|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   HSG
15.10.2008 20:17:38   
tikica_69
Ima li koja cura da je radila HSG? Zanima me gdje i kakva su vam iskustva. Da li ste dobile anestetik, kakav je oporavak, boli li, koliko traje sam zahvat?

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: HSG
15.10.2008 20:20:21   
tiha
ja neznam ni sta je touser posted image

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: HSG
15.10.2008 20:20:53   
Ira_
Joj draga žao mi je šta sve moraš prolaziti, ali na žalost ili na moju sreću nemam pojma ni šta ta kratica znači!

Pusa velika i drži se, a kada saznaš o čemu je riječ, javi.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: HSG
15.10.2008 20:25:01   
tikica_69
Histerosalpingografija (HSG) je radiološka pretraga tijekom koje se kroz vaginu i vrat maternice u šupljinu maternice uvodi posebna kontrastna boja koja ispunjava maternicu i jajovode. Ako su jajovodi otvoreni, boja će kroz njih izaći u trbušnu šupljinu, što je uredan nalaz. Kad se uštrca boja, rentgenskim uređajem se snima zdjelica i trbuh. Kontrastna boja se dobro prikazuje ovakvim snimanjem te se prema obliku i kretanju boje donose zaključci o obliku ženskih spolnih organa. Može se napraviti više fotografija i na taj način pratiti napredovanje boje kroz organe. HSG se obično izvodi unutar prvih deset dana nakon početka menstrualnog ciklusa (par dana nakon završetka menstruacije). Greške se mogu uočiti ovom metodom, ali pozitivni nalazi često nisu dovoljno detaljni da bi se zaključilo o kojem se točno poremećaju radi.


Znam ja sto je, zanima me ima li netko iskustva sa time....navodno je uzasno bolno
user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: HSG
15.10.2008 20:28:59   
Ira_
Stvarno nemam pojma, meni su radili laparaskopiju i koliko kužim to je isti vrag samo što sam ja bila uspavana.
Želim ti svu sreću svijeta !

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: HSG
15.10.2008 20:31:31   
tikica_69
Hvala.....ljubni mi slatko malecko stvorenjce user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: HSG
15.10.2008 20:33:00   
Ira_
Hoću, hvala draga!
user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: HSG
15.10.2008 20:34:39   
lelo
Isuse Tikvice po opisu zvuči bolno.Držim fige da sve dobro prođe.drži se i budi snažna kao i uvijek.

_____________________________

Leon 19.04.2007

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: HSG
15.10.2008 22:12:14   
Ruža
Tikica sretno u svakom slučaju, nadam se da neće jako boljeti i da će dati neke rezultate.
Svaka čast draga, dižem kapu za snagu koju imaš, strepljenje, hrabrost, volju i želju i od srca ti želim da tvoj trud bude nagrađen i blagoslovljen.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu lelo)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: HSG
16.10.2008 0:27:17   
Anoniman
tikice ako je to ono što ja mislim,meni je bilo jako bolno.mislila sam da ču se onesvjestit,netraje jako dugo ali čini ti se kao vječnost.nakon toga me malo bolio trbuh i kratko sam krvarila i to je to.sretno

(Odgovor članu Ruža)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: HSG
16.10.2008 0:44:04   
Anoniman
tražila sam po netu i da to je ono šta ja mislim.ako su ti jajovodi začepljeni pripremi se na bol ali ako nisu neče te boljeti jako.moram bit iskrena i reč da je mene jako boljelo jer su mi bili začepljeni.ali kratko traje.držim ti fige da sve ok prođe.samo se opusti.sretno!!!!

(Odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: HSG
16.10.2008 13:56:51   
cokolada
Tikice trazi da te uspavaju ako te je strah, na to imas pravo.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: HSG
16.10.2008 14:01:00   
tiha
bas mi je zao zvuci bolno al trazi da te uspavaju ili barem lokalnu imas pravo

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: HSG
16.10.2008 14:06:24   
Anoniman
ja nisam imala pojma šta mi radi,ni dali mogu tražit neku anesteziju.samo je to obavila i to je to.tužno.ali ako ju možeš dobit onda ju traži.ali opet to ti je individulano do žene do žene.neke boli,neke ne.

(Odgovor članu tiha)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: HSG
16.10.2008 14:51:09   
tikica_69
Meni su rekli da cu dobiti onu koktel injekciju pa cu valjda biti bar malo osamucena user posted image ....mada jos nisam ni sigurna hocu li ici.....user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: HSG
16.10.2008 15:11:24   
Anoniman
tikice moraš iči i nastavit dalje.dok ne dođe bebica koju toliko želiš.nažalost mi žene moramo puno patnji i boli proć za doć do željenog cilja i nećemo odustati!!!!

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: HSG
16.10.2008 15:17:48   
tikica_69
a trazila sam misljenje jos dva lijecnika nakon sto mi je to predlozeno od strane treceg i obojica se cude zasto bi mi to trebalo kad idem na IVF....za to mi ne trebaju jajovodi....a sto se tice prirodnog zaceca, tesko uz ovakav nalaz MM user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: HSG
16.10.2008 15:23:22   
Anoniman
ti odluči, ali ako kažu da za ivf netreba onda nemoj.nema smisla proživljavat nešto ako nije potrebno.

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: HSG
16.10.2008 17:05:12   
FIONA
curke držim palčeve svima koje to prolaze...slažem se da treba sve probati i proči jer da se jednog dana ne bi lupale po glavi e da sam bar!! Da znam lako je meni filozofirati ali opet želim vam od srca bebače što prije...

Za kraj evo sretne vijesti da je moja frendica nakon nekoliko godina uspjela ostati trudna...prošla je puno bolnih i manje bolnih pretraga da bi na kraju beta prvi puta bila 900 a prije dva dana 1700...u ponedjeljak ide na UVZ i držim palčeve da bu se primilo kak treba!!! Evo kad se čovjek najmanje nada...njoj su ovaj put bili izgledi najmanji i nije se nadala ali je išla jer bi morala prolaziti sve one patnje ispočetka!!!

I vama želim da se desi da vam bebač uskoro raste u škembama i da postanete slatke i debele trudnice!...još malo stisnite zubiče i ne gubite nadu...

pusa

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: HSG
21.10.2008 14:17:29   
Tsmee
Draga Tikice,
evo ja sam bila na HSGu u Merkuru u ožujku ove godine. Pretraga nije baš prekrasna, ali ne traje dugo pa je OK.
Uglavnom, kod mene je bilo ovako: primili su me u utorak u bolnicu, napravili samo anamnezu i citološku pretragu da vide da nemam gljivice (traje 2 minute uzimaje uzorka) i pustili me u sobu. Sama pretraga je bila sutradan pa su me upozorili da od ponoći ne smijem ništa jesti i piti jer za pretragu trebaš biti natašte.
Drugi dan ujutro su mi dali neke dvije injekcije za opuštanje/protiv bolova i za nekih dva sata me pozvali na samu pretragu. U ambulanti su mi, kako oni kažu, namjestili aparaturu. To je postupak u kojem ti kroz grlić maternice provuku jednu cijev i namjeste je kako bi kasnije mogli kroz nju puštati kontrastno sredstvo: s obzirom da se grlić maternice širi, to i prilično boli, ali traje 2-3 minute pa nije problem. Nakon toga su me na krevetu odvezli na rendgen. Tamo mi je doktor kroz postavljenu cijev ubrizgao kontrastno sredstvo pa su to onda snimali rendgenom. Mene je to ubrizgavanje jako boljelo, dok neke cure s kojima sam pričala kažu da njih nije uopće. Doktor mi je kasnije objasnio da su kod mene vjerojatno bili lagano začepljeni jajovodi pa ih je samo to ubrizgavanje odčepilo što je naravno boljelo (nalaz je bio uredan).
Nakon pregleda vratili su me u sobu. Inače se pušta žene isti dan popodne doma, ali mene su još zadržali preko noći jer imam neke alergije pa da me još prate. Treći dan ujutro išla sam doma.
Samo da ti napomenem (jer to meni nisu rekli pa sam se prilično uplašila) da je nakon pretrage normalno krvarenje, gotovo količinski kao menga, meni je trajalo 3 dana.
Ne znam je li ti ovo pomaže ili si već bila pa sve znaš, no u svakom slučaju sretno i držim fige da ti sve kasnije prođe kao meni - nakon te pretrage nisam više ni dobila mengu i sad okrugla čekam malu popišulju za Božić user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: HSG
21.10.2008 14:42:59   
Tsmee
Tikice,
evo tek sam sad procitala na drugim temama sretnu vijest. Drzim fige. A prica s HSGa možda pomogne drugim curama user posted image

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: HSG
21.10.2008 15:07:22   
božica
tsmeeuser posted image bok i dobro nam došlauser posted image user posted image





_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: HSG
21.10.2008 15:26:30   
Tsmee
Hvala Božice. Ja već dugo promatram iz prikrajka i čitam malo iskustva pa sam se konačno odlučila priključiti i podijeliti malo svoja iskustva.user posted image  Nisam još iskusni forumaš, ali polako bum se i ja uhodala. user posted image

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: HSG
21.10.2008 15:34:04   
tonkica
user posted image Dobro nam došla Tsmee!
I ja sam tak na početku, sad sam totalni ovisnik i visim tu svaki dan.


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: HSG
21.10.2008 15:38:50   
tikica_69
Cure, dobro nam dosle user posted image user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

.
пеперутка16

.

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!