnih jajnika - to sam čula od ginekologa da je u nekim slučajevima moguće za vrijeme trudnoće i/ili poroda da sve te folikule (ili kako se već zovu te nedozrijele jajne stanice koje ostanu vezane za jajnike) popucaju pa se jajnici zapravo sami očiste, ali pošto je moja mama imala istih problema pretpostavljam da kod mene neće biti taj slučaj.
No, nada umire zadnja. user posted image


_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu drugasrecica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.8.2011 14:40:23   
Bebys
moja seka ima policisticne i nakon dvije godine je uspijela...TOTALNO NEREDOVITE CIKLUSE...samo keks svaki dan i vjeruj...sretnouser posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.8.2011 20:08:51   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: Bebys

moja seka ima policisticne i nakon dvije godine je uspijela...TOTALNO NEREDOVITE CIKLUSE...samo keks svaki dan i vjeruj...sretnouser posted image user posted image user posted image


puno sexa i to je to.poznajem zenu koja ima dvoje djece od 16 i 18 godinauser posted image sretno!

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
31.8.2011 9:46:44   
PinkyFunkyBirdy
Bez puno keksa definitivno nejde, ali da barem imam priliku jednom mjesečno 'ostati' trudna. user posted image
Znate li možda neku ženu/curu da joj je Encianov PMS free ili matična mliječ pomogla da izregulira cikluse?
Ili možda neke trave (za čaj)? user posted image

Pokušala sam naći PMS free, ali ga nigdje ne mogu naći za kupiti (obišla sam ljekarne, DM, Bipu)... hm...


_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
31.8.2011 10:19:47   
bubaMaja
TE ti stvari ne reguliaju cikluse nego tegobe kod pmsa, imaju valerijanu i druge umirujuće supstance... to ti ne treba... nemaju niti žene koje svakog mjeseca ovuliraju pravu mogućnost začeća bašp svaki mjesec tako dsa se ne opterećuj regulacijom ciklusa nego izvlačenjem onog što imaš od svog ciklusa... ako ništa mjeri bazalnu svako j utro - to ti je najmanji problem pa ćeš vidjeti lakše kad ti jesu plodni dani... i onda navali )))))))))) iako po meni svaki dan seks je najsigurnija metoda

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.9.2011 7:19:43   
seraphyme
ja imam PCOS, menge uvijek redovite. svi nalazi ok, osim neprogodnog desnog jajovoda i malo jezivi jajnici. dr me poslao i internisti sa svim mogućim i nemogućim nalazima. kao th dobila metformin i ostala trudna za 2.5 mj. a trudili smo se 3 godine.

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.9.2011 7:21:39   
seraphyme
usput bud rečeno. kontracepcijske pilule izreguliraju ciklus, ali većinom čim se prestanu piti, opet se počnu stvarati cistauser posted image

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.9.2011 10:13:29   
PinkyFunkyBirdy
Da, znam. user posted image I nakon što prestanem piti bilo kakvu hormonalnu terapiju osim neredovitih ciklusa i cista imam i hrpu drugih problema: jako opadanje kose, masnu kosu, masnu kožu, puno prištića, ... no to se s vremenom izregulira.
I dan danas mi nije jasno kako bi kontracepcijske trebale koje sprečavaju ovulaciju trebale potaknuti redovite cikluse sa ovulacijom user posted image .... ali nije niti bitno - za sad odustajem od njih i radim na bebici.
Kako bi imala što redovitije cikluse pijem čajeve i to najviše od stolisnika i nevenovog cvijeta, a počet ću i vrkutom (navodno je jako dobra za začeće i protiv pobačaja jer jača maternicu). Javim dal djeluje. user posted image


_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.9.2011 10:25:58   
seraphyme
a macina trava? to je prvo što se preporučuje piti

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.9.2011 11:00:11   
PinkyFunkyBirdy
Hvala za savjet. Negdje sam pročitala da je macina trava strašno gorka.
Za sad ću pokušati s ovim čajevima, a ako s vremenom ne uspijem ostati user posted image onda ću dodavati sve više i više sastojaka.
Možda ću jednog dana piti cijelu livadu trava. user posted image
Pošto smo tek krenuli (tek jedan neuspjeli pokušaj) pokušat ćemo barem ovulaciju uredoviti pa ako neće ići, morat ćemo na pretrage.
Za sad mi se desilo par puta da dobim user posted image nakon što sam pila stolisnik i nevenov cvijet pa je moguće da stvarno pomaže.


_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.9.2011 11:03:09   
seraphyme
ma nije gorka. nju piješ samu, a možeš ubaciti tokoferol i vitamin D. navodno pospješuju plodnost u nekom postotku

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.9.2011 11:20:01   
PinkyFunkyBirdy
Hvala! user posted image Probat ću.

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
30.9.2011 11:27:22   
seraphyme
nema na čemu, bog zna da sam svašta trpala u sebeuser posted image

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
29.10.2011 1:04:26   
zlatica
alo ekipa nova sam na forumu. Mala da vam se pojadam. Pet godina sam pokušala osta trudna i uspila nakon miljuon popijenih hormona. Ni doktori neznaju kako. Doktor mi je rekao da sam u menopauzi (imam 33 g). Mengu dobivam jedino kad pijem hormone.I sad nakon dvije godine što sam rodila . želim ponovo zadrudnit. Počela sam piti čaj od vrkute.Pijem ga tjedan dana. Pitanje koliko se vi pili čaj prije nego ste dobili mengu. 

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
29.10.2011 19:44:21   
bubaMaja

IZVORNA PORUKA: PinkyFunkyBirdy

Da, znam. user posted image I nakon što prestanem piti bilo kakvu hormonalnu terapiju osim neredovitih ciklusa i cista imam i hrpu drugih problema: jako opadanje kose, masnu kosu, masnu kožu, puno prištića, ... no to se s vremenom izregulira.
I dan danas mi nije jasno kako bi kontracepcijske trebale koje sprečavaju ovulaciju trebale potaknuti redovite cikluse sa ovulacijom user posted image .... ali nije niti bitno - za sad odustajem od njih i radim na bebici.
Kako bi imala što redovitije cikluse pijem čajeve i to najviše od stolisnika i nevenovog cvijeta, a počet ću i vrkutom (navodno je jako dobra za začeće i protiv pobačaja jer jača maternicu). Javim dal djeluje. user posted image



kontracepcija unosi pojačanu dozu nekog hormona da bi spriječila ovulaciju.. prirodna reakcija tijela je da na to proizvodi više hormona koji potiče ovulaciju (tijelo nastoji izjednačiti sve) zato se često ženama dogodi da ako ne uzimaju redovito tablete ostanu trudne iako ih piju ili čim prekinu ostanu trudne...

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
29.10.2011 21:36:46   
lidac0605
Kontr.pilule se kod pcos-a ne daju da bi zena dobila ovulatorni ciklus vec da bi zene koje nemaju redovnog menstr.ciklusa imale svaki mjesec tzv.menstruaciju,makar je to u tom slucaju horm.krvarenje,da bi se endometrij ljustio i obnavljao jer su u visokom riziku za dobivanje karcinoma endometrija ako nema prirodne menstr.Nadalje,posto sam medicinar,poprilicno sam skepticna prema pijenju tih travica,vise vjerujem u kl.medicinu. Dakle,ak imate pcos(a imam ga i ja,i 4x sam s tim rodila!),dobrom endokrinologu i za ozbac se obradit hormonalno i nac pravi razlog poremecaja.U 70ak% slucajeva uzrok je inzulinska rezistencija(imam ju i ja) koju treba liječit!Ja sam recimo imala redovne cikluse,no pretragama se dokazalo da su anovulatorni.Obradili me,dobila sam metformin u terapiju,uz lijekove koje uzimam za stitnjacu i za 3 mj,vratila se redovna ovulacija!Tak da-morate malo ozbiljnije se prihvatit problema i liječenja,inace ce to tesko ic...sorry ak sam bila pregruba.

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako regulirati cikluse - trebam savjet
2.11.2011 15:40:34   
PinkyFunkyBirdy
Lidac0605, nisi bila pregruba, dapače baš me zanima tvoje iskustvo jer do sad sam samo čula da se PCOS ne može izlječiti ljekovima već se samo mogu ublažiti simptomi i eventualno se može desiti da tijekom trudnoće/poroda ciste popucaju pa se jajnici izlječe sami od sebe.
Dal ti smijem poslati privatnu poruku o svojim nalazima homona pa da vidiš dal je kod tebe bilo možda slično?
Ja sam prije cca 9 mjeseci vadila hormone zbog PCOS-a i jedino što mi je doktor rekao je: "Da, do to su simptomi PCOS-a. Evo Yaz da se ciklusi malo izreguliraju a kad ćeš htjeti ostati trudna prestani piti Yaz i sljedeća 2, 3 mjeseca će ciklusi biti redoviti."
Znači ništa za rješavanje PCOS-a mi nije dao već za endometrij (ono što si navela), a kad sam prestala piti nisam dobila 2 mjeseca mengu i sad već čekam mjesec i pol sljedeću ovulaciju.
Sad više ne znam što da radim. user posted image


_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!