cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Druga "žena"

clock-img

18.10.2009, 20:11

clock-img

mamatina

pencil-img

59

Kako mi se čini, ovaj dio foruma posjećuju tateki. Pa me zanima ima li koji da je u drugom braku ili vezi nakon braka i da u istom ima dijete.

Naime, moj dragi ima brak iza sebe. Iz tog braka ima tooonu frustracija koje cesto "lijeci" na meni. Ima i dvoje preeedivne djece koje obozava a koje iskreno i ja jako volim.

U vezi smo 4 godine, i beba je na putu. "Ne pada" mu napamet me zeniti kako je rekao jednom. Muski mi prijatelji kazu, znala si to i prije, sto ocekujes, nikada nece biti drugacije, to je nama samo papir. A zenske mi prijateljice kazu, da te zaista voli to bi zbog tebe (za koju dobro zna koliko mi to znaci) napravio.

Tateki, imate li slicnih iskustava? Koja je misao u pozadini? Samo zelim shvatiti...

clock-img

18.10.2009, 20:24

clock-img

trudnica87

pencil-img

472

nisam tatek ali evo da ti kazem.moj muz ima iza sebe brak i prekrasnog sina koji je sad vec 2 razred i kod nas je druga beba na putu.a mali je s mamom koja zivi isto s covjekom i vjencali su se kak i mm i ja naravno sudbeno samo jer su oni bili vjencani u crkvi.mladi su se ozenili i dobili djete.a sad i ja i ona ocekujemo dijete s.ona s tim drugim muzem zivi i mali je s njima,a mom muzu nedozvoljava vidanje s malim.user posted image

_____________________________

24.10.2009. u 16:00 stigao nam je nas andel - Patricia

clock-img

18.10.2009, 20:42

clock-img

mamatina

pencil-img

59

Ovaj moj ne bi ni kod maticara (jer su i oni u crkvi vjencani). Problem je sto ona nema nikog. Ali sumnjam da njega muci to. Ne kuzim kako je nju mogao ozeniti dva puta (u razmaku od 3 godine) a mene ni prijavit na adresu pa cu malog prijavit kod sebe.

A probleme s vidjanjem djece razumijem, i mi ovisimo o njenoj dobroj volji... Stalno. Brinem se kako ce to izgledat kad malecki dodje...

clock-img

18.10.2009, 20:47

clock-img

trudnica87

pencil-img

472

neznam drga sto bi ti rekla.imenjakinjo moja.mm i ja smo skupa 4 godine s time da smo 1 godinu u braku.a oni imaju sina od 8 godina i brak koji je trajao 3 mjeseca.bili su oboje mladi i to je sve bilo zbog djeteta.imamo slicnu ali drugaciju situacijuuser posted image

_____________________________

24.10.2009. u 16:00 stigao nam je nas andel - Patricia

clock-img

18.10.2009, 21:11

clock-img

happy future mum

pencil-img

137

ja osobno nemam iskustva s tim, samo bih htjela reagirati na tu rečenicu: "da te voli, učinio bi to za tebe" koja je tako karakteristična za mišljenje prijateljica... čuj, one ne znaju kako je vama kad ste zajedno, mogu vidjeti samo iz svoje perspektive, ti najbolje znaš da li je tom muškarcu dovoljno stalo. Ne želim ti stavljati sol na ranu, no kada muškarac nešto kaže, on to vjerovatno i misli, stoga kada je rekao da se nema namjeru ženiti opet, onda vjerovatno i nema, ljubav nema velike veze s tim. četiri godine veze obećavaju, beba još više, no činjenica da liječi frustracije na tebi iz prošlog braka, to nemoj dozvoljavati više. Brak sam po sebi ne garantira sreću, stoga razmisli što želiš, i nemoj pokušavati prodijeti u njegovu glavu preko tuđih mišljenja nego sjedi s čovjekom s kojim čekaš bebu, i objasni mu svoje stavove, naravno ne da ćeš sada reći "ČUJ, AKO ME NEĆEŠ ŽENITI,ZBOGOM" nego lijepo reci da tebi brak predstavlja nešto više od slova na papiru, i što on misli o tome. I da, ako te razočara njegovo mišljenje, nemoj klonuti a ni nadati se da će se promijeniti, ljudi se ne mijenjaju, možda tip nije materijal za brak, i to je to, nego zajedno pokušajte naći neki kompromis, prvenstveno zbog bebe koju čekate.  Uglavnom, sretno!


_____________________________

11.4. 2010, voli mama svoga malenog anđela najviše
24.6.2011., dolazi nam braco

clock-img

18.10.2009, 23:33

clock-img

mamatina

pencil-img

59

Ne znam sto bi rekla. Tesko je biti druga ma kako god bilo. Proslost je proslost i mjesto joj je tamo, u proslosti ali ima duge ruke kad su u pitanju djeca. Ja sam nekako tip, zivi i pusti da zivi. Cemu gorcina i podbadanje tolike godine. Zivot je predivan i mnoge nas lijepe stvari cekaju, pogotovo s nasim bebicama. Ali neki ljudi tako ne razmisljaju. I zao mi je jer pate djeca, njihova nasa...

U svakom slucaju, drago mi je da se tvoj m nije zbog tog iskustva bojao s tobom otici taj korak dalje. user posted image

clock-img

18.10.2009, 23:35

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Sadržaj poruke je obrisan]

clock-img

18.10.2009, 23:38

clock-img

mamatina

pencil-img

59

Činjenica je da nitko osim tebe u tvojoj koži ne zna kako je. Ja samo znam da one žele najbolje za mene.

Isto tako znam da je tvrdoglavo ustrajanje na necemu glupo jer ti se obije o glavu. Drustvo je danas itekako konzervativno i iskreno priznajem da sam i ja jedna od njih. Ja jedno prezime, nase bi dijete trebalo imati njegovo (oko cega jos pricamo), on i njegova djeca njegovo. Drustvo, vrtici, skole, objasnjenja, zakoni, papiri i prijave. Sve je nekako lakse kad si u braku. Ili ja zivim u oblacima.

Kad je dobro dobro je, a kad i ako se nesto desi, svi to lagano zaborave.

Objasnjavala sam mu sto to meni znaci i koliko, i ako me voli, a mislim da nakon svega sto smo prosli, i veselja nasem 3 pokusaju koji je uspio da to nije upitno. Mene smeta samo stav, to jer ga je ona ostetila znaci da nece nikad vise u brak. To je djetinje i to sam mu rekla.

Vrijeme ce ionako pokazati. Papir ili ne... ljubav je ta koja nas drzi na okupu, a vjerujem da je ljubav isto tako odluka da se predas nekome...

clock-img

18.10.2009, 23:45

clock-img

mamatina

pencil-img

59

IZVORNA PORUKA: cvrčak

IZVORNA PORUKA: mamatina

Ovaj moj ne bi ni kod maticara (jer su i oni u crkvi vjencani). Problem je sto ona nema nikog. Ali sumnjam da njega muci to. Ne kuzim kako je nju mogao ozeniti dva puta (u razmaku od 3 godine) a mene ni prijavit na adresu pa cu malog prijavit kod sebe.

A probleme s vidjanjem djece razumijem, i mi ovisimo o njenoj dobroj volji... Stalno. Brinem se kako ce to izgledat kad malecki dodje...



Draga nije ti lako. Mogu shvatiti njega ako je iza sebe imao loš brak i još gori razvod,ali nije fer prema tebi i vašem djetetu da ispaštate zbog njegove prošlosti.
Vjerujem da te voli ako ste željeli obitelj i dijete,ali probaj mu objasniti što ti znači vjenčanje i da te vrijeđa takvo njegovo ponašanje.
Ne znam situaciju pa bi bilo najlakše reći i ono što ti govore muški i ženski prijatelji,ali činjenica da bi trebali napraviti kompromis. Svatko neka dođe do pola puta i nađete se na sredini.
osobno,najviše me zasmetalo ono sa adresom. Što se boji? Da će ako te prijavi a jednom se budete razvodili to utjecati na prava koja imaš razvrgavanjem braka? Dovoljna su vam dva svjedoka da ste u vezi živjeli ili neživjeli papirnato na istoj adresi.


Ma ne znam što reći više... Vrag po papirima i prijavama. Prvo je bilo naravno da cete se oboje prijaviti a onda, a kaj ces to ionako nista ne znaci. U njegovoj je glavi tako jednostavno. Volimo se, zajedno smo, sretni, cekamo bebu. I kaj sad. A mos mislit meni sad s hormonima.Ne znam, mozda su starci i odgoj krivi za moj konzerva nazor. Trudim se odmaknuti od toga ali tesko. Bila bi presretna i preponosna da nosim njegovo prezime. I da ga ne zovem deckom, i da mu zenom ne nazivaju samo bivsu zenu. Obecala sam mu da nikada na njemu necu lijeciti svoje komplekse (a imam ih sto se veza tice itekako) i da ga molim da i on meni ne radi isto. Cinjenica je da njima treba vremena da prokuhaju stvari.

Oboje smo bikovi tvrde glave. user posted image   Na kraju dana kazem zagrlim svoju busu i pomolim se da nam je malac zdrav, a ostalo ce vec nekako...



_____________________________

"Mama, jel on samo meni jako lijep ili je stvarno jako lijep?" pitala ja mamu 15min nakon poroda... :)

clock-img

19.10.2009, 08:11

clock-img

tikica_69

pencil-img

25386

i mojem je to bilo mrtvo slovo na papiru, pa je vidio koliko sam tuzna zbog toga, pa je na kraju rekao da nikad ne bi prezalio da me nije ozenio.....skroz su nepredviljivi i dvolicni i mislim da je to tipicno za muske i da tu nema pomoci...

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

clock-img

19.10.2009, 09:30

clock-img

lueman

pencil-img

2780

ja bih ipak tebe pitala kaj ti znači prezime tvog muža?????bude te više voljel?cjenil???ne kužim. sorry- imam iza sebe brak i dvoje djece iz njega.i više se ne bih udavala. nema to veze s ljubavlju.ja svog muža(jer on to je )cijenim i volim bez obzira na drugačije prezime.a naše dijete nosi naravno njegovo prezime.to neće promjebniti vaš odnos na bolje.a ako na nečemu inzistiraš obično ti se obije o glavu. pusti čovjeka pa možda s vremenom i on promjeni odluku.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

clock-img

19.10.2009, 09:37

clock-img

FIONA

pencil-img

9057

IZVORNA PORUKA: mamatina

Kako mi se čini, ovaj dio foruma posjećuju tateki. Pa me zanima ima li koji da je u drugom braku ili vezi nakon braka i da u istom ima dijete.

Naime, moj dragi ima brak iza sebe. Iz tog braka ima tooonu frustracija koje cesto "lijeci" na meni. Ima i dvoje preeedivne djece koje obozava a koje iskreno i ja jako volim.

U vezi smo 4 godine, i beba je na putu. "Ne pada" mu napamet me zeniti kako je rekao jednom. Muski mi prijatelji kazu, znala si to i prije, sto ocekujes, nikada nece biti drugacije, to je nama samo papir. A zenske mi prijateljice kazu, da te zaista voli to bi zbog tebe (za koju dobro zna koliko mi to znaci) napravio.

Tateki, imate li slicnih iskustava? Koja je misao u pozadini? Samo zelim shvatiti...



draga živjela sam šest godian sa čovjekom s kojim se nisam mislila ženiti...niti on samnom...isto smo govorili kaj ti vredi papir...vidiš da se on bio rastao....no mešutim ja sam se jedva čekala udati za sadašnjeg muža i taj komad papira dao je vezu drugačiju dimenziju i prizvuk...posebno kada me netko oslovi sa gospođo ..... po njegovom prezimenu!...Moj bivši se također oženio i ima malok kikiča...znači da ipak taj papir nešto znači samo da li je to prava osoba...

ovo sad što sam rekla bilo je za nas oboje a vi sebe pozanjete najbolje....znaš da će morati kad se djete rodi priznavati bebu da bi na rodnom listu stajalo da je otac...sama ta činjenica meni razdvaja a ne grli...

želim vam sreću ali otvoreno popričajte....prema svom iskustvu ja sam pogazila te riječi...meni papir na kraju nešto i znači!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

clock-img

19.10.2009, 09:40

clock-img

BruMa

pencil-img

2513

mamatina,imamo skroz sličnu situaciju.
I ja imam jednog takvog doma,al nekak sam ga uspjela "nagovorit" da se vjenčamo,naravno samo kod matičara jer je već vjenčan u crkvi.Baš sam i njemu dala da pročita tvoju priču i rekao je da je jako slično.
Oni se uglavnom boje da ne završi opet sve ko i prije i naravno bezveze mu je sve to,vjenčanje i to.Vjenčali smo se nakon 8 godina veze,i on je cijelo vrijeme govorio to šta i tvoj govori.Ali naravno da se mi cure želimo udat i nositi njihovo prezime,al jednostavno to je sve njima bezveze.
Uglavnom potpuno ista priča......
Nadajmo se da će se i tvoj predomislit jednog dana.


_____________________________

Bruno 26.04.2006.♥♥♥
Mateo 18.12.2009.♥♥♥
http://www.youtube.com/watch?v=_1_MydgRFZw&feature=player_embedded

clock-img

19.10.2009, 14:29

clock-img

monte

pencil-img

355

mamatina ja sam potpuno na tvojoj strani,
potpisujem cvrčak i FIONU,a moje mišljenje je da on nije načisto sa svojim osjećajima,sorry al nema se šta tu raspravljat,ili nek bude pravi čovik ili ga jebuser posted image ,taki mi i ne trba.