cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Tipovi očeva

  
clock-img

26.04.2009, 12:33

clock-img

tikica_69

pencil-img

25386

Kakav otac ste vi? Majke, kakav otac je vas suprug?

Postoje četiri tipa očeva, utvrdili su britanski stručnjaci. “Otac zapovjednik” je tradicionalist strogih životnih nazora koji vjeruje u sustav kažnjavanja i postavljanje strogih pravila. Ovaj tata uvjeren je kako je njegova životna svrha biti čvrst i moćan uzor djeci. Kao primjer zapovjednika, znanstvenici su naveli američkoga glumca Michaela Douglasa, koji je izjavio kako je, proganjajući karijeru, zapostavio djecu. Svoju je sadašnju suprugu, glumicu Catherine Zetu Jones, tijekom prvoga susreta zaveo rečenicom: “Želim biti otac tvoje djece”.
Obiteljski klaun - “otac zabavljač”, drži da je njegova dužnost zabavljati djecu dok majka obavlja kućne poslove. Primjer ovakvoga oca je Liam Gallagher, pjevač benda Oasis, koji kaže: “Umjesto izlaska provodim vrijeme s djecom. To mi je puno zabavnije”. Sretna je i njegova partnerica - Nicole Appelton, koja kaže: “Liam je jako, jako dobar otac”.

KORISNI OČEVI - SAMO U NUŽDI
Jako rijetko preuzimaju inicijativu u kućanskim poslovima, no ovdje su ako partnerica zatreba pomoć. Tako će, u slučajevima nužde, oprati posuđe, skuhati ručak, usisati stan, a ispeglat će i odjeću.

POTPUNO ANGAŽIRANI OČEVI
Napredni su moderni muškarci koji s partnericama svakodnevno dijele sve odgovornosti oko djeteta i kućanske dužnosti. Čak štoviše, ovakav uravnotežen način života ne predstavlja im nikakav problem.

MUŠKARCI SU NAPREDOVALI
Studija koja je provedena u obliku intervjua sa 60 očeva i njihovih partnerica pokazala je da su muškarci napravili oveći pomak od tradicionalne uloge glave obitelji. No većina ih se još uvijek smatra hraniteljima obitelj
i.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

clock-img

26.04.2009, 14:15

clock-img

ZVRK

pencil-img

20333

mog mužica bi mogla da svrstam u kategoriju KORISNI OČEVI-SAMO U NUŽDI
ali da ima krače radno vrijeme možda bi bilo drugačijeuser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

clock-img

26.04.2009, 14:19

clock-img

koka

pencil-img

10266

pa, isto kao i zvrk, da ne citiramuser posted image ..da ima više slobodnog vremena bili bi i ja i on sretniji a i dijeca

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D

clock-img

26.04.2009, 14:27

clock-img

pikachu

pencil-img

4192

Trenutno je KORISNI PARTNER - SAMO U NUŽDI, a nadam se da će biti ANGAŽIRANI OTAC... Ima naznaka da će biti takav...user posted image  Javim kakav je...user posted image

_____________________________

Sunce naše malo, stigla si...
Vita-10.08.2009.
Ponosni T&M

clock-img

26.04.2009, 15:39

clock-img

Njofra

pencil-img

1598

Ako ćemo se zavaravati onda je to tip Korisni očevi samo u nuždi. A to sam napisala jer on ne kuha ne zna peglati veš a lijeno mu je usisavati pa niti to ne radi a kakvi su to slučajevi u nuždi. Moj će usisavati samo ako ga jako jako natjeram tj. ako on sam vidi da je lom totalka na podu (što u mom slučaju ne desi se jedino kad umirem od gripe u krevetu i tada ručak donese moja mama) on stavi suđe u perilicu i to je to. A s djecom ništa. Jako rijetki dani kad ih on sat dva najduže provede u društvu najmlađeg a s kćeri ne sjećam se kad je to bilo (kćer u 11. godini).

_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

clock-img

26.04.2009, 18:07

clock-img

gljiva

pencil-img

2809

Trenutno potpuno angažirani,  al vidjet ćemo do kad će to
potrajat, možda mu pređe u navikuuser posted image user posted image user posted image

clock-img

26.04.2009, 18:18

clock-img

mara27

pencil-img

713

ja bi rekla da je moj 50% angažirani otac, ne dijelimo baš sve kućanske poslove, brigu a maloj ja vodim 70:30 ali ne žalim se jer ipak sudjeluje, ima ih nažalost koji ni prstom ne maknu, a ja na svakoj pomoći zahvalna...
najbitnije da nije NEZAINTERESIRAN otac, sve drugo prolaziuser posted image user posted image


_____________________________

odgajati dijete-ljubavlju i povjerenjem!
L-25.08.05.
T-19.10.09.

clock-img

26.04.2009, 18:21

clock-img

apika

pencil-img

257

Potpuno angažirani ,neki put čak toliko da mi ide na živceuser posted image

clock-img

26.04.2009, 18:23

clock-img

mara27

pencil-img

713

IZVORNA PORUKA: apika

Potpuno angažirani ,neki put čak toliko da mi ide na živceuser posted image



opa! a kako to, molim te, izgleda????user posted image


_____________________________

odgajati dijete-ljubavlju i povjerenjem!
L-25.08.05.
T-19.10.09.

clock-img

26.04.2009, 21:42

clock-img

tikica_69

pencil-img

25386

MM jos nije otac ali koliko mga poznajem, vjerojatno ce biti "otac zapovjednik". Vec je izjavio da do 21. nece smjet ni pogledat muskog user posted image
Mos si mislit user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

clock-img

26.04.2009, 21:58

clock-img

Ann

pencil-img

85

Dok smo živjeli u dvosobnom stanu i sa jednim djetetom bio je OTAC U NUŽDI,a sada kada smo u kući i imamo dvoje djece POTPUNO ANGAŽIRANI OTAC. Zahvalna sam na tome i sretna.user posted image

clock-img

26.04.2009, 22:02

clock-img

twitty

pencil-img

3428

potpuno angazirani ali je kuci 4 mjeseca godisnje(ako i toliko)user posted image

clock-img

26.04.2009, 22:05

clock-img

dominik

pencil-img

7965

ne znam kaj bi rekla...da je vise doma da se nadam da bi bio druaciji ili? heh nije problem u igri ali ne volim kad se igraju jer uvijek netko dobio sljivu u najmanju ruku...neki dan isli coporativno u setnju i domi na bicu i mm ga gura i kaj nije mali sletio...user posted image

clock-img

26.04.2009, 22:06

clock-img

novamama

pencil-img

8532


POTPUNO ANGAŽIRANI OČEVI
Napredni su moderni muškarci koji s partnericama svakodnevno dijele sve odgovornosti oko djeteta i kućanske dužnosti. Čak štoviše, ovakav uravnotežen način života ne predstavlja im nikakav problem.
MUŠKARCI SU NAPREDOVALI
Studija koja je provedena u obliku intervjua sa 60 očeva i njihovih partnerica pokazala je da su muškarci napravili oveći pomak od tradicionalne uloge glave obitelji. No većina ih se još uvijek smatra hraniteljima obitelj
i.




viva evolucijauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

clock-img

27.04.2009, 19:34

clock-img

Ruža

pencil-img

14064

Kako da ja svog angažiram?user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

clock-img

27.04.2009, 23:09

clock-img

novamama

pencil-img

8532

ne možeš ružo, to se tako rodiuser posted image

i odgajauser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

clock-img

27.04.2009, 23:17

clock-img

Nika 24052006

pencil-img

5558

Moj definitivno spada u kategoriju korisnih oceva,premda bi mozda bio i potpuno angaziran da manje radi. Ma sve ce on napraviti,samo mu treba reci,nista ne moze samoinicijativno.To je valjda taj muski mozak,sve im se mora reci.Bar je moj takav.

clock-img

29.04.2009, 17:25

clock-img

inna

pencil-img

2441

koristan otac, ali vidim da polako evoluira u potpuno angažiranog user posted image user posted image

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

clock-img

23.08.2009, 17:40

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Sadržaj poruke je obrisan]

clock-img

23.08.2009, 18:40

clock-img

Anoniman

Moj je angažiran oko djece, stavlja suđe i rublje u mašinu, vadi isto van i nosi smeće. user posted image  Ostalo je moje. user posted image

clock-img

30.05.2010, 14:11

clock-img

cuba

pencil-img

21489

Potpuno angažiran kad je kući...

_____________________________

Roko i Dino user posted image

clock-img

30.05.2010, 14:17

clock-img

pincirotvajler

pencil-img

12489

angažiran ali samo oko daria..a dokle,,ko će ga znat.. user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

clock-img

30.05.2010, 14:18

clock-img

ninolina

pencil-img

15879

pa moj je stvarno skroz angažiran otac....sve ali sve radi...nekad mu treba reći ali ne mogu se žaliti


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

clock-img

30.05.2010, 16:31

clock-img

Thea

pencil-img

4043

KORISNI OČEVI - SAMO U NUŽDI
Jako rijetko preuzimaju inicijativu u kućanskim poslovima, no ovdje su ako partnerica zatreba pomoć. Tako će, u slučajevima nužde, oprati posuđe, skuhati ručak, usisati stan, a ispeglat će i odjeću.



Ali bez peglanja... user posted image i više vremena provodi s klincima kad je doma i ne radi...

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

clock-img

30.05.2010, 16:47

clock-img

mama m

pencil-img

251

Znate kak se ono kaže- više sreće neg pameti.user posted image Tako je meni s mojim divnim mužem- stvarno sam sretna jer je potpuno angažiran- oko Jane od prvog dana kad se rodila, s njom se nekad bavi više nego ja. A ni sudoper ni usisavač nisu mu strani (jedino mu ne dam peglati- to bi stvarno bilo previše!user posted image ) U trudnoći sam zaboravila kako izglada usisavačuser posted image ! I sad kad se Bartol rodio skroz je posvećen Jani, da se ona ne osjeća zapostavljenom, a ni bebač se definitivno nikad neće pitati što je to tatina pažnja!
P.S. Ne moram reći da ja još uvijek ne znam gdje stoji usisavač?!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek

Jana 10.04.2006.
Bartol 19.05.2010.