cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Da li ste prisustvovali porodu?

clock-img

29.07.2008, 19:45

clock-img

mirna

pencil-img

8134

Očevi, forum vam je jaaaakooo prazan, zato ću vam ja postaviti jedno pitanjce: Da li ste bili sa svojom ženom/partnericom pri porodu? Ako ne, zašto? Ako da, koliko vam je to iskustvo promijenilo život?

< Poruku je uredio Ruža -- 16.2.2009 0:02:30 >

clock-img

29.07.2008, 21:16

clock-img

Amelie

pencil-img

266

moj muž nije prisustvovao porodu (viša sila) ,a i da je mogao...nisam sigurna dali bi pristao
danas kada slušam iskustva šogorice i prijateljica čiji su muževi prisustvovali porodu bude mi malo žao što nismo bili u mogućnosti proživjeti isto

clock-img

29.07.2008, 21:46

clock-img

zg_cinik

pencil-img

918

kakvo je to pitanje...user posted image user posted image user posted image
naravno da sam bil...
na svom...user posted image
user posted image

clock-img

30.07.2008, 10:27

clock-img

MILLA

pencil-img

2676

mm žli iči,odluku je dobro pustiti njemu... mnogi su zbog znatiželje gurnuli nos dole pa im se zgadilo na neki duži period. uglavnom,mm je odlučio biti samnom,svakako da sam zbog toga jako sretna.user posted image user posted image

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

clock-img

30.07.2008, 10:38

clock-img

maja

pencil-img

6000

MM nije bio samnom, nažalost kod nas se to još ne možeuser posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

clock-img

30.07.2008, 10:42

clock-img

Ruža

pencil-img

14064

IZVORNA PORUKA: MILLA

mnogi su zbog znatiželje gurnuli nos dole pa im se zgadilo na neki duži period.



Puno mi je to ljudi reklo. Ma poludim na takve izjave!user posted image Zgadilo??? Ja bi mome glavu otkinula kad bi izjavio tako što?user posted image
Njima se zgadilo?? Ma nemoj, a tko nas pita što se nama gadi ili ne? Uz sve što prolazimo to je najmanja stvar koju svaki muž može učiniti za svoje dijete, suprugu i samoga sebe!

Mila bravo za tvog MM_a!user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

clock-img

30.07.2008, 10:48

clock-img

božica

pencil-img

8832

Ok mirna probati ću nagovoriti muža da vam napiše svoje  iskustvouser posted image

_____________________________

idem micat rit...

clock-img

30.07.2008, 10:52

clock-img

MILLA

pencil-img

2676

da,istinu kažeš,ali on ti mora biti pored glave,da te hrabri,tješi...na kraju je recimo moj šef išao da vidi kako "to izlazi-kaže"  i svaki put kada je lego sa ženom,mu se vračala ta slika. moj rođak skoro 2 godine nije mogao sa ženom.... a opet mnogima to nije smetalo, sex im se nije promjenio,a pošto su prošli porod i vidjeli iz prve ruke kako im djete dolazi na svjet i šta prođe jedna žena dok rađa -njegovo djete- budu još bolji muževi i očevi.   otkada je moj jedan rođak bio na porodu tek svog 3. djeteta ,on se sav promjenio i prema njoj i prema djeci... iviše ih pazi i mazi... brine,nju svako malo nečim iznenadi i govori kako je divna i hrabra ženauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

clock-img

30.07.2008, 10:52

clock-img

božica

pencil-img

8832

ali Ružo budimo realni---i meni bi se zgadilo da sam glavu turnula dole i vidla joj sva sam se naježila------------)
Ne vjerujem da baš izgleda lijepo dole nakon poroda(meni je ćak bilo i krivo kaj je on malo morao virnuti dole---)Pa nemora sve vidjeti)user posted image

ali nije mi ništa ružno rekao poslije svega toga-----------)da mu se zgadilo ili slićnouser posted image


_____________________________

idem micat rit...

clock-img

30.07.2008, 12:06

clock-img

Dora04

pencil-img

986

Ja nisam baš bila oduševljena idejom da moj muž bude na porodu ali on je inzistirao i danas sam mu zahvalna na tome.
Mi smo bili sami u rađaoni a kako je kod mene to išlo brzinski da nije bilo njega da ih pozove rodila bih sama.
Bio mi je kraj glave i ništa nije vidio što bi mu se zamjerilo.
Ako su vam muževi u mogućnosti prisustvovati porodu svakako neka to iskoriste.user posted image

clock-img

30.07.2008, 12:08

clock-img

troubled

pencil-img

7104

zgadilo???
to je prvi put da čujem što slično...
gdje je ljubavi ne bi trebalo biti gađenja....
a možda sam ja samo utopist user posted image
anyway....rekao je da će ići sa mnom....da ne bude da je bio samo na svom...hehe user posted image
ma rekao je i prije...ali moram malo...user posted image user posted image user posted image

clock-img

30.07.2008, 13:21

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Sadržaj poruke je obrisan]

clock-img

30.07.2008, 13:30

clock-img

božica

pencil-img

8832

IZVORNA PORUKA: troubled

zgadilo???
to je prvi put da čujem što slično...
gdje je ljubavi ne bi trebalo biti gađenja....
a možda sam ja samo utopist user posted image


troubled da Zgadilo ili kako već da se izrazim ne bilo oku ugodno--)to je sa mog gledišta----------gledam realno



_____________________________

idem micat rit...

clock-img

31.07.2008, 01:22

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

31.07.2008, 08:27

clock-img

njanja

pencil-img

8766

Čula sam svakakvih priča, od toga da 1 obožava žene nakon što je prisustvovao porodu i divi im se, do onoga-bilo je ok i to je to, a ima i onoga: sve ok, ali da je to prekranso iskustvo i nije...Ljudi su različiti pa i različito reagiraju u ti situacijama...pa vidite i nas, neke, kao Dora, imaju sreće i rode u sekundi, a neke se muče...tako i muževi reagiraju.....

 
U svakom slučaju, mislim da im se treba omogućiti (bolnice) da idu, a s druge strane osvijestiti da to ujedno i žele....Jer vremena su se promijenila, danas više mama nema ulogu samo majke, već i radi, pa i uloga oca postaje još važnija pa mislim da je vrlo dobar početak da otac prati dijete od samog poroda, kao i majka....
 
MM je od početka želio ići i kada sam saznala da neki doktori ne puštaju muževe/pratnju kod poroda na zadak (jer je riskantniji), bili smo oboje jako razočarani...Na kraju je bio samnom u rađaoni 5 sati, a nakon što sma otišla na carski rez, čekao je ispred i bi 1. koji je nakon babice držao jana...Rekao je da je plakao i mislim da on to neće nikada zaboraviti....
 
 MUŽEVI, idite na porod sa ženama, budite im utjeha, potpora i njihova snaga...ŽENE, nagovorite muževe da vam budu sve to......

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

clock-img

31.07.2008, 08:28

clock-img

njanja

pencil-img

8766

Čula sam svakakvih priča, od toga da 1 obožava žene nakon što je prisustvovao porodu i divi im se, do onoga-bilo je ok i to je to, a ima i onoga: sve ok, ali da je to prekranso iskustvo i nije...Ljudi su različiti pa i različito reagiraju u tim situacijama...pa vidite i nas, neke, kao Dora, imaju sreće i rode u sekundi, a neke se muče...tako i muževi reagiraju sukladno tim situacijama.....

 
U svakom slučaju, mislim da im se treba omogućiti (bolnice) da idu, a s druge strane osvijestiti da to ujedno i žele....Jer vremena su se promijenila, danas više mama nema ulogu samo majke, već i radi, pa i uloga oca postaje još važnija pa mislim da je vrlo dobar početak da otac prati dijete od samog poroda, kao i majka....
 MM je od početka želio ići i kada sam saznala da neki doktori ne puštaju muževe/pratnju kod poroda na zadak (jer je riskantniji), bili smo oboje jako razočarani...Na kraju je bio samnom u rađaoni 5 sati, a nakon što sma otišla na carski rez, čekao je ispred i bi 1. koji je nakon babice držao jana...Rekao je da je plakao i mislim da on to neće nikada zaboraviti....  MUŽEVI, idite na porod sa svojim ženama, budite im potpora, utjeha i snaga...ŽENE, nagovorite muževe da vam budu upravo to.....

< Poruku je uredio njanja -- 31.7.2008 8:30:48 >


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

clock-img

23.12.2008, 19:30

clock-img

FIONA

pencil-img

9057

IZVORNA PORUKA: zg_cinik

kakvo je to pitanje...user posted image user posted image user posted image
naravno da sam bil...
na svom...user posted image
user posted image




bil si i na Magdinom...ajde sad se možeš pohvaliti!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

clock-img

13.12.2011, 08:20

clock-img

tonolan

pencil-img

3

Da, i bilo je nezaboravno vidjeti prvi pogled mog sina i čuti prvi glas...
I bit ću i opet na porodu drugog djeteta...nadam se...

_____________________________

Pricace ti jednom svasta,
boljima se tesko prasta...
pile moje, pace moje malo
i silni misevi u boci,
javice se k''o svedoci
pustolovnog traganja za Gralom

clock-img

12.05.2012, 10:49

clock-img

Amy Chlaudya

pencil-img

12

Svaka vam čast! Muževi koji žele biti uz ženu dok rađa su savršeni muževi,to znaci da če biti cijeli život dobri i vjerni muževi i da če voljeti svoje žene.Rijetko koji da shvačaju koliko žena pati da bi oni postali očevi.I to ne cijene. Skidam kapu svima koji su prisutni na porodu,ali savijet...NEMORATE GURNUTI NOS DOLE.... dovoljno je da ugledate svoje dijete kad je vani...i da držite svoju dragu za ruku da joj sve lakše prođe,budite uz nju,to je najmanje što možete napraviti ali puno znači! user posted image

clock-img

12.05.2012, 20:52

clock-img

inesica

pencil-img

877


IZVORNA PORUKA: Amy Chlaudya

Svaka vam čast! Muževi koji žele biti uz ženu dok rađa su savršeni muževi,to znaci da če biti cijeli život dobri i vjerni muževi i da če voljeti svoje žene.


Sve je to lijepo, i ja mislim da svaki tata koji zeli bi i trebao biti tamo, ali necemo bas ovako generalizirati. Ima savrsenih muzeva i oceva koji nisu prisustvovali porodu, a ima i onih koji jesu, ali su daleko od savrsenog muza. Ne ocekuj previse od muskarca samo zato sto je bio tamo. Sve to splasne nakon nekog vremena, kao sto i zena zaboravi na porodjajnu bol.
Da me ne shvatis pogresno, i moj je bio na porodu, ici ce i drugi put.

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

clock-img

12.05.2012, 21:00

clock-img

danery

pencil-img

10504


IZVORNA PORUKA: inesica


IZVORNA PORUKA: Amy Chlaudya

Svaka vam čast! Muževi koji žele biti uz ženu dok rađa su savršeni muževi,to znaci da če biti cijeli život dobri i vjerni muževi i da če voljeti svoje žene.


Sve je to lijepo, i ja mislim da svaki tata koji zeli bi i trebao biti tamo, ali necemo bas ovako generalizirati. Ima savrsenih muzeva i oceva koji nisu prisustvovali porodu, a ima i onih koji jesu, ali su daleko od savrsenog muza. Ne ocekuj previse od muskarca samo zato sto je bio tamo. Sve to splasne nakon nekog vremena, kao sto i zena zaboravi na porodjajnu bol.
Da me ne shvatis pogresno, i moj je bio na porodu, ici ce i drugi put.



bravo inesica,jako dobro rečeno


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

clock-img

31.05.2012, 14:10

clock-img

allibaba

pencil-img

5

na žalost nisam prisustvovao jer kad su dolazili dečki na ovaj svijet nije bilo moguće prisustvovati porodu jer takva su bila pravila zdravstvene ustanove user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image ... podržavam  prisustvo

Zadnji članci

article-img