Gang55 u 00:15
na temi Buy 100% quality counterfeit notes/fake documents WhatsApp: +447401473736 Are you looking to buy so
Uzročnik je bakterija beta hemolitički streptokok skupine A. Prije desetak godina te su bolesti bile povezane s reumatskom groznicom, koja se javljala kao komplikacija streptokokne bolesti. Pronalaskom antibiotika i unaprjeđenjem zdravstvene zaštite praktički su iščezle navedene komplikacije. Čini se da je i sama bakterija promijenila svoja obilježja, što je također pridonijelo općem nestanku opisanih komplikacija, koje su u pravilu bile vrlo teške (upala zglobova, srca, mozga i dr.). Stoga su se nekad nakon svake preboljele infekcije redovito provjeravali kontrolni bris ždrijela, sedimentacija, krvna slika i EKG. Danas je pristup znatno promijenjen. Svaka upala praćena simptomima bolesti liječi se antibiotikom.
Smatra se da već nakon 48 sati od početka terapije bolesnik više nije zarazan. Kontrolni bris ždrijela treba raditi samo u slučajevima ponavljajućih infekcija ili većeg broja oboljelih u kolektivu. Naime, svaka streptokokna bolest mora se prijaviti mjerodavnoj epidemiološkoj službi. Kad se ispune određeni uvjeti (broj oboljelih), u kolektiv dolazi epidemiološki tim i, prema točno definiranim pravilima, provodi protuepidemijske mjere. Najčešće se i djeci i zaposlenicima uzimaju brisevi ždrijela Na osnovi dobivenih nalaza odlučuje se hoće li terapiju dobivati samo djeca s pozitivnim nalazom brisa ili će pak antibiotik preventivno popiti sva djeca u skupini. No, ostao je strah od infekcije ovom bakterijom, pa osoblje vrtića katkad upućuju djecu na vađenje brisa ždrijela Takav pokušaj osuđen je, pak, na neuspjeh jer se samo istodobnim obuhvaćanjem cijele skupine ugrožene djece mogu provesti protuepidemijske mjere. Jednostavnije rećeno, jedno dijete će doći liječniku danas, nalaz brisa će za tri dana biti uredan, all je u međuvremenu mogao dobiti bakteriju od djeteta kojem će se bolest dijagnosticirati tek dan ili dva poslije. Stoga voditeljice zdravstvene skrbi u vrtićima trebaju usko surađivati s mjerodavnom epidemiološkom službom. Preporučuje se da dijete prije uzimanja brisa ne pere zube jer zubna pasta može umrtviti bakterije s površine sluznice i one neće porasti u laboratoriju. Katkad se u brisu ždrijela pronađe streptokok, a da nema znakova bolesti (dijete je dobro, nema upale ždrijela). Tada govorimo o kliconoštvu. Ono se u pravilu ne liječi, a dijete može u kolektiv jer se ne smatra zaraznim.
I na kraju jedan savjet. Djeca koja se lijeće od streptokokne upale trebala bi nakon pet dana uzimanja antbiotika promijeniti četkicu za zube. U suprotnom, postoji velika vjerojatnost da će nakon prestanka terapije na četkici eventualno zaostala bakterija ponovno pronaći svoj put do djetetova ždrijela.
Pozitivan test
Autor: sana12
Nalaz spermiogram
Autor: Lidija242
Nalaz
Bebać No3
Autor: ninamurkovi
31 tjedan
Nasa srecica broj 2
Autor: dad@
40+3
Autor: mali andeo
Evo nas na samom kraju... Ali mojoj pri
Rad od kuće za mame
Autor: JelenaRel
Određivanje spola.
пеперутка16
Koliko je pouzdano određivanje spola ultrazvukom? Vaše iskustvo je:
Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:
Čestitamo!