cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

bolovanje poslje rodiljnog dopusta ili otkaz...

clock-img

12.03.2012, 00:05

clock-img

Anoniman

u stalnom sam radnom odnosu,ali mi poslodavac smjera dati otkaz čim mi beba napuni 1 god,odnosno istekne moj rodiljni dopust,e sad mene zanima ako mu otvorim bolovanje dali mi se iznos bolovanja računa prema plaći ili prema mojim primanjima dok sam bila na rodiljnom dopustu,inače prosjek plate mi je 4000 kn a naknada rodiljnog 2660?!

clock-img

12.03.2012, 11:59

clock-img

anavi1981

pencil-img

47

prema plaći jer ti je onda porodiljni gotov.ček,a zašto će ti dati otkaz,koji mu je razloguser posted image user posted image

clock-img

12.03.2012, 12:29

clock-img

Anoniman

našao mi je zamjenu tj.treba zaposlit od kolege kćer,ali meni tvrdi radi nepravilnosti u radu... a ja sam si mislila ak je tak bezobrazni ljepo mu pola godine bolovanja pa na drugo djete! ionako si nisam želila praviti veliku razliku,jel možda znaš kak mi se bude onda računale komplikacije nakon tog bolovanja,jel bolovanje mi nije problem dobit pošto imam dijagnozu! veliko ti hvala na odgovoru!

clock-img

12.03.2012, 14:04

clock-img

adryosijek

pencil-img

3129

de ti probaj njega iskoristiti,kako si naumila,to su stoka,zena nemoze otici danas na bolovanje ili porodiljni odma spremaju otkaz,i kad netko kaze da je zenama lakse nego muskima wtfuser posted image sretno user posted image

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

clock-img

12.03.2012, 14:57

clock-img

anavi1981

pencil-img

47

koja stoka...neznam koliko tvoji u firmi skidaju od plaće kada si na bolovanju,a za komplikacije dobivaš od socijalnog jer firma više nema ništa sa tobom što se plaćanja tiče.ja sam otišla na komplikacije13.02. i od firme sam dobila samo do tog datuma a ostatak od socijalnog,ovaj mjesec dobivam sve od socijalnog tj. 2tis. i nešto kn.nemoj ti njemu ništa potpisati.moja kolegica je rodila treće dijete i kad je beba napunila godinu dana nisu joj produžili ugovor...navodni višak...pa zar to nije sramota,majci troje djece dati otkaz...to sve treba dati u novine da se vidi i čuje šta i kako rade sa ženama.pazi ovo-kada sam bila u bolnici na održavanju sa prvim klincem,jedna žena je u bolnicu od poslodavca dobila raskid ugovora o radu,moš mislit kako joj je bilo.sramota,ništa drugo.

clock-img

12.03.2012, 15:18

clock-img

Anoniman

Da sam kojim slučajem na ugovor lako bi me se on već riješio,al sreća moja što sam u stalnom radnom odnosu!

clock-img

12.03.2012, 16:30

clock-img

mišica 666

pencil-img

3302

ako smatraš da nema razloga d ti da otkaz (ako nije došlo do povrede radnog odnosa sa tvoje strane) otiđi inspektoru za rad pa se raspitaj za svoja prava a i šefu reci da se nećeš tek tako pustiti.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

clock-img

12.03.2012, 18:32

clock-img

uspavana

pencil-img

3044


IZVORNA PORUKA: mišica 666

ako smatraš da nema razloga d ti da otkaz (ako nije došlo do povrede radnog odnosa sa tvoje strane) otiđi inspektoru za rad pa se raspitaj za svoja prava a i šefu reci da se nećeš tek tako pustiti.



ja bi ti isto nešto ovako savjetovala.
u svakom slučaju sretno, i ne daj se!!

_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

clock-img

12.03.2012, 19:16

clock-img

kanader

pencil-img

258

mislim da bi trebala imati prekid bolovanja ako hoćeš imati normalan prosjek prvih 6 mjeseci.a sjedne strane, gle, netko te mjenjal minimalno 13 mjeseci, pa sad znači taj netko vrijedi manje od tebe jer ga treba otpustiti...malo mi je to bez veze, bez ljutnje.možeš potražiti drugi posao, ovak mi to izgleda ko iskorištavanje s tvoje strane, jer ionak planiraš još jedno djete, znači ne misliš raditiuser posted image

_____________________________

letio sam nekad, letio i ja...imao sam krila ,krila leptira

clock-img

12.03.2012, 20:20

clock-img

mišica 666

pencil-img

3302

kanader ne kužim ali po tome zaposlene žene ne trebaju imat djecu da bi bile korektne prema šefovimauser posted image user posted image user posted image WTF

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

clock-img

13.03.2012, 08:04

clock-img

kanader

pencil-img

258

bez puno filozofije, ovaj slučaj mi izgleda ko pokušaj da se od poslodavca "izmuze"čim više...a zaposlene žene mogu imati djecu, nemojte mi reći da sve dobe otkaz dok su na porodiljnom???samo, u današnje vrijeme treba shvatiti da je svatko zamjenjiv, naročito dok ga nema više od godinu dana.i sam ima zaposlenice koje su na porodiljnom, i ne prijeti im otkaz, jer postoji korektan odnos s obje strane.isto tak sam odabral ne produžiti ugovor osobi koja je čim je dobila ugovor na 6 mjeseci otišla na komplikacije, a valjda je bila trudna 3 dana, da ne pričam da sam ju viđal na šetnjama, s cigaretom u ruci.tolko o njenom čuvanju trudnoće.glavno da je mene ocrnila(samo to mi nije važno).a ako joj je poslodavac najavio otkaz zbog povrede radne dužnosti, mislim da nije tolko lud da bi riskirao izgubljen radni spor.e da, i otac sam x6 i žena mi je koristila porodiljni i nije dobila otkazuser posted image

_____________________________

letio sam nekad, letio i ja...imao sam krila ,krila leptira

clock-img

13.03.2012, 12:17

clock-img

anavi1981

pencil-img

47

jedno je kada žena ode na tzv.komplikacije nakon 3 dana trudnoće a sasvim drugo je kada žena ima ugovor za stalno i dođe neka frajla koja je netko od šefa i sad se nju treba zaposliti.nagledala sam se i naslušala toga i previše.i istina je da žene maksimalno iskorištavaju.čast izuzecima ako ih uopće ima...u današnje vrijeme doslovno nesmiješ imati djecu a kamoli ići na bolovanje.nisu sve dobile otkaz zbog porodiljnog ali velika većina je.pogotovo kod privatnika.i treba im što više izmusti kakvu nam sramotu od plaće daju.user posted image user posted image

clock-img

14.03.2012, 11:30

clock-img

mala99

pencil-img

607

Ja ću malo sagledati priču sa strane poslodavca, evo samo ću vam reći da trenutno ja i mm imamo zaposlenih 16 radnika i tim radnicima koliko im god daš nikad nisu zadovoljni. Povećaš im plaću, pustiš ih na godišnji i udovoljiš svim zahtjevima i na kraju oni ti za to ni ne kažu hvala. Nego kako je rekla jedna prije žele samo izmusti čim više. E ljudi moji, to vam uopće nije korektan odnos, ako vi date poslodavcu i poslodavac će prepoznati vaš rad.
Ja mislim da dosta ljudi ne vidi dalje od svog nosa i misle kako im je loše, a onda kad promjene posao vide kako im je zapravo bilo dobro. I žalosno je da sve povlastice koje im daš smatraju kao da to nije ništa, kao da im uvjek trebaš sve odobriti. Evo tako, zahvaljujući takvima sada sam i ja postala oštra šefica i nedozvoljavam previše.

A što kanader kaže svatko je zamjenjiv, žene moje kad vas nema godinu dana i zaboravi se već na vas. I ja sam tako imala curu za koju sam mislima da odlično radi, povećavala joj stalno plaću, i mislim da nikad neću nači zamjenu za nju. I zamislite našla još bolju, i nakon šta je otišla na porodilji našli smo joj miljun grešaka i naravno da je neću primiti natrag.

Dakle moj savjet vam je da se dokažete u radu, da vas poslodavac cijeni i poštuje vas i vaš rad i tada će i on jedva čekati da se vratiti.

Ovakvi stavovi vam neće donijeti dobro u životu....

clock-img

14.03.2012, 11:37

clock-img

mišica 666

pencil-img

3302

pustiš ih na godišnji



WTF radnici imaju pravo na godišnji zakonski i ne trebaju ljubit poslodavcu noge zato što su dobili šta im pripada. jesi ti zahvalna svojim radnicima što se trude i rade svoj posao , naravno da ne to se podrazumjeva ali zato radnici moraju biti zahvalni do neba zato što dobivaju šta im pripada..

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

clock-img

14.03.2012, 12:11

clock-img

lilia

pencil-img

3618

mala99 nije mi jasno šta bi se dogodilo da cura nije odlučila imati obitelj i dijete? Ostala bi na poslu kao dobar i hvaljen radnik ali eto trudnoća i dijete dovest će je do zavoda za nezaposlene.
I onda očekuješ da ti radnici budu zahvalni...jer im daješ njihova prava.
Lijepa naša domovino, pa nek mi netko kaže da žene nisu manje vrijedne.


_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

clock-img

14.03.2012, 12:22

clock-img

Tanjica Tanja

pencil-img

1999

Nažalost, i mene čeka noga kad se vratim s porodiljnoguser posted image ....a od novog posla ništa zasadauser posted image ...hehe, pa imam još mjesec i pol da ga nađemuser posted image

_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

clock-img

14.03.2012, 12:29

clock-img

mala99

pencil-img

607

mišica 666 poslodavac ti po zakonu nije dužan dozvoliti godišnji kad ti tražiš, već kad on smatra. Posebno ako se traži od danas do sutra, u kojoj firmi to ima?
lilia- bilo je i drugi stvari po kojima je pokazala da je nekorektna

I nemojte vrijeđati i izvlačiti krive zaključke, kod mene se rijetko ko žali i odlazi. Svaki dan me netko moli za posao i bio bi presretan da radi u mojoj firmi, a posebno jer smo na dobrom glasu.

Možda nisam sve dobro objasnila, ali niste ni vi nimalo fer s tim komentarima

clock-img

14.03.2012, 12:32

clock-img

mala99

pencil-img

607

mišica 666 poslodavac ti po zakonu nije dužan dozvoliti godišnji kad ti tražiš, već kad on smatra. Posebno ako se traži od danas do sutra, u kojoj firmi to ima?
lilia- bilo je i drugi stvari po kojima je pokazala da je nekorektna

I nemojte vrijeđati i izvlačiti krive zaključke, kod mene se rijetko ko žali i odlazi. Svaki dan me netko moli za posao i bio bi presretan da radi u mojoj firmi, a posebno jer smo na dobrom glasu.

Možda nisam sve dobro objasnila, ali niste ni vi nimalo fer s tim komentarima

clock-img

14.03.2012, 12:48

clock-img

lilia

pencil-img

3618

Po zakonu pola godišnjeg bira radnik kad ide a pola poslodavac.

Mala99 ja te nisam imala namjeru uvrijediti ali po tome kako si napisala da ženu sa bebom nećeš vratiti na posao sam zaključila da ti radnik i ne mora biti pretjerano zahvalan. Jer to nije naki primjer poslodavca prema radniku pogotovo ako je prije trudnoća bila jako dobra.
A boljih uvijek ima ali i to je dvosjekli mač.
Danas nitko od nigdje ne odlazi jer je situacija u državi takva...



_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

clock-img

14.03.2012, 13:08

clock-img

ribica1

pencil-img

2145

Slažem se s liliom, polovicu godišnjeg imamo pravo koristiti u periodu kada želimo a polovicu kada to poslodavac odredi (ili kad se dogovorimo s njime)!
Ja sam se također našla u situaciji di sam ostala bez dijela svojih prava i to samo zato jer se nekome nije sviđalo šta sam odmah nakon moje prve trudnoće koja je završila prerano sa dvoje pokopane dijece, ostala trudna!naime nakon prijevremenog poroda žena ima pravo na tri mjeseca porodiljnog šta sam iskoristila no nakon toga po nalazu psihologa još sam morala bit doma mjesec dana na bolovanju te kad sam trebala počet radit ostala sam ponovno trudna!I da bi se stvari još bolje iskomplicirale morala sam odmah na strogo mirovanje znači nisam mogla ić radit i teta na HZZO mi je savjetovala da nek si prvo iskoristim godišnji pa onda da otvorim komplikacije radi prosjeka jer inače ću imat minimalnu naknadu!Naravno poslodavac mi nije dao da iskoristim godišnji, pala sam na minimalnu nakandu, no nije mi žao jer ipak je sad moje malo zlato tu, al moj godišnji je propao, a zašto...zato jer se nekom tako htijelo!!
No nije sad sve to bitno hoću reć da i mi ko zaposlenici želimo ostvariti svoja prava, a i poslodavci svoja, sve je to meni jasno al ima jako puno ovakvih slučajeva di na zamjenu ulete "bitne" osobe i ti si baj-baj!
Ja bi na tvom mjestu definitivno otvorila bolovanje i kasnije išla na drugu bebu a za naknade lako!
Meni je moj poso bio drag i radila sam ga svim srcem i ostajala po cijele dane, trudila se i sve al mi za to nitko nije reko hvala (nisam baš niti očekivala) a kad dođe vrijeme za vratit se vidjet cemo kako će bit, vjerovatno će me do onda zamijenit neka "bitnija" no nema veze jer imam pravo na tri godine porodiljnog pa do tada ima vremena!

_____________________________

Moja dva anđela......
Luka i Eni - 02.01.2011.

Čuda se događaju...

I moje malo čudo je tu - 10.12.2011. Dora

clock-img

14.03.2012, 13:16

clock-img

anavi1981

pencil-img

47

svatko od radnika ima svoju priču i treba čuti obadvije strane ako je moguće.sve to stoji i čast izuzecima.u firmi gdje ja radim doslovno moraš moliti za godišnji i pitanje je da li ćeš ga dobiti.i kada ga jedva dobiješ onda ti neda 2tj. nego samo tjedan dana.sramota.manjak radnika,nedaju nam nove nego vučeš i vučeš,crnčiš po cijeli dan i opet nisu zadovoljni.za plaću od 2200tis.kn šutim i trpim jer znam da nemam kuda,takva su vremena.i bolje išta nego ništa.i ima poslodavaca koji nikada nisu zadovoljni da im dušu ostaviš na poslu.user posted image user posted image OPET KAŽEM-ČAST IZUZECIMA KOJIH JE JAKO MALO,NAŽALOST..

clock-img

14.03.2012, 15:27

clock-img

mišica 666

pencil-img

3302

mala 99 nisam te htjela vrijeđati ali malo si nespretno napisala post. bar vjerujem da je tako. user posted image

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.