Krv iz pupkovine - riječko rodilište (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Rodilište



Poruka


bubaMaja -> Krv iz pupkovine - riječko rodilište (2.2.2011 18:59:12)

Zanima me ako netko ima iskustva s darivanjem krvi iz pupkovine u zakladu Ana Rukavina, ali u riječkom rodilištu. Voljela bih to učiniti, ali čitala sam da moraš sam odnijeti u ZG hitno nakon poroda.. pa tko će mi to napraviti?
ima li tko iskustva s tim?? I hitno je s obzirom na moj termin za par dana )))




lilia -> RE: Krv iz pupkovine - riječko rodilište (2.2.2011 22:13:19)

Ej, Buba Majo, ja sam darivala krv iz pupkovine zakladi Ane Rukavine:
Isprintaj si sa njihove stranice (moraš popuniti 3 formulara, tipa jesi bolovala od nekih bolesti, svoje podatke i sl) ja sam to ispunila u tri primjerka i ponijela sa sobom u rodilište skupa sa dokumentacijom i tr. knjižicom.
Ako rodiš od nedjelje do četvrtka oni šalju tu pupkovinu jer se zaklada pobrinula za tu radnim danom, vikendom nemaju organiziran prijevoz pa bi morala sama. Ja sam na sreću rodila u četvrtak u protivnom muž mi sigurno ne bi vozio za Zg zbog pupkovine.




lilia -> RE: Krv iz pupkovine - riječko rodilište (2.2.2011 22:25:07)

I još nešto, ako daruješ krv alternativni načini rađanja ne dolaze u obzir, mogla bi u kadi ali sam čin rađanja bi morao biti na stolu a to ti onda ne bi bilo nešto.
Jedino carski rez a to te valjda neće potrefiti kao ni vikend.
Sretno ti bilo i ne brini se, u rađaoni je super i doktori i babice, u predrađaoni gledaš tv i časkaš sa drugim trudnicama.[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




bubaMaja -> RE: Krv iz pupkovine - riječko rodilište (2.2.2011 23:45:44)

hvala )) ja sam mislila roditi na stolčiću, nisam znala da se onda ne može uzeti.. doduše čula sam i da žene koje dobiju puno kila ne smiju rađati alternativno... a vidjet ćemo..
hvala )))))




Bebys -> RE: Krv iz pupkovine - riječko rodilište (3.2.2011 8:49:04)

http://www.ringeraja.hr/forum/m_406539/mpage_1/key_/tm.htm

evo ovdje imas moju veliku temu u njoj ti ima jako jako puno dobrih informacija...malo si vidi...sretno




magdalenaa -> RE: Krv iz pupkovine - riječko rodilište (3.2.2011 9:52:43)

ja sam na trudničkom tečaju isto odlučila da ću rađati na stolčiću i objasnili su nam da i na taj način možemo darivat te stanice samo se stol za rađanje preklopi u stplčić tako su nam babice i ginić objasnili da se može a i da je najprirodnije rađati na stolčiću i datad ne pucaš,  tako da ću ja akoBogda u 5 mj, to napraviti,,,




Indy -> RE: Krv iz pupkovine - riječko rodilište (5.2.2011 21:29:00)

ako se rodi carskim rezom, onda se nemože darovati?[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




magdalenaa -> RE: Krv iz pupkovine - riječko rodilište (6.2.2011 13:59:43)

otiđi na stranicu zaklade Ane Rukavine ,tamo je sve objašnjeno ,što, kako i gdje ,  tako je najbolje.........




bubaMaja -> RE: Krv iz pupkovine - riječko rodilište (10.2.2011 17:34:44)

nažalost nismo uspjli darivati jer je bila nedjelja i nije imao tko odnijeti krv pa nisu niti kupili [sm=smiley13.gif]




Stranica: [1]