RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


katy1503 -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (26.8.2020 12:25:58)


IZVORNA PORUKA: Snjeguljica_83
Katy, čestitam! 👋😊I ti na treće...😁 Hrabrost je to.😂


Hvala:)




mamice -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (26.8.2020 16:25:08)

Morala ici kod ginekologa podoznake za bolovanje posto radim u starackom domu 😁 imam 3.9 kontrolu i uzbudnjena sam kao da sam orvi put trudna jer silno zelimo bebu. Prosle godine sam imala kiretazu u 10 TT i sad meuzasno strah.nerovaza me pere cijele dane 🙄





Breskvica55 -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (28.8.2020 14:30:50)

Hvala na odgovoru.

Meni je ovo prva trudnoca, mislim da sam jedina ovdje, vidim da vas puno vec ima djecicu.Tj.imala sam prosle godine missed ab.Danas sam 13+5 i muci me moj trbuh. Ok kad stojim jos izgleda trudnicki, ali imam puno sala. Je li to normalno? Imam linea negru do pupka. Kad trbuh postane pravo trudnicki, da se ne preklapa? Pregled imam tek za 2 i pol tjedna.Ovo su slikehttps://ibb.co/6Drm3dh
https://ibb.co/HNYHdPc




Breskvica55 -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (28.8.2020 14:31:29)

Jos jednom prva


https://ibb.co/6Drm3dh




Lagertha -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (29.8.2020 11:22:28)

Breskvice, najbolje ti je googlati "bump 14 weeks" ili tako nesto. Velicina trbuha je individualna.





Breskvica55 -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (29.8.2020 11:57:47)

A ne brine me velicina, znam da je to svakome drukcije, nego ovo smije li se tako preklopiti. Kao obicno salo. Sto je preko svega




katy1503 -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (31.8.2020 14:54:35)

Pozz ssvima!
Mi bili na pregledu, sve ok,odnijela briseve i vadila krv u Petrovoj - odjednom svi nalazi mogu se slati mailom - lajkam!!!
Mucnine i dalje, nadam se da ce polako prestajati kako vrucine vise nema ...




PinkyFunkyBirdy -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (1.9.2020 10:53:37)

Bokić ženice! Ja se vratila s mora. [sm=smiley1.gif] Ajme kako je tamo lijepo - ostala bi slušati šum mora do kraja života - zvuk je pravo terapeutski umirujuć. [sm=smiley1.gif]

Katy, super da je sve dobro bilo na pregledu! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] I ja isto kao i ti mislim da je ovo zadnji bebač (ono, nikad ne reci nikad, ali ako baš možemo birati - to je to). [sm=smiley36.gif]

Breskvice, trbuh ti je skroz ok. Salo se polako skuplja gdje bi htjela i gdje ne, ali njegova ti je velika korist u tome što će ti se kasnije iz toga izvlačiti zalihe za mlijeko za bebicu. [sm=smiley1.gif] Trenutno ti je maternica još ispod razine pupka tako da ovaj gornji dio samo napuhnut želudac i crijeva. Da vidiš koliki je već moj. [sm=smiley36.gif]
Meni se isto linea negra znala rano pokazati, ali ovaj put je još nema. No meni bude preko cijelog trbuha. [sm=smiley1.gif]

Mamice, sretno na pregledu i javi kako je prošlo! Držim fige da je ovaj put sve savršeno! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Lagertha, dal si bila na pregledu? Kako je bilo? Hoćemo detalje. [sm=smiley2.gif] Joj, meni se ipak još ne javlja bebica (ono su vjerojatno bila crijeva), ali koliko sam u gužvi i pod stresom u zadnje vrijeme niti ne stignem pratiti. No, još malo. [sm=smiley1.gif] Ti uživaj u tim pokretima - to mi je nakon svake trudnoće baš falilo (znala bi maziti bušu i nakon poroda dok je još škemba bila velika [sm=smiley36.gif]).




Lagertha -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (1.9.2020 13:59:39)

Hej. Evo bila sam i sve je ok, pregledao je gin sve: srce, mozak, bubrege, želudac, prstiće... Mislim da je i ovaj dječak glavat kao i prvi.[sm=smiley1.gif]
Dobila sam do sad 5 kg, a od toga 3 u zadnjih 8 tjedana. [sm=smiley19.gif] Moram malo pripaziti što jedem i koju količinu.
Kasnije sam bila u lidlu pa sam kupila neke zgodne malo veće tetre s životinjama i dvije male kapice 62/68. To sebi iz gušta više.
Nama je isto ovo zadnje dijete. Muž nije ispočetka uopće htio ići na drugo i sad je rekao: "Nema više dodatne djece". [sm=smiley3.gif]
Ja sada kad pomišljam na treću trudnoću isto ne bi. Kad sam razmišljala o drugoj trudnoći htjela sam curicu više nego dečka, ali sad kad pomišljam na treće dijete - definitivno bih htjela nakon dva dječaka curicu. I onda mi nema smisla imati još jedno dijete, ako u startu ne mogu prihvatiti da postoji 50% šanse da će opet biti dječak. Previše bih se razočarala i sad sam bila malo razočarana. Čak sam i prvi put bila malo razočarana jer sam isto više htjela kćer. [sm=smiley36.gif]
Super mi je imati sina i sigurna sam da će mi biti super s dva sina, ali s obzirom na sve mislim da mi je ovo zadnja beba [sm=zz_showoff.gif].
Moguće da ću se predomisliti, ali i dalje mi ostaje problem muža koji ne želi još jedno. Ja imam za mjesec i pol 38 godina, a on je već navršio 43. Istinski vjerujem da nisu važne godine već stav i životni žar, ali definitivno je činjenica da se kod žena nakon 40 jako smanjuje plodnost. Moj AMH je i proljetos bio full nizak.





PinkyFunkyBirdy -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (2.9.2020 12:58:52)

Lagertha, ma odlično da je sve super na pregledu! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Što se tiče spola ovaj put bi ipak više voljela curicu. U prvoj trudnoći sam imala faze kad sam preferirala curicu pa dečka, a kad je bila druga trudnoća mi je stvarno bilo svejedno - kad bi mislila o curici bi bila sva prestrašena jer imam već dečka i znam kako s njima i na kraju sam rekla kako bude, bit će. [sm=smiley1.gif] I stvarno sam zadovoljna s 2 dečka i da je ostalo na tome nebi imala ništa protiv - imaju jedan drugog i pošto su dečki mogu se igrati istim igračkama, te iskoriste puno iste odjeće i obuće.

Sada me malkice drži ideja da bi mogla biti curica jer sam začela u drugo vrijeme (za dečke sam oba puta sredinom 1.mj.) te su mi simptomi malo drugačiji nego u prve dvije trudnoće (nisam povraćala, paše mi kiselina i voće što mi je prije odmah stvaralo žgaravicu). Ako i ispadne dečkić opet ću ga voljeti kao i ova dva moja mala klipana, a i fokusirat ću se na prednosti koje sam gore napisala. [sm=smiley1.gif]
Jedino ne znam tko će odhranjivati 4 muškarca kad narastu. [sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif] Par puta sam razmišljala o budućnosti i mislim da ću morat otvorit pečenjaru u stanu. [sm=smiley36.gif]

E, da, idem u ponedjeljak popodne na pregled pa možda saznam što je među nožicama. [sm=smiley9.gif]




katy1503 -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (2.9.2020 13:31:48)

ja pak mislim da je curica opet, jer vise povracam nego s Lukasom (il sam zaboravila)...
al nije bitno previse jer imam i jedno i drugo...
Muz bi decka opet, jer su blizi godinama ali cemo vidjeti...





PinkyFunkyBirdy -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (2.9.2020 15:50:30)

Ne znam zašto mi RR neda da kreiram novi album pa sam sliku svoje buše stavila u stari album (od prošle trudnoće na kraj): https://album.ringeraja.hr/index.php?page=image&ID=30297

Malo sam bacila pogled na bušu koju sam imala sa 16 tj. u prošloj trudnoći i stvarno će biti slične veličine. [sm=smiley36.gif]




Lagertha -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (2.9.2020 20:54:16)

Hehe, fora ti je trbuh. Ide u špic nekak. Čini mi se da ti je sad veći nego u prethodnoj. Moj je nekako vise okrugli i krece odmah ispod grudi, siri se od ledja. 


Ne znam dal sam to vec napisala, ali kad sam imala oko 18 godina onda sam se zafrkavala s društvom da ću jednog dana imati tri muža i tri sina. XD Eto mi sad... nadam se da se ipak to nece obistiniti. :D




mamice -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (3.9.2020 21:05:01)

Evo i mene s pregleda. 

Po menstruaciji 6+2 tjPo Uzv 6+5tj i velicina je 0,78 mm al srceko jos ne kuca i to me sad brine jako 😔 uvijek imam tocno u  28 dan menstruaciju i sad moram cekati 2 tjedna pojest cu se ziva.




PinkyFunkyBirdy -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (4.9.2020 12:28:06)

Lagertha, kako pričaš tvoj trbuh je klasičan - polako se skuplja sa svih strana. Moj je baš neki atipičan. Ma bitno da je bebicama dobro unutra. [sm=smiley2.gif]
Joj, baš si me nasmijala sa svojim planovima. [sm=smiley36.gif] Tako smo MM i ja planirali dok smo još bili studenti: imat ćemo prvo sina, pa kćer, pa blizance (cura i dečko) i onda još jednog sina. [sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif]

Mamice, nemoj brinuti jer ovo je baš granično vrijeme - ja sam išla na sistematski isto tako negdje i tad mi je doktor rekao da mu se čini da je taj dan tek počelo kucati srce te da odem za 2 tjedna na pregled. Bit će sve super samo si ti jako rano krenula na preglede. [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Lagertha -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (8.9.2020 7:44:45)

Pinky jesi bila jucer na pregledu?
Kod mene je sve ok. Cini mi se da trenutno nemam nikakvih problema i bas se super osjecam. Bebica se svakim danom sve cesce javlja. Najaktivniji je ujutro i navecer. Od svega u najgoroj uspomeni iz prve trudnoce mi je ostalo to krvarenje desni. Sad sam kupila kaladont za osjetljive desni, al ne vjerujem da nece krvariti.Gledala sam neke filmove i serije na tv-u s odnosom dva brata i bas me to raznjezilo. Jedva cekam da se upoznaju. :-)





Lagertha -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (8.9.2020 8:09:17)

Uf, zaboravila sam jedino na žgaravicu. Ona me muči od prvog dana trudnoće. Probudila sam se noćas i gori mi u grlu, ujutro za vrijeme šetnje psa sam pojela kroasan i opet mi žari. Valjda će mi proći nakon trudnoće. [sm=smiley13.gif]




katy1503 -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (8.9.2020 11:18:38)

Lagertha, odlicna vijest da se dobro osjecas - sad uzivaj dok traje :)
zao mi je radi zgaravice, nadam se da ce prestati u nekom trenutku ..

Pinky, kako bilo na pregledu - jel se zna sto je vec? :)

Ja sam jucer bila na mini anomaly scan na sv.Duhu - proslo sve ok, beba zdrava, raste, jos se ne zna sto je...
kod mene ide na bolje, ali i dalje mi je njuh osjetljiv pa mi se zeludac lako digne pa povracam :(




mamice -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (8.9.2020 12:41:30)

Ja sam sva neka troma i non stop umorna. Nista mi se neda radi i skoro cijeli dan prelezim. Muci me astma al nebi kod doktora jer odmah antibiotik da a pricekala bi jos malo s tim ak bas moram. Ja sam vec nabavila kolica i sad napad da se to ne nabavlja tako rano bla bla one babske price.





PinkyFunkyBirdy -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (8.9.2020 13:42:02)

Drage moje, bila sam jučer na pregledu i hB sve je super i po veličini sve napreduje kako treba, prstići su svi na broju i tako .... iiiiiii .... curica je!!! [sm=zz_wub.gif]
Inače se ok osjećam, malo još imam gadan okus u ustima i zezaju me sinusi čim legnem (sad me nekoliko dana glava bolila zbog toga jer mi se nos odjednom čepi čim spustim glavu i slijeva se u grlo), no počela sam se rasklimavat u području prepona i trtičnog dijela. Dok hodam to sve škljoca i lagano boli. Bit će veselo do kraja. [sm=smiley36.gif]
I mislim da mi se to mala slatkica počinje javljati - osjećam na jednom mjestu nekoliko puta u danu da me netko škakilja. [sm=smiley9.gif]

Saznala sam da i dalje u Vinogradskoj nema pratnje na porodu i nema posjeta babinjači i bebi. To me malo začudilo (mislila sam da su popustili te mjere), ali tko zna kako će biti do 2.mj. kad sam na redu. [sm=zmeden.gif]

Lagertha, žao mi je zbog žgaravice. [sm=smiley13.gif] I mene sigurno čeka zadnja 3 mjeseca, a tko zna kad će krenuti svakodnevno (sad se javi tu i tamo). Proći će nakon poroda. [sm=smiley31.gif]

Katy, još malo i proći će taj mučni period. Bitno da je sve ok s bebicom i da lijepo napreduje. [sm=smiley1.gif][sm=bravo.gif]

Mamice, joj vjerujem da ti nije lako, ali početak je tako trom i umoran za većinu trudnica. Izdrži kako je moguće (vjerujem da nije lako s astmom). [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif] A za babske priče ... pusti si mira. [sm=zz_ninja.png]
Kad ti je termin da te dodam na listu?




PinkyFunkyBirdy -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (8.9.2020 13:47:12)


[sm=nosecka.gif]

[sm=rozica.gif]Lagertha ---------------- 21.01.2021. [sm=9nebesa.gif] [sm=modricrtici.gif]
[sm=rozica.gif]PinkyFunkyBirdy ------ 22.02.2021. [sm=9nebesa.gif] [sm=rozacrtici.gif]
[sm=rozica.gif]Breskvica55 ------------ 27.02.2021. [sm=9nebesa.gif] [sm=modricrtici.gif]
[sm=rozica.gif]katy1503 --------------- 20.03.2021. [sm=9nebesa.gif]




Lagertha -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (8.9.2020 14:08:27)

Ajme super draga [sm=bravo.gif] [sm=rozacrtici.gif] Čestitam! Znam da je zaista jedino bitno da je beba zdrava, ali ipak nakon dva mala hahara će biti lijepo iskustvo imati malenu princezu. ;-)




mamice -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (8.9.2020 17:09:41)

26.4 termin 😜





lidac0605 -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (8.9.2020 23:01:01)



IZVORNA PORUKA: PinkyFunkyBirdy

Drage moje, bila sam jučer na pregledu i hB sve je super i po veličini sve napreduje kako treba, prstići su svi na broju i tako .... iiiiiii .... curica je!!! [sm=zz_wub.gif]



Pinky, pa čestitam na curki, znam kak si sad negdje uzbuđena, sjecam se kak sam ja bila za B, kad su mi konacno nakon 4 decka rekli-cura 😅❤️! 
Drago minje da, ste sve dobro i da bebe dobro napreduju, to je najbitnije. Cuvajte sebe i bebuske ❤️




katy1503 -> RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021. (9.9.2020 8:56:56)

Pinky, cestitaaaaaaaam!!!!!!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>