Pomoć! Kontrola krvne slike tijekom trudnoće (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Malena1979 -> Pomoć! Kontrola krvne slike tijekom trudnoće (24.4.2012 12:22:44)

Bokić curke, molila bih Vas za malu pomoć.

Dobila sam od dr 2 uputnice i nemam pojma gdje te pretrage mogu obaviti i da li se treba naručivati za iste, pa vas molim da mi date informacije ukoliko imate iskustva sa istim :)

Prva uputnica je na TSH/fT4, Feritin, B12

Druga uputnica je na K-KKS, S-Željezo, U-Sediment urina

Hvalaaaaaaa




ruwenzor -> RE: Pomoć! Kontrola krvne slike tijekom trudnoće (24.4.2012 14:33:35)

Ja sam u Petrovoj to odradila, rade od 7, ne treba se naručiti ranije




Malena1979 -> RE: Pomoć! Kontrola krvne slike tijekom trudnoće (24.4.2012 16:07:00)

Bok ruwenzor :)

Hvala ti na infu, puno će mi pomoći.

Ti si išla tamo ove godine ili?

Sve ove pretrage si tamo obavila?

To je baš u Petrovoj bolnici ili tamo u onom zavodu za transfuziju u Petrovoj?

Da li treba biti na tašte?

Hvala tiiii




ruwenzor -> RE: Pomoć! Kontrola krvne slike tijekom trudnoće (24.4.2012 16:24:27)

bebalinka mi sad ima 11mj, dakle išla sam na vađenje krvi... hmm... negdje u 10-11 mj 2010 god. (sad kad sam izračunala vidim da i nije najnovija informacija, al valjda će ti druge cure moći reći jel još isto)
da, sve sam tam vadila, i to iza bolnice, u onom zavodu za transfuziju, i bila sam natašte pa je sestra vikala na mene da trudnice trebaju jesti, a meni bilo muka i nisam mogla ni smisliti hranu
nema na čemu, zato smo tu [sm=smiley2.gif]




beba 2 -> RE: Pomoć! Kontrola krvne slike tijekom trudnoće (25.4.2012 9:13:13)

Prva uputnica su hormoni štitnjače i zbilja neznam je li to moguće obaviti u Petrovoj....moju frendicu su prije jedno mj. dana poslali na Vuk Vrhovec  jer se najmanje čeka, ali ona je na kraju otišla u polikliniku Stela mislim da mi je rekla da je jedan hormon 60 kn...jedino ovaj B12 i feritin to zbilja neznam.....
druga uputnica je koliko ja vidim obična pretraga krvi i urina koju obavljaš u ambulanti gdje inače vadiš krv i urin....
s tim da ako ti je hitno i nisu problem novci to sve možeš obaviti u toj poliklinici i nalazi su jako brzo gotovi...npr. ja sam često morala raditi urinokulturu i kada sam išla preko uputnice čekala na nalaz tjedan dana a kod njih je gotov za tri dana i mogu ti ga poslati e-mailom ako ne možeš otići po njih....




malica -> RE: Pomoć! Kontrola krvne slike tijekom trudnoće (26.4.2012 12:55:00)

Hormoni štitnjače, feritin i B12 vadiš u bolnici prema mjestu prebivallišta- trebalo bi ti pisati na uputnici( otkad rade kompjuterizirano u pravilu ih program automatizmom traži da odaberu ustanovu), ostalo radiš u  svom labosu u domu zdravlja (ili u ordinaciji opće prakse ti vade krv - već neko vrijeme bi to trebale raditi sestre u ordinacijama) gdje i inače vadiš krv i daješ urin. Što se tiče privatnika, ja u Breyeru redovno radim tumorske markere i nije preskupo, što se tiče KKS pitali za mm i mislim da su izvalili cijenu 700tinjak kuna pa smo lagano odustali.




Stranica: [1]