|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Amniocenteza
18.5.2012 8:19:57   
Stormblast
Čudno kako nitko nije još do sad otvorio ovu temu,ali nikad nije kasno!
jel ima netko iskustva o tome? kakva su? dobra,loša?
naime,na prvom pregledu,ginićka mi je rekla da si razmislim o tom postupku,iako imam 28 god,veli da je to na meni da se odlučim...sad ne znam kaj da joj velim idućeg puta na pregledu jer fakat ne znam kaj da radim!
još kad mi je rekla da postoji mala mogućnost za sponatni,nije mi svejedno! user posted image

PLIZ pomagajte!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Amniocenteza
18.5.2012 8:34:17   
mariola
Nis radila amn. jer je gin. procijenio da nije potrebno tako da ne znam detalje.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu Stormblast)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Amniocenteza
18.5.2012 8:54:39   
danery
ja sam bila,ali kod bebe je baš bilo jako oštećenje i veliki manjak plodne vode,pa su me zato poslali da vide što će biti sa user posted image ....
išla sam na sv.duh kod dr.habeka,odradio je to odlično pošto je baš bio kompliciran zahvat....
nalaze sam čekala neka 3-4 tjedna....
nisam krvarila nakon toga niti mirovala ništa posebno....tako su mi rekli,da ne moram ležati....
zahvat kao sam je neugodan,bockaju ti stomak debelom iglom da bi izvukli vodu,sve se prati uzv-om....
ako nemaš dobre razloge za to,onda ti ja ne bi savjetovala da ideš tek tako....ako ti dr nije dala neku dijagnozu koja bi zahtijevala amnio,ili ako u obitelji nemaš nekoga tko je bio bolestan ili je invalid,ili ima neke teže a nasljedne bolesti,onda ne bih išla da sam na tvom mjestu....
osim toga,dobna granica za amnio je OD 30 godina koliko znam,čak i 35....


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Amniocenteza
18.5.2012 9:10:17   
seraphyme
icuceeeekkkkkkkkkkkkkkkkk naši ginići ne šalju žene na amnio prije 40-te godine osim u slučaju genskih bolesti ili ako se na uzv vidi nekakva mana.

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Amniocenteza
18.5.2012 10:41:22   
Stormblast
Iskreno,nemam pojma zakaj mi je to spomenula,pošto imam toliko godina koliko imam!
prvi pregled i uzv je sve 5,nikakvih problema.

hvala vam curke,puno ste mi pomogle!
onda ne idem na to, jer nije mi niti preporučila,samo mi je stavila bubu u uho,nikaj drugo..... user posted image

inaće u obitelji i u obitelji moga dečka nema nikakvih genetskih bolesti ili nešto slično,tako da definitivno ne idem,sad ste mi puno pomogle i uvjerile još više da ne idem! user posted image

< Poruku je uredio Stormblast -- 18.5.2012 10:42:52 >

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Amniocenteza
18.5.2012 10:48:56   
Zvonki
Nije mi jasno da bi netko ženu sa 28. godina slao na amniocentezu, oism u slučaju kao kod danery user posted image  Možda je mislila na kromosomopatiju?

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Stormblast)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Amniocenteza
18.5.2012 10:50:26   
mala pcelica
ne izlaži se riziku ako nema osnovane sumnje za neku gensku bolest user posted image bzv mi je je to da ti rade i zbog godina ,a još ni 30 nisi prešla user posted image

(Odgovor članu Stormblast)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Amniocenteza
18.5.2012 11:13:46   
Stormblast
ne ne nije ona mene slala na amnio, samo mi je to spomenula,pa ako želim.....
i rekla mi je da ako će biti neke indicije,onda ce mi svakako preporuciti!

ako dodje do toga,nedaj Bože,onda cu ici....

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Amniocenteza
18.5.2012 11:33:52   
seraphyme
najbolje niš ne dirati

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Stormblast)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Amniocenteza
18.5.2012 11:39:03   
mala pcelica
ako dodje do toga onda da,ovako bolje smirom biti user posted image

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Amniocenteza
18.5.2012 11:54:12   
Stormblast
niti neću,hvala vam! user posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Amniocenteza
18.5.2012 14:08:04   
Krky
Stvarno malo bedasto. Pa ako postoji mogućnost za spontani, pogotovo onda se amniocenteza ne preporučuje, kao i u inače rizičnim trudnoćama. Ona sama po sebi nosi određen rizik, iako nije nešto velik, ali na nju se šalje ako ima opravdane sumnje na ozbiljne poremećaje. jedan od njih može biti i previše plodne vode, što može upućivati na to da beba ne guta dovoljno zbog nekih oštećenja. Tako je meni bilo u 2. rudnoći, s 25. godina. Prije toga slali su me na triple test gdje je bio povišen rizik za Down. Amnioc. sam odbila jer je taj triple samo procjena, trudnoća je bila rizična, tjedni su bili poodmakli (20. tjedan), hjela sam svakako roditi...bebač je bio za čistu 10ku. I prošla (4.) i ova (5.t.) opet nose rizik od Downa zbog mojih godina (41.). No amnio sam opet odbila. Želim roditi, pa amnioc. kao dijagnostička metoda nema svrhe.

I nije mi jasno zašto te onda ne šalje prvo na double i triple test, pa to ide prije amnioc. Na tebi je odluka, ali ako nemaš nekih genetskih bolesti u obitelji, ja ne vidim potrebu, ali svakako bih ginićku izdavila da mi kaže zašto tako misli.

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Stormblast)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Amniocenteza
18.5.2012 14:08:27   
modesty blaise
evo ja ću ti reči odi na amniocintezu....to je jedini siguran test a u današnje vrijeme gotovo da niti nema bojazni od nekog spontanog...
ja sam išla u obje trudnoće i da zatrudnim išla bi i opet....
amniocintezu sam radila privatno kod dr Kosa , zahvat mi nije bio niti najmanje neugodan. nisam ni osjetila da mi išta radi.... jedino kaj mi je dao je da popijaem sat vre,mena prije amnio normabel. rekao mi je da je to zato da beba bude mirna tj da se ne prepadne zahvata user posted image
nakon toga sam odležala sat vremena na stolu uz sok i časopise a kasnije su me odvezli doma. taj dan mi je savjetovao da ne idem na posao niti da nekaj delam nego da odmaram psihički i fizički...
rezultate sam dobila za 10 dana i bila ziher da je s mojim bebama sve u redu
eto...to je moje iskustvo

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu Stormblast)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Amniocenteza
18.5.2012 14:20:27   
Stormblast
Krky, spominjala je i neke probire,osim te amnio....
budem je sad drugi put izgnjavila da mi veli zakaj je to uopće spomenula!

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Amniocenteza
18.5.2012 16:07:15   
Krky
E pa pitaj je onda. Odluka je svakako na tebi. Ovdje možeš "čuti" samo naša iskustva. Osnovno pitanje je (koje je meni postavio sam genetičar) je da moram razmisliti o opcijama, npr. što bih učinila da (potencijalno napravljena) amniocenteza pokaže nepravilnosti u razvoju bebe, genetski poremećaj ili slično. Ako bih i u tom slučaju odlučila roditi, amnioc. nema baš neke svrhe i nosi određen (iako mali) rizik, ili ako možda hoćeš baš odmah znati da li je sve u redu i biti mirna do kraja trudnoće. Ja sam probire radila, jer bez njih ne mogu na pregled u Vinogradsku bolnicu gdje želim roditi. U mojoj dobi, gin. je zakonski obvezan poslati me na amnioc. ali nitko ne može ni na što prisiliti, odbijanje se potvrđuje potpisom (u tom slučaju). Ja ti mogu reći samo svoje iskustvo, da meni to netko kaže samo tako, bez nekih indicija, ne bih otišla i to ne zato što se bojim igle ili neugodnosti zahvata. Osobno, nemam baš ništa protiv amniocenteze. Nadam se da te nismo previše zbunile, al eto, htjela si naša iskustva. Sretno s trudnoćom, želim ti zdravu i veselu bebicu!


_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Stormblast)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Amniocenteza
18.5.2012 18:05:17   
Stormblast
Hvala ti na savijetima,mislim da necu ici sve dok nema nekih indicija!
Inace,od kojeg do kojeg tjedna se to radi?

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Amniocenteza
18.5.2012 20:07:34   
danery
radi se između 15.i 19.tjedna,najkasnije do 22.tt...

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Stormblast)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Amniocenteza
19.5.2012 8:33:06   
Stormblast
danery,hvala ti! user posted image

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Amniocenteza
21.5.2012 20:30:09   
dami
Bila sam zato jer sam zatrudnila u 36. godini mada se ni kod nas ne šalje ako nemaš preko 35. Bilo me izrazito strah ali proteklo sve u redu. Mislim da je to isključivo odluka između tebe i tvog partnera. Kako kod odlučiš  , odlučiti ćeš za dobrobit svojeg djeteta, zar ne !
SRETNO !


< Poruku je uredio dami -- 21.5.2012 20:32:01 >


_____________________________

Mirko 06.12.1992
Darija 20.02.2008

(Odgovor članu Stormblast)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Amniocenteza
21.5.2012 20:31:06   
dami
IZVORNA PORUKA: dami

Bila sam zato jer sam zatrudnila u 36. godini mada se ni kod nas ne šalje ako nemaš preko 35. Bilo me izrazito strah ali proteklo sve u redu. Mislim da je to isključivo odluka između tebe i tvog partnera. Kako kod odlučiš  , odlučiti ćeš za dobrobit svojeg djeteta, zar ne !
SRETNO !




_____________________________

Mirko 06.12.1992
Darija 20.02.2008

(Odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Amniocenteza
22.5.2012 8:38:07   
Stormblast
pa zapravo,da!
ma rekla sam već ginićki da ne bum išla sve dok ne bu postojale indikacije i bok!
hvala!

(Odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Amniocenteza
28.5.2012 20:50:53   
anja1501
bok cure,nova sam ovdje i neznam na kojoj bi temi tocno potrazila informaciju, zanima me dali netko za dali je bpd 36,8 ok za trudnocu od 16 tjedana,hvala unaprijed

(Odgovor članu Stormblast)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Amniocenteza
28.5.2012 22:55:26   
mamacita
To sve ovisi od tebei muza, zelite li saznati da li je vase dijete 100% zdravo ili ne. Ja vidim svrhu u tome jedino ako je zena spremna pobaciti, ako rezultati budu katastrofalni. Onda ok. U slucaju da zelis roditi bez obzira na rezultate onda se ne bih ni izlagala tome, jer ocito da nije vazno da li je beba 100% zdrava ili ne, jer je zeljena. Meni su to predlagali u 4-toj trudnoci, no ja sam odbila, i potpisala.

(Odgovor članu anja1501)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!