|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ekološko čišćenje
2.3.2010 22:15:20   
novamama
U jednom časopisu izašao je članak o ekološkim sredstvima za čišćenje, tj. potpuno prirodnim i neškodljivim za ljude i okoliš...

kako ja to jako volim, baš sam se zainteresirala i oduševila, pa bih voljela da ovdje stavljamo neka svoja iskustva i prijedloge o čišćenju bez kemikalija koje nam guraju pod nos...

npr. u časopisu navode da je SODA BIKARBONA kraljica čišćenja jer da čisti:

- mrlje na kuhinjskim elementima - ima abrazivna svojstva
- wc školjku, zajedno sa octom (alkoholnim) - pospe se po školjci i uz rub školjke i ostavi da djeluje dva sata
- frižder - skuplja mirise, isti i ljeti u kanti za smeće - ubaci se žličica sode i kupi neugodne mirise
- štiti mašinu za rublje/perilicu od kamenca - uspe se u pretinac za prašak i okrene se neki jednostavni program - i nema kamenca (puno jeftinijna verzija, zar ne?)
- u kombinaciji s limunom izbjeljuje i osvježava....itd...


nešto novo mi je bilo pranje poda sa običnom vodom u koju se doda ulje ČAJEVCA koje:
- ima ugodan miris - osvježava
- čisti zrak od virusa (dezinficira) - e, ovo mi je otkriće!!!, pa može poslužiti kao raspršivač - osvježivač prostora!!!
- štiti od pojave gljivica na zidovima
itd...

ima još nekih fora:
-umjesto omekšivača se u pretinac za omekš. stavi jabučni ocat sa par kapi eteričnog ulja!!!!

itd...


moja isprobana i jednostavna praksa za čišćenje staklenih površina jest:

- prvo mokrom krpom prebrisati ogledalo/prozor (dakle, vodom)
- onda suhom krpom pobrisati mokro

i to je touser posted image bude blistavo, a nisam se nadisala raznih kemikalija i očuvala sam okolišuser posted image

ajmo cure, pucajteuser posted image


< Poruku je uredio novamama -- 2.3.2010 22:16:33 >


_____________________________

Ča je život vengo fantažija....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ekološko čišćenje
2.3.2010 22:27:33   
malizia
uliti limenku cole u zahodsku školjku jer limunska kis. u njoj dobro rastvara kamenac, a dobra je i za čišćenje fuga između pločica.
ja colu volim, mislim da mi nekad dobro čini, npr kada se najedem pa limunska kiselina sve to stopiuser posted image .

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ekološko čišćenje
2.3.2010 22:30:14   
dominik
ocat alkoholni: prozori, kuhalo za vodu, one metalne djelove na plameniku, kamenac na slavinama...obozavam ocatuser posted image

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ekološko čišćenje
2.3.2010 22:32:35   
ninolina
ocat alkoholni: prozori, kuhalo za vodu, one metalne djelove na plameniku, kamenac na slavinama...obozavam ocat

i kod mene tako


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ekološko čišćenje
2.3.2010 22:33:54   
Nika 24052006
I meni ocat služi više za održavanje pokućstva nego za salatuuser posted image

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ekološko čišćenje
2.3.2010 22:35:11   
lee
tako je i kod mene, ja koristim onaj sanitar a i ostale proizvode od frosha .piše da je prirodno...

_____________________________

Alex 2.5.2009
pravi sam decko veliki :) stize mi brat 11.12. 2013

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ekološko čišćenje
2.3.2010 22:36:14   
leilany
IZVORNA PORUKA: malizia

uliti limenku cole u zahodsku školjku jer limunska kis. u njoj dobro rastvara kamenac, a dobra je i za čišćenje fuga između pločica.
ja colu volim, mislim da mi nekad dobro čini, npr kada se najedem pa limunska kiselina sve to stopiuser posted image .


ihihihihi......zivjela coca colauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ekološko čišćenje
2.3.2010 22:36:21   
novamama
da, ocat je super i za dno rostfrei-nih lonaca!!! odstrani sve one boje i točkice...

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ekološko čišćenje
3.3.2010 8:05:51   
xxl
Nisam skužila kaj bacis u mašinu protiv kamenca??

_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ekološko čišćenje
3.3.2010 8:10:36   
novamama
IZVORNA PORUKA: xxl

Nisam skužila kaj bacis u mašinu protiv kamenca??


evo kaže ovako:

svaka dva mjeseca u pretinac za detrdžent staviti sode bikarbone koliko stane i okrenuti neki kraći program (bilo za perilicu rublja bilo za perilicu suđa)

inače, za svako pranje može se dodati dvije žličice sode bikarbone, zajedno sa detrdžentom - radi omekšavanja vode i kao preventiva za kamenac....

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu xxl)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ekološko čišćenje
3.3.2010 8:29:34   
xxl
Thx,kod nas je voda katastrofauser posted image

_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ekološko čišćenje
3.3.2010 9:12:40   
gljiva
Ja za kuhalo koristim lim.kiselinu protiv kamenca. Sudober očistim sa pjenom za brijanje i super se sjajiuser posted image

(Odgovor članu xxl)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ekološko čišćenje
3.3.2010 22:14:01   
novamama
IZVORNA PORUKA: gljiva

Ja za kuhalo koristim lim.kiselinu protiv kamenca. Sudober očistim sa pjenom za brijanje i super se sjajiuser posted image


ovo baš i nije ekološkiuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu gljiva)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ekološko čišćenje
3.3.2010 22:35:40   
natalijax

IZVORNA PORUKA: leilany

IZVORNA PORUKA: malizia

uliti limenku cole u zahodsku školjku jer limunska kis. u njoj dobro rastvara kamenac, a dobra je i za čišćenje fuga između pločica.
ja colu volim, mislim da mi nekad dobro čini, npr kada se najedem pa limunska kiselina sve to stopiuser posted image .


ihihihihi......zivjela coca colauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image ovo još nisam čulauser posted image ja ništ neznam ja baš nisam ekološki nastrojena,ja se gušim u kemikalijama

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ekološko čišćenje
3.3.2010 22:39:29   
dominik
IZVORNA PORUKA: novamama

IZVORNA PORUKA: xxl

Nisam skužila kaj bacis u mašinu protiv kamenca??


evo kaže ovako:

svaka dva mjeseca u pretinac za detrdžent staviti sode bikarbone koliko stane i okrenuti neki kraći program (bilo za perilicu rublja bilo za perilicu suđa)

inače, za svako pranje može se dodati dvije žličice sode bikarbone, zajedno sa detrdžentom - radi omekšavanja vode i kao preventiva za kamenac....


to je mom tati rekla zenska iz servisa....puno je jeftinije i bolje neg ona sredstva protiv kamenca

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ekološko čišćenje
3.3.2010 22:39:51   
dominik
IZVORNA PORUKA: xxl

Thx,kod nas je voda katastrofauser posted image


al zato imas hebeni pogled...reko mi mmuser posted image

(Odgovor članu xxl)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ekološko čišćenje
4.3.2010 0:01:45   
FIONA
uuuffff....za kamenac i mrlje da...al koliko god volim biti eko osvještena u kupaonici mora bit oprano domestosom inače ja ne skidam šlape s nogu...

ovo sa sodom u perilicu baš bum probala...ja kupujem calgon al brate mili preveč vole pa ni nemam baš za svako pranje ....
THX!user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ekološko čišćenje
10.3.2010 1:40:24   
anta
ja koristim ocat razrijeđen sa vodom za čišćenje stakla i za sjaj pipa na umivaoniku, sudoperu, na kadi... Isto tako ako ih istrljate korom od banane dobe neki super sjaj... user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ekološko čišćenje
10.3.2010 14:35:08   
novamama
IZVORNA PORUKA: anta

ja koristim ocat razrijeđen sa vodom za čišćenje stakla i za sjaj pipa na umivaoniku, sudoperu, na kadi... Isto tako ako ih istrljate korom od banane dobe neki super sjaj... user posted image


s koje strane kore od banane, vanjske?user posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu anta)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ekološko čišćenje
10.3.2010 22:34:18   
anta
Ne, ja ispoliram s korom banane s unutarnje strane, zna se naloviti malo banane user posted image ali poslije krpom još obrišem i super je. To sam prvi put vidjela na tv emisiji ... user posted image I od onda stalno imamo banane user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ekološko čišćenje
10.3.2010 22:41:54   
novamama
IZVORNA PORUKA: anta

Ne, ja ispoliram s korom banane s unutarnje strane, zna se naloviti malo banane user posted image ali poslije krpom još obrišem i super je. To sam prvi put vidjela na tv emisiji ... user posted image I od onda stalno imamo banane user posted image user posted image user posted image


smiješno zvuči, ali probat ću jednom, hvala tiuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu anta)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ekološko čišćenje
11.3.2010 20:32:51   
anta
Nema na čemu.
A u kadu stavim sodu bikarbonu i zalijem sa limunskom kiselinom. Kada se stvori lijepa pjenica swe lijepo očistim. Naravno, za čišćenje wc-a koristim kemije, jer one provjereno ubijaju bakterije. No, prije upotrebe npr. Domestosa , razrijedim vodom i otvorim prozore.

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ekološko čišćenje
24.3.2010 12:17:21   
novamama
baš sam htjela podignuti ovu temu...

jutros sam svoje kupatilo ekološki očistila user posted image

sa sodom b. i alkoholnim octom oprala sam sve sanitarije, ogledalo sa običnom vodom...

sve se sjaji, nema neugodnih niti oštrih mirisa...

ipak, u školjku sam stavila onaj cvjetić...

uglavnom, isto se pere kao sa sredstvima za čišćenje, samo što soda i ocat ne pjene...

ma skroz je to ok!

soda košta 12 kn/kg, našla sam je u interšparu...alkoholni ocat malo manje od 4 kn/litra, budgetov u interšparu...


_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu anta)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ekološko čišćenje
12.4.2010 18:23:44   
novamama
hmm...

moram priznati da ipak nisam zadovoljna....sjaj traje jedan dan...čišćenje traje dulje....

kupila sam arf za kupaonicuuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ekološko čišćenje
16.12.2010 23:26:14   
Bubu
Ja ovako čistim već dvije godine, i nikad se ne bih vratila na staro!
Čarobna formula za čišćenje SVEGA: Par kapi ekološkog detergenta za pranje suđa, voda, alkoholni ocat. Pere apsolutno sve, rastvara masnoću po tavama, pločicama, taccnu na dječjoj hranilici...sve! bolje od ičeg!

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!