|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako napreduje vaše nedonošče?
8.7.2010 23:32:12   
ivana30
Drage moje mame kako i sama imam nedonošče,zanima me kako napreduju vaši mališani.
U kojem tjednu su rođeni,porođajna težina,sadašnja dob,težina,šta papate i sl...

evo kako otvaram novu teme pa da se i predstavimouser posted image
Iva je rođena u 30-om tjednu,teška 1300g i 40cm duga.
U inkubatoru je bila 33 dana. Dobila sam injekciju za sazrijevanje pluća
pa moje mače nije bilo na respiratoru. Nakon 2 mj. imala je 2320g te smo tada i otpuštene kući.
Imala je krvarenje II stupnja,na vježbama punih godinu dana (radile smo po vojti).
Redovite kontrole oftamologa,neonatologa,kirurga(zbog bruha),fizijatra,neuropedijatra,uzv mozga,
sada već eeg-a,psihologa.....user posted image
Sada je ona djevojčica od 1.5god i 10kguser posted image
Prohodala je sa 14mj.Dosta je osjetljiva na promjenu vremena,često bolešljiva a ostalo je hvala Bogu ok.
Nadam se da ćemo se ugodno družiti!!!user posted image


< Poruku je uredio Zvonki -- 29.6.2011 14:57:19 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
8.7.2010 23:53:04   
natalijax
žao mi je što je tako ispalo,al koliko vidim da je sada ve u redu,moj je rođen isto ranije mjesec dana,bio je 3 dana u inkubatoru zbog vode u plučima,sve je dobro kod njega,motorika i ostalo,bio je težak 3100 i 49 dugačak,papa sve,Dobrodošla nama

(Odgovor članu ivana30)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
9.7.2010 8:15:56   
lidac0605
Dobro nam dosla i svaka cast tebi i malenoj na takvoj hrabroj borbi!Moj Marcel je rođen sa 36 tjedana i otpusten kao nedonošće,makar nije imao nikakvih problema,bio je težak 3600!

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu ivana30)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
9.7.2010 8:20:49   
anonno17
dobro na ti došla i prije svega svaka čast uspjeli ste bilo vam je zaista teško ali sada je hvala Bogu kako i ti kažeš sve o.k. i tako će i ostati.
Moj nije nedonošće ali se ranije rodio u 37 tjednu imao 2630, i 49cm sad ima 6 i pol mjeseci i ima već 7500 kg i 69 cm. Ma sad je super.
Sad ti uživaj s nama tipkati kao i mi svaki dan.
user posted image user posted image user posted image user posted image za dobrodošlicu



_____________________________

Noa -17.08.2005.
Patrik - 18.12.2009.

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
9.7.2010 9:07:26   
ninolina
dobronamdošla i bravo za malog borca i hrabru mamu...Moj je rođen sa 26 tjedana i hvala bogu nije imao nikakvih problema...rođen je sa 2980 i 49 ...otpušteni 3 dan doma, nije trebao inkubator, nije imao čak ni žuticu....danas ima skoro 4 godine, papa sve i to poprilično puno ali je baš mršav visok skoro metar a jučer vagan ima 14,5 kg...nekad mislim da mu je falilo tih još par tjedana ali ne u motorici, razvoju...svakako se divim mamama koje su prošle što i tiuser posted image

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu anonno17)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
9.7.2010 9:10:13   
ZVRK
dobro došla ivana30 i drago mi je da je sve sada ok sa

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
9.7.2010 9:11:19   
curice
dobro nam došla i neka tvoja djevojčica i dalje dobro napreduje,a vama svaka častuser posted image user posted image

_____________________________

Mamine princeze x 3

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 7
   [Obrisani korisnik]
9.7.2010 9:13:49   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ZVRK)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
9.7.2010 9:47:07   
Točkica28
IZVORNA PORUKA: ninolina

dobronamdošla i bravo za malog borca i hrabru mamu...Moj je rođen sa 26 tjedana i hvala bogu nije imao nikakvih problema...rođen je sa 2980 i 49 


ninek si nekaj zeznula.... ja sam sad u 26 i moj ima oko 750g


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
9.7.2010 10:17:50   
nemammaste
Evo i ovdje malo vibrica za svu nedonoščad i zabrinute mame  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image   user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
9.7.2010 10:29:34   
ninolina
IZVORNA PORUKA: Točkica28

IZVORNA PORUKA: ninolina

dobronamdošla i bravo za malog borca i hrabru mamu...Moj je rođen sa 26 tjedana i hvala bogu nije imao nikakvih problema...rođen je sa 2980 i 49 


ninek si nekaj zeznula.... ja sam sad u 26 i moj ima oko 750g


a da da 36 tjednu...kak sam luda


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
9.7.2010 11:19:54   
Kulsi
Od moje seke curka je rođena kao nedonošće, taman je u ponoć ušla u 37 tjedan i rodila se 15 min nakon toga. Bila je teska 2850 i 47 cm, prije par dana je napunila 6 mjeseci i ima 8050 g i 64 cm. Bucka tetina. Papa voce, pocela je i povrce i super je. Nije imala nikakvih problema Hvala Bogu user posted image

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
9.7.2010 15:26:50   
majda
Malena a i mama su pravi borci.Moj Adrian je rodjen u 36 tjednu sa 3400 i 57 dugačak.Pluća su bila ok i ostalo.Nisam imala problema.Sad ima 13 mjeseci i oko 12kg.

_____________________________

EDI 17.01.2002
ADRIAN 10.06.2009

(Odgovor članu Kulsi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
9.7.2010 15:33:00   
sina
držite se cure i dalje,stvarno ste hrabre!user posted image user posted image user posted image   user posted image user posted image

(Odgovor članu ivana30)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
9.7.2010 22:10:06   
ivana30
user posted image user posted image user posted image ajme kako sam samo bila sretna kad sam otvorila stranicu i vidjela da me niste ignorirale.user posted image
Hvala vam na dobrodošlici,nadam se da ćemo se ugodno družiti. Ako ima tko kakvo pitanje,doktorirala sam
već neke stvariuser posted image

(Odgovor članu sina)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
9.7.2010 22:24:10   
božica
pozzuser posted image i dobro došlauser posted image

Moja prijateljica je rodila u 35 tjednu(47 cm i 2 240g)
ima bebana(7mj) koji je sladak i lijepo i napreduje i rasteuser posted image


Oni user posted image su mali borciuser posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu ivana30)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
3.10.2010 17:25:52   
Zana 5
Dominik nas je iznenadio u 33. tjednu trudnoće, rodio se 2290 g i 45 cm, sva u šoku (sa urednom trudnoćomuser posted image ) ostala sam u šoku nakon što sam u roku 5 sati rodila iiii nisam ga skoro pa ni vidla... ležala sam tako sat vremena u istoj prostoriji di i cura koja je rodila 5 min prije mene... iii mislila sam da ću puknut, prva 3 dana nakon poroda su mi morali prepričati. Dodo mi se rodio s nezrelim plućima (naravno), krvarenjem 1. stupnja nakon čeka je krv nastavila curkati iii došlo je do krvarenja 3. stupnja na lijevoj strani i 2. stupnja na desnoj. nakon toga je još dobio i streptokok, bio je 3 tjedna u inkubatoru, sada će napuniti 7 mj. trudimo se i vježbamo, za sada sve radi što bi i trebao, ima oko 8kg i 69 cm, no i dalje muku mučimo sa tom nesretnim ventrikulama koje se malo primire paa kad mislimo da je sve ok... one se ponovo prošire user posted image

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
6.2.2011 9:49:49   
Pisulja
Moja pisuljua je rodena u 36 tj. i sad ima 3 mj, 5500 i 56 duga user posted image . Sve dobro samo sta puno setamo po doktorima.

(Odgovor članu Zana 5)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
14.3.2011 23:17:22   
sig
Mi smo također rođeni u 36 tj, kao 2 tjedna manja beba (pa se vodi kao 34 tj - jer smo imali kratak zastoj rasta od 2 tj), rođeni smo mali 1.740 kg i 42 cm, za par dana ćemo imati 6 mj te imamo 6,250 kg i 64 cm. Jako dobro napreduje... počeli smo sa voćem i povrćem i jako dobro ga je prihvatila. Istina malo smo više na kontrolama od druge djece, ali to valjda tako treba biti. user posted image
Maknuli smo duplo previjanje, imamo dva zubića i jako smo vesela beba!! user posted image

_____________________________

imam dvije ljepotice jedna ljepša od druge

(Odgovor članu Pisulja)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
27.6.2011 11:57:43   
ivanicapeca
Šimun jer rođen u 27 tj. (preenklapsija) carskim rezom. Imao je 950g i bio je dug 34cm. Guslali smo na Duhu zajedno 74 dana od toga je mjesec i pol bio u inkubatoru. Evo nas sad od nešto prije Uskrsa doma, ima 4600g (za tjedan dana imat ćemo 2 mj. korigirane starosti). Šimun je imao puno teških dijagnoza (2 teške infekcije, konvulzije i krvarenje na mozgu 2/3 stupnja imas još hrpa toga) i dijete je visokog neurorizika, no borac kakav je, za sada je skroz dobro i kad ga neupućeni vie misle da je jako napredna beba od 2 mj user posted image . Idemo na Goljak i uključeni smo u projekt Mali dom. Kući jako puno vježbamo s njim, točnije non stop se s njim radi. Zanimljivo je da je već razvio neke stvari koje se očekuju od djece njegovih vršnjaka (ne korigirana dob). Smije se, guče, prati okicama sve što se oko njega odgađa, ostvaruje eye kontakt. Počinje lagano ručicama hvatati i predmete koje na njega stavimo.

Sve u svemu želim vam svima reći koji se nađete u našoj koži da ne gubite nadu i da iako stvari izgledaju užasno loše, ne znači nužno da će tako i završiti na kraju.
Poz od mame i Šime svim Palčićima user posted image

(Odgovor članu sig)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
27.6.2011 12:02:29   
Zvonki
user posted image user posted image user posted image Za sve male borce i njihove roditelje
Jedva čekam da naša uspavana ovo pročita user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu ivanicapeca)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
27.6.2011 12:18:41   
uspavana
hej, da... hvala Zvonki! user posted image

ova tema mi je baš super!!
evo, naša Marta je rođena u 26.tjednu s 32 cm dužine i 740 grama.... danas imamo 17. dana - i 970 grama!!!
Još uvijek se borimo, nije lako sa svim dijagnozama..
Ali Marta je pravi borac!!

_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
27.6.2011 12:33:14   
m600
IZVORNA PORUKA: Zvonki

user posted image user posted image user posted image Za sve male borce i njihove roditelje
Jedva čekam da naša uspavana ovo pročita user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bravo za sve bebice koje su izrasle u vejiku dječicuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kako napreduje vaše nedonošče???
27.6.2011 12:37:17   
lavica81
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: Zvonki

user posted image user posted image user posted image Za sve male borce i njihove roditelje
Jedva čekam da naša uspavana ovo pročita user posted image


_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!