cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Mučnine i povraćanje

  
clock-img

30.04.2011, 22:19

clock-img

trudnica.21

pencil-img

4

hej bok svima trudna sam 2,5 mjeseca imala sam nesto malo povracanja ali me mucnina jos uvijek prati....najveci problem mi je sto me muci kiselina i od toga mi se dize zeludac...neki savjet???

clock-img

01.05.2011, 08:13

clock-img

m600

pencil-img

6732

donat mg...čestitam na user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac

clock-img

01.05.2011, 18:19

clock-img

trudnica.21

pencil-img

4

hvala puno

clock-img

02.05.2011, 15:36

clock-img

mirna

pencil-img

8134

Grickanje badema isto pomaze.... ja sam sutra 9 tjedana, a muke ne prestaju. Pogotovo navecer sam totalno koma....user posted image user posted image user posted image

clock-img

03.05.2011, 00:43

clock-img

KIRAA

pencil-img

49

Ajme kad se sjetim kako mi je loše bilo...prva 3-4 mjeseca, a taman ljeto i vrućine... Stvarno sam mislila da ću odapet. samo se sječam da sam jela puno jogurta i mlijeka. I da me glava boljela ko luda... Ali prođe.... Onda dođe puno ljepše razdoblje u kojem sam uživala. E da, počela sam piti i prenatal, ali mi je od toga još lošije bilo, jer kao da željezo loše pada na želudac. Jednom sam povračala u marketu...U vrećicu...ajme....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

03.05.2011, 20:21

clock-img

trudnica.21

pencil-img

4

ja za sada mogu zahvaliti sto nemam vecis problema...samo mi je muka ali borim se protiv toga,povracanje tu i tamo nekada naleti najcesce ujutro....ali cure prezivjet cemo mi to

clock-img

05.05.2011, 11:18

clock-img

Dreamgirl

pencil-img

25

ja sam evo vec 9tj+6dana trudna, ne povracam, ali imam te konstantne mucnine,
nekada malo i popusti,
najvise mi prija svjeze voce i povrce (i to ne sve), ostalo jedva da se mogu natjerati
da ubacim u usta,
ah to su te cari trudnoce:)

clock-img

17.08.2011, 15:26

clock-img

sina

pencil-img

1737

ne povraćam,ali mi je muka non stop. nije prejaka,ali dovoljna da mi se ništa neda zbog toga.

_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

clock-img

17.08.2011, 15:47

clock-img

mariola

pencil-img

19495

Meni je trenutno toliko mučno da bi se spasila da povratim. Al to je kod mene nemoguća misijauser posted image
Inače, zadnjih dana su mučnine popustile, nisu cjelodnevne a nekad ih uopće nemauser posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

clock-img

17.08.2011, 16:59

clock-img

adryosijek

pencil-img

3129

mene su ubijale mucnine ,ali povratiti nisam mogla ..kuhat rucak sve me oblije znoj neki ako nesjednem opet me povracat tjera a nemam sta,toliko mi je smetao miris povrca i luka kad sam kuhala,morala sam svako malo na zrak ili ako neprilegnem dize mi se zeludac..al na kraju vrijedilo je sve to proci zbog zlata i ljubavi koje mi je Bog dao

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

clock-img

17.08.2011, 18:47

clock-img

galebica

pencil-img

81

Svo vrijeme sam se cudila i plasila, jer mi nij bilo muka, niti sam povracala. Sad sam 8+4 i umirem od mucnina. Ne jedem, samo pijem, vocku ne do Bog da pojedem, odmah mucnine...sinoc nisam vecerala, i nisam mogla zaspati cijelu noc:( danas mi nije muka ali nisam nit jela posto cijeli dan mahmuram po kuci nenaspavana ko zombi. I prokleto me gusi ova vrucina, pritisak, sta ja vise znam sta ne...a da, jela bih pizzzu, stalno, i sad bih...a nemam. pa cu se zadovoljiti sa ananasom i kiflomuser posted image

kad se samo sjetim koliki sam ja zderonjaaaaaaaaaaa.
( zato je tackica veca za "tri dana" nego sto imauser posted image ).
A ja izgubila 2.5 kg

clock-img

18.08.2011, 09:25

clock-img

zlata2

pencil-img

304

Sve će vam to proći! Znam kad sam bila u tom periodu i čitala po forumu kako su nekim trudnicama prošle mučnine i mislila sam samo kako ću i ja jednom doći na to. Sad sam u 36. tjednu, ali se sijećam kako je meni bilo.
Cijeli, ali cijeli dan mučnine, pogotovo navečer, povraćala sam samo jednom.
Ako ne jedem, slabo mi je, ako pak pojedem, dobro je neko vrijeme i opet mučnine i tako više od 2 mjeseca!
Držite mi se!

clock-img

18.08.2011, 14:11

clock-img

Marti83

pencil-img

587

zlata2 kao da si opisala moje mučnine....user posted image ujutro nesnosna kiselina i mučnina,pa kada pojedem je bolje i opet tako u krug...danas je nešto manje muka ali ne znam ako je to povezano sa prenatal tabletama koje jučer nisam mogla popiti koliko mi se sve gadilo. Možda ću uzimati svaki drugi dan po 1 tabletu, valjda bi trebalo biti i takvo doziranje dovoljno za vitamine i folnu kiselinuuser posted image  

_____________________________

Od svih ozbiljnih stvari, brak je najsmješniji......
David 23.03.2012

clock-img

19.08.2011, 12:49

clock-img

zlata2

pencil-img

304

A to ti ne znam, ja sam pila jednu na dan kako mi je doktor rekao. Sve samo da bi bebici bilo dobro i da bi bila zdrava!
Sve će to vrlo brzo proći!

clock-img

19.08.2011, 13:11

clock-img

hehehe

pencil-img

240

ujutro sam jela pol slanca da mi nebu slabo od gladi a ostatak dana nisam ni mogla puno jest tak da sam u 3. mjesecu smršavila 4 kg... ginic reko nema straha jer ionak imam "zaliha" otprije!

clock-img

24.08.2011, 22:30

clock-img

medoKartonski

pencil-img

209

Ja sam počela povračati kada sam ušla u 3.mjesec (nadala sam se da neću jer NEZNAM povraćati i počnem se gušitiuser posted image ), i NAPOKON je prestalo ... napokon ... sada ulazim u 6. mjesec.

_____________________________

Ne provodite život s osobom s kojom možete živjeti, već s onom bez koje ne možete ... Marijo <3

Naša mala čudo( višta ) ... Iva <3 Rocky

clock-img

15.09.2011, 19:53

clock-img

Malalena

pencil-img

41

Pozdrav cure,
meni je muka od 5. tj, povraćanje, kiselina i sve odvratnosti vezano uz to, plus pojačano slinjenje!!! Sad je povraćanje lagano prestalo, mučnina je jop uvijek tu. Pljujem slinu u maramice non stop..odvratno.. ne mogu zamislit to progutat.. jel tko imao sličnih problema? ako je,..kak si je pomogao?? sad sam 10 tj.

poZZ

clock-img

20.09.2011, 15:32

clock-img

sanja 24

pencil-img

1

veliki pozdrav...ja sam nova i ovo mi je druga trudnoca ,za razliku od prve u kojoj nisam znalla sta su mucnine,sad sam se upoznala i sa tim!!user posted image ...od prvog dana su se pojavile,sad sam trudna sedam tjedana...a osim mucnina ,sve mi smrdi pa cak i suprug,dali se jos nekom od vas to desava????strasno!!

clock-img

20.09.2011, 18:15

clock-img

mamino zlateko

pencil-img

2557

ja sam doslovno svako jutro povracala i imala cjelodnevne mučnine do 20.tog tjedna,wc-u sam dusu dala,ajme meni kad se sjetim...

_____________________________

T & H
03.01. & 12.02

clock-img

21.09.2011, 09:35

clock-img

mala99

pencil-img

607

Drage cure dobrodošle na raju!user posted image user posted image

Mučnine su vam normalne, a i ostale stvari koje će vas mučiti sljedećih 9 mj.

Trudnoća i nije ono blaženo stanje o kojem su vam uvijek pričali....

clock-img

21.09.2011, 09:47

clock-img

natali2610

pencil-img

323

meni je prva tri mjeseca bilo katastrofa ali sad sam trudna 21 tjedan i osjećam se super ..

clock-img

21.09.2011, 09:53

clock-img

mariola

pencil-img

19495

Ja sa se napokon riješila mučnina, zadnjih mjesec dana prštim od energijeuser posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

clock-img

21.09.2011, 09:54

clock-img

pincirotvajler

pencil-img

12489


IZVORNA PORUKA: sanja 24

veliki pozdrav...ja sam nova i ovo mi je druga trudnoca ,za razliku od prve u kojoj nisam znalla sta su mucnine,sad sam se upoznala i sa tim!!user posted image ...od prvog dana su se pojavile,sad sam trudna sedam tjedana...a osim mucnina ,sve mi smrdi pa cak i suprug,dali se jos nekom od vas to desava????strasno!!



dobrodošla user posted image
neka brzo prođe

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

clock-img

21.09.2011, 11:11

clock-img

natali2610

pencil-img

323

Sanja izdrži još malo ...nakon tri mjeseca mučnine bi trebale prestati ..
Ja sam prva tri mjeseca  doslovno provela na krevetu , nisam povračala ali su mučnine bile katastrofa ..čak dobila mirovanje od ginekologa ..izgledala sam strašno izmučeno..

clock-img

21.09.2011, 16:06

clock-img

Malalena

pencil-img

41

IZVORNA PORUKA: sanja 24

veliki pozdrav...ja sam nova i ovo mi je druga trudnoca ,za razliku od prve u kojoj nisam znalla sta su mucnine,sad sam se upoznala i sa tim!!user posted image ...od prvog dana su se pojavile,sad sam trudna sedam tjedana...a osim mucnina ,sve mi smrdi pa cak i suprug,dali se jos nekom od vas to desava????strasno!!



meni je sve sve sve smrdilo.. pogotovo gel za tuširanje s kojim se MM tušira.. tj bilo koji "muški" gel.. pa sredstva za čišćenje, omekšivač, ljudi, svee fuj fuj fuj.. sad polako prestaje.. još mi je mučno ali nije tako jako strašno.. jedino kaj još uvijek slinim :(((((( koliko si trudna sada?