cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Alergija na sunce ili znoj????

  
clock-img

20.07.2010, 10:15

clock-img

Bubu

pencil-img

1034

Evo mene opet sa problemima prvog ljetovanja. Tjedan dana smo na moru, i nakon promjene mjesta boravka, također na moru, Mašica se sva osula. Inače je znala imat sitan osip po ramenima od znoja, no sad se to pojačalo i upalilo. Izgleda kao da ju je ispikalo stotinu komaraca, a najjače je na rukicama i na pregibima laktova. Mažemo flocetom ali baš ne pomaže. Jedina nova namirnica koju je dobila prije par dana je bila smokva. Nije mi jasno što bi moglo bit???user posted image user posted image user posted image
Jel moguće da je tolika upala od znojaenja i vrućine? Ili od sunca? I kako to da izbije tek nakon tjedan dana ako je?
Buni me to što je locirana po rukicama, ramenima i malo na prsima. Ima dva prištića na licu, i par na nogama. I da, skužila sam kad stisnem da nestane...user posted image
Pomagajte!!!!! Već sam lagano u panici...

clock-img

20.07.2010, 10:20

clock-img

koka

pencil-img

10266

Ah, eto svi u problemima s tim osipom...može biti od smokve a i od znoja....eto i mi se s time borimo.....neznam od čega user posted image , al eto jutros na radiju čula za kremu kremu EUTEN pa ću pokušat zvati...kažu da pomaže kod tih osipa..

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D

clock-img

20.07.2010, 10:30

clock-img

Anoniman

za te osipe od vrućine ja imam obično kamagel.

clock-img

20.07.2010, 10:34

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

20.07.2010, 10:43

clock-img

ninolina

pencil-img

15879

eto i mene na ovoj temi...ista situacija ko i kod tebe bubu...nas je panika ulovila i eto jučer se vratili doma...doktorica nam je rekla da dođemo odma...i eto kod nas nije alergija na sunce, vručine, znoja...nije od hrane jer nije jela ništa novo, drukčije...uglavnom ako nam se ne povuče za dva dana moramo na zaraznuuser posted image ...Iris ima najviše na rukicama i imala je dosta po leđima i trbuhu...sadf se to malo smanjilo ali je prešlo na nogice...nadam se da će svima proči brzo...jel se tebi buba češe...jel ju svrbi to...moju ne

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

clock-img

20.07.2010, 10:46

clock-img

pako

pencil-img

2935

vjerujem da je to od sunca znoja i vode-mora, jer moj se P sav osuo, pogotovo ispod vrata, ispod pazuha na rukama, ne preponama i po guzi,i malopo glavi ali kako smo se vratili s mora mažem mu kremom za guzu i povuklo se više od pola.

_____________________________

PATRICK 30.04.2008. 01:55h
MATEO 06.03.2010. 01:17h

clock-img

20.07.2010, 10:48

clock-img

Bubu

pencil-img

1034

Ne, ni nju ne svrbi! Joj, sad si me prepala!

Ne stišćem joj ja to, nisam luda. Samo sam skužila da kad ga pritisneš nestane, i onda kad makneš prst se opet pojavi. Mene panika ulovila jer sam daleko, jer je to jako...više kao upala nego kao osipuser posted image

clock-img

20.07.2010, 10:50

clock-img

pako

pencil-img

2935

mog P  svrbi pogotovo ovo na guzi pa se stalno češe.

_____________________________

PATRICK 30.04.2008. 01:55h
MATEO 06.03.2010. 01:17h

clock-img

20.07.2010, 10:51

clock-img

ninolina

pencil-img

15879

IZVORNA PORUKA: Bubu

Ne, ni nju ne svrbi! Joj, sad si me prepala!

Ne stišćem joj ja to, nisam luda. Samo sam skužila da kad ga pritisneš nestane, i onda kad makneš prst se opet pojavi. Mene panika ulovila jer sam daleko, jer je to jako...više kao upala nego kao osipuser posted image


i mojoj nestane evo baš probala...mi ga imamo već 4 dana i sad se vidi da se smanjilo ali ne povlači se...samo je izbljedilo i svjetlije je...jel ju mažeš čime...meni je moja dok sinoć preko telefona rekal da ju okupam i cilu namažem pudrom za bebe...i eto jutros dođemo k njoj i bolje je...ali i ona kaže da to nije od znoja i vručine...očito imaju reakciju na slanu vodu...kupaj ju često i obavezno poslije mora u običnoj vodi...


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

clock-img

20.07.2010, 10:52

clock-img

ninolina

pencil-img

15879

IZVORNA PORUKA: pako

mog P  svrbi pogotovo ovo na guzi pa se stalno češe.


da zato jer je od vručine...kod nas nije...user posted image
i tvoj ima na pregibima moja po cijelom tijelu


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

clock-img

20.07.2010, 10:56

clock-img

pako

pencil-img

2935

IZVORNA PORUKA: ninolina

IZVORNA PORUKA: pako

mog P  svrbi pogotovo ovo na guzi pa se stalno češe.


da zato jer je od vručine...kod nas nije...user posted image
i tvoj ima na pregibima moja po cijelom tijelu



na pregibima ima dosta a i po tijelu koji i koža mu je nekako gruba kad se prođe rukom. ak ne ode kroz par dana i ja će do dr. da mi da neku kremu.

_____________________________

PATRICK 30.04.2008. 01:55h
MATEO 06.03.2010. 01:17h

clock-img

20.07.2010, 10:59

clock-img

ninolina

pencil-img

15879

IZVORNA PORUKA: pako

IZVORNA PORUKA: ninolina

IZVORNA PORUKA: pako

mog P  svrbi pogotovo ovo na guzi pa se stalno češe.


da zato jer je od vručine...kod nas nije...user posted image
i tvoj ima na pregibima moja po cijelom tijelu



na pregibima ima dosta a i po tijelu koji i koža mu je nekako gruba kad se prođe rukom. ak ne ode kroz par dana i ja će do dr. da mi da neku kremu.


joj jadna dječica user posted image user posted image


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

clock-img

20.07.2010, 11:02

clock-img

Bubu

pencil-img

1034

Ma nisam uzela puder, moram ić do ljekarne da vidim dal ima ovdje za kupit. Mažem joj flocetom al baš ne pomaže. Dobila je reakciju tek nakon tjedan dana, i to najednom, kad smo promjenili mjesto. Od tada je nisam ni kupala u moru a ne povlači se.

clock-img

20.07.2010, 11:08

clock-img

ninolina

pencil-img

15879

moja isto nije dobila odma došli smo u ponedjeljak u četvrtak malo i onda bumm...ja sam ju kupala svaki dan jer joj se povlačilo od vode i pasalo joj je...ali obavezno sam ju i tuširala u običnoj...Mi stavljamo nivein puder rekla nam je taj...a mazala sam bepantenom

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

clock-img

20.07.2010, 11:09

clock-img

mamacita

pencil-img

1873

Ako dijete dugo vremena provodi u sjedalici ili lezecki, onda se i najvise znoji na ledjima ili prsima ovisno o polozaju tijela, i u preponu rukica. Probaj staviti blagi bezmirisni baby puder da se znoj i pristici posuse. Oblaci samo pamucne kratke majcice dok sve ne prodje, jer pamuk najbolje "dise". Pazi koji losion za suncanje upotrebljavas na djetetu. Probaj naci onaj koji je napravljen bez alergena (pitaj u ljekarni), isto tako izbjegavaj stavljati previse losiona na dijete poslije kupanja u kadi jer oni samo jos vise zatvaraju pore i koza se vise znoji. Peri sa blagom kamilicom (mlakim cajem) i s vatom. Osusi na zraku. No ako sumnjas u ubode komaraca onda kao zastitno sredstvo upotrijebi samo na majci, ne po kozi, jer je nadrazujuce. Cula sam da je lavandino ulje dobro u borbi protiv komaraca, pa stavi malkice na odjecu. Ne dozvoli da je dijete na direktnom suncu bez majice dok se pristici ne posuse, jos ce se vise iziritirati. Sve u svemu, sretno.

clock-img

20.07.2010, 11:31

clock-img

ivanaa

pencil-img

4923

Čuj ak je tak jako možda treba neki Antihistaminik...inaće samo voda i neutralna kremica.

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

clock-img

20.07.2010, 13:33

clock-img

adryosijek

pencil-img

3129

kod nas isto od znoja se osula malauser posted image

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

clock-img

20.07.2010, 15:55

clock-img

Thea

pencil-img

4043

Evo i mene na ovoj temi jer smo mi danas bli u ambulanti.Isto kao i kod vaših Valentino je sav osipan i svrbi ga već dva dana.Rekli su nam da ima puno slučajeva takvih i dali nam FENISTIL oralne kapi , mora piti 3 X 7 kapi između obroka i ne ići na sunce...

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

clock-img

20.07.2010, 19:01

clock-img

Bubu

pencil-img

1034

Evo i mi bili u ambulanti, i slali slike našoj pedijatrici. Ili od znoja, ili neka ljetna virozica koja se tako manifestira, navodno ih ima. kaže da mažemo synopenom i javimo se u slučaju jače temperature.
user posted image

clock-img

20.07.2010, 21:53

clock-img

Ladina mama

pencil-img

427

Oh, Bože... I mi se spremamo za dva tj.na more pa čitam i bilježim korisne informacije!
Hvala, curke!user posted image
Nek bebice brzo budu ko nove!

_____________________________

Mama je prijatelj kojeg nikad ne prerasteš!

clock-img

20.07.2010, 21:58

clock-img

ninolina

pencil-img

15879

IZVORNA PORUKA: Bubu

Evo i mi bili u ambulanti, i slali slike našoj pedijatrici. Ili od znoja, ili neka ljetna virozica koja se tako manifestira, navodno ih ima. kaže da mažemo synopenom i javimo se u slučaju jače temperature.
user posted image


nam se eto povlači...nakon dugih tjedan dana...ali dobili smo i proljev...nadam se da će skoro i to završiti


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

clock-img

20.07.2010, 22:26

clock-img

mrkvač

pencil-img

1215

I moja je sva osuta, sitni neki prištići, i to je sve od kombinacije znoja, prašine i pijeska!
Mažem joj s Fenistilom i prođe. Evo kako je zahladilo  odma se povlaći samo od sebe!
I isto ima nešto rijeđu stolicu 2-3 puta dnevno!

_____________________________

sara, 20.04.2004
dora, 18.11.2008

clock-img

20.07.2010, 23:07

clock-img

Imra

pencil-img

3299

ja sam mazala osip od znoja sa nevenovom kremom, uvijek se povlacio nakon par sati......svima bih je preporucila, odlicna je i za opekotine, ako odmah namazes ne pojavi se plik, za ispucalu kozu, itd.super krema

clock-img

20.07.2010, 23:11

clock-img

MiniMama

pencil-img

939

pozdrav mame s osutom djecom, pokusajte okupati bebicu u blagoj kamilici i onda staviti baby puder. i tako svaku vecer prije spavanja..

nakon silnih novaca potrosenih na razno razne kremice, jedino nam je to pomoglo..

clock-img

20.07.2010, 23:14

clock-img

ninolina

pencil-img

15879

IZVORNA PORUKA: MiniMama

pozdrav mame s osutom djecom, pokusajte okupati bebicu u blagoj kamilici i onda staviti baby puder. i tako svaku vecer prije spavanja..

nakon silnih novaca potrosenih na razno razne kremice, jedino nam je to pomoglo..


mi eto tako već dva dana...i danas je pomak vidljiv


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...