RE: Zimske bebe! (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


sminkret -> RE: Zimske bebe! (8.2.2013 21:16:02)

Evo i mene, bila sam danas na pregledima ali me sad više brine curica jer je dobila neku temperaturu, i sva sam u razmišljanju u što će se razviti to. Ionako slabo spavam pa ju cijelu noć mogu provjeravati.
Dobila sam uputnice za rodilište i za ctg 3x. Soc.gin nije baš pričljiv, i poprilično ravnodušan prema svemu. Poslije sam bila kod drugog gina, dijete je nekih 3800g, s time da on veli da je sigurno između 3500-4000g, tako da mi se povijest ponavlja. Beba se uopće ne spušta i on misli da jednostavno nema prostora kamo. Čvrsto sam zatvorena. Prema tome bi ja trebala i ovaj put na carski. Nadam se da će biti takvo razmišljanje i u bolnici budući da sam sitnije građe - 159 cm visoka i sad jedva na 60kg. Na pregled u bolnicu idem sljedeći pon 18.2. Eto, sljedeći tjedan još malo mira? Sve sam počela razmišljati kako će sve to skupa proći, kako mi Ozana više neće biti jedini centar svijeta i tako...
Evanoi i Nelly kako ste vi? Jel se događa štogod kod vas? E da, ja bila i na ctg danas, sve ok, otkucaji srca dobri.




nelly68 -> RE: Zimske bebe! (8.2.2013 22:18:06)

hej ma ja sam dobro mene još ništa neboli i kako sam pisala omekšano je sve a zatvorena znači ništa se ne događa,a valda će počet.Evanoi ja mislim da to znači da se kod tebe počelo već nešta događat jer kad cerviks nestane onda dolazi do poroda bar sam ja čitala da je tako(ako sam dobro pročitala)....meni je bitno da mi malac nije sitan kako su me svi plašili do sad ja misla neće imat ni 3 ijako to nije 100% točno al ajd[sm=smiley36.gif] a utorak na prvi ctg.i šta tamo rade jel i pregled rade ili?Kako je kod vas?Kad kod svoje gin.više neidem samo da mi vidi to od ctg-a tako mi je rekla svaki put poslije da dođem kod nje da vidi,kako ću ja znat jesam se počela otvarat i dal se događa šta?Šta moram samo čekat trudove onda?Mislim ja nemam pojma meni ovo prva beba a kad dođem kod nje imam sto pitanja i naravno pola ih zaboravim[sm=zmeden.gif]....i sad smo samo nas tri ostale...a Sminkret krupna bebica pa zato?Meni je moj skroz na mjehuru znači mene čeka prirodno a neznam čega bi se više bojala prirodno ili carski ma ja se svega bojim [sm=jezicek.gif]




daze -> RE: Zimske bebe! (9.2.2013 10:43:10)

Drzite se cure,mislim na vas![sm=bravo.gif]
Btw i meni je gin rekla cerviks omeksan a skroz zatvorena,i za 24 sata rodila[sm=smiley36.gif]




evanoi -> RE: Zimske bebe! (9.2.2013 11:21:11)

sminkret, ctg je samo ctg - otkucaji srca. ali ako ti piše pregled na uputnici, onda daješ i urin, tlak i unutarnji pregled kod dr. to sam ja odradila sad u bolnici prvi put, i ponavljat ću do termina svaki tjedan. tako je bar kod nas u puli. šta kod vas nije?
nelly, kako se ti osjećaš?
ja sam ok., ali imam pritisak u zdjelici, baš zdjelične kosti me često bole kad se premještam ili hodam. a malecki očito je dosta spušten jer trčim često na wc. ahh... iščekivanje... strah + uzbuđenje...
daze, kako manuelica?




evanoi -> RE: Zimske bebe! (9.2.2013 16:18:06)

joj, sorry, sminkret... ovo sam nelly objašnjavala kako izgleda pregled u bolnici (u puli)... sve sam pobrkala [sm=zardeva.gif] oprostit ćete trudnici u iščekivanju [sm=smiley36.gif]




sminkret -> RE: Zimske bebe! (9.2.2013 17:43:07)

[sm=smiley36.gif] Evanoi, ništa zato. I kod nas u vž je slično. Prvo urin, pa ideš na ctg 15-20min da se vide otkucaji srca i trudovi, pa pregled da li se otvaraš. Onda ti obično vele kad da opet dođeš ili prije ako budu trudov ili pukne vodenjak. Nelly, nemoj brinuti, znat ćeš da se događa ono pravo. A smisao tih pregleda jest da vide dal se otvaraš. Mada ti tu nema nekih pravila. Daze je primjer[sm=smiley1.gif]. Ja tek idem u bolnicu za 10 dana, i ne žurim se previše jer bi me mogli odmah hospitalizirati zbog prvog carskog reza i tih nekih drugih okolnosti.
Nelly, baš mi je drago da je bebica onak kak treba biti. Taman je teška da porod bude normalan a opet da bude i pravi komad[sm=smiley36.gif]
Evanoi kad ti opet ideš na pregled u bolnicu?
Meni je inač bolnica u susjedstvu, s prozora gledam na rodilište, tako da mi je uvijek blizu [sm=smiley36.gif]
Daze, kak je curica?




daze -> RE: Zimske bebe! (9.2.2013 18:20:48)

Draga opisala sam Manuelino danasnje stanje tamo na temi di su bebe,pa cirni tamo ako ti nije tesko.preko moba sam pa da ne ponavljam.i porod sam tamo opisala,stvarno brzo zaboravis bol.samo opusteno i drzite u glavi kad vas uvati trud da ste korak blize cilju[sm=smiley36.gif]
Ma sve ce te vi jos malo rodit i drzat bebace[sm=bravo.gif]
I tila sam jos komentirat procjenu bebe u stomaku,meni gin stalno govorila da M ima duge noge i zadnji pregled da ima oko 3400 a ono mrvica od 47 cm i 2900. Ni d od dugih nogu[sm=smiley36.gif]




evanoi -> RE: Zimske bebe! (10.2.2013 13:12:12)

sminkret, dakle vi ne idete svaki tjedan u bolnicu (zadnji mjesec) na preglede? ja sam bila u čet, i opet u čet idem. ufff.. sinoć sam se u roku pola sata 3 puta dizala za wc koliko mi bebač pritišće mjehur. sad jedva kuham ručak. on izvodi nešto, pravi atletičar. [sm=jezicek.gif]
cure, morate li vi brojiti fetalne pokrete? ja da, 3puta dnevno po uputi svoje gin.
nelly, kad ti je termin?




nelly68 -> RE: Zimske bebe! (10.2.2013 13:34:16)

mene je više plašilo kad su mi rekli svi kako je sitan u 30 tjednu,a kao dečki su krupniji ma...nadam se da se onda počelo nešta i kod mene događat,kad je kod Daze tako bilo[sm=smiley36.gif]mene danas malo dolje štreckalo jutros al brzo stalo i mene jedino prepona zna uhvatit i samo desna koda je grč tako zaboli da nemogu par sekundi maknit to ovih zadnjih mjesec dana...Sminkret blago tebi da ti je bolnica blizu nemoraš se bojat da ćeš otić prerano svi kažu bolje je prvi dio obavit kod kuće a i meni do grada treba samo 20-ak al oped,nebi prerano ja bi što prirodnije bez dripa a moguće da mi se trudovi od treme poremete ko i seki pa je svejedno dobila i drip.......i hvala vam cure za ovo za ctg nemam koga pitat niko od žena koje znam nije došo do ctg-a sve rodile oko 38t.i na uputnici za ctg mi je x na kompletan pregled a nije mi gin.ništa rekla a meni bi bilo čudno da je samo ctg vidit ću utorak pa vam javim kako je kod nas ovdje [sm=smiley1.gif]kad onda vas dvije idete sad na ctg prije mene?




nelly68 -> RE: Zimske bebe! (10.2.2013 13:46:22)

hej Evanoi meni tek sad izbacilo tvoju objavu,meni moja nije rekla ništa za brojanje pokreta htjela sam ovako sama al on se još uvijek dosta rita pa nema potrebe,bar mislim...meni je termin 28.02 isto ko i Sminkret dok nam nisi ti došla zezale smo se koja će prva[sm=smiley36.gif] a i ti si nam tu samo dan prije moglo bi nam bit samo odjednom na forumu nikoga a mi sve tri u bolnici [sm=jezicek.gif]




evanoi -> RE: Zimske bebe! (10.2.2013 15:57:11)

Dakle, sve tri smo tu negdje. [sm=jezicek.gif] I svi dečkići, ne? [sm=bravo.gif] Evo, kod nas je upravo započeo snijeg!!!! Pa sam se sjetila Daze. Split i pahulje, i eto nje u rodilištu. Možda i moj zvrk krene par dana ranije ako nastavi ovakvo vrijeme. [sm=smiley36.gif]
I, što se tiče pregleda, Nelly, čim ti je na uputnici kopmletan pregled, sigurno ćeš ko i ja, tlak, urin, ctg, unutarnji. unutarnji pregled služi da se provjeri cerviks i sl. I "malo" boli taj dio. Onako intenzivno pa se pripremi, ali je jako brzo gotovo, 3 sekunde i mirna si.
I ja bih htjela prvi dio odraditi kod kuće, što duže. Nadam se da ću biti dovoljno skoncentrirana da skužim kad moram krenuti za rodilište, a koliko se mogu bez brige motati po kući. Meni treba do bolnice nekih 15 min ako su uvjeti ok., dakle nema gužve i nema snijega. Brrrr.... počinje mi trema i iščekivanje i uzbuđenje i trema. A vama, cure? Iako si stalno maštarim kako će sve biti ok. Želim pozitivno ući u rodilište. [sm=smiley2.gif]
Meni se malac stalno meškolji, pritišće, izbacuje nogice i rukice, ko da želi van. Trbuh mi je težak. Katkad me presječe u preponama pa jedva hodam. Bliži se, bliži se....




nelly68 -> RE: Zimske bebe! (10.2.2013 16:22:20)

pa da sve dečki a kod mene u selu se rodilo krajem prošle godine dosta djece sami dečki i do 6 mjeseca koje su trudne dečki ja neznam šta je to [sm=jezicek.gif]...ajme bolit će a kod moje me nikako nije bolilo i kad je rukom ni s onom kašikom,ovo je onda drugačiji unutarnji pregled od ovih prije?ma nene isto red straha pa sreće pa ni sama neznam čega sve ne[sm=smiley1.gif]...moja seka je imala isto ko ja odprilike 20-ak min do bolnice i išla je kad su joj trudovi bili na 4 min.a onda od treme joj se poremetili razmaci i trudovi više nisu bili djelotvorni pa je na drip i oped brzo rodila...kako vama opisuju tu bol?Meni mama kaže nezna kad pitam jel tupa bol ili oštra kaže teta da je pred tiskanje imala osjećaj da joj se leđa raspadaju neznam ja očekujem neku luudu bol...i da mene je više strah da mi u rađaoni nebude neka žena koja će vikat ne da mi to smeta već uplašit ću se još više[sm=zmeden.gif]




evanoi -> RE: Zimske bebe! (10.2.2013 17:37:35)

A, Nelly, budi spremna da porod boli, ipak iz tebe izlazi malo čudo od oko 3,5 kg :) Ali da je prestrašno, vjerojatno se nitko više ne bi odlučio na rađanje. Tako si ja kontam. Netko kaže da boli kao kad imaš velike bolove za menstruacije. E, pa ako si ih imala, onda znaš. :) Netko ful lagano rodi. Ma sve ovisi od cure do cure. I nama su na tečaju rekli da ako slušamo babice (primalje) i njihove upute o disanju i tiskanju da se bol smanjuje, tj. olakšavamo si porod jer čuvamo energiju. Uostalom, brzo ćemo same shvatiti. Ali vjerujem da je puno i na psihi. Meni olakšava čitanje knjiga o porodu pa si stalno ponavljam da će biti sve ok. A i muž ide sa mnom, bitna mi je psihička potpora. Ide li s vama netko, cure?




sminkret -> RE: Zimske bebe! (10.2.2013 19:41:07)

Cure moje, mene glava boli za poludjeti! Ovu noć nisam spavala ništa jer svaka 2h sam išla kontrolirat curku da joj ne bi rasla temp. I tak je po noći počela glavobolja rasturat, i nikak da se smiri. Već sam 2x pila po pola tablete lupoceta i tak se slabo smiri.
Ja još nisam bila u bolnici na pregledu u ovoj trudnoći, sve ovisi koji te gin šalje. U prvoj trudnoći sam išla sa nekih 37 tjedana i budući a sam prenesla 10 dana ni ne pitajte koliko puta sam bila na ctg i pregledu [sm=smiley13.gif]Evanoi, imas pravo, taj pregled je poprilično neugodan, još kad ti gledaju plodnu vodu. Ali je i kako kažeš kratak, pa stisneš zube.
Ja vam samo mogu opisati svoje trudove jer drugo nisam doživjela. I 10 dana poslije termina sam bila otvorena za mali prst ili kako su neki gini rekli - pola prsta. Frustrirajuće! Čak se nisam mogla otvoriti ni za normalan prst[sm=jezicek.gif] trudove sam imla zadnja 3 dana prije carskog reza, ali kako se nisam otvarala, oni su meni davali injekcije za smirivanje trudova jer se nisam otvarala, ne pitajte. Ležala sam na odjelu. E da, to vam izgleda kao jaki menstrualni bolovi, ja sam psebno osjećala bolove u križima, i točno osjećate kako se ti bolovi penju, dođe do vrhunca i onda popušta.
Meni je sad jedan gin rekao da treba pitati mamu kako je rađala i da obično bude takav i kćerin porod. I eto, mama mi se je s troje djece jako teško otvarala, a i sestra s dvoje. Definitivno geni!




nelly68 -> RE: Zimske bebe! (10.2.2013 20:10:31)

hvala vam cure za ovo što ste mi rekli šta me čeka utorak lakše mi je kad znam šta će mi sve radit[sm=smiley1.gif]...a bolne sam menstruacije imala pa a netraje ni to vječno a ako je sve u genima mogla bi ja to brzo obavit mama je nas petero rodila i kaže da joj nije ništa strašno a i sestre obe prvorotkinje pa rodile za 5-6 sati ijako kažu da je prvi porod duži....ma ja sam danas popodne odlučila da me više nije strah [sm=jezicek.gif] pa ružno zvuči al kad vidim koje žene su sve rodile pa šta nisam ja valda najgora da ja nebi mogla [sm=jezicek.gif] i čula sam neki dan da su babice kod nas u bolnici dobre i da je najbitnije slušat njih ionako doktor dođe na početku i na kraju kad treba šivat....a jedva čekam to svoje malo čudo...ja idem sama na porod pošto sam sama a da i imam tu mušku polovicu uz sebe neznam da bi htjela da je samnom neznam nisam imala opciju da razmišljam o tome valda zato a sa jednom sekom je bio muž i kaže da joj je puno značilo što je bio tamo da nije sama a i bio vikend njih tri u boksu babica jedna pije kavu moro je ić po babicu jer je malecka već krenila van to je u Sisku bilo a puno hvale rodilište kaže seka da oprema i to sve je novo a osoblje i nije baš naj..... ajoj Sminkret uz bolesnu malecu još i glava kako je njoj temp.se smanjila?




Lotte -> RE: Zimske bebe! (11.2.2013 7:49:39)

Ma ne bojte se trudnice naše! Vidim još ste sve na broju! Šaljem vam puno dobrih vibri, i da ne mislite da mi koje smo rodile ne zavirimo provjeriti što se događa kod vas!!![sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]




sminkret -> RE: Zimske bebe! (11.2.2013 8:06:21)

Nelly, navijam za tvoje gene[sm=bravo.gif] Imas sve preduvjete da se brzo porodis, i jos k tome pozitivno razmišljanje[sm=smiley1.gif] a kak je to u vašem kraju, onda bi i ti mogla roditi za koji dan!
Malecka je bolje,neka dvodnevna temp. Dobro da je tak, čujem da su čekaonice pune bolesne djece pa ne treba još i meni da mi se nešto priljepi.
Evanoi, ja sam prošla prvi put tečaj s muzem za porod, a sad samo trebamo platiti prisutstvo njega na porodu. A kako nije mogao biti prvi put zbg cr, vidjet ćemo kakav će porod biti ovaj put... Mpja prijateljica rodila u Pulskoj bolnici i isto veli da su sestre bolje kad je jos neko s tobom.
Lotte, hvala na potpori!!! Ja bacam novu okladu - bit ću zadnja rodilja od nas tri[sm=jezicek.gif]




nelly68 -> RE: Zimske bebe! (11.2.2013 10:24:37)

Lotte hvala na dobrim vibrama[sm=smiley1.gif]....Sminkret hvala za navijanje [sm=smiley36.gif]...nadam se da moj malac stiže skoro i da će mi sutra reć da sam blizu već pa da i ti dobiješ okladu [sm=jezicek.gif]...super da je malena bolje ma joj seka kaže svaki put kad joj mala mora kod pedijatrice pokupi nešta...mislim da sam si ja počela umišljat da se počelo nešta događat bocka me nešto dolje sa strana onako a skroz blago...Sminkret kako to da se mora platit?Sestra mi je u Sisku rodila i bio je muž s njom jedini uvijet je bio tečaj da je obavio a tako sam čula i za Zg....Evanoi kako si nam ti?




sminkret -> RE: Zimske bebe! (11.2.2013 11:13:40)

A Nelly, to ti opet ovisi od bolnice do bolnice. Kod nas ti se prvi i drugi put plaća, a za 3. i sljedece dijete je gratis...
Kod mene se nist ne događa, jest da me bole prepone, ali to je tak zadnjih mjesec-dva, a i dokaz da se beba ne spušta da uopće nist ćešće ne idem na wc... Ovu noć išla spavat oko ponoći, i išla ujutro u 6 na wc. Isto i po danu, slično kao i u zadnja 3 mjeseca.
Nelly, javi se sutra kako prošlo!
Evanoi, ja ne brojim fetalne pokrete, zapravo, tek prvi put i čula za to. Proguglala sam da vidim, i moj malac je još jako aktivan.
Kod nas jučer snijeg, i sljedeća 3 dana! Ove godine ga previše!!! Pa dvaki drugi dan pada!




evanoi -> RE: Zimske bebe! (11.2.2013 12:43:05)

sminkrt, pa ni kod nas se u puli ne plaća. samo idemo na tečaj i to je to. jedna država, a svaki grad ima svoje, ne mogu vjerovati. od slanja na preglede u bolnicu do uvjeta prisustva partnera. kod nas može doć i npr. sestra, brat, mama, prijateljica ako muž ne ide. a i na carski rez dopuštaju mužu ako ima potvrdu s tečaja!
i ja se nadam da nešto počinje jer bebač ful pritišće. jučer sam "pukla" kad sam išla spavati. 5 puta u roku sat vremena sam se dizala na wc. taman se popiškim i zadovoljno legnem u krevet na bok. i onda maleni počne skijati. ruke, noge, guza, glavica, mislim da mu je sve raidlo[sm=smiley24.gif] bila sam luda, taman se namjestim i onda me on tjera opet piškiti i opet... i malo sam počela biti na trenutke živčana. rAde li to hormoni svoje, ne znam. ali danas ništa. teško mi je jedino premještati se s boka na bok u krevetu. i sva sam nespretna, sve mi ispada. [sm=smiley36.gif]
ah,moja mama i nije imala baš blistave porode, ali neću o tome misliti!
kod nas u puli kažu da su babice dobre tako da ću to držati u glavi.
oklada... prva će nelly!!! :) a možda se dogodi da sve tri nestanemo isti dan! uhhh.... uzbuđenje...
nelly, si bila na pregledu? sminkret, kad ti ideš? ja u četvrtak... brrr...




sminkret -> RE: Zimske bebe! (12.2.2013 7:57:03)

To spavanje i namještanje je "predivno" u trudnoći[sm=smiley36.gif] I onda se počne rastezati u trbuhu, ma milina[sm=smiley36.gif]
Ma svaka bolnica ima svoje, negdje se naplaćuje, negdje ne, ionako ne mogu birati. Tu opravdavaju time što dobiš apartman s partnerom i cijelo vrijeme može biti s tobom (vž nema predrađaone) pa znači od kad dođeš, pratnja je s tobom. Ali to za cr, jesi sigurna? Jer to je operacija i kao takva nije dozvoljen ulazak pratnje igdje, osim kod Podobnika. Jedino ako ti je pratnja neki doktor... A i za cr mi stvarno ne bi ni treballa pratnja[sm=smiley1.gif] Bitno mi je da je imam pratnju u trudovima, čekanju koji traje satima...
Ja idem na pregled u bolnicu u pon, jedino ako bi se što dešavalo prije. U petak sam bila na 2 pregleda i ctg u suncu.
Nelly, javi kak je prošlo!




nelly68 -> RE: Zimske bebe! (12.2.2013 16:27:12)

a svašta baš bez veze da se plaća....e ja obavila sve do 2 i pola sata ležala na ctg-u a od pregleda ništa...sve je uredu al sam se ja uplašila tmo ležeći na aparatu piše signal pa ima 3 kockice pa bude zeleno naranđasto pa crveno a mene odmah strah kad ode na crveno al hvala bogu sve je ok....i eto bez veze ja ni neznam jel se otvaram išta a i jučer me kroz dan malo bockalo dolje mogla bi ja baš bit prva [sm=jezicek.gif]...a sad kad mislim da sam prevladala onaj jaki strah sad samo jedva čekam[sm=duda.gif]...




evanoi -> RE: Zimske bebe! (12.2.2013 19:26:59)

I meni je bilo čudno za pratnju na CR, ali kad smo išli na tečaj, ja sam mislila da idemo bez veze jer mi je gin. rekla da ću možda morat na CR. I to sam rekla tamošnjoj babici. Ona mi kaza tada da i tamo može muž sa mnom biti. Eto. Ali sad je sve ok., posteljica mi se podigla tako da nema CR. Ma i meni je bitno da imam pratnju za vrijeme trudova, pogotovo ako bude trajalo dugo. Em zbog zabave, em zbog podrške. Sminkret, netko ide s tobom? Šta su ti rekli na pregledima? I kakve to apartmane imate u VŽ? Tijekom trudova i poslije rađanja cijelo vrijeme imaš sobu samo za sebe i bebu? I muž može biti koliko god hoće i kad hoće doći? Pa koliko to plaćate? U puli toga nema, već su sobe za 2 mame i njihove bebe. Čak ni wc nije u svakoj sobi već na hodniku za više soba. [sm=smiley13.gif]
Nelly, pa jesu li te opet naručili na ctg ili spomenuli kad ćeš na pregled?
Ja polako postajem nestrpljiva. Sinoć opet mali mi nije dao spavati, dobrih sat - dva sam stalno trčala piškiti dok se konačno nije umirio. Već sam mislila prenoćiti na wc-u. [sm=smiley36.gif]
Danas sam i radila male pripremice za bebu; sterilizirala sve bočice, dude i izdajalicu. Ahhh.... Bliži nam se svima dan! :)




evanoi -> RE: Zimske bebe! (12.2.2013 19:30:00)

e, cure, evo vam i jedan pametan link "kad otići u rodilište":
http://www.betaplus.hr/trudnoa/da-li-je-vrijeme-za-porod.html




sminkret -> RE: Zimske bebe! (12.2.2013 20:27:24)

Nelly, uopće ti nisu spominjalo zašto nisi išla na pregled? A valjda im je prerarno, a ctg pokazuje da se ništ ne dešava. Kad ideš ponovno na pregled?
Evanoi, ići će muž sa mnom ako će forsirat prirodno. Čekam taj pregled u pon da vidim kako će razmišljat jer onda će biti praktički tjedan dana do termina.
Apartman ti je samo za rađanje. Poslije su dvokrevetne sobe, s time da svaka soba ima svoju kupaonicu i wc. Što se tiče standarda, rodilište je prije par godina obnovljeno i stvarno je ok! Posjete su standardno normalne. Znači ti si imala problema s posteljicom. A čuj, nikad ne znas kakv te porod čeka, kod mene sve bilo normalno pa opet završila na cr. Od onda više ne maštam o ovakvom ili onakvom porođaju, nego - vadite ga van![sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sljedeća stranica >   >>