|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Grizem, bjesnim, i na muhe lajem!
5.8.2011 17:59:00   
galebica
Upravo tako kako ste procitali! Toliko sma nervozna da ne znam kuda sa sobom, progesteron i utric?? Ili samo "drugo stanje"?
Sad me gusi, sad me boli u prsima, sad mi neka vrucina u noge i u sake udari, sad ne mogu spavati a do prije par dana spavala ko medo, sad me bole sise, sad ne bole pa se brinem zadto ne bole. Muka pa mi krivo, prestane pa me strah!
Stomak malo bolucka ali ovo je upala pisnih kanala posto imam mutan urin( i nista mi nisu dali za to), bubrezi nocu razvaljuju, caja ne pijem puno, svako malo pis pis...kap po kap...mislim da trebam psihijatraaaaaaaaaaaaaaaaaa.


E da, iduca kontrola je akoBogda u ctvrtakuser posted image Ko ce tek to docekati, jer se sad plasim da mom bebachu ne naskodi moja nervoza, ili normalbel ako uzmem, ili ova upala koju imam, ili antibiotik ako mi ko propise...grrrrrrrrrrrrrrrrr, gizem i dalje.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Grizem, bjesnim, i na muhe lajem!
5.8.2011 18:18:52   
pincirotvajler
ajmeeee user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu galebica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Grizem, bjesnim, i na muhe lajem!
5.8.2011 19:19:55   
adryosijek
popij uvinog caja za mokracni mjehur i upale ali ne jednom vec vise puta u danu..znam da nevalja u trudnoci biti nervozan da utjece na bebu,ja sam bila zivcana isto pa mi mala malo zna da luduje hehuser posted image

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Grizem, bjesnim, i na muhe lajem!
5.8.2011 20:19:21   
galebica
Uvin caj sam pila prije par dna, pa mi rekose: ni slucajno! Kazu ima neka travka u njemu od koje krece porodjajuser posted image
I da pijem brusnicu.
I ja odem i kupim brusnicu, naravno ovdje u trgovini jer ne mogu u apoteku, podaleko je, a ja mirujem...i gledam, hajde Podravkina je najsigurnija.
Ima i od Poljorada( nas domaci), ali cesto budu crvavi vocni cajevi pa eto, nisam, uzmem podravku.
Dodjem kuci, napijem se ja toga nekoliko puta i gledam sastav...WTF??? Brusnice 1% ???
Ostalo najvise kupine( koja pomaze pri otvaranju kod poroda).
I lijepo zatjeram sve cajeve u k. krasni, hajde sacekacu da mi neko donese onog crvavoguser posted image , uhvatim se mlake vode i eto...sad sam na vodiuser posted image

Mozda uzmem i Ceporex, on spada u "neskodljive"...tako mi rece frend ginic...ali jos uvijek izbjegavam, sve dok temperatura ne pocne biti nepodnosljiva...

I da, jos uvijek trebam shrinkaaaaaaaaaaaaaa. ili barem casicu dobre sljiveuser posted image

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Grizem, bjesnim, i na muhe lajem!
5.8.2011 20:26:58   
Juanita
već sam ti napisala u temi prije kako neoljuštena zob koju ima u svakoj apoteci, konzumu i sl malo većim dućanima je sasvm sigurna za piti na litre kroz trudnoću a sto posto uklanja bakterije... proguglaj malo pa ćeš vidjeti iskustva drugih trudnica.


(Odgovor članu galebica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Grizem, bjesnim, i na muhe lajem!
5.8.2011 20:27:39   
Ninjago
Sorry ali ne kuzim,si radila urinokulturu da se dokaze uroinfekt?Tko ti je dao ceporex?Nije ti bas pametno u trudnoci nelijecit takvu infekciju pogotovo ako je prisutna temperatura.

(Odgovor članu galebica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Grizem, bjesnim, i na muhe lajem!
5.8.2011 20:31:06   
Juanita
točno. i ne uzimati antibiotike na svoju ruku, jer em sto ne znaš koju bakteriju imaš i hoće li baš taj antibiotik odgovarati kontra nje, em sto uzimanje bilo kakvih ljekova na svoju ruku u T nije baš pametno...

(Odgovor članu Ninjago)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Grizem, bjesnim, i na muhe lajem!
5.8.2011 20:50:26   
galebica
Urinokulturu nisam, ali obicni urin jesam, bakterija je dosta, urin mutan.
E sad, jedini dozvoljeni antibiotici su penicilini i cefalosporini, posto je uroinfekcija, ide cefalosporin( ceporex u ovom slucaju). Kolega ginekolog mi je to rekao da mogu ako bas zagusti, a ja sve izbjegavam...

Da, za zob sam cula i vec sam narucila par kila, pa kad me razuzmeuser posted image

Uffff, i jos se prokleta macka opet tjera, o ne, opet ce cijelu noc biti dreka i zavijanjeuser posted image

(Odgovor članu Juanita)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Grizem, bjesnim, i na muhe lajem!
5.8.2011 20:54:47   
Juanita
ne znam, urinoinfekcije nisu zafrkancija naročito u trudnoći. ja kad sam tako imala meni je gin propisao antibiotik odmah i slao me na urinokulturu...

(Odgovor članu galebica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Grizem, bjesnim, i na muhe lajem!
5.8.2011 21:24:57   
galebica
Znam Juanita, one se sire od dole prema gore i mogu naskoditi. Ali kazem ti, lijekovi izbora su samo i iskljucivo penicilini, cefaleksini i eventualno eritromicin( idealan bi bio nitrofurantoin, ali nema ga u apotekama, povukli ga iz prodaje).
Svi ostali spadaju u kategoriju C, dakle, na zivotinjama dokazano da su stetni, dok ovi sto sam nabrojala spadaju u B, prilicno bezopasne: nema posljedica na zivotinjama, na zenama nisu ispitivani...mozda veceras ipak pocnem piti, evo ga na stolu ali odugovlacim, zao mi, ovo bi bio hm, 7 tjedana plus dan ili dva, taman organogeneza...s druge strane bakterija moze pojesti plod.
Ma idem ga popiti pa sta bi bi.

(Odgovor članu Juanita)
Neposredna veza do poruke: 10
   [Obrisani korisnik]
5.8.2011 21:30:34   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu galebica)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Grizem, bjesnim, i na muhe lajem!
5.8.2011 21:36:06   
danery
ja sam u ranoj trudnoći imala jaku upalu mjehura,nalaz bio loš,i dr mi prepisao NINUR....pila sam i prošlo mi je,a nikakvih posljedica nije bilo za trudnoću...

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Grizem, bjesnim, i na muhe lajem!
5.8.2011 21:39:07   
ikica84
koliko tjedana si trudna?user posted image

_____________________________

ANDREJ 02.01.2010.
VIKTOR 24.09.2011.
mamine srece najveceeeeeee!!!!

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 13
   [Obrisani korisnik]
5.8.2011 21:45:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ikica84)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Grizem, bjesnim, i na muhe lajem!
5.8.2011 22:02:33   
Juanita
IZVORNA PORUKA: galebica

Znam Juanita, one se sire od dole prema gore i mogu naskoditi. Ali kazem ti, lijekovi izbora su samo i iskljucivo penicilini, cefaleksini i eventualno eritromicin( idealan bi bio nitrofurantoin, ali nema ga u apotekama, povukli ga iz prodaje).
Svi ostali spadaju u kategoriju C, dakle, na zivotinjama dokazano da su stetni, dok ovi sto sam nabrojala spadaju u B, prilicno bezopasne: nema posljedica na zivotinjama, na zenama nisu ispitivani...mozda veceras ipak pocnem piti, evo ga na stolu ali odugovlacim, zao mi, ovo bi bio hm, 7 tjedana plus dan ili dva, taman organogeneza...s druge strane bakterija moze pojesti plod.
Ma idem ga popiti pa sta bi bi.


sve ja to znam sve sam ih pila... nisam ja protiv antibiotika, smatram da ih moras piti kad je upala u pitanju, ali mislim da ti je tvoj gin to vec trebao propisati i koliku dozu uzimati. ja sam u prvoj T bila preko mjesec dana s prekidima na antibioticima taj cefalax, klavocin, novocef ali meni ljekovi nisu pomogli.. smanjili bi br bakterija u urinu ali ne bi ih iskorijenilo... i onda mi je sam gin kad vise nisam smjela piti antibiotike rekao prirodnim putem ih treba eliminirati. zob, brusnica, tekućina i sto je vrlo važno sto manje slatkog. ja misim da mi je tek tamo u 8 mj trudnoće se očistio nalaz.
a hvala Bogu u ovoj T nemam s tim problema.


(Odgovor članu galebica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Grizem, bjesnim, i na muhe lajem!
5.8.2011 22:37:45   
adryosijek
onda najsigurnije da si nazoves ginica i da ti prepise ili kod doktora da ti kazu sta je najbolje..
da ti se pomogne,oni znaju vise nego mi

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu Juanita)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Grizem, bjesnim, i na muhe lajem!
5.8.2011 23:17:12   
mamacita
Imas sok od cranberry u ducanima, i to gledaj da ima najmanje 27% udjela voca. Jedino ce ti takav pomoc. Zaista, vjerujem da ti je dosta svi zivih simptoma, no eto, trudnocu si zeljela i dobila. Budi sretna i uzivaj u svim darovima trudnoce! Sto se tice upale mjehura, otidji dr. pod hitno, jer to svakako nije za kucno samoljecenje, i posebno sa temperaturom. Sretno.

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Grizem, bjesnim, i na muhe lajem!
6.8.2011 7:34:47   
Ninjago
U svakom slucaju ti vise moze nastetit uroinfekt nego antibiotik,a penicilini i cefalosporini su dozvoljeni u trudnoci,ja sam pila sad u zadnjoj trudnoci klavocin i sinersul isto zbog uroinfekta plus puno,puno caja od lišća brusnice.Sretno i da sve bude ok!

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Grizem, bjesnim, i na muhe lajem!
6.8.2011 8:19:02   
mišica 666
ja ne kužim kakav ti je to doktor koji ti na urinoinfekciju nije prepisao antibiotike. toga mjenjaj pod hitno a umeđuvremenu odi na hitnu tamo će te pregledat i utvrdit šta ti je i dat to odgovarajuću terapiju. i odi što prije. i pij što više tekučine pa makar vode, možeš jesti i lubenice ona isto čisti bubrege. sretnouser posted image

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Ninjago)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!