cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Pedijatar preporučuje

clock-img

05.07.2012, 10:43

clock-img

zlata2

pencil-img

304

Bili smo na pregledu sa 9 mjeseci i pedijatar me uputio kako s 10 mjeseci 4 ponedjeljka dam svom bebaču žumanjak, a četvrtkom kravlje mlijeko da se vidi da li je alergičan. To se kao mora prije prve godine.user posted image
Jel još kojoj od vas tako rečeno?
Prvo dajem 1/4 žumanjak i postupno povećavam do cijelog, a na kravljem mu naparvim keksolino ili slično. Poslije više ne moram davati kravlje mlijeko jer još uvijek dojim.
Malo sam skeptična vezano za sve to pa molim iskustva i mišljenja.
Hvala!

clock-img

05.07.2012, 10:55

clock-img

mala pcelica

pencil-img

5866

pa ne znam dal sa 10,al sa 11 bi mogla zbog onog cjepiva sto se daje sa god dana...obicno kazu da se daje bjeljanjak,jer se zumanjak uvodi ranije u prehranu...bjeljanjak zato jer ako je djete alergično na bjeljanjak onda ne smije primiti cjepivo,a isto tako i na piletinu... mozda si pogresno razumila zumanjak umjesto bjeljanjak user posted image a kravlje mlijeko isto tako negdje sa 11 mjeseci ...

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

clock-img

05.07.2012, 11:15

clock-img

zlata2

pencil-img

304

Nisam krivo razumjela, a imam i napisano....user posted image

clock-img

05.07.2012, 11:18

clock-img

mala pcelica

pencil-img

5866

aha ,e onda ne znam user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

clock-img

05.07.2012, 11:31

clock-img

pincirotvajler

pencil-img

12489

bjelanjak smo probavali s godinu i smetao mu do 14mj,i tek se onda cjepio
za km neznam

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

clock-img

05.07.2012, 11:45

clock-img

elven

pencil-img

319

Sa 10 mjeseci ne, ali sa dvanaest da....pedijatrica mi je preporučila da napravim biskvit sa cijelim jajetom i da joj tako ponudim.
Nije bilo reakcije, ali se svejedno nije cijepila još neko vrijeme jer je krenula u jaslice pa stalno bila bolesna.

clock-img

05.07.2012, 11:55

clock-img

seraphyme

pencil-img

1452

moj je jaja prvo jeo u rezancima, pa pohani kruh sa otprilike 9 mjuser posted image

prošlo super


_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

clock-img

06.07.2012, 13:08

clock-img

zlata2

pencil-img

304

Svaki pedijatar ima nešto svoje! A poslušat ću ja našeg pa šta bude!
Hvala na iskustvima! Javim kako je prošlo kad probamo žumanjak i km.

clock-img

12.07.2012, 23:22

clock-img

malica

pencil-img

285

Što se tiče kravljeg mlijeka gotovo svaki pedijatar ima svoju priču tako da je vrlo "individualno". A što se tiče jaja, starta se sa žumanjkom i to ne cijelim da ne optereti previše probavni sustav jer znaju biti teška. Negdje prije 1. rođendana preporučljivo je dati cijelo jaje kao provjeru prije cijepljenja, jer ako postoji alergija na bjelanjak (češća od one na žumanjak) onda se dijete ne cijepi s godinu dana.

_____________________________

moja mala maza.... 5.10.2009

clock-img

20.09.2012, 10:06

clock-img

valnea

pencil-img

22

Moj mali je pokazivao alergiju na jaje - crvenilo i plikovi svugdje na koži gdje ga se dotakne i bolovi u stomaku nakon što bi jeo jaje. Zbog toga ga nismo cijepili, a sada bi ga opet trebalo testirati i cijepiti. Iako mu već pomalo uvodimo jaje u prehranu (barem žumanjak), svejedno nas je strah tog cijepljenja.Ima li tko sličnih iskustava, nestane li alergija nakon 3 godine kao što kažu da je moguće?

clock-img

25.09.2012, 02:24

clock-img

Suzn

pencil-img

535

Nama su tu, (Njemacka) rekli da je spika oko mlijeka marketinski trik, i da normalno pije mlijeko... Ok, ja sam ga pitala to tek kad je navrsio godinu dana... E sad...

Zadnji članci

article-img