cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

vjenčanje

  
clock-img

19.04.2011, 00:05

clock-img

Bebač i ja

pencil-img

308

zanima me, kolko ste uložili novca u organizaciju vjenčanja, a koliko je vraćeno novca poklonima? da li ste na nuli, u plusu ili minusu....

clock-img

19.04.2011, 06:59

clock-img

danery

pencil-img

10504

sveukupno nekih 40 tisuća kn ali to smo podijelili na 3 dijela-moji,mi,njegovi,pa smo relativno dobro prošli i nismo baš osjetili neki trošak...
plus što smo dobili jaretinu,domaći kruh i rakiju od mojih i kume jer su na selu pa to imaju...
a dobili smo isto tako natrag u poklonima ( tražili novac) i dio potrošili na uređenje stana,a dio oročili...


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

clock-img

19.04.2011, 08:18

clock-img

Točkica28

pencil-img

2918

evo ja pjevam u crkvi pa ak kome treba user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

clock-img

19.04.2011, 08:19

clock-img

pincirotvajler

pencil-img

12489

na nuli

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

clock-img

19.04.2011, 08:30

clock-img

Ninaa

pencil-img

7487

Mi smo bili u plusu i to dosta velikom jel su moji platili pola svadbe i platili kolače i tortu,a strina je dala janjce pa se i za to smanjio račun. Od onog kaj je ostalo smo kupili auto i nešto oročili.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

clock-img

19.04.2011, 08:34

clock-img

cuba

pencil-img

21489

Cijelu svadbu smo financirali sami, bez ičije pomoći. Dosta je tu novaca otišlo, zbilja ne znam točnu brojku, negdje oko 100,000knuser posted image
Nakon svadbe smo bili na nuli. Te novce smo imali i htjeli smo da bude točno onako kamo smo zamislili.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

clock-img

19.04.2011, 08:52

clock-img

ema55

pencil-img

547

u plusu smo bili, sve su nm roditelji financirali, a za poklone smo uglavnom novce dobivali.

_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

clock-img

19.04.2011, 09:38

clock-img

Hubertica

pencil-img

281

Svadbu su nam financirali roditelji ( oko 100 tisuća kuna), osim nekih naših posebnih želja i željica koje smo sami isfinancirali... A za poklone uglavnom dobili 90-95% novaca, s kojima da smo si sami plaćali svadbu bili bi ili na 0 ili možda čak i u blagom plusu. 

_____________________________

.1.8.2011. u 14.20h stigao nam mali Šimun - 3950g i 53cm
27.09.2014. u 16,55 stigla nam je princeza Gloria - 3720g i 53cm

..

clock-img

19.04.2011, 09:45

clock-img

njanja

pencil-img

8766

ja znam da su običaji običaji, ali bila na 1 vjenčanju (bratić) gdje su mladenci nakon "dara" pobjegli u panici ( mi mislili na 1. bračni sex) u sobu brpjati lovu da vide da li će imati za podmiriti vjenčanje. meni je to prestrašno....cijeli dan se kao veseliti i uživati u najsjajnijem danu, a zapravo brinuti se hoćeš li imati čime platiti svadbu.... Onda više opravdavam uzeti kredit za svadbu pa isplaćivati mjesec za mjesesom ako se već nema ili na kraju krajeva prilagoditi vjenčanje financijskim uvijetima u obitelji...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

clock-img

19.04.2011, 09:55

clock-img

NIDA

pencil-img

8

sami financirali (odnosno molili Boga da ćemo dobiti dovoljno u svatovima jer smo živjeli zajedno godinu dana pa nam nisu nikakve stvari trebale, samo lova), potrošili oko 90.000,00 kn, dobili 120.000,00 i 5-6 poklona koji su dobro došli (nisu bile nikakve gluposti)

_____________________________

Nina

clock-img

19.04.2011, 10:06

clock-img

mariola

pencil-img

19495

Dio troškova u sali paltili moji, dio njegovi a ostalo sami. To ostalo je muzika od 4000 eura, i ostali luksuzi pa nismo htjeli da to roditelji plate. Bilo je sve kako smo si željeli ali je i koštalo oko 150 000 kn. Dobili smo manje jer da sam htjela zaraditi na vjenčanju napravili bi skromije. Nije nam cilj bio zaraditi nego napraviti savršeno vjenčanje.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

clock-img

19.04.2011, 11:43

clock-img

Krky

pencil-img

1683

Moje je vjenčanje bilo davno, pa cifre ne bi pomogle, al organizirat vjenčanje i očekivat da ti se novčano vrati, to mi , sori cure, fuj. Zvali smo ljude da se provesele s nama, ne da si plate tulum. Pa taman i da mi i niš ne donjeli. Zapravo, da mi je ondašnja mladost i današnja pamet otišli bi s kumovima i roditeljima na ručak i dva tjedna negdje na more s mužićem. Inače, roditelji (moji) su nam dali novce pa što želimo: svadbu ili putovanje. Naravno, bili smo bedasti i odlučili ovo prvo. Na hanimunu nikad nismo bili, završavali faks, došla beba...beba...civilna služba...diplomiranje...posao...bebe...posao... beba...a da smo uzeli drugi izbor negdje bi bili i samo nas dvoje


_____________________________

MAMA SA 6 ******

clock-img

19.04.2011, 11:56

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

jedna svijeza informacija...
moja sestrican trenutno je dobila 200 tisuca kuna dara u lovi i toliko poklona da je to strasno ima i duplih i svakakvih pa je dala bratu pola sve sto je duplo jer mu treba...a njoj netreba

dalje ulozila je u 300 ljudi uz normalnu salu ne neki hotel i galla pary...
sviraci slavonski nista popularni ali super sviraci..odlicni....svi zadovoljni u svatovima bili...
i jos nasi obicaji kako idu jel ruzmarin...kolaci ...torte...konobari...hrana...nesta njihovo nesta kupovno...
vjencanica i odjelo i sve skupa sto treba...negdje oko 50 tisuca sve skupa s time da je vraceno pice koje nije popito...tako to kod nas ide...
znaci fina zarada isplatilo se..iako mislim da se svatovi NE RADI RADI ISPLATE ILI NE ISPLATE NEGO RADI...SLAVLJA I RADOSTI..ali kako tko zeli...naravno

e da fotografa sam zaboravila nasla je nekoga odlicnog iz djakova jako jako povoljnog jako

clock-img

19.04.2011, 12:01

clock-img

Fever

pencil-img

1388

moji su platili moju stranu vjenčanja, vjenčanicu, cipele i sve ostalo san platila od povrata poreza user posted image mm je otac nešto platija ali sve u svemu nam je ostalo 11000 eura i to smo sve za stan dali uz kredit naravno user posted image

_____________________________

Princeza naša Matea 28.12.2010.

Princeza naša Mia 14.03.2013.

clock-img

19.04.2011, 12:11

clock-img

Tink

pencil-img

366

roditelji su platili svadbu pola pola, a mi smo dobili svega par poklona sve drugo novčeke s čime smo si posredili neke stvari po kući!

_____________________________

...od kada te znam ja virujem u anđele, od kada te znam ja virujem da postoje <3 24.04.

...stigao mali braco <3 22.02.

clock-img

19.04.2011, 13:25

clock-img

natalijax

pencil-img

12210

nama je ostalo nekih 80 tisuča i kad smo izračunali koliko smo uložili nekih čedrdeset je ostalo a kad bi još oduzeli od njegovih i moje mame mislim da bi bi nam ostalo sitno nešto

clock-img

19.04.2011, 13:37

clock-img

maryanne

pencil-img

57

Mi smo se ženili prije skoro sedam godina i apsolutno sve financirali sami. Imali smo 200tinjak ljudi i baš nismo štedili na ničemu jer smo htjeli da nam taj dan u životu bude sve savršeno i po našim željama. Sve je bilo oko nekih 120 000 kn, a nakon dara ostalo brdo poklona i mekih 40 000 kn koje smo ulupali u kuću. A i da nije ostalo ništa opet dobro, mi smo bili sretni što je sve bilo super. Danas je sve puno skuplje i nemam pojma kak bi prošli.

clock-img

19.04.2011, 14:38

clock-img

ELISABETH

pencil-img

1661

Mi smo cilipir financirali sami i na kraju kad smo podmirili sve troškove, ostalo nam je 400 kn.
Bili smo prezadovoljni jer je sve ispalo onako kakosmo zamislili i zvali smo ljude koji nam znače u životu a ne zbog zarade...

_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

clock-img

20.04.2011, 00:49

clock-img

sig

pencil-img

594

Mi smo imali 100 uzvanika... i potrošili smo 145.000,00 kn. Imali smo predivnu svadbu - sve smo platili sami! Na kraju smo od svih, ali od svih dobili novac... budući da smo stambeno pitanje već imali riješeno, na kraju smo dobili 213.000,00 kn. kada odbiš potrošeno, nama je ostalo 68.000,00 kn. Uglavnom isplatilo nam se!!

_____________________________

imam dvije ljepotice jedna ljepša od druge

clock-img

20.04.2011, 00:51

clock-img

sig

pencil-img

594

I mi smo zvali ljude koji nam nešto znače u životu, ali nismo mi krivi što imamo bolje potkovanu obitelj koja ti može pokloniti malo više!! I svi prijatelji su nam poklanjali novac, najmanji iznos što smo dobili od jednog frenda je 300,00 kn, a najveći iznos od moje tete - 8.000,00 EUR.

_____________________________

imam dvije ljepotice jedna ljepša od druge

clock-img

20.04.2011, 16:24

clock-img

ribica1

pencil-img

2145

Nisam uopće zbrajala koliko sam potrošila a koliko dobila, meni je bilo bitno da bude kako ja želim i tako je i bilo!
Na mom vjenčanju osim mene i mog mm bili su samo moj brat i njegova cura i naši frendovi muž i žena koji su nam ujedno bili i kumovi!
I to je to nas šestero i bilo je savršeno!!!!!!!!!!!!!!

"meni je to prestrašno....cijeli dan se kao veseliti i uživati u najsjajnijem danu, a zapravo brinuti se hoćeš li imati čime platiti svadbu...."
Tu se u potpunosti slažem s njanjom!

Al ja da sam i imala hrpu novaca ne bi radila veliko vjenčanje samo zato da bi pobrala lovu na kraju!
Ja sam tako i onako poklone dobila, bilo je i novaca i drugih stvari jer kod nas ljudi koji ti imaju obvezu donest poklon, donesu bez obzira bili na piru il ne!

Ovako šta se sijećam iz glave znam da sam najviše potrošila na haljinu jer sam si ju šivala, to je bilo 3.000,00 kuna, na cvijeće za crkvu i buket nekih 800,00 kuna, kolače je mama radila i da večera za nas šestero na terasi uz more oko 2.000,00 kuna(hmmm kad se sjetim, svašta fino smo papali user posted image )


_____________________________

Moja dva anđela......
Luka i Eni - 02.01.2011.

Čuda se događaju...

I moje malo čudo je tu - 10.12.2011. Dora

clock-img

20.04.2011, 16:47

clock-img

Anoniman

Udala sam se prije 1.5 god i priznajem da mi je žao što sam puno potrošila na svadbu. 100 ljudi, 2 svečanosti (catering, muzika, šator), pa još crkva i dvorac gdje je ispalo 70 eura po osobi. Hrpa love, završili s minusom (pomogli u svemu njegovi roditelji). Mogli smo to oročiti. Ah, svakome po volji kakvu će svadbi imati. Sad bi ovako napravila:roditelji, kumovi i 5 frendova pa fino u konobu i zakon..
Sretno...

clock-img

21.04.2011, 00:01

clock-img

Bebač i ja

pencil-img

308

uf,koje se tu cifre vrte...još ne znam jesu ta vjenčanja bila u boljim vremenima ili ovim recesijskim...
tema nije bila niti usmjerena u mogućnost zarađivanja, nego u omjer uloženog i vraćenog.
većina je dakle u plusu.
mi sve sami financiramo i imat ćemo 36 ljudi.
taj uži krug je pozvan po srcu a ne po novčaniku.

clock-img

21.04.2011, 13:20

clock-img

ruwenzor

pencil-img

1065

Obzirom da mm nije popustio mojim nastojanjima da odemo u Las Vegas user posted image , imali smo zafrkanciju doma sa kumovima uz pizzu, pa crkva i svadba sa 150 ljudi.

Nismo štedili na ničemu, iznajmili smo oldtimer, imali balon sa laticama ruža i konfetima, prefinu klopu, odličan restoran, svećenik, band i fotograf su bili predobri, platili smo noćenje za par najdražih nam gostiju- sve u svemu bilo je super, i drago mi je da me nagovorio na klasičnu svadbu. user posted image

Imali smo dovoljno love da sami sve financiramo (potrošili cirka 95.000 kn), dobili smo oko 160.000 kn + par poklona.

Btw na sajmu vjenčanja smo pokupili letke s popustima, uštedili 10-ak tisuća kn na taj način.user posted image

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

clock-img

21.04.2011, 15:15

clock-img

mayathebee

pencil-img

1544

Mi nismo mogli raditi malu svadbu kako smo htjeli, jer je uža obitelj samo mm (Bosanacuser posted image ) cca 200 ljudiuser posted image , tako da smo napravili dijete kao izgovoruser posted image user posted image user posted image  i vjenčali se samo kod matičara samo sa kumovima i otišli na simpa večericu!
Crkveno vjenčnje planiramo samo sa roditeljima i kumovima na našem najdražem otoku Visu ovo ljeto. Potrošit ćemo dosta love na smještaj i prijevoz za sve, ali uštedit ćemo na pozivnicama, zahvalnicama, skupoj posudbi vjenčanice (bit će nešto jednostavno, lepršavo...) , i na ostalim pljčkašima za ovu prigodu!
Drago mi je da će biti tako intimno jer smo to tako željeli, i radimo to isključivo za sebe, a ne za hrpetinu ljudi koje nisam ni upoznala u 10 godina veze!
I posebno mi je drago što će našuser posted image Ivano biti s nama taj danuser posted image
Nadam se da će biti ko iz snova.......user posted image
Dakle s parama ćemo vjerovatno biti u -, a sa lijepim uspomenema u velikom +!!!user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio mayathebee -- 21.4.2011 15:18:29 >


_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823