cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

bolovanje u trudnoći

clock-img

10.04.2012, 11:12

clock-img

sensa

pencil-img

6

HY... može li mala pomoć?? trudna sam 3 mjeseca i poslodavac želi da idem na bolovanje. Ugovor mi se produžuje svaki mjesec. Sada bi trebala ići na bolovanje iako nemam komplikacije, i on mi ne bi produžio ugovor.Znači na bolovanje idem 10.5, a ugovor mi je do 31.5..... Što dalje??? imam li pravo na ikakvu naknadu(radim 2godine bez prekida)????user posted image user posted image

clock-img

10.04.2012, 11:39

clock-img

lottta

pencil-img

78

Ja mislim da imaš pravo na naknadu,ali ne znam točno u kojem iznosu.

Dobro se raspitaj jer mislim da ti poslodavac po zakonu ne smije dati otkaz ukoliko si na čuvanju trudnoće ili porodiljnom.

clock-img

10.04.2012, 12:34

clock-img

sensa

pencil-img

6

hehehe... neće mi dati otkaz nego mi neće produžiti ugovor.... tako mi je i on sam rekaouser posted image

clock-img

10.04.2012, 13:34

clock-img

kanader

pencil-img

258

protekom ugovora na određeno tebi prestaje radni odnos , pa po tome i sva prava iz istog....da li si tada na bolovanju ili ne nema veze. ponovo otvaraš redovni porodiljni 45 dana prije predviđenog termina poroda, i tada koristiš dalje sva prava(zdravstveno, naknadu)do navršenih godinu dana djeteta.možda da probaš dogovoriti s poslodavcem da te zadrži do poroda a onda pređeš na burzu, ako si na bolovanju ne ideš na njegov tert nego na teret zdravstva pa on nema nikakav trošak

_____________________________

letio sam nekad, letio i ja...imao sam krila ,krila leptira

clock-img

10.04.2012, 21:56

clock-img

sensa

pencil-img

6

znači... bez obzira radila do porodiljnog ili ne imam pravo na naknadu? THANKS

clock-img

11.04.2012, 08:37

clock-img

mišica 666

pencil-img

3302

jel ga možeš zamolit da te ostavi prijavljenu a da otvoriš bolovanje i on nema onda nikakvih troškova oko tebe na teret si države bolovanje ti je u iznosu prosjea plaće a porodiljni otvaraš čini mi se 45 dana prije termina.


_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

clock-img

11.04.2012, 08:55

clock-img

kanader

pencil-img

258


IZVORNA PORUKA: sensa

znači... bez obzira radila do porodiljnog ili ne imam pravo na naknadu? THANKS



nemaš pravo na komplikacije kad ti prestane radni odnos nego ti naknada počinje teći 45 dana prije termina poroda

_____________________________

letio sam nekad, letio i ja...imao sam krila ,krila leptira

clock-img

11.04.2012, 12:27

clock-img

mišica 666

pencil-img

3302

ako otvori bolovanje u radnom odnosu ono nastavlja teći i kad radni odnos prestane samo tad donosiš doznake u hzzo i radni staž ti ide preko hzzo-a.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

clock-img

11.04.2012, 13:08

clock-img

kanader

pencil-img

258

nisam baš siguran u ovaj tvoj navod mišice ali eto nek se tu informira
http://www.hzzo-net.hr/dload/obvezno_osig/Zakon_o_rodiljnim_i_roditeljskim_potporama.pdf

_____________________________

letio sam nekad, letio i ja...imao sam krila ,krila leptira

clock-img

11.04.2012, 17:55

clock-img

mišica 666

pencil-img

3302

kanader bila sam u toj situaciji pa znam.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

clock-img

11.04.2012, 20:14

clock-img

sensa

pencil-img

6

uffff.... najbolje je otići na hzzo i s njima vidjeti što kako dalje... hvala svima, budem vam javila kak to ide.........user posted image user posted image user posted image

clock-img

11.04.2012, 20:17

clock-img

sensa

pencil-img

6

mišice HVALA....user posted image .... NADAM SE DA ĆU TO SREDITI.... Budem vam javila kak to ide i tko je u pravu.... HVALAuser posted image user posted image user posted image

clock-img

12.04.2012, 08:39

clock-img

mišica 666

pencil-img

3302

ma važno je da ti središ nešto da ne budeš bez novca znam kako je to nezgodno sretno draga user posted image

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.