RE: Najljepša imena za djecu (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


lidac0605 -> RE: Najljepša imena za djecu (11.10.2011 8:38:07)

Najljepša su mi imena moje djece,naravno-Laura,Bruno,Marcel i Lukas.
Ak ću ić na peto,bit će Vita ili Mauro [sm=smajl.gif]




TanjaP -> RE: Najljepša imena za djecu (13.10.2011 15:51:41)

Nama stiže Leo i muke smo prošli dok se nismo odlučili[sm=smiley13.gif]....A za curicu smo se pogledali i složili iz prve...Da je bila curka zvala bi se Ilarija[sm=smiley9.gif]




keksić -> RE: Najljepša imena za djecu (13.10.2011 16:42:29)

dobro da nije curka [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

...šalim se, čudno ime, ali lijepo........




TanjaP -> RE: Najljepša imena za djecu (13.10.2011 21:42:58)

Ha ha ha [sm=smiley36.gif][sm=smiley4.gif]... to je i MM rekao... bilo bi baš zanimljivo dečka tak nazvati... [sm=jezicek.gif]..A na ime smo naletjeli sasvim slučajno čak i prije nego sam uopće imala u planu trudnoću..Starohrvatsko ime... ne bi vjerovala




medoKartonski -> RE: Najljepša imena za djecu (20.10.2011 21:20:09)

kod nas je [sm=rozacrtici.gif] i dolazi na svijet za cca 60 dana, a ime nemamo ... nikako da nađemo da nam se sviđa ... kada smo razmišljali o muškom imenu prvo koje sam rekla nam se oboma svidilo ...




jopy22 -> RE: Najljepša imena za djecu (2.11.2011 12:15:42)

meni je prvo rekao dečkić pa smo se odlučili za Nou, a sad nam je rekao da će biti curica pa bi trebala biti Tena[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/bravo.gif[/image]




jopy22 -> RE: Najljepša imena za djecu (2.11.2011 12:23:02)

Tako je i kod nas bilo, kad smo rekli da će se zvati Noa, nekima se sviđa a nekima i ne ali naša beba naša odluka!! Nama se sviđa.[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




medoKartonski -> RE: Najljepša imena za djecu (2.11.2011 22:21:09)

Uspjeli smo se zdogovoriti :) IVA <3




majap -> RE: Najljepša imena za djecu (6.11.2011 12:41:02)

mi smo saznali da je [sm=rozacrtici.gif] i zvat će se Maja Lena[sm=smiley1.gif],nama se jako sviđa[sm=smiley36.gif]




ribica1 -> RE: Najljepša imena za djecu (6.11.2011 12:59:52)

Mi imamo spremne obadvije verzije jer nikad se ne zna iako bi trebala bit curka!
ako bude curka bit će Dora a ako ne budemo imali Bartola!




Marnie13 -> RE: Najljepša imena za djecu (22.11.2011 14:43:54)

Da je bio dečkić i moj bi bio Bartol! Super mi je to ime. Ovako se premišljamo između Leda i Vita s prevagom na Leda. U međuvremenu smo se sprdali oko Severinine ideje da joj se kći zove Koko Popović prema poznatom liku iz bajke (em nije bajka, em nije ženski lik...) pa sam ja rekla da neće meni Severina uzeti ime, ja ću roditi prije nje i nazvat ću je - Koko! Tek toliko da pijem krv bližnjima! A sad malu stalno zovemo Koko pa me čisto strah da će joj ta strahota ostati kao nadimak!! Pravo mi i budi kad se diram u Severinu...[sm=smiley36.gif]




tonolan -> RE: Najljepša imena za djecu (13.12.2011 8:51:12)

Ja volim kratka imena. A uz to, volim da je domaće, a da dobro internacionalno zvuči.
Npr. Ema, Mia, Bruno, Luka, Teo...




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.12.2011 21:59:03)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mama.tina -> RE: Najljepša imena za djecu (30.12.2011 0:58:55)

pozz curke (i poneki tata) [sm=smiley1.gif]

citam ovaj forum vec godinama, ali sam se tek sada uclanila jer trebam vasu pomoc...
MM i ja imamo 2 sincica, Petar (5god) i Matija (2god) i sad ocekujemo trecu bebicu [sm=duda.gif]
Gin je prvo rekao da je opet [sm=modricrtici.gif], pa zatim da je [sm=rozacrtici.gif] (ali nista jos 100%), za tjedan dana bi trebali znati sigurno... Mi kod kuce imamo problem, jedan deckic bi seku, a drugi bracu [sm=smiley36.gif] i isto tako imamo problem s imenima.. pa molim vasu pomoc [sm=smiley1.gif]

Stariji bi seku i htio bi da se zove Lea (sto se meni i MM uopce ne svidja)... Ja bih htjela Mia ili Lara, a on Ana i nikako se dogovoriti [sm=zmeden.gif]
Mladji bi htio brata (ali ne spominje imena [sm=smiley36.gif]) MM bi htio David (to mi je tak-tak)..a meni se svidjaju Borna, Marin, Marko..ali nista od toga mi nije onako super kako smo odabrali prva dva imena...[sm=zmeden.gif]




Gardenija -> RE: Najljepša imena za djecu (2.1.2012 21:58:42)

teško je odabrati ime za svoje dijete. Znate i sami da ste se svi natezali oko imena sa svojim muževima pa kako onda udovoljiti svim ljudima na svijetu. To je nemoguće! I dobro je tako, kako bi izgledalo da se svi zovemo isto?

Ipak iz svoga primjera svima savjetujem da djeci izbjegavate davati amerikanizirana ili strana imena jer sam zahvaljujući roditeljima koji su željeli da njihovo dijete ima posebno ime meni otežali život. Imala sam problema sa svim dokumentima i stalnim ponavljanjem kako se ime piše da sam tek sada naučila slovkati ime prije nego me netko i pita kako se piše. To nije nimalo ugodno, posebno u školi kada su ostala djeca zbunjena jer ne znaju kako se tvoje ime izgovara pa te onda zovu onako kako znaju ili nadimkom. To svom djetetu ne bih željela nikako!
Ali o ukusima se ne raspravlja.

mama tina - Najbolji je kompromis. Ti daj ako bude cura, on ako bude dečko ili obratno. Ako vas se oboma ne sviđa Lea onda ne. Shvatit će dijete.
[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




malizia -> RE: Najljepša imena za djecu (2.1.2012 22:19:28)

IZVORNA PORUKA: mama.tina

pozz curke (i poneki tata) [sm=smiley1.gif]

citam ovaj forum vec godinama, ali sam se tek sada uclanila jer trebam vasu pomoc...
MM i ja imamo 2 sincica, Petar (5god) i Matija (2god) i sad ocekujemo trecu bebicu [sm=duda.gif]
Gin je prvo rekao da je opet [sm=modricrtici.gif] , pa zatim da je [sm=rozacrtici.gif] (ali nista jos 100%), za tjedan dana bi trebali znati sigurno... Mi kod kuce imamo problem, jedan deckic bi seku, a drugi bracu [sm=smiley36.gif] i isto tako imamo problem s imenima.. pa molim vasu pomoc [sm=smiley1.gif]

Stariji bi seku i htio bi da se zove Lea (sto se meni i MM uopce ne svidja)... Ja bih htjela Mia ili Lara, a on Ana i nikako se dogovoriti [sm=zmeden.gif]
Mladji bi htio brata (ali ne spominje imena [sm=smiley36.gif] ) MM bi htio David (to mi je tak-tak)..a meni se svidjaju Borna, Marin, Marko..ali nista od toga mi nije onako super kako smo odabrali prva dva imena...[sm=zmeden.gif]


od ovih ženskih šta si navela Ana mi je prelijepo .........




Mazoni -> RE: Najljepša imena za djecu (6.1.2012 21:45:11)

Apsolutno se slažem da je nemoguće svima udovoljiti, a svi mi podsvjesno želimo da se imena koja odabiremo za našu djecu svide,[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/bravo.gif[/image] ako ne svima onda bližem krugu ljudi. U mom slučaju i to je nemoguće. Stoga sam odustala uopće govoriti i prijedloge za ime  jer uvijek netko ima nekakav komentar. Moja djeca se zovu Nika i Marko, a za treće još nije postignut konsenzus, a[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/modricrtici.gif[/image]je ( možda, možda Maks, Adam, Toma )iako sam u 36 tjednu.




tio i ivana -> RE: Najljepša imena za djecu (7.1.2012 11:48:58)

[sm=rozacrtici.gif] Ema
[sm=modricrtici.gif] Vito
...spol još ne znamo al potiho se nadam curici :P




mama.tina -> RE: Najljepša imena za djecu (15.1.2012 23:26:36)

Evo mene opet.. Hvala vam na savjetima, a mi opet imamo preokret.[sm=smiley36.gif]

Definitivno je [sm=modricrtici.gif], sada smo sigurni 100%...I krecemo u borbu s imenima [sm=duda.gif]




mala99 -> RE: Najljepša imena za djecu (16.1.2012 9:40:24)

IZVORNA PORUKA: Mazoni

Apsolutno se slažem da je nemoguće svima udovoljiti, a svi mi podsvjesno želimo da se imena koja odabiremo za našu djecu svide,[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/bravo.gif[/image] ako ne svima onda bližem krugu ljudi. U mom slučaju i to je nemoguće. Stoga sam odustala uopće govoriti i prijedloge za ime  jer uvijek netko ima nekakav komentar. Moja djeca se zovu Nika i Marko, a za treće još nije postignut konsenzus, a[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/modricrtici.gif[/image] je ( možda, možda Maks, Adam, Toma )iako sam u 36 tjednu.



Daj ime koje se tebi sviđa. I ja sam za to da se ne govori, jer onda svi imaju neke svoje komentare, a kad jednom daš ime onda je gotovo! A nakraju to je tvoje dijete, pa odabereš ime koje ti i tvoj m volite.




velvet -> RE: Najljepša imena za djecu (7.3.2012 8:54:13)

zdravo, ja očekujem curicu- kako vam se sviđaju imena Eva i Maria Elena? [sm=zmeden.gif]




marcella -> RE: Najljepša imena za djecu (7.3.2012 10:17:25)

Cestitam svim mamama, i one koje ce to postati.
Mi jos neznamo sto ce biti, ali ako bude [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image] bit ce Lara ili Paula,
a ako bude [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/modricrtici.gif[/image] Filip ili Petar. [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




velvet -> RE: Najljepša imena za djecu (13.3.2012 10:07:00)

evo mi kooonačno odlučili-bit će Eva [sm=bravo.gif]




so happy -> RE: Najljepša imena za djecu (13.3.2012 16:14:49)

pozdrav mamama [sm=smiley9.gif]
sutra idemo na uzv,pa ako se beba pravilno okrene,znat ćemo --
ako bude dečkić,bit će Vanja,a za curicu imamo još nekih nedoumica,pa mi pomažite..-
Aleksandra,Brigita,Valeria ili Erika << [sm=smiley36.gif]




marcella -> RE: Najljepša imena za djecu (13.3.2012 21:21:13)

meni je Brigita lijepo




Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>