RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


Sunshine28 -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (23.2.2015 10:56:00)

Bumbi sada sam provjerila za ticker, ides u "moja ringeraja" na postavke/moj profil/forumi i tu imaj box za kopirati link za ticker




katy1503 -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (23.2.2015 11:18:19)


IZVORNA PORUKA: Atina282

cure užasno sam prehlađena [sm=smiley13.gif] nos začepljen, grlo boli...ima li netko iskustva? smije li se uzimati septolete ili neke druge tablete?


ja sam to prosla prije dva tjedna, uzela sam Isla tablete za grlo (cuclanje) i šopala se medom, limunom i čajem i proslo ....
Probaj i drzim fige!

Cure kako vi s mucninama?
mene ubijaju po cijele dane, stalno moram nesto zvakati [sm=zmeden.gif]
najbolje mi je kad ležim [sm=smiley13.gif]




Atina282 -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (23.2.2015 11:30:04)

ok, hvala [sm=smiley1.gif] pijem čaj od koprive i jedem puno naranče i limuna, pa ću vidjeti ako mi sutra ne bude bolje mora ću kupiti nešto,inace ne volim piti tablete, izbjegavam ih pod svaku cijenu ...




Atina282 -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (23.2.2015 11:31:09)

katy hvala, nadam se da će proći [sm=smiley1.gif]
meni su mučnine hvala Bogu prošle, sada sam u 9. tjednu




BUMBI -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (23.2.2015 12:36:54)

Sunny hvala za tickere,probat.A tebi vidim i dalje lose[sm=smiley13.gif]a da,najbolje da onda kazete roditeljima da.ti pomognu.
Mene ti je tako jako bolilo tj.jajnik s L u trudnoci ali sam imala ciste pa me zato bolilo.
Vidim vi ste se rjesili u potpunosti kolica[sm=bravo.gif]
Sto se spavanja tice i L samo sa mnom hoce,ali ja legnem s njim u nas krevet,malo glefa crtane i zaspe pa ga prebacim u krevetic.Al neznam kako ce biti kad predju u svoju spbu,al necu jos o tome razmisljati.
sto se tice mucnina,,nemam onako klasicne mucnine kao s njih dvojicom,osjetim malo al nista strasno i ja stalno jedem,u jakni uvijek imam Kiki bombona[sm=smiley36.gif]




katy1503 -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (23.2.2015 12:39:34)


IZVORNA PORUKA: Atina282

katy hvala, nadam se da će proći [sm=smiley1.gif]
meni su mučnine hvala Bogu prošle, sada sam u 9. tjednu


joj da bar, ja sam sad u 8 tjednu ...znam da je to normalno, ali za mene kojoj nikada nije muka ili ima nagon za povracanje, ovo je uzas ..ali kad znam za koga je, nekako se izdura ...
drzim fige da ozdravis brzinom munje [sm=bravo.gif]




Atina282 -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (23.2.2015 13:11:14)

hvala ti [sm=smiley27.gif]




Sunshine28 -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (24.2.2015 12:35:20)

Ej cure...kod mene nista novo....malo boli, malo ne....
Katy meni zna biti mucno tijekom dana alu nista strasno
...ali u prvoh trudnoci mi je postalo jako muka oko 10. Tjedna i to samo navecer....pomagale su mi neke kuglice od kineske sljive iz bio bio, bljutave su ali pomazu....




BUMBI -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (24.2.2015 12:48:28)

Sunny jeste rekli roditeljima?




endless -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (24.2.2015 13:38:21)

Hvala curke na dobrodošlici :)
Sunshine, daj reci kako je prošlo obznanjivanje roditeljima :D ???
Mi isto nismo još ništa im rekli :) čekamo prikladnu situaciju pa ćemo onda...

Usput. Meni je ovo druga bebica, moj mali vragolan sada ima godinu i 10 mjeseci. Dok se beba rodi, imat će dvije i pol godinice. E sad... on je jako ali jako nemirna beba, mogu slobodno reći da znam imati problema s njim jer dok nešto ne smije dirati, u stanju je plakati dokle god mu se da, jer se mi većinom maknemo tako da mu skrenemo pozornost na to da nas njegov ispad ne dira. Ovdje je riječ o djetetu koje čim nešto ne smije, odmah vrišti. To je navodno faza kod dvogodišnjaka kad još ne pričaju, a htjeli bi nešto, pa su razočarani kad nešto ne mogu/nesmiju. E sad, da li koja mama s te strane ima iskustva? Pomalo me strah kako će se on ponašati i kakva će mu reakcija biti dok se pojavi još jedno malo čudo. Trenutno slabo imam vremena za sebe i neke svoje hobije (osim dok on spava), skuham, počistim i većinom sam s njim i oko njega jer bi inače bio kaos u kući (da ne govorim koliko voli sve drugo OSIM svojih igračaka koje su pokušavane biti skrivene, pa nakon nekog vremena vraćene, ali ni nakon toga mu igračke nisu zanimljive).
Prosvijetlite me :D




BUMBI -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (24.2.2015 13:54:36)

Evo napravila nove tikerice[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Endless neznam šta bi ti savjetovala,L isto zna nekad biti uporan u nečemu ali u biti nikad ne traži nešto što se baš ne smije,a kad traži uspijem ga s nečim drugim zabaviti.
On je inače jako dobar i lijepo se sam zna igrati i zabaviti ali je 100 na sat[sm=smiley36.gif]Meni je trenutno najveći problem što se dosta budi tijekom noći pa me najviše toga strah a i kako će prihvatiti promjenu sobe i novi krevet,ali imamo jos vremena do tada




Atina282 -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (24.2.2015 18:20:51)

endless imam jedno pitanje za tebe [sm=smiley1.gif] zoveš li se možda Mirna? užasno me tvoja situaciju podsjeća jednu moju cimericu s fakulteta :)




endless -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (24.2.2015 20:48:12)

Atina, kako je virtualan svijet mali [sm=bravo.gif] baš mi je drago da sam ovdje naletjela na tebe :)

A kad smo se već pomalo počele skupljati ovdje...
Mene zanima da li već sad razmišljate o porodu i već imate lagane pripreme u glavi za sve, ili ste više opuštene po pitanju svega :) ? Mene je danas uhvatilo neko razmišljanje i prisjećanje što će mi sve trebati i za rodilište i za bebu :) ah, meni su to baš slatke muke :)




BUMBI -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (24.2.2015 21:01:00)

Hej cure[sm=smiley1.gif]
Ja ne razmisljam jos nesta previse o tome svemu iako mi je proslo kroz glavu porod.Izmedju njih dvojice mi je bila veca razlika pa sam zaboravila kako je bilo[sm=smiley36.gif]ali sad mi bas nije punk proslo od poroda pa me malo strah[sm=smiley36.gif]




endless -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (24.2.2015 21:07:58)

BUMBI, ma čega te strah :D

... mene sve to baš veseli, danas su moji saznali pa mi je pao kamen sa srca jer su to baš jako lijepo prihvatili [sm=bravo.gif]
Samo... prva trudnoća mi je samo početkom prolazila kroz ljetne mjesece, sad me baš zanima kako ću spavati po vrućini s onolikom bušom [sm=jezicek.gif]




BUMBI -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (24.2.2015 21:19:48)

Ma sve je to divno.al boli za poluditi[sm=jezicek.gif]
super sto ste rekli tvojima i sto su lijepo prihvatili[sm=bravo.gif]
ja sam prvu trudnocu bila isto cijelo ljeto jos bilo pakleno vruce te god




Atina282 -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (24.2.2015 21:20:42)

ja još uvijek ne razmišljam o porodu [sm=smiley1.gif] čini mi se predaleko 9. mj. [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Sunshine28 -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (25.2.2015 9:03:28)

ej cure....
ma jucer sam vam preko moba natipkala dugi post (i bas se namucila jer mi je to bas tlaka obzirom da mi "nove" tehnologije ne leze[sm=smiley36.gif]) i onda RR otkazala suradnju....

rekli smo roditeljima....uglavnom su bili zabirnuti, samo je moja mama bas bila pozitivna i uvjerena je da ce sve biti ok....odmah su priskocili da mi pomognu sa Em tak da mi je zadnja dva dana lakse....
sto se bolova tice malo mi je bolje, ali jos boli....samo ja sam vec toliko luda da kada prestane boliti pitam se zasto ne boli, jer to znak da nesto nije uredu...pa onda pregledavam cice jesu li jos uvijek dva broja vece, pa trazim osjecaj mucinine u sebi i kada to sve pronadem smirim se, pa opet zaboli pa opet kukam.....uh! jadni svi oko mene! kontam da sam nepodnosljiva! [sm=smiley36.gif]

zbog moje situacije ne razmisljam puno o porodu, ali kada se sjetim nije mi svjedno...imala sam carski, ali sve je to meni tesko palo, bojim se operacijske sale, anestezije, budenja iz anestezije....nije mi islo ni dojenje pa je i tu bio spektakl koji me malo gurnuo u pp depru....uh...sva se najezim....covjek se zapita zasto uopce idem na drugu dijete [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
ali dobro, kako bude-bude, utjesim se da je sve to proslo i da samo i ja i Em danas ok tak da....sada sam samo koncentrirana na to da [sm=duda.gif] bude dobro....

endless ne znam sta bi ti savjetovala za tvog vragolana, moja je cura razigrana i puna energije, ali slusa i da ju se disciplinirati tak da nemamo tih problema.....

sutra konacno pregled!!!!!! ne mogu docekati!!!!!

kako ste vi danas?




Sunshine28 -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (25.2.2015 9:05:14)


IZVORNA PORUKA: endless

prva trudnoća mi je samo početkom prolazila kroz ljetne mjesece, sad me baš zanima kako ću spavati po vrućini s onolikom bušom [sm=jezicek.gif]

cijelo ljeto bila trudna sa Em, nije pjesma ali tjesilo me to sto barem u sred ljeta necu morati u bolnicu bez klime [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif]




BUMBI -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (25.2.2015 12:30:53)

Sunny super sto ste rekli roditeljima i da su ti odmah pomogli[sm=bravo.gif]
Al vidim tebe svasta muci[sm=smiley36.gif]kad ti je lose ne valja,a vidim i kad ti je dobro opet ne valja[sm=smiley36.gif].Docekala i pregled,super.Kad ides?
A sto se tice poroda oba su mi bila drugacija tako tko zna sto me sad ceka[sm=smiley36.gif]Obojica su isto jako kratko dojili,al to me nije smetalo i previse pogodilo.Bitno da su oni bili zadovoljni i naravno siti...




Sunshine28 -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (25.2.2015 18:31:19)

A sta cu kada sam vec luda od cekanja pregleda :)) idem sutra u podne, jedva cekam!!!




katy1503 -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (26.2.2015 7:16:30)


IZVORNA PORUKA: Sunshine28

A sta cu kada sam vec luda od cekanja pregleda :)) idem sutra u podne, jedva cekam!!!

a pregleda :)) idem sutra u podne, jedva cekam!!!


sretno danas na pregledu!
Javikako je proslo!![sm=bravo.gif]




Atina282 -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (26.2.2015 9:58:37)

cure kako ste?
ja sam danas opet povraćala ujutro [sm=smiley19.gif] već negdje 2 tjedna nisam i mislila sam da su prestale mučnine [sm=smiley19.gif]




Sunshine28 -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (26.2.2015 10:51:32)

ej cure....evo jos malo pa idemo...sva sam neka na iglama!
uz to muci me zatvor, nisam mogla na wc ni jucer, nadala sam se da cu barem danas i nista [sm=smiley13.gif]a u crijevima mi je stalno osjecaj da moram....nije bas ugodno kada tako moras na gin. pregled, a jos manje ako nesto nije dobro pa moram u bolnicu[sm=smiley13.gif]
jer vi imate problema sa zatvorom? kako to rjesavate?

Atina zao mi je zbog mucnine....izdrzi jos malo, iza 12. tjedna se to obicno smiri....ja sam povratila samo jednom za sada, nakon rucka sa domacom kobasicom, ali mi je mucno, isto kao sa Em, obicno navecer.....probaj nabaviti one kuglice o kojima sam pisala....

eto cure, idem na tusiranje pa lagano put pod noge, drzite mi fige da i dalje budem dio ove grupe!




Atina282 -> RE: jesenske bebice 2015 - mali zamotuljci (26.2.2015 11:24:57)

Sretno i javi nam sve [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
ja za sada nemam problema sa zatvorom,našla sam ti jedna članak, možda će ti pomoći :


Savjeti liječnika za borbu protiv zatvora:
Redovito se hranite. Crijeva bolje rade ako hranu uzimate u redovitim obrocima. Kao i uvijek, poželjno je uzimati više manjih obroka, a nikako pretjerivati u količini zbog preduge izgladnjelosti
Pažljivo se odnosite prema svojoj prehrani. Jedite hranu bogatu celulozom: voće, povrće, žitarice
Osim čaja, juhe ili soka svaki dan pijte po jednu i pol litru negazirane vode. Korisne su i mineralne negazirane vode s dodatkom magnezija.
Poželjno je da nakon jutarnjeg buđenja popijete čašu tople vode. To će potaknuti rad crijeva i zasititi sadržaj crijeva potrebnom količinom tekućine
Kao “prva pomoć” najbolje pomažu mekinje, no ne treba ih “zlorabiti” i jesti u velikim količinama i kad treba i kad ne treba. Dovoljno je dodati jednu žlicu mekinja u čašu kefira za doručak
Peristaltiku crijeva također potiče voće sa sitnim košticama, npr. kivi i smokva
Hranite se uravnoteženo, konzumirajte bjelančevine biljnog podrijetla, ne iz mesa
Kod duljih problema sa stolicom, uvedite sljedeće pravilo. Držite kod kuće sušene marelice i suhe šljive. Svake večeri prelijte suhe šljive i marelice kipućom vodom i ostavite da se namaču u termosici ili posudi s čvrstim poklopcem. Tijekom sljedećeg dana pijte dobiveni napitak, a za užinu pojedite otopljeno voće
Redovito prakticirajte tjelovježbu ili bar redovito šećite (vozite sobni bicikl i sl.). Kretanje tijela utječe na pokretanje crijeva
Uvijek idite na zahod kad za to osjetite potrebu i ne odgađajte ga. U suprotnom bi se mogli ulijeniti mišići koji pokreću crijeva




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>